Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Już 3 raz zdarzyło mi się, że podczas grania wyłączyła się konsola tak, jakby prądu zabrakło, ale wszystko dobrze działało: komp, tv itd. Nie wiem co się z nią dzieje... Jakieś 2-3 tygodnie temu "oczyszczałem" ps3 takim sposobem, że go włączałem, wyjmowałem kabel, trzymając przycisk wysuwania płyty włożyłem go znowu. Czy to mogło mieć na to jakiś wpływ?

Co radzicie?

Jeżeli masz konsole SLIM to jest to normalny objaw uszkodzonego zasilacza - lepiej to naprawić bo możesz pewnego dnia stracić wszystkie dane z HDD jak ci kleknie konsola podczas zapisu danych - nie zawsze recovery menu pomoże.

Info o naprawie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SERWIS KONSOL.

Staniała morz coś naprawa YLOD? Już kiedyś u Pana naprawiałem inne PS3.

I jak jest teraz z gwarancją na ową naprawę, bo mam do naprawy 40gb PS3 i to jest jej pierwsze żółte światło śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SERWIS KONSOL.

Staniała morz coś naprawa YLOD? Już kiedyś u Pana naprawiałem inne PS3.

I jak jest teraz z gwarancją na ową naprawę, bo mam do naprawy 40gb PS3 i to jest jej pierwsze żółte światło śmierci.

Dla forumowiczów rabaty są stałe.

A tak na przyszłość to takie rzeczy proszę bardzo na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jeśli mam błąd YLOD w PS3 i chce go naprawić to mogę go bezpiecznie potem sprzedać nawet jeśli problem wróci ? Słyszałem, że YLOD wraca po jakimś czasie jaka jest prawda ? Zastanawiam się czy jak zostanie naprawiona już konsola, sprzedam, błąd wróci to czy nie będe miał potem jakiś problemów ? :) Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w ofercie sprzedaży zaznaczysz, że konsola jest po naprawie YLOD i że dajesz np. tydzień czasu gwarancji rozruchowej to będą mogli tobie naskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 15 lat stosujemy taką zasadę, że jeżeli plomby są nienaruszone to gwarancja przechodzi na następnego właściciela - ile razy i mi i wielu ludziom trafio się zgubić rachunek, kartę gwarancyjną na różne sprzęty itp - wtedy gdzie byś nie poszedł, nie uznają ci gwarancji.

A u nas, podchodząc życiowo do ludzi, wystarczy że masz konsolę zaplombowaną jest podstawa do napraw gwarancyjnych, znizek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy i chciałem prosić o jakąś radę w sprawie konsoli bo już nie wiem co zrobić wczoraj jak grałem w ps3 nagle padł mi prąd myślałem że nic nie będzie po włączeniu prądu z powrotem odpaliłem konsole pojawił się komunikat ten co zwykle przy nie odpowiednim wyłączeniu konsoli ale jak zalogowałem się na profil konsola nie ładowała nic poza ustawieniami a jak chciałem ją zresetować guzikiem to nie reagowała po prostu ekran robił się czarny a dioda zielona migała więc wyłączyłem konsole z tyłu zalogowałem się na profil tym razem konsola znalazła wszystko ale jak włączyłem grę to się pojawiło tylko czarne tło no i aktualnie konola mi czyta tylko filmy gier mi nie chce czytać wolno się ładuje lub wcale nie wczytuje żadnych opcji poza ustawieniami i nie mogę jej zresetować guzikiem co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj Recovery menu i 3ciej opcji od góry.

Dzięki wielkie naprawdę już się bałem że będę ją musiał do naprawy oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 3 raz zdarzyło mi się, że podczas grania wyłączyła się konsola tak, jakby prądu zabrakło, ale wszystko dobrze działało: komp, tv itd. Nie wiem co się z nią dzieje... Jakieś 2-3 tygodnie temu "oczyszczałem" ps3 takim sposobem, że go włączałem, wyjmowałem kabel, trzymając przycisk wysuwania płyty włożyłem go znowu. Czy to mogło mieć na to jakiś wpływ?

Co radzicie?

Jeśli problem już od tygodnia się nie powtórzył tzn ze wszystko jest ok? Może rzeczywiscie mialem cos jakies "skoki" prądu, ale komp zwykle przy takich sie wylaczal, a w tym wypadku nie. Mam nadzieje, że juz ok bd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie dowiedzieć, czy można "odnowić" płytę, która ma pęknięcie od środka na jakieś 2cm. Na wymianę nie licze, bo ni mam żadnego dowodu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem używaną konsolę PS3 60 GB (z kompatybilnością wsteczną). Konsola bez YOLD, po wymianie napędu. Mój problem polega na tym, że po kilku minutach grania włącza się wentylator i słychać go dość znacznie (w porównaniu z konsolą kumpla która po pół dnia grania wciąż chodzi na "1" biegu). Próbowałem już odkurzyć konsolę, jest chyba ciut lepiej ale nadal ten wentylator słychać. Co mam zrobić? Fan test, wymianę pasty termoprzewodzącej? Czy to są pierwsze objawy YOLD? To moja pierwsza konsola i nie wiem co teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów!

