Skocz do zawartości
gowen02

Fifa 12 Kradzież Płyty Z Pudełka.

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno uwierzyć ale stałem się dzisiaj ofiarą idiotycznej sytuacji.

5 grudnia w sklepie EMPIK zakupiłem w promocji płytę FIFA 12 PS3 - jako że miał być to prezent świąteczny zostawiłem ją w reklamóweczce empiku,

nie sprawdzając co jest w środku tym bardziej że folia była na pudełku. Dzisiaj podczas odpakowywania okazało się że wzdłuż pudełka z boku było subtelne nacięcie folii

a w środku pustka czyli wyciągnięta płyta wraz z książeczką. Sytuacjia stracznie idiotyczna i kłopotliwa szczególnie podczas Wigilii...

A teraz pytanie czy ktoś już miał taką sytuację ? Jak proponujecie ja rozwiązać (mam paragon) ale czy mi uwierzą w sklepie w taką opowieść ( ja sam chyba bym nie uwierzył) ?

Czy da się mając pudełko z hologramem na przedzie dojść do takowej gry i zablokować ją prezez neta ?

Nie chodzi mi juz to o sam fakt pieniędzy bo stratę kasy najwyżej jakoś przeżyję ale wstyd którego się najadłem nieoceniony...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda u ciebie w Empiku, ale u mnie na półkach są tylko opakowania z gier, a po płytę trzeba się udać do punktu odbioru, który znajduje się na sklepie. Powinieneś pójść do nich i wyjaśnić całą sytuację. Jestem pewien, że dadzą ci nową płytę. Miałem kiedyś podobną sytuację w Media-Markt. Kupiłem grę i okazało się, że w środku jest inna płyta (z piosenkami). Gdy wyjaśniłem sprawę kierownikowi działu, dał mi inny egzemplarz. Także myślę, że powinieneś tam iść i powiedzieć im wszystko to, co tutaj napisałeś. Trzymam kciuki i życzę wesołych świąt.

Edytowane przez Patjan566

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał podobna sytuację z Infamous 2. Kupił grę bodaj w EuroRTV. Pan z magazynu przyniósł mu grę bez folii tłumacząc że to egzemplarz powystawowy i ostatni. Okazało się że kod na betę U3 był wykorzystany. Podobnie jak zniżka na Infamous1. W tych czasach nawet w sklepach ludzi w hu%a zrobią niestety. Sam kupując grę nie sprawdzam pudełka i folii dookoła ale chyba będzie trzeba zacząć. Moja rada nigdy nie dajcie sobie wcisnąć gry bez folii nawet jeśli to ostatni egzemplarz. A już tym bardziej jeśli gra zawiera jakieś kody promocyjne czy online passy.

Co do empiku to nie zawsze mają same pudełka na sklepie. Często są to gry w tych grubych plastikowych pudełkach które ściągają dopiero przy kasie. Widać co sklep to inaczej. Moja rada to iść i powiedzieć jak wygląda sytuacja może się uda to wyjaśnić. Może mają ta płytę na sklepie w jakimś futerale czy coś. Bo nawet jeśli na sklep wystawiają puste pudełko to chyba tej płyty nie wyrzucają.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest tu trochę mojej niewuwagi, ale muszę przyznać że folia była przecięta z cienkiego boku pudełka bardzo subtelnie - tak że praktycznie jak się trzymało pudełko przed oczami nie było tego widac wcale. Ktoś przeciął w taki sposób aby wystarczyło przez cienką szparę wysunąc płytę i książeczkę - robota była na prawdę fachowa. Sklaniałbym się za tym że nie zwinął tego żaden klient sklepu tylko ktoś między fabryką a sklepem bo niesposób między regałami wyciągnąć tak precyzyjnie płytę - wg mnie trzeba na to kilka minut żeby nierozerwać folii i jakieś cienkie narzędzie.

Płyta z pudełkiem niestety czekała na gwiazdkę od 5 grudnia - wiadomo nikt nie rozpakowuje prezentu bo jak by to wyglądało. Mam nadzieję że uda mi się we wtorek załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłychana sprawa... Życzę ci oczywiście szczęścia, lecz kto wie jak to się potoczy... W sumie mogą pomyśleć że to łatwy sposób aby ich oszukać, wiadomo, takie czasy...

