Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Moja PS3 FAT 60GB (kupiona w sierpniu 2007) złapała YLOD'a. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś serwis w Trójmieście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja PS3 FAT 60GB (kupiona w sierpniu 2007) złapała YLOD'a. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś serwis w Trójmieście??

Słabo DOBRY serwis w Trójmieście znaleźć który sprawnie naprawi Ci YLOD.

Najlepiej jak byś wysłał swoją PS3 do "serwisu konsol" który jest na tym forum Człowiek zna się na rzeczy i posiada certyfikaty z tej dziedziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Padła mi niestety konsola,brak zasilania a w środku płyta z grą.

Na szczęście jest jeszcze na gwarancji.

Jest jakiś sposób,żeby ją wyjąć?Jeśli nie to jak się zabezpieczyć,żeby ją odzyskać po naprawie?

Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem wygląda następująco, zarówno God of war 3 pl, jak i uncharted 2 są odtwarzane lecz czesto głos nie nadąża za obrazem w cutscenkach, a w czasie grania dżwięki gry się zapętlają, Dochodzi do takich sytuacji gdzie główny bohater wtrącając swoje trzy słowa w czasie gry, powtarza to kilkukrotnie ( efekt jąkania). Np... główny bohater zdziwiony skrzyneczką na ziemi odpowiada.. "Puszka papandory, pa pandory, pa pandory.. przez dobrą minutę.. a filmik dalej leci ;p". Niestety gdy już gra dochodzi do takiego kretesu swych wytrzymałości gdy muzyka z gry wcale już nie gra ( normalnie to się zapętla), potrafi się zawiesić, raz czy dwa tak się zawiesiła że nie mogłem jej wyłączyć padem, wczoraj po takim czymś pojawił się napis o uszkodzonym systemie i o potrzebie jego naprawy. Włączyłem więc naprawę systemu z recovery mode czy jakkolwiek to się nazywa, system się załączył, lecz trwało to sporo czasu. Wyłączyłem włączyłem jeszcze raz i nadal długo to trwało lecz teraz wszystko wróciło do normy i uruchamia się w te 10 sekund czy coś w tym stylu.

Konsolka slim 320gb, gry takie jak Dante's inferno, assassins creedy , god of war collection chodzą bez zarzutu. Niestety od nowości nie miałem możliwości podłączenia konsoli pod internet, wersja softu 3.42. Tak się zastanawiałem czy np. taki God of war 3 czy uncharted nie potrzebują jakiejś łatki dociągnąć by dobrze chodziły, czy może wina starego softu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla pewnosci sciagnij najnowszy soft i wgraj go na konsole za pomoca pendrive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach chyba można ustawić żeby nie aktualizowało czasu z internetem. Nie jestem pewien ale takie coś chyba jest. Nie chce mi się teraz włączać konsoli :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny "Kolego" a jak masz PS3 ustawione w pionie czy w poziomie???

cały czas leży

Zapoznaj się z poradnikiem który jest na stronie PS3 " Jak uniknąć YLOD " na przyszłość będziesz wiedział jak postępować z konsolą aby uniknąć złą sławą owianego Żółtego Światła Śmierci :verymad:

"Ustaw konsolę poziomo! Kiedy Ps3 trafiło na rynek wielu użytkowników (w tym i ja) sądziło, że pionowa pozycja pozwoli na lepsze chłodzenie sprzętu. Jednak niezależne testy przeprowadzone przez Polygamię dowiodły, że w pozycji poziomej PS3ka jest chłodzona lepiej."

Nie wiem skąd stwierdzenie że pionowo konsola jest lepiej chłodzona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem skąd stwierdzenie że pionowo konsola jest lepiej chłodzona :wink:

Być może powstało w oparciu o proste zasady fizyki ;) Ciepłe powietrze jest lżejsze i unosi się do góry, a skoro tak to samo uleci z konsoli przez boczne otwory wentylacyjne (górne w przypadku ustawienia pionowego). :whistling: Nie wszystkie kanały jednak mają ujście przez tą właśnie kratkę i z automatu cała teoria psu na budę :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało, filmiki z God of war3 nadal się przecinają i głos nie nadąża za obrazem, lub w ogóle go nie ma. Jakieś pomysły co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaobserwowałem ostatnio dziwny problem. Grając w Killzone 2, Burnout Paradise konsola się wyłączyła. W taki sposób jak by ktoś wyjął kabel zasilający z gniazdka - zgasły wszystkie diody. By odpalić ponownie konsolę trzeba było wyciągnąć kabel z gniazdka i na nowo go włożyć. Problem pojawił się już z 5 razy :( Owy problem pojawia się czasami np.wczoraj grałem w Killzona przez online 2godz. i nic a dzisiaj odpalam burnouta i ptttiu lipa :(

Co to może być?? Przegrzanie odpada jak i wadliwe gry :( Ktoś miał podobny problem i wie jak mi pomóc? (konsola ma ponad rok, wersja slim 120gb)

Edytowane przez DaViD91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeln

Spróbuj konsolę podpiąć do neta i ściągnąć aktualizację do GOW3 może to pomoże,

A owe nośniki z grami nie są porysowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeln

Spróbuj konsolę podpiąć do neta i ściągnąć aktualizację do GOW3 może to pomoże,

A owe nośniki z grami nie są porysowane?

