Skocz do zawartości
tank-mania

Dyskusja O Sposobie Dobierania Drużyn W Drugim Turnieju.

Rekomendowane odpowiedzi

A co z propozycja jaka byla podana w trakcie turnieju? Ze skilem suma najw i najnzszej. Czy Skill juz odpada? Kazda z 3 podanych ma swoje plusy i minusy. Z 3 podoba mi sie tylko to, ze nie ma druzyn przy zgloszeniu, dobieranie juz mniej, ale nigdy nie bedzie idealnie.

Sam skill jako taki odpada, może być w połączniu, ale też niechętnie. Wolałbym już K/D x spm. Muszę poszukać w temacie turnieju jaka była pierwsza wersja bo była chyba niezła.

Co do teamów, uważam, że ludzie powinni się sami dobrać. Nie ma później psioczenia, że im się niechcący oszołom dostał. Jednak przypominam, nawet w takim wypadku będą indywidualne zapisy chętnych mające na celu skonstuowanie drużyn.

Reasumując, jeżeli przejdzie pierwszy lub drugi sposób to i tak dla części będzie trzeci w pewnym sensie.

Edytowane przez tank-mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem druga opcja najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za 3. opcją, bo sam bym z chęcią wziął udział, a składu nie mam :)

Co do terminu meczy to piątki godz 21 to raczej kiepski pomysł, bo są ciekawsze rzeczy do roboty w tym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu meczy to piątki godz 21 to raczej kiepski pomysł, bo są ciekawsze rzeczy do roboty w tym czasie :D

Turniej jest dla tych którzy w piątki wieczorem nie mają nic ciekawszego do roboty.

Poprzednio wlaśnie kilka osób zapisało się spontanicznie nie zdając sobie sprawy, że w piątki wieczorem chcą robić co innego. I w tej swojej spontaniczności zapomnieli poinformować, że jednak mają inne priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku piątki o 21 to idealny termin. I ciekawszego w tym czasie nic nie robię. Może to źle...nie wiem.

Tylko nadal nie mam tego HS. Wkurza mnie moja aktualna sytuacja finansowa.

Osobiście uważam że najlepszym rozwiązaniem jest 3. Wtedy jak najwięcej osób ma równe szanse na wygraną i dobrą zabawę, robiąc to na spokojnie. Tak mi się wydaje.

Chyba że podzielimy się na klany do turnieju i zagramy o nic - to wtedy opcja nr.:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he mały impas klany chcą grać "klanowo" i a osoby nie zrzeszone tej przyjemności też nie chcą sobie odmówić:biggrin: wygląda na to , że chyba zrobimy 2 turnieje :pardon: @Tank , jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądał dobór i podział osób "niezrzeszonych" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zmodyfikowac wersje nr 3 na taka by grube dzieci niekoniecznie musialy zostawac na koniec.. Mam dwie koncepcje bardzo podobne,jedna prosta druga z wiekszym nakladem pracy - byc moze bardziej wyrownana. 1. U nas na podworku by uniknac 'grubego na koncu' - numerowalismy sie. Tank ponumeruje,dowodcy strzelaja nr i dostaja ludka.

2. Podzial ludkow na grupy na podstawie jakiegos wzoru (skill,k/d itp) i dowodca losuje jw tylko raz z tej,raz z drugiej. Mozna do tego uzyc 'wirtualnych kosci' do gier rpg np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhonar gdyby wybrano twoją opcje numer 1 to mógłby jeden dowódca dostać samych wymiataczy natomiast reszta tych słabych graczy. W tej opcji trzeba liczyć na farta że podtym numerkiem bd ten a ten, jak dla mnie ta opcja odpada

Edytowane przez kosmala96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiedział Mhonar jest fajne tylko można by podzielić wszystkich uczestników na "koszyki". Wtedy każdy dowódca wybiera po jednym z każdego koszyka. Koszyki można ułożyć według wcześniej podanego przez kogoś współczynnika ( myślę, że jednego z najsprawiedliwszych ), k/d ratio * SPM.

Edytowane przez Kasper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podalem tez opcje 2. Dluzsza ale bardziej wyrownana. Co to za starcie gdzie wymiatacze miazdza druga ekipe sredniakow.. Pogrupowac chopkow w silna/srednia i zielona kazdy dowodca wybierze po jednym z kazdej grupy i bedzie w miare rowno.

Stawiam ze dowodca tez bedzie w miare obtrzaskany. Numerki sa ok bo forumowe koksy sie w miare znaja i wiedza ktory jest 'wiekszy' nieznacznie od drugiego. Ja roznicy nie zobacze bo i jeden i drugi sprzatnie mnie odrazu. 'Oni' wiedza ktory zrobi to sec szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszą opcją jest nr 1. Z przyjemnością zagram przeciwko TNT, PBB czy ekipie Bas'a, nawet gdyby miało to się skończyć porażką. Dzielenie zawodników wg jakiś tam kryteriów jest bez sensu. Zagraliśmy już jeden taki turniej i wystarczy. Jeżeli ktoś nie należy do żadnego klanu zawsze może skrzyknąć kilka osób i skleić drużynę, tak jak to Bas ma zamiar zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za brak edycji ale z kom pisze i mam ogr liczbe znakow. Naprawie w domu.. :) jakby moja opcja sie spodobala to moge dac namiary na te kosci. Nie wiem czy ktos gral z was w papierowe rpgi ale na necie sa stronki: czat + kosci. Mozna tam skrzyknac dowodcow i tanka. Kazdy rzut widza wszyscy. Tank moze nawet nr podac publicznie a rzuty kostka zadecyduja. Nie bedzie potrzeby ukrywania nr i podejrzen o oszustwa (oczywiscie niczego nie sugeruje) . Mysle ze ta opcja jest ok jesli chodzi o losowe sklady. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że proponowane wyżej rozwiązania (koszyki, losowania itd) sprawią, że to będzie po prostu powtórka z poprzedniego turnieju, czyli granie z losowymi ludźmi. A tym razem wypadałoby zagrać choć raz z tymi co się chce. Więc, mój głos na opcję nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że proponowane wyżej rozwiązania (koszyki, losowania itd) sprawią, że to będzie po prostu powtórka z poprzedniego turnieju, czyli granie z losowymi ludźmi. A tym razem wypadałoby zagrać choć raz z tymi co się chce. Więc, mój głos na opcję nr 1.

