Skocz do zawartości
Arielag

Jak podłączyć PS3 do Dialogu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy PS3.

Niestety muszę zaczać od problemu. Mianowicie nie potrafię jak narazie podłaczyć się PS3 z netem... przekopałem już sporo stron przez google i nadal nie znam odpowiedzi jak to zrobić.

Mam PS3 60GB z wifi

net - Dialog DialNet 2

Notebook z WiFi

I nie udało mi się ani podłączając kabel z modemu dialogowego do PS3 ani próbując łączyć przez WiFi sonke z notebookiem...

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notebooka zepnij z PS3 kabelkiem crossowanym (do dostania w każdym sklepie komputerowym za psie pieniądze) następnie we własciwościach połączenia wifi (nie kablowego) w laptopie ustaw opcje "Zezwól innym użytkownikom na korzystanie z tego połączenia internetowego". Powinien wyświetlić ci się komunikat, że połączenie dla połączenia kablowego zostanie zmieniony adres ip. Akceptujesz i voila.

W konsoli zaś we własciwosciach połączenia sieciowego ustawiasz "wired connection", reszta na auto.

Powinno ruszyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie bardzo łapię. Mnie chodzi o połączenie PS3 do laptop przez WIFI, laptop do netu przez kabelek. niestety w laptopie mam tylko jeden port sieciowy...  A, i jeszcze dla utrudnienia dodam że na lapie mam Vistę postawioną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arielag, w tym przypadku Ci nie pomogę, kup lepiej jakiś routerek z WiFi, wtedy i z laptopa i z PS3 będziesz mógł korzystać bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wegeras
niestety nie bardzo łapię. Mnie chodzi o połączenie PS3 do laptop przez WIFI, laptop do netu przez kabelek. niestety w laptopie mam tylko jeden port sieciowy...  A, i jeszcze dla utrudnienia dodam że na lapie mam Vistę postawioną :)

sieciówkę wif (połaczenie sieci bezprzewodowej) w laptopie przełacz na ad-hoc,na  połaczniu sieciowym po kablu też w laptopie (połączenie loklne) prawoklik >właściwości wyraź zgodę na udostępnianie połączenia.

wszystko.

Na marginesie doradzam sprawdzić, czy dialog, podobnie jak chello nie blokuje nadania drugiego nr-u ip.

generalnie podążaj w stronę

... kup lepiej jakiś routerek z WiFi, wtedy i z laptopa i z PS3 będziesz mógł korzystać bezprzewodowo.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Niestety jedynym wyjściem okazało się kupienie routera i to załatwiło sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj żeby nie zakładac nowego wątku.Miał może ktoś styczność z internetem oferowanym przez Netie?Czy są jakies problemy z tym usługodawcą?I jak jest z podłaczeniem do PS3?W teorii nie powinno być problemu,niby to jest na infrastruktórze TP s.a. ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Uzywam sam ps3 z netia 6mbps. Laczenie wyglada identycznie jak przy neostradzie. Zreszta routery tez dzialaja od neo. Najlepiej routerek wifi i po problemie ,udostepnianie polaczenia przez kompa nie ma wiekszego sensu na dluzsza mete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za podpowiedzi. Niestety jedynym wyjściem okazało się kupienie routera i to załatwiło sprawę :)

witam, mam tez dialog dialnet dsl2..jaki router uzywasz??

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×