Niestety nie mam możliwości by podłączyć konsolkę do internetu, nie da się tego zrobić za pomocą pendrive'a ? Nie wiem jak wygląda aktualizacja gier na ps3, czy to są jakieś patche które można osobno pobrać i zainstalować ? A płytki nowe, sam zarówno uncharted 2 jak i God of war rozpakowywane przeze mnie osobiście. Czy to faktycznie może być raczej wina softu czy może jednak coś ze sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości by podłączyć konsolkę do internetu, nie da się tego zrobić za pomocą pendrive'a ? Nie wiem jak wygląda aktualizacja gier na ps3, czy to są jakieś patche które można osobno pobrać i zainstalować ? A płytki nowe, sam zarówno uncharted 2 jak i God of war rozpakowywane przeze mnie osobiście. Czy to faktycznie może być raczej wina softu czy może jednak coś ze sprzętem?

Raczej Nie :confused:

Tak jak wyżej Napisałem raczej Nie, aktualizacja się pobiera automatycznie po odpaleniu gry, rzecz jasna wcześniej zostaniesz zapytany czy chcesz ją pobrać.

Z tego co czytałem to masz z tymi 2 tytułami problem a reszta gier działa bez zarzutu, więc wina softu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze zasilacz ci pada.

:

Miałem nadzieję że tego nie "napiszesz" OMG Ps3 mało awaryjne turned.gif kto tak mówił ? :(

Raz Ps2 dwa razy X360 Raz Ps3 ... (na razie)

Ile będzie mnie kosztowała naprawa/wymiana zasilacza ? Ale chyba lepiej dać nowy niż naprawiać i tracić $$$ na stary zasilaczconfused.gif. Ktoś wymieniał ? łatwo czy trudno to coś wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam PS3 Slim 320 GB zakupioną 3 miesiące temu, od dwóch dni zaczyna nie odczytywać gier i wyskakuje błąd 80010514 (zabrudzona płyta lub laser), gry nowe zero rys. Sformatowałem dysk i przywróciłem ustawienia fabryczne, po tej operacji, po włożeniu gry do napędu wyskoczył błąd 8001002B (uszkodzony BD, najlepiej skontaktuj się z serwisem) a następnie ponownie 80010514. Następnym krokiem było spisanie modelu konsoli w celu wypełnienia formularza PRAM. W tym celu musiałem odwrócić konsolę o 180 stopni, po tym zabiegu uruchomiłem ponownie konsolę i wszystkie gry normalnie odczytuje. Dzisiaj rzecz ta sama, po włożeniu płyty normalnie ją odczytało, jednak po wyjściu do XMB płyty już w ogóle nie widzi. Po raz kolejny odłączyłem konsolę i odwróciłem na chwilę o kąt 180 stopni - wszystko działa, dziwne? Czekał raczej nie będę tylko wysyłam konsolę do serwisu. Moje pytanie - jest to samoczynne uszkodzenie, zużycie lasera czy też wada mechaniki, uszkodzone silniki napędu bo słychać że płytka nie wiruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Ale od razu was uprzedzam, że będzie ono nie stylistycznie napisane :) Więc tak: chodzi mi o to, że grałem w grę gdy nagle konsola się wyłączyła. Pomyślałem, że chodzi o zwykłą zwiechę i tyle. Ale nie. Był to YLOD. I chcę pleja oddać do naprawy ale nie wiem czy będę mógł dalej grać w tą grę ponieważ nie wiem czy YLOD został spowodowany właśnie przez nią.

Więc moje pytanie brzmi tak. Czy to gra spowodowała YLODa ? I czy po naprawie będę mógł w nią dalej grać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Ale od razu was uprzedzam, że będzie ono nie stylistycznie napisane :) Więc tak: chodzi mi o to, że grałem w grę gdy nagle konsola się wyłączyła. Pomyślałem, że chodzi o zwykłą zwiechę i tyle. Ale nie. Był to YLOD. I chcę pleja oddać do naprawy ale nie wiem czy będę mógł dalej grać w tą grę ponieważ nie wiem czy YLOD został spowodowany właśnie przez nią.

Więc moje pytanie brzmi tak. Czy to gra spowodowała YLODa ? I czy po naprawie będę mógł w nią dalej grać ?

Gra na pewno nie spowodowała YLOD. Tak więc po naprawie dalej będziesz mógł grać w tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amdzy - odnośnie problemów z twoim laserem - jest tu ewidentna usterka mechaniczna - reklamuj w PRAMIE póki masz gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalazłem filmik gdzie koleś ma podobny problem co ja, tyle, że u mnie akurat to intro działa dobrze dla odmiany, ..

Edytowane przez Kaeln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amdzy - odnośnie problemów z twoim laserem - jest tu ewidentna usterka mechaniczna - reklamuj w PRAMIE póki masz gwarancje.

Wiecie może czy PRAM wymienia lasery na miejscu u siebie czy odsyła konsole do wyżej autoryzowanych serwisów? Czytałem, że naprawa gwarancyjna może trwać nawet dłużej niż 6 tygodni jak to powiadamia PRAM, ponieważ konsole jadą do serwisu SONY na Węgrzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić aktualizację softu na początek. Update można zrobić za pomocą pendrivea, jeżeli nie masz możliwości podłączenie konsoli do neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×