Skocz do zawartości
antos777

kilka pytań dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory miałem tylko PCta , z konsolami nie miałem żadnej styczności. W najbliższym czasie chciał bym sobie sprawić Xboxa lub PS3 (jeszcze się nie zdecydowałem).

No i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Nie mam telewizora LCD, konsolę podłączył bym do 32" telewizora JVC (panoramiczny, ze zwykłym kineskopem). Czy to będzie miało sens? Czy bardzo dużo stracę z jakości obrazu?

2. W jakie gry zagram na xboxie, których nie ma na PS3 a jakie są na PS3 któych nie znajdę na xboxa?

3. Gdzie najlepiej kupić PS3 (mieszkam niedaleko Warszawy)? Gdzie ewentualnie mogę sobie pograć na tej konsoli?

4. Jakie gry na początek byście mi polecili (najlepiej takie których nie znajde na Pcta)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj..... Trochę dziwne pytanka zadajesz. Nikt za Ciebie nie zdecyduję co masz kupić. Co do TV to ma sens, bo jest duży i panoramiczny. Ja poleciłbym Ci kupno w "Centrum Sony"... A co do gier... Tylko nie mów, że na forum o X360 też zamieściłeś taki temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie postaram doradzic co do gier

Wszystko zalezy od tego jakie gry lubisz. Bo w samochodowkach wiele sie nie dzieje ale standard to chyba Motorstorm,Burnout Paradise no i mozesz tez kupic NFS Prostreet.

W strzelankach i przygodowkach zamiata natomiast kilka tytulow: Uncharted: Drakes Fortune, Resistance,Turok,Asassins Creed,Call of Duty 4: Modern Warfare,Unreal Tournament 3,The Darkness,Call of Duty 3,TimeShift.

Wymienilem kilka tytulow ale moim zdaniem najwazniejszych. Niektore tez pojawile sie na PC ale to chuba nie to samo jak gra sie na konsoli. Jesli bardzisz opiszesz swoje upodobania co do gier to bardziej ci pomozemy. A co do wyboru konsili to polecalbym PS3 (zalezy tez jakimi srodkami dysponujesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry...Motorstorm (tani i wyjątkowo grywalny), Burnout (jak chcesz mieć długą i fajną grę), Uncharted (jak chcesz mieć krótką, ale bardzo fajną grę). To zależy jakie gatunki lubisz najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony tak zamieściłem taki sam wątek na forum xboxa, to chyba nie jest karalne? W sumie ciężko jest mi się zdecydować, którą konsolkę wybrać. Na razie jestem na etapie czytania i szukania wszystkich za i przeciw.

Jeżeli chodzi o gry jakie lubię to zdecydowanie różnego rodzaju gry akcji (strzelanki itp), RPG, RTS, za samochodówkami nie przepadam, ale np need for speed mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba, że w kalendarzu wydawniczym jest mnóstwo dobrze zapowiadających się produkcji ! Haze, Killzone 2, MGS 4 to tylko niektóre z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o gry jakie lubię to zdecydowanie różnego rodzaju gry akcji (strzelanki itp), RPG, RTS, za samochodówkami nie przepadam, ale np need for speed mi się podoba.

z gier akcji poczekaj na GTA4, w czerwcu będzie Bad Company, a na teraz Uncharted w RPG, RTS dużego wyboru nie ma, bo jest tylko Obilivion. A jeśli lubisz NFSy, to Burnout powinien przypaść Ci do gustu, bo też za realistyczny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory miałem tylko PCta , z konsolami nie miałem żadnej styczności. W najbliższym czasie chciał bym sobie sprawić Xboxa lub PS3 (jeszcze się nie zdecydowałem).

No i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Nie mam telewizora LCD, konsolę podłączył bym do 32" telewizora JVC (panoramiczny, ze zwykłym kineskopem). Czy to będzie miało sens? Czy bardzo dużo stracę z jakości obrazu?

2. W jakie gry zagram na xboxie, których nie ma na PS3 a jakie są na PS3 któych nie znajdę na xboxa?

3. Gdzie najlepiej kupić PS3 (mieszkam niedaleko Warszawy)? Gdzie ewentualnie mogę sobie pograć na tej konsoli?

4. Jakie gry na początek byście mi polecili (najlepiej takie których nie znajde na Pcta)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

1. Jest sens a czemu nie? Ja tez nie mam telewizora z HD i obraz i tak jest bardzo ladny. Wiem co mowie bo mialem PSX pozniej PS2 pozniej XBOXA 360 i teraz mam X'a i PS3 i jakos PS3 ma moim zdaniem lepszy obraz na zwyklym TV

2. No na X'a napewno super gra GOW a teraz wychodzi GOW2 to jest hit i brakuje tej gry na PS3, lecz mysle ze PS3 ma wiecej unikatow: Final Fantasy, Motostorm, Resistence i pare innych...

