Skocz do zawartości
jamiemonovitz

Battlefield 3 - Helikoptery (Know-How)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Śmigłowce szturmowe występują na Kaspijskiej Granicy, Wyspie Chark (spawn 1:30) oraz na Zatoce Omańskiej, Półwyspie Sharqui i Wyspie Wake (spawn 1 min.). Gdy na Sharqui Stacja TV zostanie przejęta przez wroga [RU], Viper nie będzie się spawnować, podobnie jak Havoc nie będzie się spawnować na Wyspie Wake po przejęciu Lotniska przez [uS].

Heli szturmowe spawnują się jeszcze na "Operacja ognista burza" ;)

I wydaje mi się, że Z11w ma mocniejszy karabinek.

Edytowane przez szyma45
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie gdzie najlepiej pocwiczyc latanie smiglowcami mam z nimi problem ale nie da sie zrobic zebym byl sam na mapie i cwiczyl

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie gdzie najlepiej pocwiczyc latanie smiglowcami mam z nimi problem ale nie da sie zrobic zebym byl sam na mapie i cwiczyl

dzieki

Jedna z pierwszych 2 (od razu odblokowane) misji co-opowych "Fire From the Sky" jest latana - 2 minusy to fakt że gra losuje kto jest pilotem a kto strzelcem i nie ma możliwości zmian w ciągu misji, a drugi to to że jak już ktoś umie latać to jest ordynarnie prosta. Niemniej jednak jest to najlepszy możliwy sposób na podszkolenie się na śmigłowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, ze ten, ktory zaprasza druga osobe jest pilotem? A osoba zaproszona strzelcem? Jak robilem ta misje dawno temu to wlasnie tak bylo, chyba, ze sie cos zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak. Losowo jest. Albo lepiej - jest zwykle inaczej niż byś chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się że odblokowałem dzisiaj ECM jammer i w połączeniu z flarami kumatego strzelca to świetna kombinacja.

Napiszcie proszę jak się sprawdza laser + P-Z strzelca, bo w najbliższym czasie mój gunner odblokuje rakiety i zastanawiam się nad takim setupem.

Edytowane przez kakaroto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że napiszę ze 2 słowa w temacie absolutnych początków fruwania śmigłowcami - Jaime skrobnął świetny poradnik, ale raczej dla takich już minimalnie ogarniętych w temacie. Wszystkie przemyślenia na świeżo, bo sam dopiero niedawno nauczyłem się latać w miarę "na poziomie".

Primo: zaczynamy od misji "Ogień z Nieba" w trybie współpracy - tam, do płaczu doprowadzimy co najwyżej naszego strzelca, a nie cały team ;)

Jak już mój znamienity poprzednik napisał najlepiej ustawić sobie analogi na układ "klasyczny" - wtedy :r3: kontroluje wychylenie w osi Y(nos do góry/na dół) oraz obracanie śmigłowcem w płaszczyźnie poziomej(nos w prawo/lewo) a :l3: wychylenia w osi X(przechylenie całej maszyny na lewe lub prawe skrzydło). Z początku najwięcej problemów sprawia kontrolowanie przechylenia bocznego(łatwo przesadzić i położyć śmigłowiec tak że straci nośność -> bum!), stąd przy pierwszych kilku lotach praktycznie wcale nie ruszamy lewego drążka - majstrujemy nim tylko wtedy kiedy chcemy skorygować przechylenie śmigłowca po skręcie. Z czasem regulacja przechylenia na boki będzie przychodzić coraz swobodniej. W opanowaniu naszego anioła śmierci pomaga też zrozumienie tego co mamy wyświetlone na HUDzie:

bf3-03-fire-from-the-sky.jpg

W lewym górnym rogu mamy status naszego mechanizmy defensywnego(flar/gaśnicy/zakłócacza) - ready oznacza gotowe do użycia

Poniżej mamy wskaźnik prędkości(interesuje nas) oraz chyba wskaźnik momentu obrotowego(już mniej ;)

na szczycie mamy wskaźnik kierunku(nie bardzo nas interesuje, bo w grze działamy na bardzo małym terenie)

a w centrum wskaźnik wychylenia - ułożenie tej centralnej kolumny "prostokątów" pokazuje nam na którą burtę przechylony jest śmigłowiec a liczby przy nich pokazuje wychylenie w osi Y - im większe liczby tym większy kąt - linie przerywane oznaczają że maszyna pochylona jest na nos, a nieprzerwyane że pochylamy się na ogon. utrzymanie celownika przy kresce która nie ma liczb oznacza że maszyna leci idealnie równolegle w stosunku do ziemi.

