Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No i wszystko jasne! THX!

"A było nie psuć" - święta racja :)

greets!

Edytowane przez redlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wracam do tematu pracy wentylatora.Pasta wymieniona(NT-H1).Konsola czysta.Wentylatory w trakcie gry BC2 zasuwają prawie jak fan test.Jak wyjdę z gry zwalniają o jeden stopień.Konsola 60G Fat.Co jest z tym czujnikiem ciepła?.Powietrze wydmuchiwane chłodne.Jak była nowa to jej nie słyszałem,a teraz wyje jak szalona.Konsola po YLOD,naprawa w ramach gwarancji w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk - jesli tak zachowuje ci się konsola po wymianie w PRAMIE to dostałeś wadliwie naprawioną płytę główną. Objaw pracy wentylatorów na tk wysokich obrotach jest tego oznaką. Pół biedy jak to tylko niestarannie wlutowany(e) procesor(y) - paru osobom z forum (i nie tylko) robiłem w takich sytuacjach tzw reflow i w większości przypadków pomogło - konsola zaczęła działać poprawnie. Gorzej jeśli masz uszkodzony/przegrzany procesor - wtedy to już lipa bo koszty naprawy duże.

Jesli konsola była wymieniana nie później jak 3 miesiące temu to masz na nią gwarancję w PRAMI-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Konsola była naprawiana w czerwcu 2010 r po YLOD.Jak jest w pokoju okolo 20 st.celsjusza to chodzi na 3-4 obrotach w czasie gry.Jak jest powyżej 22-23 st. to zasuwa prawie jak fan test.Stoi na dobrze przewiewnym miejscu.Dziś pierwszy raz pokazało ,że konsola się przegrzała i należy ją wyłączyć.(konsole schowałem do szafki ,żeby było ciszej).Po tym komunikacie wróciła na dobrze przewiewne miejsce.Zasuwa jak poprzednio 3-4-5 bieg.To już chyba konsola całkiem pada.Jak przyjdą upały to nie pogram.Dzięki serwisowi konsol za rady.Zastanawiam się co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam takie pytanie odnośnie YLOD na PS3 Slim.

Jak to wygląda czy każdy model czeka YLOD?.

Gdzieś przeczytałem,że modele slim mają poprawioną wentylacje co ma zapobiegać YLOD,ale od jakiegoś czasu na yotube można oglądać YLOD na PS3 Slim.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dba się należycie o sprzęt, to raczej taki bywa efekt. Warto konsolę oddać do serwisu na czyszczenie od czasu do czasu (hm, sam nad tym muszę pomyśleć).

A co do wentylatorów, to ktoś już o tym mówił i z tego co pamiętam, opisywał, że Slimy mają wentylatory posiadające mniej łopatek, co wcale nie przekłada się na jakość chłodzenia i zapobieganie YLOD'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko mam fata z 2007 roku czyli już dawno po gwarancji . Padły mi w nim 2 porty USB :( Czy może ktoś wie jaki by był koszt naprawy w serwisie sony ? Czy w ogóle będą chcieli to naprawić ? Chodzi o przygotowanie się psychicznie czy będą to dziesiątki czy setki złotych :D Poza tym konsola działa w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problemik - jakiś czas temu przegrzałem mój plejstocen (chudzielec, 250GB). Konsola pozwalała na jakieś półgodzinne sesje (w zależności od gry), potem się brzydko zawieszała. Oddałem do naprawy - naprawiacz wymienił pastę (podobno twardą jak beton, nie widziałem więc nie wiem), sprawdził wentylator i w trakcie procesu spalił procesor.

Teraz tak - moje zaufanie do naprawiacza zostało nadszargane, tym niemniej wysłuchałem opinii przezeń wygłoszonej, która brzmi - przy spalonym procesorze najlepiej wymienić całą płytę główną (bo taniej ponoć). ALE przeglądam sobie forum i w trakcie owego przeglądania natrafiam na informację, że płyta główna i napęd BluRay są ze sobą w jakiś sposób powiązane kodem - i (tak ja to rozumiem, prosty chłopak jestem) jeżeli wymienię płytę, to napęd nie będzie działał.

