Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ok, postanowiłem napisać poradnik do DLC dla RE5 na początek:

LIN.jpg

Trudność: 3/10

Ilość trofeów offline: 1silver.png/4bronze.png

Ilość trofeów online: 0

Wymagana ilość przejść: 2 (jedno na poziomie Veteran i jedno na poziomie Professional)

Trofea możliwe do przeoczenia: Wish Upon a Star, Kung Fu Fighting

Jest to chyba pierwszy z dostępnych dla Resident Evil 5 dodatków jaki się ukazał.

Zaprezentowana zostały tutaj wydarzenia poprzedzające fabułę z Resident Evil 5. W grze przyjdzie nam 'zagrać' Chrisem Redfield'em i Jill Valentine. Znajdziemy się w willi łudząco przypominającą tą z pierwszego Residenta.

Sama fabuła wg. mnie została przez Capcom "olana", dodatek ogranym graczom zajmie ok 35 minut. z czego pierwsze 15-20 bez jakiegokolwiek kontaktu z przeciwnikami. W dodatku znajdują się tylko dwaj rodzaje przeciwników (tzw. normlanych) pierwszy z nich to 'Guardian of Insanity' (jak dla mnie i zapewne fanów serii za jakiego się zresztą uważam łudząco przypominającego Lisę Trevor znaną wam z wersji Resident Evil 0 lub Remake) a drugi to Wesker (finałowa walka). Jest jeszcze kilka małych pajączków i węży.

Na dodatek tego pierwszego można obejść w kilku miejscach bez walki.

Ok to tyle tytułem wstępu, przejdźmy do pucharków:

MGL.png Must've Get Lost bronze.png

Ukończ 'Lost in Nightmares' na dowolnym poziomie trudności

Dosyć oczywiste, myślę, że nie trzeba wiele tłumaczyć.

IJABD.png It's Just a Bad Dream bronze.png

Ukończ 'Lost in Nightmares' z rangą 'S'.

Ok, tutaj najważniejsze jest pięć statystyk branych pod uwagę przy ocenie końcowej:

  • celność (Accuracy),
  • pokonani wrogowie (Enemies Routed),
  • otrzymane obrażenia (Damage),
  • Zebrane punkty (Score item),
  • Czas ukończenia (Clear Time).

Czyli w skrócie, nie strzelamy "Panu Bogu w okno", starajmy się zabijać wszystkich przeciwników, zbierajmy wszystkie gwiazdki S.T.A.R.S. te z różnych wazonów, pudełek, pozostawione przez pokonanych wrogów i te wymagane do trofeum Wish Upon A Star, starajmy się unikać wszelkich obrażeń jakie mogą nam zadać przeciwnicy no i na koniec czas, wiadomo im szybciej tym lepiej. Nie musisz mieć rangi w każdej ze statystyk aby uzyskać 'S' ogólnie może to być np, A,A,S,S,S lub B,S,S,S,S.

Myślę że na poziomie Amator czy Normal nie będzie to stanowiło wyzwania.

NT.pngNight Terrors silver.png

Ukończ 'Lost in Nightmares' na poziomie trudności Professional

Aby odblokować poziom Professional należy ukończyć 'Lost in NIghtmares' na poziomie Veteran.

Poza większą wytrzymałością Guardianów ten poziom nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem, z uwagi na możliwośc omijania przeciwników bez wdawania się walkę z nimi.

Przy finałowej walce pamiętajcie że podobnie jak w samym RE5 jest ona tzw. czasowa, więc unikajcie walki, biegajcie wokół sali przywołując swojego partnera :cicle: a po kilku minutach będziecie oglądali napisy końcowe.

KFF.png Kunkg Fu Fightning bronze.png

Zadaj określoną liczbę obrażeń Weskerowi.

Podczas finałowej walki musimy zadać określoną ilość obrażeń Weskerowi podobnie jak podczas walki z nim i Jill w podstawowej wersji RE5.

Tutaj taktyka jest prosta, ja robiłem to opierając się na filmiku z YT, sprint na drugą stronę sali, i strzelamy 3x w Weskera po trzecim strzale włącza się cutscenka gdzie to on szarżuje w naszą stronę. Załączy się QTE (Quick Time Event) aby wcisnąć określony guzik aby zrobić unik przed jego uderzeniem, jeżeli nam się uda to po uniku szybko podbiegamy do Weskera i wciskamy :square: . Powtarzamy tak kilka 4-5 razy i trofeum wpada, poniżej filmik.

FILM

WUAS.png Wish Upon a Star bronze.png

Zniszcz wszytkie 18 gwiazdek S.T.A.R.S.J

Jak sam opis informuje jest ich 18, dla ułatwienia podaje filmik z ich lokalizacją w kolejności chronologicznej do przechodzonej fabuły.

FILM

P.S.

  • Dodatek mimo, że posiada checkpoint'y należy przejść za jednym podejściem, wyjście z niego spowoduje utratę aktualnej gry, czyli nie ma możliwości kontynuacji, zaczynamy zawsze od nowa.
  • Po jednokrotnym przejściu można wybierać Jill jako bohaterkę w rozgrywce.
  • W dodatku nie możemy używać broni z nieograniczoną amunicją oraz tych które zdobyliśmy w podstawowej wersji RE5. W grze występuje tylko kilka broni, na starcie każda z postaci posiada MF92 i spray, dodatkowo w grze możemy się natknąć na takie typy broni, są one losowo wybierane podczas każdej rozgrywki: MP5, PSG-1, M3 Shotgun, M29 Magnum, Granaty wybuchowe, Granaty błyskowe, Granaty zapalające, Miny.
  • Pod koniec rozgrywki w tzw. labiryncie gdzie brodzimy w wodzie, musimy umieścić emblematy w mechanizmie aby otworzyć sobie z niego wyjście. Na poziomie amator musimy umieścić 1 (3 już będą w mechanizmie), na poziomie normal 2 (2 już będą w mechanizmie) na poziomie veteran i professional 4 emblematy.

Edytowane przez DarkShadowPL
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja RE5 Gold Edition zawiera już ten dlc czy trzeba nabyć oddzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja GOLD posiada wszystkie DLC w sobie. Nic nie trzeba dodatkowo pobierać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest chętny zrobić jakies trofea Multi i nie tylko w RE5 to piszcie, mój ID PSN: Mokotow81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×