Skocz do zawartości
jamiemonovitz

Battlefield 3 - Helikoptery (Know-How)

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie znikania krzyżyka w Little Bird/ZW - da się to naprawić: przełączasz po prostu na widok z zewnątrz (u mnie R3) i potem z powrotem do środka (R3 ponownie) i celownik powinien być.

ECM Jammer działa (przynajmniej u mnie) prawidłowo, zarówno przy pociskach P-Z z czołgów jak i Stingerach/Iglach -, przez 5s nie ma możliwości namierzenia Cię. Dla mnie ECM to standard w obu rodzajach helikopterów - lepiej zacząć się przyzywczajać, bo lutowy patch pewnie przyniesie zmiany z PC, czyli zbuffowanie SOFLAM-u, Javelina i ogólnie pociskó naprowadzanych laserowo.

W MI-28 da się spokojnie robić circle strafing - po prostu obwód tytułowego "koła" jest większy i trzeba to robić zdecydowanie wolniej niż w Viperze. Co do szybkich obrotów 180 w MI, polecam mocny przechył na stronę, w którą skręcamy, mniej więcej pod takim kątem, żeby bok heli był prawie równolegle to ziemi. Przy obraniu takiej pozycji trzeba mocno ciągnąć nos w "górę" (przy takim przechyle nos tak naprawdę porusza się bardziej w linii poziomej, niż pionowej).

MI-28 ma też bodajże trochę więcej armora niż Viper, co by zrekompensować mniejszą zdolność manewrowania.

Moje setupy do heli:

zwiadowcze: Laser Painter + ECM Jammer + Guided Missle

szturmowe: Guided Rockets + ECM Jammer + Heatseekers

Jak dla mnie walka w powietrzu zwiadowczymi często sprowadza się do tego kto umie lepiej walić z działka, bo coraz częściej helikoptery przeciwnika naprawia mechanik od środka, więc ja stawiam raczej na eliminowanie pojazdów naziemnych - raz na 10 namierzony helikopter wroga trafia nasza Guided Missle, ale dzieje się tak prawie wyłącznie, kiedy drugi helikopter jest niżej od nas i raczej się nie rusza :/

Edytowane przez Bas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wyprawiasz w helikopterach to jest masakra... 2 razy na kaspianie się z Tobą mierzyłem i raz złapałem drzewo uciekając w popłochu, drugi raz mnie minąłeś i nie mogłem się odwrócić bo ciągle mi za plecami latałeś mimo moich w miare skoordynowanych obrotów o 180 stopni :P poradnik jak najbardziej na +, ale trzba latać, latać i jeszcze raz latać żeby cokolwiek ogarniać. Ja kiedyś myślałem, że jetów nigdy nie opanuje (czasy kiedy mój najdłuższy lot trwał ok minuty) teraz jak wsiądę zawsze punkty wpadną. Także nie zniechęcać się gdy się rozbijecie tylko męczyć do bólu, bo jak się już co nieco opanuje latanie to sprawia mega dużo frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heli transportowe i zwiadowcze daja sie bezproblemowo naprawiac w locie. Nawet nie trzeba rowno leciec jak w BC2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bas : w starciach, gdy jesteś naprzeciwko wrogiego helikoptera na dużej wysokości i do siebie mierzycie ECM sprawia, że wychodzisz z potyczki obronną ręką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bas : w starciach, gdy jesteś naprzeciwko wrogiego helikoptera na dużej wysokości i do siebie mierzycie ECM sprawia, że wychodzisz z potyczki obronną ręką?

No trochę już killi mam i raczej nie narzekam, zwłaszcza, że sporo osób gubi się jak Twój heli zaczyna dymić, a oni nie mogą namierzać :) Z 1vs1 nie ma problemu, a w 1vs2 (jak np jako RU na Kanałach w ZW-11) flary wystarczą tylko na jednego Little Birda, a drugi już Cię trafi, jak kolesie są minimalnie ogarnięci. Tu i tu masz 10s cooldown, po prostu dla mnie 5s-owa "nienamierzalność" jest dużym atutem, zwłaszcza, że działa na wszystkie rodzaje pocisków, czy to z ziemi, czy z powietrza.