Więc pytanie - czy faktycznie wymiana płyty pomoże, czy może trzeba będzie dokupić i dolutować procesor do płyty już istniejącej (która to - według moich danych - działa sprawnie)? Albo jeszcze inaczej - ani płyta, ani procesor nic tu nie zmienią, konsola jest już skazana na wędrowanie po krainie wiecznych łowów i łańcuchami się jej nie wyciągnie, należy zapalić zniczyk i zaszlochać cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Sveniu

Wymiana płyty głównej to ok 350 zł

Sa serwisy które wymieniają całe konsole na nowe za dopłatą 300 zł

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sveniu

Wymiana płyty głównej to ok 350 zł

Sa serwisy które wymieniają całe konsole na nowe za dopłatą 300 zł

Hm, być może nie byłby to taki zły pomysł. Jeśli można prosić o adres jakiegoś z takich serwisów w okolicach Zielonej Góry/Wrocławia/ ew. Poznania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mojej czarnuli padł czujnik temperatury, przez co nie zwalnia ona obrotów po wyjściu do XMB :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum nie potrafiłem znaleźć podobnego tematu a że zależy mi na czasie. Gdy odpalę jakaś grę na konsoli po ok 30 min do 2h konsola się wyłącza tzn.słychać piknięcie i diody przestają świecić muszę wtedy wyciągnąć kabel zasilacza i włożyć go z powrotem wtedy konsola odpali ale będzie się wyłączać puki będzie ciepła nie znam się na ps3 zbytnio bo przedtem miałem xboxa którego już miałem dość.Na konsoli jest zainstalowany soft 3,61 nie wyskakuje żaden komunikat że konsola jest przegrzana po prostu tak jak by coś robiło zwarcie.

proszę kogoś kto się zna na fachową odpowiedz. i nie odsyłać mnie do jakiś linków z google.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy jest jakiś może potencjometr aby podkręcić chłodzenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum nie potrafiłem znaleźć podobnego tematu a że zależy mi na czasie. Gdy odpalę jakaś grę na konsoli po ok 30 min do 2h konsola się wyłącza tzn.słychać piknięcie i diody przestają świecić muszę wtedy wyciągnąć kabel zasilacza i włożyć go z powrotem wtedy konsola odpali ale będzie się wyłączać puki będzie ciepła nie znam się na ps3 zbytnio bo przedtem miałem xboxa którego już miałem dość.Na konsoli jest zainstalowany soft 3,61 nie wyskakuje żaden komunikat że konsola jest przegrzana po prostu tak jak by coś robiło zwarcie.

proszę kogoś kto się zna na fachową odpowiedz. i nie odsyłać mnie do jakiś linków z google.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy jest jakiś może potencjometr aby podkręcić chłodzenie.

Pozdrawiam

Witam,

A jak z obrotami wentylatorów? Jak dla mnie to normalna reakcja konsoli na przegrzewającą się konsolę. Nie ma komunikatu jeśli coś się przegrzewa.

Spodziewaj się YLOD'a lub RSOD. Moje zdanie, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa normalnie wiatrak działa wszystko wydaje się sprawne na necie czytałem ze takie problemy występują z 3,61 ale wolę się upewnić a może mi ktoś powiedzieć czy da się zrobić downgrada jeżeli nie to może lepiej dać ja do jakiegoś serwisu żeby sprawdzili

jeżeli możesz napisz do mnie na gg 9071745

nie wiem czy mogę dawać linki ale o to mi chodziło powiedzcie mi ktoś czy to coś da bo to jest chwila roboty a ja często rozkręcam elektronikę , gwarancji i tak nie mam ale jeżeli to syf to nie ma sensu się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem polega na tym ze ps3 nie chce się czasem długo włączyć tzn pokazuje się logo ps3 po czym "fala" faluje w nieskończoność max jaki czekałem to 2h i nic;/ Format był robiony szybki i ten pełny . Mam Prawie cały dysk wolny ."Fan test robiłem raz tez nie pomogło. Konsola nie jest już na gwarancji.Dodam ze gdy wejdę w RC manu i przywrócę system ps3 wtedy mogę sobie pograć. Ale tylko do czasu kiedy jej nie wyłączę bo potem muszę robić to samo .Co muszę zrobić ???Pomorze ktoś??

Edytowane przez dzejo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Może udaj się do jakiegoś serwisu?

A ja mam takie pytanie:

W związku z tym,że trzeba zmienić HASŁO na PSN store to czy jest szansa ze odzyskam stare konto do którego nie pamietam hasla?