3. Kup sobie na allegro ;] tak jak ja ;] troche kasy zaoszczedzisz (kupilem starter pack na polskiej gwarancji z paragonem nowke - 2 joye i 2 gry za 1549zł )

4. COD4, Motostorm, Resistence, Ratchet i Clank, Fifa Street 3 ;]

Nmzc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jest sens a czemu nie? Ja tez nie mam telewizora z HD i obraz i tak jest bardzo ladny. Wiem co mowie bo mialem PSX pozniej PS2 pozniej XBOXA 360 i teraz mam X'a i PS3 i jakos PS3 ma moim zdaniem lepszy obraz na zwyklym TV

2. No na X'a napewno super gra GOW a teraz wychodzi GOW2 to jest hit i brakuje tej gry na PS3, lecz mysle ze PS3 ma wiecej unikatow: Final Fantasy, Motostorm, Resistence i pare innych...

3. Kup sobie na allegro ;] tak jak ja ;] troche kasy zaoszczedzisz (kupilem starter pack na polskiej gwarancji z paragonem nowke - 2 joye i 2 gry za 1549zł )

4. COD4, Motostorm, Resistence, Ratchet i Clank, Fifa Street 3 ;]

Nmzc pozdrawiam

Ze swojej strony polecam GT:5,GTA IV.Nie polecam natomiast fify street 3,najgorsza gra z serii fifa street.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry, to ja polecam Uncharted, Heavenly sword i Resistance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chyba już zdecydowałem - będzie PS3. W zasadzie to nawet nie wiem czemu wybieram Sony. Może to jakieś wewnętrzne odczucia. W sumię gdzie nie spojrzę to wieszają psy na PS3, a to że mało gier, a to że drogie itd. Jeżeli chodzi o cenę to nie ma ona dla mnie tak dużego znaczenia, a jeżeli chodzi o gry to tak naprawde nigdzie nie mogę znaleźć gier w które różnią te dwie konsole. Takiego gear of war właśnie zainstalowałem sobie na Pcecie. A mam nadzieje że pod koniec maja(dopiero wtedy będę miał gotówkę) będę mógł się z Wami dzielić frajdą z grania na moim PS3.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a to że mało gier...

Kiedyś było mało gier, w najbliższej przyszłości problemem nie będzie znalezienie ciekawej gry, ale funduszy na kupno tych które się ukarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek dobry wybor, PS3 jest ciche, granie w sieci za free i wogole ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pojawił się kolejny argument co by się na konsolę przesiąść. Odpaliłem Gears of war i pokazują mi się artefakty, prawdopodobnie grafa się kończy (7900gt). Jak pech to pech. Nie wiem jak teraz wytrzymam do kupna PSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh osobiscie mam x'a i PS3 w domu, ale ostatnio X sie tylko kurzy i nic wiecej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a mogli byście napisać co spowodowało że wzieliście PSa a nie Xboxa? Czy to były jakieś przyzwyczajenia do marki a może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec moja krotka historia

KOMODORA > PEGAZUS > PSX (za 1999zł w dniu premiery) > PSX SLIM > PS2 > PS2 SLIM > PSP (mam) > XBOX 360 (mam) > PS3 (mam)

widzisz moja historia wskazuje na to ze zawsze Playstation u mnie dominowalo ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a mogli byście napisać co spowodowało że wzieliście PSa a nie Xboxa? Czy to były jakieś przyzwyczajenia do marki a może coś innego?

jak dostałem PS1 wielkiej konkurencji na niego nie było, a później kolejne konsole Sony były naturalnym wyborem. Przez chwilę myślałem nad X360, ale jednak uznałem, że lepiej postawić na PS3 patrząc perspektywicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczełem od PS2, później miałem PSP.Ponieważ nie zawiodłem się na poprzednich konsolach sony wybrałem PS3.No i jak pytałem się kumpli to też mówili, że PS3(1 mówił, że xbox360 lepszy).Granie w sieci za free to też duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted drake bardzo fajny exclusive i zobacz na youtube filmiki z exclusive Heavy Rain na PS3 ta gra wymiecie i zmiecie wszystko i wszyskich xd

Z samochodowek to zdecydoani Burnout Paradise na kompa zadnego burnouta nie bylo a ta wymiata!

Piszesz ze narazie czytasz o tej konsoli, ostrzegam gdy natrafisz na wiadomosci ze ps3 ma gorsza grafike to nie prawda w ps3 jes myk i sie wlacza specjalna opcje dla TV HD aby miec normalna grafe a fanboje ja wylaczaja i robia fotki lub filmiki z porownaniem, na YT jest film o Assassin creed pokazujacy prawde jak to wyglada. Dodatkowo Xbox360 moze wyswietlac grafike tylko w 720p i 1080i a ps3 w 720p 1080i(chyba?) no i 1080p + tez ze masz darmowy online w ps3 a w x360 placisz za grane M$ ktory ma malo pienidzy (zal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory miałem tylko PCta , z konsolami nie miałem żadnej styczności. W najbliższym czasie chciał bym sobie sprawić Xboxa lub PS3 (jeszcze się nie zdecydowałem).

