Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ obudowy do slim są dostępne - koszt 250zł za górną i dolna część - trzeba wiedziec gdzie szukac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolejny raz, tym razem chciałem was zapytać o awaryjność napędu w ps3.

Pisałem wcześniej o problemach z GOW 3... Gre mam oryginalną, używana była kilka razy, nagle zaczeła się przycinać, przez 70 % gry było ok, ale potem przy wchodzeniu na poszczególnie lokacje pokazywał się znaczek ładowania. Jak to możliwe, że płyta po tak krótkim czasie użytkowania jest trudna do odczytania? Może to wina lasera w PS3? (konsole mam miesiąc) Pytam, bo trochę martwi mnie to... Póki co, próbuje robić kopię gry ba dysk przez JB, może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj mi spadło ps3, wkładam płyte, dochodzi do menu i dupa... dalej nie idzie tak jest na wszystkich płytach, wydaje dziwne odgłosy. Dzwonię do SONY (konsole mam 13 miesięcy) a oni mi mówią , że nie mam już prawa do gwarancji, myślałem że ich zjem przez telefon gdyż byłem pewien że gwarancja jest na 2 lata. Dobra, dzwonię do sklepu a oni mi każą dzwonić do SONY ;/. Poprostu jest wszystko pomotane, ale itak gwarancji nie mam, to postanowiłem zobaczyc samemu co się dzieje, rozkręciłem napęd i okazało się że ten jeden zaczep co podnosi laser gdy wkładam płyte do napedu nie jest na swoim miejscu, i nie można go włożyć bo zatrzask który go trzyma jest połamany, znalazłem oryg napęd od fat model taki jak mój (80gb). I tu jest moje pytanie, czy będe mógł go normalnie podłączyć, czy będe musiał przemieniać te płytki co są na napędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś poradzić jak z ps3 fat 60gb z ylodem wyciągnąc płytę z napędu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starej konsoli musisz przełożyćdwie rzeczy: głowicę lasera oraz płytkę z elektroniką - sprawdź na 100% jakiego typu masz laser - 400A czy 410A bo to mega ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd który chce kupić, jest identyczny z moim. Konieczne jest to przekładanie tych rzeczy ? Laser mam 410A

Nie za bardzo się na tym znam , ale wydaje mi się że to wina mechanizmu wkładającego płyte na kółko, poprostu płyta krzywo siedzi, bo jedna strona tego lasera sie nie podnosi.

Nie lepiej będzie sprzedać to za 500zł dołozyć drugie tyle i kupić slim ?

Edytowane przez bart3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Po naprawie problemów z grafiką, pograłem troche i za drugim uruchomieniem płytka niechciała wyjść z napędu. Rozebrałem napęd wyjąłem płyte. Po czym napęd nie reagował tzn. niechce "zassysać" płyt, próbowałem wymienić górny sensor gdyż mam drugą konsole padnietą [dokładnie ten sam model] ale BLURAY sprawny, nic. Miga niebieska dioda gdy chce włozyć płyte. Wymieniłem także napęd i podmieniłem płytki pod nim, to samo, więc wykluczam awarie BLURAY. W czym może być problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model lasera znajduje sie w konsoli PS3 FAT CECHG 40GB?

Edytowane przez R-14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tez być 410A - trafiają się takie przypadki - jedyną pewną metodą jest rozkręcenie konsoli - jako ciekawostkę podam, że miałem nawet raz konsolę 60GB, w której został przez serwis sony wymieniony napęd na właśnie 410A - niezła zagwozdka wtedy była, bo były to czasy, gdy z nowymi laserami był kłopot (jakieś 2-3 lata temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zawieszeniu konsoli miałem problemy z uruchomieniem jej ponownie, pojawiał się napis startowy a potem nic dość długo wisiało wszystko, po resecie podczas włączania konsoli zaczął wyskakiwać mi komunikat o błędach na hdd i że system zostanie przywrócony

i tak jest za każdym razem jak włączam konsole. czy jest możliwe że taka naprawa może trwać "X" razy?

Dodam że przywracanie trwa różną ilość czasu, czasem, bardzo szybko pasek zapełnia się na 100procent czasem dość długo mieli.

Edytowane przez Rafal Chelpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to bardzo dziwne własnie niedawno przełożyłem go z laptopa, i wcześniej nie miałem takich problemów. zaczęła mi się wieszać dość nie dawno i nie zawsze chce się system podnieść po wyłączeniu. w sumie stało się tak dopiero drugi raz. wsadziłem go drugi raz do lapka i przy pomocy sea tools naprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, mianowicie taki ze gdy włączam PS3 to TV po chwili też się sam uruchamia, i na odwrót, gdy wyłączę sam telewizor, to konsola po kilku sekundach też się wyłącza :< i np jak chce naładować pada, to muszę mieć włączony telewizor. I tu pytanie, czy da się gdzieś coś pomajstrować, tak aby to nie było ze sobą sprzężone ? Telewizor jest Sonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam bardzo poważny problem. Z mą konsolą dzieje się coś niedobrego. Parę dni temu płyta nie chciała wyjść z napędu, usłyszałem tylko dziwne pikanie i zawirowanie płyty. Dziś stało się to samo, po paru próbach płytka wyszła. Czy to oznacza, że napęd siada? Gwarancję chyba jeszcze mam, ale konsolę kupiłem w Polsce, a teraz przeprowadziłem się do USA. Da radę wysłać do SONY czy jest może inne rozwiązanie?