Nie znam daty ur,więc nie moge sobie "przypomnieć" na e-mail.

Jedno konto już zrobil,tzn znałem stare hasło i poprostu zmieniłem bo przyszedł mi link na e-mail.

Czy musze znać stare hasło,żeby zmienić je na nowe?

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Może udaj się do jakiegoś serwisu?

A ja mam takie pytanie:

W związku z tym,że trzeba zmienić HASŁO na PSN store to czy jest szansa ze odzyskam stare konto do którego nie pamietam hasla?

Nie znam daty ur,więc nie moge sobie "przypomnieć" na e-mail.

Jedno konto już zrobil,tzn znałem stare hasło i poprostu zmieniłem bo przyszedł mi link na e-mail.

Czy musze znać stare hasło,żeby zmienić je na nowe?

POZDRAWIAM

Tak musisz pamiętać stare hasło inaczej każdy mógłby twoje konto zgarnąć;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Może udaj się do jakiegoś serwisu?

A ja mam takie pytanie:

W związku z tym,że trzeba zmienić HASŁO na PSN store to czy jest szansa ze odzyskam stare konto do którego nie pamietam hasla?

Nie znam daty ur,więc nie moge sobie "przypomnieć" na e-mail.

Jedno konto już zrobil,tzn znałem stare hasło i poprostu zmieniłem bo przyszedł mi link na e-mail.

Czy musze znać stare hasło,żeby zmienić je na nowe?

POZDRAWIAM

Tak bo musisz się zalogować. Nie wiesz kiedy się urodziłeś czy jakieś fałszywe podałeś.

Skontaktuj się z Sony.

PL_call_centre_promo_2.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w mojej czarnuli padł czujnik temperatury, przez co nie zwalnia ona obrotów po wyjściu do XMB

Czy konsola wyłącza ci się sama ?

Czy masz jakieś info na ekranie o przegrzewaniu ?

Daj w konsoli ustawienia domyślne i sprawdź czy się cos zmieniło.

Jeżeli to nie pomoże a nie masz już gwarancji to oddaj konsole do zdiagnozowania usterki bo to wcale nie musi być czujnik temperatury.

NAJWAŻNIEJSZE ! ŻADNYCH SERWISÓW SONY ! . Bo albo pójdziesz z torbami za naprawę(bo w Polsce nie daja rady) albo będziesz czekał tygodniami i jeszcze dłużej.

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem polega na tym ze ps3 nie chce się czasem długo włączyć tzn pokazuje się logo ps3 po czym "fala" faluje w nieskończoność max jaki czekałem to 2h i nic;/ Format był robiony szybki i ten pełny . Mam Prawie cały dysk wolny ."Fan test robiłem raz tez nie pomogło. Konsola nie jest już na gwarancji.Dodam ze gdy wejdę w RC manu i przywrócę system ps3 wtedy mogę sobie pograć. Ale tylko do czasu kiedy jej nie wyłączę bo potem muszę robić to samo .Co muszę zrobić ???Pomorze ktoś??

Witam,

Przywróć i może jeszcze raz zainstaluj firmware.

Możliwe że to coś z dyskiem, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola wyłącza ci się sama ?

Czy masz jakieś info na ekranie o przegrzewaniu ?

Daj w konsoli ustawienia domyślne i sprawdź czy się cos zmieniło.

Jeżeli to nie pomoże a nie masz już gwarancji to oddaj konsole do zdiagnozowania usterki bo to wcale nie musi być czujnik temperatury.

NAJWAŻNIEJSZE ! ŻADNYCH SERWISÓW SONY ! . Bo albo pójdziesz z torbami za naprawę(bo w Polsce nie daja rady) albo będziesz czekał tygodniami i jeszcze dłużej.

Czy konsola wyłącza ci się sama ? Nie

Czy masz jakieś info na ekranie o przegrzewaniu ? Nie

Daj w konsoli ustawienia domyślne i sprawdź czy się cos zmieniło. Nie próbowałem. :P

No o serwisie sony to ja juz sie dowiedziałem ciekawych rzeczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przywróć i może jeszcze raz zainstaluj firmware.

Możliwe że to coś z dyskiem, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam

Właśnie dzisiaj to zrobiłem z rana przyszedłem teraz z pracy i konsola się włączyła . zobaczymy jutro ;] Ale jest drugi problem wcięło mi wszystkich znajomych;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×