Przyznam się bez bicia, że przeszukałem forum powierzchownie, ale nigdzie nie znalazłem sytuacji, której rozwiązanie by mi pomogło.

Kupiłem PS3 jakoś w grudniu, niedawno pojawił się problem - przestało czytać płyty, a jak przeczytało, to dało się pograć jedynie +/- 1h i zwiecha. Oddałem do reklamacji, wszystko ładnie, pięknie ponoć jakiś problem z firmware (tak mi to opisali), ale wymienili konsolę na nową. Odpaliłem, zaktualizowałem system, etc. wrzuciłem na początek Uncharted 2, zaktualizowało się do wersji 1.09, włączyło i d@#$%.. ładuje się, ładuje i nic. Wrzuciłem PESa - odpalił dopiero za 2x, wrzuciłem Resistance 2, zaktualizowało się, i to samo - reklamy, pojawia się znaczek od ładowania i nic, próbowałem jeszcze z kilkoma grami - niektóre odpaliły po kilku próbach, a niektóre mogą się ładować w nieskończoność. Spotkał się ktoś już z takim problemem? Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady/wskazówki co robić. Pozdrawiam!

Edit:

Filmy na DVD wczytują się normalnie i Tony Hawk's Project 8 też śmiga za pierwszym razem, nie mam pojęcia o co tu chodzi. Może pobrane aktualizacje do gier z PSN są jakieś lewe przez tą niedostępność? I to wpływa na gry?

Edytowane przez engelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj z powodu uszkodzenia napędu - nie powinna się tak zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z konsolą i wysłałem ją do serwisu PRAM z zaznaczeniem że chcę naprawy - nie wymiany. Minęło 2 miesiące po czym odebrałem konsole, ten sam s/n itp. Problem polega na tym że nie mogę aktywować swojego konta na tej konsoli bo wywala komunikat "nie można aktywować tego systemu ps3. Do tego konta jest już aktywowana następująca liczba systemów ps3: 5. Aby aktywować ten system należy dezaktywować inny system ps3"

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w PRAMIE wymienili Ci płytę główną lub dysk, dlatego masz komunikat, że zbyt dużo razy aktywowałeś system- musisz go deaktywować na którymś ps3, na których wcześniej go aktywowałeś... chyba, że dawałeś kolegom swoje dane i oni aktywowali i teraz dupa blada będzie, bo nie wiesz kto aktywował na Twoje dane... jeśli pamiętasz, że u kogoś masz aktywowany system, to musisz go na którejś konsoli deaktywować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, bo konsole oddałem do serwisu aktywowaną a jak wróciła to już nie mogłem jej aktywować - żreć się z serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, bo konsole oddałem do serwisu aktywowaną a jak wróciła to już nie mogłem jej aktywować - żreć się z serwisem?

No przecież właśnie to napisałem- konsola była aktywowana, ale wymienili coś, co tą aktywację anulowało, więc musisz deaktywować jakiś inny system, który masz aktywowany, np. u kogoś ze znajomych. Nie wiem jak to wygląda jeśli stary system nie był deaktywowany a już go nie można deaktywować... spróbuj skontaktować się z serwisem, albo może ktoś z kolegów z forum coś podpowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Konsola była robiona w serwisie. Jak ją dzisiaj odbierałem , to gościu podłączył do monitora , śmigała jak nówka , podłączył pada na kablu , włączył grę i było ok . Przyniosłem do domu , odpaliłem i niestety wygląda to tak , że pada nie wykrywa albo w ogóle albo trwa to bardzo długo , i na kablu i bez , po podłączeniu/odłączeniu kabla też gubi połączenie i znowu mruga diodami , czasami nacisnę Ps Button'a trzy razy ( bo diody już przestały mrugać ) i nie połączy . Do tego zaczyna się coraz dłużej włączać , albo xbm się długo ładuje albo wyskoczy napis "czekaj" i się nic nie dzieje . A jak już się przypadkiem załaduje , to nawet nie mogę się nigdzie ruszyć , bo mi nie wykrywa pada , ani dwóch sixaxisów na kablu i bez , ani logitechów przewodowych . Ale konsola zaraz się zacina , bo mimo , że nie mogę ruszyć padem , to widzę że przestają się poruszać obrazki na miniaturkach od demek i zegar przestaje się ruszać co minutę . Stoi w xbm'ie i nic się nie dzieje . Przy wyłączaniu mruga kilkanaście razy na zielono , zapiszczy parę razy i dopiero się wyłącza . W tym momencie mi się włączyła i załapała pada tak jak powinna , zobaczymy co będzie za chwilę . Jak ją przyniosłem i udało mi się ją włączyć , to próbowałem się zalogować , wywaliło mi standardowy błąd przy nie skonfigurowanej sieci , także przejechałem do ustawień sieci i automatycznie nie jest w stanie wykryć żadnego połączenia , a po ustawieniu ręcznym pokazuje niepowodzenie połączenia . Także widać , że coś musieli zrąbać , chyba że zwykły format to naprawi , ale wątpię , także liczę na pomoc i określenie co to jest i dlaczego , bo jutro prawdopodobnie powędruję z nią z powrotem .