Dokładnie i też jest problem z tym że ktoś może podejrzewać o ujawnienie numerków itp więc moim zdaniem lepiej zrobić squady jakie się chcę ale ze zdrowym rozsądkiem by nie było jednej drużyny odstającej od reszty . :thumbsup: Zawsze można powybierać i jak był by problem zrobić lekkie roszady :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KJN86: Numerki moga zostac ujawnione bo nie bedzie typowego wybierania tylko rzucanie kostka :) ten sposob wyeliminuje podpowiedzi osoby znajacej numerki i kto pod jakim sie kryje. Rzuty tez sa widoczne dla wszystkich wiec nie ma sytuacji ze tank na biurku w chacie robi turlu turlu i w sumie moglby se poustawiac co chce bo nikt nie widzi. 3 grupy: koksy/sredniacy/slabi. Np po 10 osob w kazdej. Dowodcy i tank s potykaja sie na tym czacie i rzucaja. Nawet poczciwy mirc ma plugin z rzutem kostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KJN86: Numerki moga zostac ujawnione bo nie bedzie typowego wybierania tylko rzucanie kostka :) ten sposob wyeliminuje podpowiedzi osoby znajacej numerki i kto pod jakim sie kryje. Rzuty tez sa widoczne dla wszystkich wiec nie ma sytuacji ze tank na biurku w chacie robi turlu turlu i w sumie moglby se poustawiac co chce bo nikt nie widzi. 3 grupy: koksy/sredniacy/slabi. Np po 10 osob w kazdej. Dowodcy i tank s potykaja sie na tym czacie i rzucaja. Nawet poczciwy mirc ma plugin z rzutem kostka :)

Po co nam kostki, Deep Blue rozwiąże nam ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja numer 1 i 2 spowoduje, że stanie się to turniej elitarny - tylko dla klanów, reszta pójdzie w odstawkę... - nie każdy jest w klanie, ale za to każdy chce zagrać! Nie wyobrażam sobie sytuacji, że kilka osób "niezrzeszonych" z dnia na dzień stworzy sobie klan...- nawet jak się uda to taki klan nie będzie miał najmniejszych szans...W ostatnim turnieju wszystko było ok, poza sposobem doboru osób - skill level zmienia się z rundy na rundę, więc nie jest w ogóle obiektywny przez co były drużyny bardzo dobre i słabe...Jestem więc za pomysłem Mhonara, czyli koszyki i k/d * spm - myślę, że ten sposób bardziej wyrówna szanse każdej drużyny.

Edytowane przez PlayMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak, że najpierw wszyscy zgłaszamy się do turnieju, danego dnia lista zostaje zamknięta, tank ustala ile będzie drużyn, wtedy wybieramy dowódców (w większości się znamy, więc dobrze wiemy, kto tu jest najlepszy), a następnie dowódcy po kolei wybierają sobie zawodników do składu, czyli chyba opcja trzecia

odpada wtedy liczenie skill levela, k/d itp. i nie ma przynajmniej sytuacji, kiedy okazuje się, że ktoś, kto ma skill 600 nagle nie potrafi grać, bo mu wcześniej fuksem podskoczyło

ew. opcja 1, czyli zgłaszamy się klanami, a kto będzie je reprezentował to już nasza sprawa :thumbsup:tyle, że w takim wypadku pograłbym bez nagród, ot tak dla zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turniej klanów = zabawa dla wybranych

Losowanie z w/w zasadami Mhonara = zabawa dla wszystkich.

Niech organizator zdecyduje co będzie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayMan: pomysl jako caly jest moj ale na 'koszyczki' patent ma Kasper ;P ja to nazywalem grupami albo niech kazdy uczestnik bedzie pileczka z totolotka ;P Wydaje mi sie ze mieszane sklady to fajna opcja,w polu bitwy zawiaza sie nowe znajomosci,przyjaznie,milosci! Nasza fajna spolecznosc forumowa zintegruje sie jeszcze mocniej :)'wlasnymi' skladami grywamy klanowo.. Wsio zalezy od organizatora i 'szefow-koksow' ktorzy maja na jego decyzje jakis wplyw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za opcją 1. żeby grać klanami, a jak chcecie znowu losować itd to będziemy mieć do czynienia z tym samym turniejem który Tank organizował kilka dni temu, nie da sie zrobić tak zeby każdy był zadowolony i chciał wygrać, proponuje zrobić ankiete i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobby ale wtedy to już nie bd turniej klanów

wiem, ale wtedy w zasadzie reszta, która nigdzie nie należy praktycznie nie ma szans, bo jak "niechciani" założą swój klan, to i tak pewno dostaną wciry od wymiataczy :biggrin:

turniej klanów bardzo chętnie, ale bez nagród, od tak dla zabawy, nie będzie spinek, że jeden skład jest 1000000000x gorszy od drugiego

@Mhonar

z dopiero, co zakończonego turnieju wiem, że nowi przyjaciele potrafią iść na grilla, albo poskakać na skakance, informując Cię o tym 2 godziny przed meczem, więc ja na przykład wolę grać ze sprawdzoną ekipą

Edytowane przez bobby_bobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×