Aha, PS3 to Slim 120gb.

Edytowane przez DawidekFCB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, mianowicie taki ze gdy włączam PS3 to TV po chwili też się sam uruchamia, i na odwrót, gdy wyłączę sam telewizor, to konsola po kilku sekundach też się wyłącza :< i np jak chce naładować pada, to muszę mieć włączony telewizor. I tu pytanie, czy da się gdzieś coś pomajstrować, tak aby to nie było ze sobą sprzężone ? Telewizor jest Sonego.

To jest funkcja Bravia Link, powinna byc gdzieś w ustawieniach telewizora, jeśli się dobrze orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest funkcja Bravia Link, powinna byc gdzieś w ustawieniach telewizora, jeśli się dobrze orientuję.

Bravia Sync :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 60GB kupiona zaraz po premierze złapała yloda. Jak pojde do serwisu to pewnie powiedzą ze warto naprawić bo maja z tego kasę a jakie jest wasze zdanie? Czy po takiej naprawie pochodzi mi spokojnie 1,5roku powiedzmy czy tylko pare miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od serwisu. Jeżeli serwis profesjonalnie naprawi Ci yloda, to myślę, że konsola troche jeszcze pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

konsolę mam od jakiegoś tygodnia i śmiga aż miło. Żadnych problemów, ale dziś natknąłem się przypadkiem na artykuły i posty poświęcone YLOD i się zmartwiłęm.

Dioda kontrolki dysku (ta przy portach usb) miga na żółto-pomarańczowo nieregularnym światłem. Od pierwszego włączenia nowiutkiej konsoli 360gb slim tak było, więc uznałem to za naturalne, że to znaczy, że dysk pracuje. Dołączona Książeczka nie omawiała tego zjawiska.. Czy mam się czym martwić? Czy to jest to osławione światełko śmierci i mam odliczać dni/godziny do awarii?

Ps-a dostałem w formie nagrody w pewnym konkursie i dotarł do mnie fabrycznie zapakowany, ale bez żadnego dołączonego paragonu czy rachunku, więc jeśli mam się martwić o to światełko, to martwię się podwójnie, bo nie wiem co i jak będzie z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompuetrze jak mruga ci swiatelko od dysku tez sie martwisz? wez na luz, dysk jest po to zeby cos sie na nim zapisywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam taki oto problem. Mam konsole Playstation 3 SLIM od niespełna miesiąca i nowo zakupiona gra Assassin's Creed Brotherood zacina mi się cały czas gdy biegam, walcze itd. na ziemi (mam tu na myśli ściny oraz potworne spadki animacji do nawet do 20FPS) ale gdy obserwuje Rzym z dachów nie doświadczam spowolnień animacji.

I oto moje pytanie, czy ktoś ma podobne problemy czy może trzeba ją oddać do naprawy. A co do infolinii Playstation Polska to wszyscy mają całą masę odpowiedzi np. Wyczyszczenie konsoli (format) lub usunięcie i ponowne zainstalowanie gry, nic z tych rzeczy mi nie pomogło więc pisze tutaj.

Jeszcze jedno, nie doświadczyłem tego podczas grania w : BF:BC2, Uncharted 2, Uncharted: Drakes Fortune, Killzone 2 (demo) Fight Night Round 4 oraz w InFamous.

Z góry dzięki.

P.S. Nie dało się prawie grać w Enslaved w demie już to widziałem jak i w poprzednią cześć assassyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, dzisiaj moja konsola cały czas coś przetwarzała, chodzi mi dokładnie o to że "zegar" obok daty i godziny ciągle się obracał lub po prostu był nie znikał...poza tym zauważyłem że w "magiczny" sposób odzyskałem 2GB wolnego miejsca a nie kasowałem uprzednio nic z konsoli.

Mam powody do siania paniki? Konsola chodzi jak wcześniej, nie miałem z nią problemów.

Spotkał się ktoś z podobnym "problemem?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomocy!!!!

Posiadam konsole FAT 80 i do dzisiaj chodzila super...

Jednak dzisiaj chcac ja uruchomic pojawia sie ekran playstation pozniej standardowy temat ale bez IKONEK!!!!

Probuje zrestartowac itp ale tylko pisknie z 2 razy i sie nic nie dzieje....:(

Co moglo nawalic?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×