Okienko po prawej stronie pokazuje nam wysokość na której się znajdujemy, a rzymskie "I" koło celownika pokazuje nam miejsce w które powinny trafić rakiety.

Prostokąt z kółkiem w środku u podstawy ekranu to widok strzelca(okrąg to jego celownik) - pozwala nam to min. na lepszą synchronizację ostrzału.

Kiedy już opanujemy manewrowanie śmigłowcem, to zanim zmierzymy się z żywym przeciwnikiem warto wiedzieć pamiętać o 3 rzeczach:

Po pierwsze: odradzam serwery hardkorowe. Bo raz: nie ma nic emocjonującego w śmierci z rąk "kolegi" z teamu który ma ochotę na śmigłowiec do którego właśnie wsiedliśmy, a dwa: perspektywa TPP z początku bardzo ułatwi wyczucie położenia śmigłowca, a i kiedy nauczymy się latać to dużo łatwiej zawisnąć pomiędzy słupami(np. nad flagą) kiedy widzimy całe otoczenie niż będąc ograniczonym do widoku z kabiny

Po drugie: w podstawce są 2 mapy na których możemy zespawnować się za sterami interesującej nas maszyny: Wyspa Chark(Mi-28/Viper) oraz Kanały (Little Bird/Z-11W) i to one najlepiej nadają się dla początkujących pilotów - wchodząc na pusty lub prawie pusty serwer mamy pewność że zasiądziemy za sterami maszyny kosztem kilku minut oczekiwania na innych graczy.

Po trzecie: latając śmigłowcem szturmowym pamiętamy że nie siedzimy w nim sami - wiadomo że najlepiej lata się ze znajomym, ale jeśli będziemy pamiętać że mamy strzelca który jest od nas uzależniony to tylko na tym skorzystamy - po pierwsze większa skuteczność w walce, a po drugie - jeśli po zestrzeleniu zasiądziemy z tym samym graczem jako strzelec on zapewne odwdzięczy nam się tym samym(lub nawet ustąpi miejsca za sterami jeśli dobrze mu się z nami latało)

tyle na początek, jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to nie omieszkam dopisać

edit1:

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - pisał o niej założyciel tematu, ale (przynajmniej mi) wydaje mi się że można by to ująć klarowniej. Chodzi mi o to kiedy wypuszczać flary. Namierzanie działa w 3 krokach - najpierw na HUDzie pojawia nam się napis LOCKi słyszymy przerywane pii piii piii - ktoś zaczyna nas namierzać, potem napis LOCK przestaje migać i słyszmy niskie, ciągłe PIIIIIIIIII - zostaliśmy namierzeni, by po chwili usłyszeć szybkie, wysokie pipipipipipipiipipi - odpalono w naszym kierunku rakiety i DOPIERO WTEDY puszczamy flary.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko poradnik. Deny skoro mówisz ze ogarnales latanie, wez mnie zapros na PSN, bysmy sobie polatali . Mogę byc zarowno pilotem jak i strzelcem.

Edytowane przez kakaroto
: nie musisz cytować posta ktory jest nad twoim, do tego tak długiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko poradnik. Deny skoro mówisz ze ogarnales latanie, wez mnie zapros na PSN, bysmy sobie polatali . Mogę byc zarowno pilotem jak i strzelcem.

BARDZO chętnie, z tym że niestety, póki co, nie mam headseta, ale jesli masz taką możliwość to możemy sie komunikować przez choćby Skype.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO chętnie, z tym że niestety, póki co, nie mam headseta, ale jesli masz taką możliwość to możemy sie komunikować przez choćby Skype.

\

Skypa odpada , nie lubie sie bawic z kabelkami ;D

sprobojemy bez , online na bfa, bede okolo 20 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś z Tobą latałem, brakowało 1 kill do barety i gdzieś uciekłeś... :(

Ale jeszcze bd starał się dołączyć do gry :) Pilot z Ciebie znakomity, to przyznam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś powie jak można poćwiczyć latanie helikopterem na pustym serwerze grajac na PS3, jak zawsze wchodzę na taki serwer to wyświetla się ze potrzeba 7 graczy. Da się to jakoś ominać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś powie jak można poćwiczyć latanie helikopterem na pustym serwerze grajac na PS3, jak zawsze wchodzę na taki serwer to wyświetla się ze potrzeba 7 graczy. Da się to jakoś ominać ??

Na pustym serwerze oczywiście grać się nie da, przeczytaj poradnik kilka postów wyżej, powinieneś znaleźć w nim wszystkie potrzebne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie z perpektywy piechoty - udało się komuś zestrzelić heli jawelinem?

Aktywuje się on na pojazdy lotnicze, jeśli namierzane są przez snipa soflamem lub czołgiem z CITV station.

