Skocz do zawartości
cmentarz

Pad Od Ps3 Działa Na Androidzie

Rekomendowane odpowiedzi

W markecie znajduje się specjalna aplikacja pod nasze pady "sixaxis controller", która dosłownie sprawia, że nasz pad działa w telefonach z androidem. Jest program sprawdzający czy wasz telefon też zadziała KLIK, raczej powinno działać na większości telefonów z bluetooth :) Na milestone działa idealnie, można grać we wszystkie gry oczywiście + emulatory psx,gba itp. Jeżeli ktoś ma wyjście HDMI to frajda jeszcze większa ;) Ja mam dualshocka i działa wyśmienicie. Jeżeli ktoś ma kombo dobry fon z hdmi + pad to w gta 3 może grać aż miło

Edytowane przez cmentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że wymagany jest root.

Edytowane przez caballero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Bardzo proszę o poradę "krok po kroku" w jaki sposób zrobić, żeby bezprzewodowo można było podłączyć pada PS3 pod komórkę Android.

Jutro stanę się posiadaczem Sony Xperia Arc S, dlatego też bardzo proszę o pomoc (wiem, że są poradniki) ale każdy poradnik prezentuje inne metody.

Moim głównym zamiarem będzie podłączenie dwóch bezprzewodowych padów pod komórkę, bym mógł z kuzynem grać w gry PS1 z komórki, dlatego też czy wystarczy tylko program pobrać i już gotowe? Czy muszę jakieś ROOT'y instalować?? Nawet nie wiem co to jest i do czego służy :P (niestety zielony jestem, jeżeli chodzi o takie sprawy)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

EDIT: znalazłem jakąś intrukcję:

Przed rozpoczęciem czegokolwiek zróbcie sobie kopię oryginalnego adresu bluetooth joypada! W przeciwnym wypadku nie będziecie go mieli jak przywrócić, a po zmianie tego adresu na ten od telefonu konsola nie wykrywa pada! I

nstrukcje:

1. Zainstaluj Sixaxis Controller.

2. Jeśli Twój telefon jest zgodny, pobierz Sixaxis Pairing Tool for Windows.

3. Podłącz swojego pada od ps3 do komputera i zainstaluj program. Ważne, żebyś instalował program z padem podłączonym.

4. Gdy uruchomisz program (ciągle miej podłączony pad) pokaże Ci się adres bluetooth Twojego pada.

5. W programie Sixaxis Controller na samym dole musisz zmienić Local Bluetooth Adress na ten, który wyświetlił Ci się w Pairing Tool.

6. Jak już zaktualizujesz ten adres, to odłącz joypad od komputera i wciśnij guzik PS/home. Twój telefon wykryje joypad. Teraz tylko trzeba zmienić metodę wprowadzania w telefonie na sixaxis controller i wszystko. Działają nawet gałki.

No i moje pytanie dotyczy tego: "Przed rozpoczęciem czegokolwiek zróbcie sobie kopię oryginalnego adresu bluetooth joypada! W przeciwnym wypadku nie będziecie go mieli jak przywrócić, a po zmianie tego adresu na ten od telefonu konsola nie wykrywa pada! "

Nie wiem o co w ogóle chodzi i czym jest ten adres i czy przypadkiem wtedy nie będę mieć problemów, żeby z powrotem pad działał pod konsolę PS3?

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Bardzo proszę o poradę "krok po kroku" w jaki sposób zrobić, żeby bezprzewodowo można było podłączyć pada PS3 pod komórkę Android.

Jutro stanę się posiadaczem Sony Xperia Arc S, dlatego też bardzo proszę o pomoc (wiem, że są poradniki) ale każdy poradnik prezentuje inne metody.

Moim głównym zamiarem będzie podłączenie dwóch bezprzewodowych padów pod komórkę, bym mógł z kuzynem grać w gry PS1 z komórki, dlatego też czy wystarczy tylko program pobrać i już gotowe? Czy muszę jakieś ROOT'y instalować?? Nawet nie wiem co to jest i do czego służy :P (niestety zielony jestem, jeżeli chodzi o takie sprawy)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

EDIT: znalazłem jakąś intrukcję:

Przed rozpoczęciem czegokolwiek zróbcie sobie kopię oryginalnego adresu bluetooth joypada! W przeciwnym wypadku nie będziecie go mieli jak przywrócić, a po zmianie tego adresu na ten od telefonu konsola nie wykrywa pada! I

nstrukcje:

1. Zainstaluj Sixaxis Controller.

2. Jeśli Twój telefon jest zgodny, pobierz Sixaxis Pairing Tool for Windows.

3. Podłącz swojego pada od ps3 do komputera i zainstaluj program. Ważne, żebyś instalował program z padem podłączonym.

4. Gdy uruchomisz program (ciągle miej podłączony pad) pokaże Ci się adres bluetooth Twojego pada.

5. W programie Sixaxis Controller na samym dole musisz zmienić Local Bluetooth Adress na ten, który wyświetlił Ci się w Pairing Tool.

6. Jak już zaktualizujesz ten adres, to odłącz joypad od komputera i wciśnij guzik PS/home. Twój telefon wykryje joypad. Teraz tylko trzeba zmienić metodę wprowadzania w telefonie na sixaxis controller i wszystko. Działają nawet gałki.

No i moje pytanie dotyczy tego: "Przed rozpoczęciem czegokolwiek zróbcie sobie kopię oryginalnego adresu bluetooth joypada! W przeciwnym wypadku nie będziecie go mieli jak przywrócić, a po zmianie tego adresu na ten od telefonu konsola nie wykrywa pada! "

Nie wiem o co w ogóle chodzi i czym jest ten adres i czy przypadkiem wtedy nie będę mieć problemów, żeby z powrotem pad działał pod konsolę PS3?

stary , ja też nie wiem o co chodzi , ale jak bym przeczytał że : "W przeciwnym wypadku nie będziecie go mieli jak przywrócić, a po zmianie tego adresu na ten od telefonu konsola nie wykrywa pada! " to bym odpuścił kombinowanie. proponuję pozostać przy tym że telefon służy do rozmawiania ze znajomymi , a pad do grania w gry na ps3. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z oprogramowaniem już tam ogarnąłem o co caman. No i właśnie... Oprogramowanie wymaga ROOT, a już się dowiedziałem co to znaczy. Inaczej pisząc zhacowanie, spiracenie oprogramowania telefonu = utrata gwarancji. Jeżeli mój telefon nie będzie umożliwiaj zainstalowanie programu, to lipa :P Dziękuję za pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać kompletnie nie dowiedziałeś się czym jest ROOT :thumbsup:

mi pad działa i na telefonie i na playstation, więc nie jest to jakaś straszna konfiguracja, tylko należy zapisać gdzieś adres pada na wszelki wypadek (który jest podany w tym programie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać czy coś się zmieniło w kwestii sparowania pada PS3 z komórką (mam Sony Xperia S), czy nadal trzeba mieć root w telefonie? Bo jeśli mój telefon ma certyfikat Playstation to myślałem że jest to prostsze, ale jednak chyba bardziej skomplikowane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×