Jak coś to dawaj z nimi na forum to podyskutujemy z tymi sprzedawcami ;D

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi ktoś inny opowiedział to bym chyba nieuwierzył...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi ktoś inny opowiedział to bym chyba nieuwierzył...

Dokładnie o to mi chodzi ;] Musisz być stanowczy. Chociaż mogą powiedzieć ,,Nie rób Pan sobie jaj'' wiadomo. FIFA 12 to 200zł więc ja bym był nieźle wku**iony na twoim miejscu.

Ale ja wątpię, że ci kasę oddadzą bo każdy by mógł powiedzieć, że folia była przecięta a zawartość pudełka została okradziona.

Również trochę chała że minęło tyle czasu... No nie wiem. Gdybym ja był na twoim miejscu to pewnie wydrukował bym i nawet SS z tego tematu, wydawać by się mogło że nic nie pomoże lecz tam... Bla, bla, bla, nie wiesz co masz robić i pytasz internautów czy może nie mieli podobnego problemu. Dobra...

I jeszcze raz powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np ja miałem taką sytuacje, że kupiłem siostrzeńcowi bajkę a TESCO, folia wszystko ok, w domu otwieramy a tam nie ma płyty, wyjaśniłem całą sprawę w sklepie i mi dali nową płytkę, ale tym razem otworzyłem przy ochroniarzu już ;p

Oby Ci się udało bo to nie dopuszczalne jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci co piszą tu że też tak mieli i dostali nowe płytki jesteście maga farciarze...

Gdybym ja był kierownikiem takiego MM czy EMPIKU i by mi koleś z taką opowieścią wyjechał to bym chyba ze śmiechu pękł i kazał szukać frajerów gdzie indziej.

A swoją drogą jak takie coś przechodzi to można zrobić taki wałek i mieć 2 gry w cenie jednej...

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego dnia byłem pierwszym klientem sklepu wpadłem tam równo o 9.00 po grę (była promocja z gazetki) i byłem sam w sklepie. Jeśli mają monitoring może można by było nawet udowodnić ale nic sam jestem ciekaw rozwiązania ale to dopiero 27 wieczorem będę wiedział i napiszę.

Jeśli nie oddadzą - trudno kupię następną - ale już nie u nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już czytałem o podobnych jajach w Empiku, trzeba też uważać na folię - żeby miała paseczek od PS3, bo są też cwaniacy, którzy po odpakowaniu zawijają w folię własnej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezent czy tez nie. trzeba bedzie na przyszlosc folie sciagac i zawartosc sprawdzac w sklepie

ps. ciekawe co wam sie w mojej wypowiedzi nie podoba? zwlaszcza tobie Tom21?

Edytowane przez kakaroto-songo
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobrazam sobie ten wstyd i zawod otwierajacego, mam nadzieje, ze wymienia ale z racji czasu od jakiego gra lezala sobie - moze to byc nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno ci współczuję całej sytuacji i znając polskie realia ciężko ci będzie coś wywalczyć. Ale nalegam abyś całej sprawy nie opuszczał. Dzwoń, pisz do ich szefostwa , idź na policję. Im wiecej sygnałów o takim złodziejstwie , tym większa szansa że ktoś się tym zajmie. ( i przestraszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie jest trudno uwierzyć!!! Kupiliśmy synowi w prezencie pod choinkę Uncharted 3 wydanie specjalne na PS za 229 zł. Zakupu dokonaliśmy w www.Empik. com. Odebraliśmy w Galerii Bałtyckiej w tym tygodniu... Radość z prezentu była wielka .... do momentu otwarcia folii i sprawdzenia pudełka. Były same instrukcje i na tym koniec!! Bez płyty... Syn się popłakał...a my nie wiedzieliśmy jak się zachować. Całe szczęscie. że było dużo gości i był to jeden z wielu prezentów.....choć najważniejszy!! Ja już napisałam do Empiku i im tego nie podaruję!!! Jesli nie wymienią mi pudełka na całe z grą zwrócę się do rzecznika praw konsumenta i na policję... zwłaszcza. że czytając opinię nie jest to pierwszy raz... Poza tym wiem, że w Empiku sami foliują gry ....