I nie znalazła żadnej sieci wi-fi , gdzie ja mam swój router 2 metry od konsoli i sąsiedzi mają dookoła , telefon czy laptop pokazują mi całą listę sieci . A w momencie , gdy pierwszy pad mi działa na kablu i mogę nim poruszać , to gdy nacisnę Ps Buttona na drugim , to pierwszy się blokuje , dalej mruga pierwsza dioda , ale nie mogę nim ruszyć . Spróbuję wgrać 3.61 z pendrive'a , ale z sieci chyba nic nie będzie , nie wykrywa w ogóle połączenia .

Edytowane przez Lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem wczoraj taki problem i od tego czasu konsoli nie włączam. Mam PS3 fat 40 GB z 2008r. Do wczoraj działała bez zastrzeżeń. Wczoraj pograłem trochę i wyłączyłem konsolę. Przy oglądaniu tv usłyszałem delikatne brzęczenie. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi bo mam plazmę a te typy tak mają. Jednak po wyłączeniu tv brzęczenie nie ustało. Okazało się, że wiatraczek w konsoli chodzi bez przerwy. Chodził tak od jej wyłączenia do stanu czuwania. Ponownie włączyłem i wyłączyłem konsolę bez zmian wiatraczek chodzi...... Sprawdziłem wydmuchiwane powietrze ale było chłodne. Więcej się nie zastanawiając wyłączyłem ją z sieci.....

Wiecie co się może dziać???????

Brak konsoli w moim przypadku to kolosalna tragedia. Pomóżcie !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to moja teraz nie wchodzi nawet do xbm'a . Po włączeniu pojawiło się tylko logo Ps3 i cały czas ruszają się fale na tapecie . I tak od 5 minut .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem wczoraj taki problem i od tego czasu konsoli nie włączam. Mam PS3 fat 40 GB z 2008r. Do wczoraj działała bez zastrzeżeń. Wczoraj pograłem trochę i wyłączyłem konsolę. Przy oglądaniu tv usłyszałem delikatne brzęczenie. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi bo mam plazmę a te typy tak mają. Jednak po wyłączeniu tv brzęczenie nie ustało. Okazało się, że wiatraczek w konsoli chodzi bez przerwy. Chodził tak od jej wyłączenia do stanu czuwania. Ponownie włączyłem i wyłączyłem konsolę bez zmian wiatraczek chodzi...... Sprawdziłem wydmuchiwane powietrze ale było chłodne. Więcej się nie zastanawiając wyłączyłem ją z sieci.....

Wiecie co się może dziać???????

Brak konsoli w moim przypadku to kolosalna tragedia. Pomóżcie !!!!!!

Zaczęło ta mi się dziać po najnowszej aktualizacji 3.61. Czy to może mieć związek, czy też tak macie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@parasite

sprawdź czy nie masz włączonej zdalnej gry (Sieć->Gra zdalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę od 5 dni. W tym czasie mojej konsoli 2 razy zdarzyło się złapać zwiechę wymagającą restartu. Raz miało to miejsce po sesji z KZ3 (6h), a raz z HR (4,5h). Mam się tym martwić? Wcześniej posiadając X360 coś podobnego nigdy nie miało miejsca, a pytając znajomego stwierdził, że taka sytuacja u niego miała również miejsce 2 razy, ale na przestrzeni roku. Z początku myślałem, że to z powodu może zbyt wielkiej temperatury w pokoju (pokój mam na poddaszu, więc jest dość ciepło w ostatnich dniach) lub z powodu dłuższego, ciągłego grania na konsoli. Ale z drugiej strony to konsola ma swobodny wylot ciepłego powietrza (nie jest w żadnej półce itp.), a dzisiaj gram już dużo dłużej i (odpukać) nic się złego nie dzieje. Mam się przejmować? Czy po prostu olać sprawę i cieszyć się z gry? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę od 5 dni. W tym czasie mojej konsoli 2 razy zdarzyło się złapać zwiechę wymagającą restartu. Raz miało to miejsce po sesji z KZ3 (6h), a raz z HR (4,5h). Mam się tym martwić? Wcześniej posiadając X360 coś podobnego nigdy nie miało miejsca, a pytając znajomego stwierdził, że taka sytuacja u niego miała również miejsce 2 razy, ale na przestrzeni roku. Z początku myślałem, że to z powodu może zbyt wielkiej temperatury w pokoju (pokój mam na poddaszu, więc jest dość ciepło w ostatnich dniach) lub z powodu dłuższego, ciągłego grania na konsoli. Ale z drugiej strony to konsola ma swobodny wylot ciepłego powietrza (nie jest w żadnej półce itp.), a dzisiaj gram już dużo dłużej i (odpukać) nic się złego nie dzieje. Mam się przejmować? Czy po prostu olać sprawę i cieszyć się z gry? Dzięki za odpowiedzi.

pokatuj konsole parę dni i jeśli będzie ok to olej sprawę, wszystko czasami się zawiesza czasami jest to bug gry czasami konsola nie łapie oddechu........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×