Przy szturmowych pilot ECM, gunner flary i nie ma bata, żeby Cię trafiła jakakolwiek rakieta :)

Ale pewnie to kwestia gustu, a o takowych się nie dyskutuje :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wyprawiasz w helikopterach to jest masakra... 2 razy na kaspianie się z Tobą mierzyłem i raz złapałem drzewo uciekając w popłochu, drugi raz mnie minąłeś i nie mogłem się odwrócić bo ciągle mi za plecami latałeś mimo moich w miare skoordynowanych obrotów o 180 stopni :P poradnik jak najbardziej na +, ale trzba latać, latać i jeszcze raz latać żeby cokolwiek ogarniać. Ja kiedyś myślałem, że jetów nigdy nie opanuje (czasy kiedy mój najdłuższy lot trwał ok minuty) teraz jak wsiądę zawsze punkty wpadną. Także nie zniechęcać się gdy się rozbijecie tylko męczyć do bólu, bo jak się już co nieco opanuje latanie to sprawia mega dużo frajdy.

Bys posiedzial jako gunner z moim ziomkiem z klanu Pickhunterem to bys zobaczyl co to latanie :) Opanowal vipera do perfekcji, lata 2m nad ziemia z pelna predkoscia i skreca w locie jakby autem jechal :)

Gdyby byly jakies mapki z wysokimi budynkami to by je wymijal slalomem z pelna predkoscia niczym te helikoptery co uciekaly przed godzilla.

A tak pozatym to cwiczyc i tylko cwiczyc. Mi sie udalo do polowy tunelu doleciec little birdem (po drodze skosilem 2 typow), ale potem o cos zahaczylem i juz nie dalo sie odratowac helika .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie to kwestia gustu, a o takowych się nie dyskutuje :P

Zainteresowałeś mnie ECM jammerem, sprawdzę to. Gdy go używałem zaraz po jego odblokowaniu wydał mi się nieefektywy w porównaniu do flar. Skoro daje taką przewagę to duży plus. Latanie helikopterami opiera się zresztą w głównej mierze na nieprzewidywalności. Ciągle trzeba zmieniać trasy ucieczki w jednej rundzie tak, aby przeciwnik nie wiedział, jaki będzie nasz następny krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie ECM jammerem, sprawdzę to. Gdy go używałem zaraz po jego odblokowaniu wydał mi się nieefektywy w porównaniu do flar. Skoro daje taką przewagę to duży plus. Latanie helikopterami opiera się zresztą w głównej mierze na nieprzewidywalności. Ciągle trzeba zmieniać trasy ucieczki w jednej rundzie tak, aby przeciwnik nie wiedział, jaki będzie nasz następny krok.

Aha, no i najważniejsze przy używaniu ECM jammera - trzeba go użyć ZANIM pocisk zacznie do Ciebie lecieć (czyli tak jak opisałeś, zanim pojawi się wysoki przerywany dźwięk o dużej częstotliwości).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwiadowczym(szturmowym zresztą też) jest jeszcze jeden ciekawy trick - poobserwuj co się dzieje z heli jak nie ma w nim pilota :D

Edytowane przez nathrent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Little Birdzie przy lądowaniu wystarczy podlecieć bliżej podłoża i z niego wyskoczyć, nawet przychylony o 45* a nawet 90* sam z niewiadomych przyczyn odwróci sie po chwili na nogi a w tym czasie można już kończyć naprawe.