No i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Nie mam telewizora LCD, konsolę podłączył bym do 32" telewizora JVC (panoramiczny, ze zwykłym kineskopem). Czy to będzie miało sens? Czy bardzo dużo stracę z jakości obrazu?

2. W jakie gry zagram na xboxie, których nie ma na PS3 a jakie są na PS3 któych nie znajdę na xboxa?

3. Gdzie najlepiej kupić PS3 (mieszkam niedaleko Warszawy)? Gdzie ewentualnie mogę sobie pograć na tej konsoli?

4. Jakie gry na początek byście mi polecili (najlepiej takie których nie znajde na Pcta)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

1. Panorama to podstawa. Time Shift na zwykłym telewizorze 4:3 jest niegrywalny. Nie widać przeciwników na wystarczającą odległość. Podobnie ma się sprawa z Burnout. Oczywiście na telewizorze LCD widać więcej szczegółów.

2. Mass Effect, BioShock i Dead Rising. Eye of Judgment, Uncharted, MotorStorm, Warhawk. Kwestia gustu. Ja do tej pory nie mogę odżałować pierwszych wymienionych gier. Z drugiej jednak strony, nie będę płacił 200zł za granie online skoro u konkurencji mam to samo za darmo. Śmiesznie wysoka awaryjność Xboxów też robi swoje.

3. Konsole możesz kupić wszędzie. Media Markt i inne czasem mają niezłe promocje. Gry lepiej kupować w małych sklepach zajmujących się jedynie grami. Możliwość wymiany oraz negocjacji cen. Dobry przykład to NBA Street. Różnica w cenach wynosi co najmiej 100zł jak nie więcej. Wszędzie musisz uważać, żeby Ci nie wcisnęli crapa. Jeśli nie znasz gry to nie bierz. Najlepsze ceny są na aukcjach bo omijasz poplecznika. W empikach stoją standy ale raczej się nie doprosisz, żeby pokazali Ci konkretną grę.

4. Oblivion zrywa beret ale jest bardzo specyficzną grą. Znajdziesz wersję na PC ale nie znajdziesz PC do tej gry. Uncharted i MotorStorm online.

PS. Xboxa nie kupiłem bo (cytat) "wolę mieć konsolę w domu a nie w serwisie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta wiadomo co teraz ludzie wybieraja XD wystarczy sprawdzic ranking sprzedawalnosci konsol na PS3Site ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pips ta opcja jest wylaczona. Trzeba ja wlaczyc zeby byl lepszy obraz. I fanboye Xboxa nic nie wylaczaja bo wylaczone jest od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te porównania grafiki trochę mnie śmieszą. Widziałem gdzieś porównanie Obliviona na obie konsole, no i według recenzentów grafika lepiej wyglądała na xboxie. Ja się przyglądałem no i różnice rzeczywiście były, ale czy na kożyść x? Według mnie nie, poza tym tak jak wspomniałem jestem posiadaczem PCta i grafika jest dla mnie drugorzędną sprawą. Dla mnie gra musi mieć to coś co przyciągnie mnie na długie godziny. Co z tego że będzie świecić bajerami skoro po pół godziny mi się znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pips ta opcja jest wylaczona. Trzeba ja wlaczyc zeby byl lepszy obraz. I fanboye Xboxa nic nie wylaczaja bo wylaczone jest od poczatku

No wiem bo ona jest dla TV HD a nie kazdy go ma a po kupnie takiego HD kazdy normalny czlowiek wlaczyc to powinien.

W sumie to te porównania grafiki trochę mnie śmieszą. Widziałem gdzieś porównanie Obliviona na obie konsole, no i według recenzentów grafika lepiej wyglądała na xboxie. Ja się przyglądałem no i różnice rzeczywiście były, ale czy na kożyść x? Według mnie nie, poza tym tak jak wspomniałem jestem posiadaczem PCta i grafika jest dla mnie drugorzędną sprawą. Dla mnie gra musi mieć to coś co przyciągnie mnie na długie godziny. Co z tego że będzie świecić bajerami skoro po pół godziny mi się znudzi.

Jezeli nie patrzysz na grafike a n gameplay to polecam nadchodzace GTA, wiadomo ze gameplay bedzie mialo cudny oczywiscie grafika jest tam dla mnie bardzo dobra moge powiedziec ze jak w CoD4 bo screeny raz wyjda kiepskie a raz ladne, polecam wejsc na www.youtube.com i zobaczyc Liberty City Gun Club w HD albo tez wejsc na www.gtareview.com potem w dziale IV w link radiostacje i widac twarz niko bardzo szczegolowa (W cod4 pamietam byl podobny ziomek ale z tego co pamietam chyba nie tak szczegolowy, ale moze juz nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×