Osobiscie jestem zbulwersowana i nie zostawie tak tej sprawy !!! Prosze dać znać co Państwo zrobicie i jak sie zakończy Wasza sprawa....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Empik, to jeden wielki bajzel. Naprawdę nie warto tam kupować.  Ze swojej strony mogę polecić sklep gram.pl, który ani razu mnie nie zawiódł. Kupując w Empiku, tracicie czas i pieniądze.   

Szczerze ci co piszą tu że też tak mieli i dostali nowe płytki jesteście maga farciarze...

Gdybym ja był kierownikiem takiego MM czy EMPIKU i by mi koleś z taką opowieścią wyjechał to bym chyba ze śmiechu pękł i kazał szukać frajerów gdzie indziej.

A swoją drogą jak takie coś przechodzi to można zrobić taki wałek i mieć 2 gry w cenie jednej...

Tak jak powiedziałeś, gdybyś był kierownikiem. Niestety, nigdy nie będziesz. Musisz być bardziej wyrozumiały. Pomyśl, że kupiłeś dziecku wymarzony prezent i nagle, podczas wspaniałej świątecznej atmosfery, okazuje się, że pudełko z grą jest puste. Jakbyś się czuł, będąc tym dzieckiem, albo co gorsza rodzicem? W takim wypadku, jedyne co można zrobić, to udać się do kierownika i wyjaśnić z nim tą całą sytuację.

Edytowane przez Patjan566

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam sklepy typu gram czy ultima, a po tym o tu czytam napewno nie kupie tam zadnej gry, to jest kurestwo i podejrzewam, ze to pracownicy robia takie walki, koleszka pracujacy tam chwalil mi sie, ze wypozyczaja sobie gry na jakis czas, a pozniej pakuja spowrotem jak by nigdy nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Empik nieźle leci w kulki.

Btw. Mam w domu używkę z Empiku z nie naruszoną naklejką gdzie pisze że mogę w ciągu 7 dni oddać im tą grę;d

Toteż po przeczytaniu tego topicu zastanawiam się jak otworzyć pudełko by nie naruszyć tej naklejki ? Najlepiej ją częściowo odkleić pograć w grę no i oddać im to...

Gra to gow collection, więc żadnych kodów etc w środku niema ;d

Jak ktoś ma jakiś pomysł to pw ;]

Co do gier w sklepach to podobną sytuacją miałem w Vobisie, ofoliowana AC Brotherhood, oczywiście folia była nacięta... Płytka na szczęście w środku, ale jako że to była premierowa wersja to olałem to bo empiku i mm już były wersje platynowe...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zanosisz im pudełko z półki i na twoich oczach wkładają tam płytkę więc nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam niedawno miałem kupić grę w empiku a wszystkie (2 egzempalrze) miały (Uncharted 3) podrobione folie, znaczy folia tyle że nie taka śliska jak zwykłe od gier na PS3 tylko taka szorstka, nie wiem jak to wytłumaczyć po porównaniu folii z innymi grami stwierdziłem że z tą jest coś nie tak więc nic nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te świąteczne przypadki są szczególnie niemiłe, może ktoś się orientuje, czy przy takich oszustwach oprócz wymiany można zażądać zadośćuczynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci co piszą tu że też tak mieli i dostali nowe płytki jesteście maga farciarze...

Gdybym ja był kierownikiem takiego MM czy EMPIKU i by mi koleś z taką opowieścią wyjechał to bym chyba ze śmiechu pękł i kazał szukać frajerów gdzie indziej.

A swoją drogą jak takie coś przechodzi to można zrobić taki wałek i mieć 2 gry w cenie jednej...

w pelni sie z toba zgadzam. nie rozumiem tylko dlaczego tyle "-" dostales. ludzie chyba nie moga zrozumiec ze w biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

faktycznie byloby milo gdyby okazalo sie, ze przez gapiostwo któregos pracownika plyta zostala na sklepie i ci ja bez problemu wydadza. ale jak tak nie bedzie nic nikomu nie udowodnisz i niestety wrocisz bez gry.

