Skocz do zawartości
strike5

hdmi a hdmi rowne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie wlasnie jaka jest roznica miedzy kablem hdmi zalozmy z allegro za 50 zl a kablem w media markt za 300 zl . dlugosc ta sama jakosc wykonania wyglada bardzo podobnie . Pytam osob orientujacych sie ,mam nowy lcd i wlasnie czekam na kabel hdmi mam teraz konsolke podlaczona pod av.. i grafika za bardzo mnie nie powalila z nog . czy roznica bedzie bardzo zauwazalna jak podlacze hdmi hdmi . mam lcd na full hd . dzieki za odp pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zastanawiam sie wlasnie jaka jest roznica miedzy kablem hdmi zalozmy z allegro za 50 zl a kablem w media markt za 300 zl . dlugosc ta sama jakosc wykonania wyglada bardzo podobnie . Pytam osob orientujacych sie ,mam nowy lcd i wlasnie czekam na kabel hdmi mam teraz konsolke podlaczona pod av.. i grafika za bardzo mnie nie powalila z nog . czy roznica bedzie bardzo zauwazalna jak podlacze hdmi hdmi . mam lcd na full hd . dzieki za odp pozdro

ponizej 5m nie powinno byc najmniejszej roznicy - przy wiekszych dlugosciach tansze kable moga zaczac tracic sygnal co objawia sie strasznymi artefaktami na TV lub brakiem obrazu wogole.

Grafika sie nie zmieni wogole jednak bedziesz mogl zobaczyc znacznie wiecej szczegolow dzieki wiekszej rozdzialce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponizej 5m nie powinno byc najmniejszej roznicy - przy wiekszych dlugosciach tansze kable moga zaczac tracic sygnal co objawia sie strasznymi artefaktami na TV lub brakiem obrazu wogole.

Grafika sie nie zmieni wogole jednak bedziesz mogl zobaczyc znacznie wiecej szczegolow dzieki wiekszej rozdzialce.

co ty gadasz czlowieku, podlaczales na plazmie lub lcd w full hd na av i hdmi ?? roznica jest taka ze jak masz podlaczony na av to gra wyglada jakby grafika z ps2 byla tyle ze bardziej rozmazana, hdmi najlepiej kup jesli ci stac z koncowkami pokrytymi 24 karatowym zlotem, najlepszy przesyl obrazu jest w nich, z allegro nie kupuj kabla bo to same shity, jak podlaczysz pod hdmi - hdmi na full hd bedziesz mial obraz realny az za bardzo zwlaszcza na Grand Turismo. Sprawdz w swoim lcd czy w opcjach jest funkcja ostrosci, moja plazma ma np. cos takiego wtedy wlacz to na 0 punktow, duzo tv ma teraz taka opcje aby zlagodzic piksele w zwyklym sygnale programow, natomiast na ps3 najlepiej ustawic na 0 czyli maksymalna ostrosc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę HDMI ma przesył cyfrowy więc nie powinno być różnic w jakości obrazu,chociaż nie każdy kabel działa z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty gadasz czlowieku, podlaczales na plazmie lub lcd w full hd na av i hdmi ?? roznica jest taka ze jak masz podlaczony na av to gra wyglada jakby grafika z ps2 byla tyle ze bardziej rozmazana,

dobrze napisał, bo sygnał wysyłany przez konsolę jest identyczny, ale kabel obniża rozdzielczość i powoduję utratę jakości.

A co do kabli - droższe krótkie charakteryzują się tylko większą trwałością, ale jakość będzie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic . jutro powinien byc moj kabel hdmi hdmi to podlacze i zobaczymy czy zobacze roznice rozdzielczosc mi sie przelaczy i juz pewnie w samym menu bedzie widoczna zmiana? zakupilem tez dvi hdmi imam pare filmow w hd 1080p na notebooku tez mnie ciekawi ta jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewka czytanie ze zrozumieniem człowieku. Classic napisał 100% prawdy. Kable AV to sygnał analogowy czyli o zmiennym napięciu. Kable cyfrowe mają stałe napięcie, czyli obraz zawsze jest taki sam! W praktyce do 5 metrów kable za 30zł i te za 300zł nie mają żadnej różnicy w jakości obrazu, co najwyżej temu za 30zł po roku czy dwóch skruszy się końcówka (korozja). Gdyby na sygnale cyfrowym nastąpiło chociażby niewielkie załamanie napięcia TV wyświetliłby artefakty lub nie wyświetlił obrazu w ogóle.

W chwili obecnej jedynym kablem analogowym HD jest Component, w nich opłaca się inwestować w przewodnictwo napięcia (czyli cenę kabla ), ale przy HDMI czy DVI (sygnały cyfrowe) do 5m nie ma to znaczenia. Powyżej 5m na tańszych kablach mogą następować spadki napięcia z racji wytracania się energii przez generowane ciepło (brak transformacji).

Porównanie kabla HDMI 1.2 do 1.3 jest bezcelowe, gdyż tak naprawdę ma to wpływ głównie na jakość dźwięku. Zaznaczam, że niewiele jest TV w Polsce, które obecnie obsługują 1.3, dlatego lepiej sprawdzić jaki port ma nasz telewizor, bo później powstają magiczne problemy przy złym doborze kabla.

Strike ten HDMI>DVI to do podłączenia notebooka do TV rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante tak notebook do tv;) ja zamowilem sobie kabel hdmi v1.3b 2m GOLD FILTRY co oznacza 1.3b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oznacza 1.3b?

HDMI ciągle jest ulepszany, a 1.3b to jest jego wersja. Na dzień dzisiejszy najnowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel dotarl... roznica jest olbrzymia juz w menu widac wieksza rozdzielczosc itd. w grach bez komentarza bajkaaaaa;) czekam na moje nowe tytuly online i zaczynamy konkretna zabawe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×