Skocz do zawartości
Mac88

Organizacja Turnieju Na Ps3 A Pozwolenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie natury prawnej. Jeśli chciałbym zorganizować turniej np w Fifę 12 (wpisowe np 20 zł) , a nagrodami były by np PS3 320 gb i gry to czy musze miec pozwolenie ? A jeśli tak to gdzie mogę znaleźć info na ten temat no i ile takie pozwolenie miało by kosztować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie natury prawnej. Jeśli chciałbym zorganizować turniej np w Fifę 12 (wpisowe np 20 zł) , a nagrodami były by np PS3 320 gb i gry to czy musze miec pozwolenie ? A jeśli tak to gdzie mogę znaleźć info na ten temat no i ile takie pozwolenie miało by kosztować ?

Pisz do ea polska. Myślę, że pozwolenie jako takie nie jest potrzebne. Podejrzewam, że nawet chętnie wesprą taki projekt w końcu to darmowa reklama.

Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa pod aspektem prawnym (organizacja konkursu, podatek za nagrodę etc). Jeśli to mały turniej ja bym się tym nie przejmował i po prostu organizował. Jeśli to coś większego to będzie Ci potrzebny regulamin itd. Polecam napisać chociażby do kogoś z cybersportu bądź do organizacji esportowej mającej dywizje fify. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do ea polska. Myślę, że pozwolenie jako takie nie jest potrzebne. Podejrzewam, że nawet chętnie wesprą taki projekt w końcu to darmowa reklama.

Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa pod aspektem prawnym (organizacja konkursu, podatek za nagrodę etc). Jeśli to mały turniej ja bym się tym nie przejmował i po prostu organizował. Jeśli to coś większego to będzie Ci potrzebny regulamin itd. Polecam napisać chociażby do kogoś z cybersportu bądź do organizacji esportowej mającej dywizje fify. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Chętnie wesprą? To nie USA czy inny wysoko cywilizowany kraj. Z pozwoleniem może być ciężko, ale nie jest to nie możliwe. Musisz do nich pisać maile(ale lepiej jak sam napisałeś-zadzwoń, bo na maile albo w ogóle nie odpiszą, albo napiszą głupoty) Z organizacjami takich imprez, mają problemy nawet największe serwisy w Polsce. Najlepiej, jeśli byś kogoś znał z EA(najlepiej wysoko postawionego) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie natury prawnej. Jeśli chciałbym zorganizować turniej np w Fifę 12 (wpisowe np 20 zł) , a nagrodami były by np PS3 320 gb i gry to czy musze miec pozwolenie ? A jeśli tak to gdzie mogę znaleźć info na ten temat no i ile takie pozwolenie miało by kosztować ?

Masz lokal który możesz udostępnić pod taki turniej??

Bez tego nawet nie ma co marzyć o turniejach. Takie turnieje robi się po to żeby Firma A czyli ty i Firma B czyli dajmy na to EA zarobiły na tym, anie włożyły i straciły.

Od każdej wygranej płaci się podatek. Radze także przeczytać ustawę o imprezach masowych.

Oczywiście jeżeli rozmawiamy tu o turnieju na skale polski alb województwa a nie dla kolegów z osiedla :]

Edytowane przez GoldenEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×