Tak jak powiedziałeś, gdybyś był kierownikiem. Niestety, nigdy nie będziesz. Musisz być bardziej wyrozumiały. Pomyśl, że kupiłeś dziecku wymarzony prezent i nagle, podczas wspaniałej świątecznej atmosfery, okazuje się, że pudełko z grą jest puste. Jakbyś się czuł, będąc tym dzieckiem, albo co gorsza rodzicem? W takim wypadku, jedyne co można zrobić, to udać się do kierownika i wyjaśnić z nim tą całą sytuację.

powiem teraz brzydko.

chcialbym zebys byl takim kierownikiem w empiku i zeby kazdy klient mogl ciebie tak "wy**mać". nie mowie ze autor tematu chce tak zrobic, bo pewnie faktycznie miał pecha. sam chyba nigdy nie bedziesz kierownikiem bo firme pewnie z torbami bys puścił :whistling:

autorowi tematu zycze jak najlepiej. sam mialem podobny przypadek. kupilem drukarke laserowa. dopiero w domu (50 km od sklepu mieszkam) zorientowalem sie (godzina kolo 20.30 - sklep otwarty do 21) ze nie dostalem do niej tonera. od razu zadzwonilem do sklepu i wszystko wyjasnilem. na drugi dzien pojechalem tam i toner mi wydali. nawet za koszty podróży oddali 50 zł. wiec jakby to zostalo szybko wykryte tak jak u mnie to w twoim przypadku mogloby sie to skonczyc podobnie. ale po takim odstepie czasu moze byc roznie

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pelni sie z toba zgadzam. nie rozumiem tylko dlaczego tyle "-" dostales. ludzie chyba nie moga zrozumiec ze w biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

faktycznie byloby milo gdyby okazalo sie, ze przez gapiostwo któregos pracownika plyta zostala na sklepie i ci ja bez problemu wydadza. ale jak tak nie bedzie nic nikomu nie udowodnisz i niestety wrocisz bez gry.

powiem teraz brzydko.

chcialbym zebys byl takim kierownikiem w empiku i zeby kazdy klient mogl ciebie tak "wy**mać". nie mowie ze autor tematu chce tak zrobic, bo pewnie faktycznie miał pecha. sam chyba nigdy nie bedziesz kierownikiem bo firme pewnie z torbami bys puścił :whistling:

autorowi tematu zycze jak najlepiej. sam mialem podobny przypadek. kupilem drukarke laserowa. dopiero w domu (50 km od sklepu mieszkam) zorientowalem sie (godzina kolo 20.30 - sklep otwarty do 21) ze nie dostalem do niej tonera. od razu zadzwonilem do sklepu i wszystko wyjasnilem. na drugi dzien pojechalem tam i toner mi wydali. nawet za koszty podróży oddali 50 zł. wiec jakby to zostalo szybko wykryte tak jak u mnie to w twoim przypadku mogloby sie to skonczyc podobnie. ale po takim odstepie czasu moze byc roznie

  Nie będę. Nie moja branża. A może po prostu jestem zbyt uczciwy? Duża jest granica między naiwnością, a zwyczajną uczciwością i chęcią pomocy innej osobie.

Edytowane przez Patjan566

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pelni sie z toba zgadzam. nie rozumiem tylko dlaczego tyle "-" dostales. ludzie chyba nie moga zrozumiec ze w biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

Dokładnie biznes to biznes.

Te minusy to dali ci którzy jako "kierownik sklepu" bez problemu wyskoczyli by z 200zł i dali kolesiowi gierkę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci co piszą tu że też tak mieli i dostali nowe płytki jesteście maga farciarze...

Gdybym ja był kierownikiem takiego MM czy EMPIKU i by mi koleś z taką opowieścią wyjechał to bym chyba ze śmiechu pękł i kazał szukać frajerów gdzie indziej.

A swoją drogą jak takie coś przechodzi to można zrobić taki wałek i mieć 2 gry w cenie jednej...

Jasne,typowo polskie Polak musi wydymać Polaka,bo inaczej się nie da,ale być dymanym,to już każdy się oburza.

Jak Ktoś komuś zaufa,uwierzy i w dobrej wierze pomorze, trzeba mu dowalić,bo to frajer,a ja będę miał dwie gry.Dobrze,że nie jesteś kierownikiemthumbsup.gif

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×