Edytowane przez Mersi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwiadowczym(szturmowym zresztą też) jest jeszcze jeden ciekawy trick - poobserwuj co się dzieje z heli jak nie ma w nim pilota :D

Namierzanie się przerywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzanie się przerywa?

jak wspomniał mersi, heli swobodnie spada, z małych odległości nie traci hp'ków, z większych kilka %,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Jamiem--latam z nim jak tylko jest to mi dane i facet poprostu przyprawia mnie o zawrót głowy :wacko: -to co wyprawia latając tuż nad ziemią i między przeszkodami to poprostu majstersztyk.

Nie wiem jak on to robi,ale widziałem już wielu w powietrzu i nikt jeszcze nie pokazał tego co ten facet potrafi :thumbsup:

Wielki szacun "Dżejmi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latam co raz lepiej(czesto udaje mi sie cala runde przelatac nawet vs jety daje rade) ale... Jamie to jest kozak ;D Ciagle staram sie trenowac i chociaz w malym stopniu mu dorownac - cel to przeleciec tunel Birdem na DP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym perkiem NAPROWADZANIE nie testowalem a to tylko dziala na pojazdy naziemne?

bo jak tak lepiej dawac maskowanie chyba ze ktos ma problem smiglowcem rozwalic czolg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym perkiem NAPROWADZANIE nie testowalem a to tylko dziala na pojazdy naziemne?

bo jak tak lepiej dawac maskowanie chyba ze ktos ma problem smiglowcem rozwalic czolg

Na czołgi i inne pojazdy naziemne jest P-Z.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@

chodzilo mi o perk przedostatni dla pilota helikoptera szturmowca GUIDED ROCKET

Edytowane przez Tyrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@

chodzilo mi o perk przedostatni dla pilota helikoptera szturmowca GUIDED ROCKET

GUIDED ROCKET to rakiety półnaprowadzane- to dzięki nim możesz kampić czołgi z dużych odległości, latam na tym perku i polecam ;).

Guided Rocket (nie mam pojęcia jak brzmi tłumaczenie polskie- jest to przedostatni unlock dla szturmowych). Ostatni perk- rakiety niecelowane- to prawdziwe cudo. Dzięki nim można dosłownie kampić pojazdy naziemne. Wystarczy je zaspotować, trzymać muszkę cały czas na celu i strzelać- wszystkie 14 rakiet zazwyczaj trafia we wrogi pojazd. Dopiero po odblokowaniu tego perka walka z pojazdami naziemnymi staje się maksymalnie efektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ostatnio ciekawy przypadek na kanałach w trybie conqest po stronie startujących z lotniskowca , tuż przed rozpoczęciem gry podczas odliczania gdy siedziałem sobie jako pasażer w heli wraz z całym składem ziomków, pilot inteligent zaczął

kręcić się w kółko i tak z 10 sekund jak na karuzeli i na 5 sekund przed startem jebudu z całym towarzystwem żeśmy spadli z lotniskowca i wpadli do wody :biggrin: .

Czy jak się jest samemu na serwerze to można latać? Wydawało mi się, że nie można nic zrobić wtedy.
nie można niestety musi być odpowiednia ilość graczy by można było rozpocząć rozgrywkę .
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ostatnio ciekawy przypadek na kanałach w trybie conqest po stronie startujących z lotniskowca , tuż przed rozpoczęciem gry podczas odliczania gdy siedziałem sobie jako pasażer w heli wraz z całym składem ziomków, pilot inteligent zaczął

kręcić się w kółko i tak z 10 sekund jak na karuzeli i na 5 sekund przed startem jebudu z całym towarzystwem żeśmy spadli z lotniskowca i wpadli do wody :biggrin:

Miałem tak nie jeden raz :( Jak za sterami siedzi jakaś d... to tak bywa. Nie dość, że rozwala heli to załatwia jeszcze kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tematem, zamieszczam kilka przydatnych filmów od zaprzyjaźnionego The Red Dragon z Plutonu BattleStrats. Myślę, że przyda się dla początkujących. Miłego oglądania:)

Edytowane przez ElminsterKiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×