I przy jakiej wysokości działa Below Radar, mi dopiero jak wyladuję, co Viperem czy Havoc nie jest takie łatwe jak LB?

pozdro @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie z perpektywy piechoty - udało się komuś zestrzelić heli jawelinem?

Aktywuje się on na pojazdy lotnicze, jeśli namierzane są przez snipa soflamem lub czołgiem z CITV station.

Da się rozwalić jawelinem. Kiedyś zniszczyłem heli jednym pociskiem, nie wiem tylko czy nie był już nadgryziony. Po patchu ponoć jeszcze łatwiej można go rozwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalic ;D PRZELECIAŁEM TUNEL VENOMEM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to w ogóle jesteś pro !

Dzięki za wbicie baretki, SZOK !

Na jakich ustawieniach latasz ? Zwiększacz czułości itp ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby jakiś ogarnięty oblatywacz co używa ECMa napisać krótki poradnik jak z tym latać po patchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to w ogóle jesteś pro !

Dzięki za wbicie baretki, SZOK !

Na jakich ustawieniach latasz ? Zwiększacz czułości itp ?

Dzięki ;D

Latam na klasycznych, nie kombinuje nic przy ustawieniach poza tym ;)

@Cwir : Wstyd się przyznac, ale nie latałem jeszcze helami po patchu ;o

Edytowane przez szyma45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na zwiadowczych możesz się zdziwić. Czy kolega jamiemonovitz jak będzie miał czas to może zrobić popaczowy update poradnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na zwiadowczych możesz się zdziwić. Czy kolega jamiemonovitz jak będzie miał czas to może zrobić popaczowy update poradnika?

Z apdejtowych informacji to zaznaczyłbym kilka "istotnych zmian" :

1. flary, mimo zapowiedzi, NIE distractują pocisków z javelina i laserowo kierowanych P-Z z czołgów(nie jestem pewien czy sprawa ma się tak samo w stosunku do P-Z ze szturmowych helikopterów)

2. mimo zapowiedzi że "flares will more reliably distract missles" flary u strzelca to, mam wrażenie, gorsza loteria niż była - testowane ostatnio na pustym serwie - raz działają, a raz H-S wali w nas aż miło i w dupie ma puszczone flary

3. ECM jammer został kosmicznie wzmocniony - działa teraz jak turbo flary: puszczamy kiedy pociski są w powietrzu i distractuje wszystkie lecące w nas pociski i daje chwilę nienamierzalności. Chaff to aktualnie chyba tylko efekt wizualny.

4. NIE ma co wsiadać do szturmowców bez strzelca bo rakiety kierowane pilota często zwyczajnie NIE DZIAŁAJĄ - wybuchają w pobliżu wrogiego śmigłowca nie robiąc mu żadnej krzywdy, co sprawia że najpewniejszym sposobem zadania wrogowi obrażeń jest działko.

Co więcej, po tym jak pomajstrowali z efektami kolizji to już 3 razy zdarzyło mi się(i mi i mojemu strzelcowi) nie dostać nawet jednego punku za to że wróg się rozbił mimo tego że ładowaliśmy do niego jak na strzelnicy.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem z flarami i HSami w zwiadowczych. Loteria :/. Graliśmy z Krymanem dziś na wynajętym serwie 1 vs 1 i grałem testując różne czasy puszczania flar i pocisków i żadnych konkretnych wniosków nie jestem w stanie wyciągnąć bo wyniki były za każdym razem inne. Przesiądę się chyba na ECM.

Chciałbym zobaczyć konfrontację zwiadowcze vs szturmowe :). Może na tej jesiennej "pojazdowej" mapie będzie taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem z flarami i HSami w zwiadowczych. Loteria :/. Graliśmy z Krymanem dziś na wynajętym serwie 1 vs 1 i grałem testując różne czasy puszczania flar i pocisków i żadnych konkretnych wniosków nie jestem w stanie wyciągnąć bo wyniki były za każdym razem inne. Przesiądę się chyba na ECM.

Żaden ze mnie pro-heli-wymiatacz, ale ta losowość która aktualnie panuje doprowadza mnie do szału. Dawniej jak człowieka zestrzelili to generalnie wiedział czemu - teraz po wpakowaniu we wrogi heli 3 kompletów rakiet zostaje przez niego zestrzelony, a ze skubańca się nawet nie dymi WTF?. BF3 miał dużo bugów, ale oprócz, czasem nie działających flar, helikoptery były generalnie ich pozbawione, teraz pełna loteria - czy moje rakiery zadadzą obrażenia, czy nie, czy flary strzelca zadziałają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×