Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupujesz nowego supr slima lub model 160/320GB to OBOWIĄZKOWO z przedłużoną gwarancją do 4-5 lat bo się straszliwie sypią.. niestety...

jesli chodzi np o saturna gdzie oferowana jest przedluzona gwarancja 4-lata na elektronike to niestety w praktyce jest zle, zeby nie powiedziec bardzo zle,warunki tej gwarancji i z tego co pisza ludzi jest to kasa wyrzucona w błoto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Ps3 wersje 40gb i mam poroblem poniewież jak właczam konsole to jak tylko wejdzie do menu to wjatrak rozkreca się na maxa i wyskakuję komunikat ( system Ps3 sie przegrzewa ) po czym ps3 się wyłacza i jest tak z każdym razem w konsoli była wymieniana pasa na obu prockach i konsola została rówież wyczyszczona i nic to nie dało chciałbym się dowiedzieć jak można to naprawić i jak jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy laser model 450 bedzie pasował do slimki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi np o saturna gdzie oferowana jest przedluzona gwarancja 4-lata na elektronike to niestety w praktyce jest zle, zeby nie powiedziec bardzo zle,warunki tej gwarancji i z tego co pisza ludzi jest to kasa wyrzucona w błoto..
A piszesz o gwarancji sony czy oferowanej przez markety gwarancji/ubezpieczeniu w zewnętrznej firmie? Ubezpieczenie PrzedłuzonejGwarancji (PG), PrzypadkowegoUszkodzenia (PU) czy NNW to bardzo fajne opcje - jak ci sprzęt nawali np po 4 latach albo naprawiany jest za darmo albo przy NNW lub PU wrzucasz go do akwarium i dostajesz nowy ;) :)Tak więc rozgranicz/wyjaśnij o czym piszesz bo możesz wprowadzić ludzi w błąd pisząc zbyt ogólnikowo Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem, że moja konsola zaczęła od jakiegoś czasu strasznie przymulać. Dokładnie chodzi mi tutaj o czas wczytywania czegokolwiek. Poczynając od XBM, ładowania gier, czy sklepu ps store. Znacząca różnica jest np. w GT5 gdzie gra powinna się wczytać w ok. 1 min a u mnie trwa to ok 3 min. Mam porównanie ponieważ sprawdzałem u kolegi. W np. Mortal Kombat 9 gra zanim się włączy spokojnie mija 1 min w a menu potrafi przyciąć jak ruszam gałką góra dół itp. W innych grach jest podobnie. Co najważniejsze sama gra się nic nie przycina i chodzi płynnie bez problemu. Jedynie czasy ładowania są kiepskie.

Zrobiłem już przebudowę bazy danych chyba tak to się nazywa ( ta czwarta opcja w recovery mode ) Robiło się to jakieś 30 sek... nie dłużej.

Pytanie czy jeśli wyciągnę dysk i podłącze go pod kompa w celu sprawdzenia to po ponownym włożeniu do konsoli mam rozumieć, że czeka mnie format ?

Moja konsola to 320 GB slim. Dysk zapełniony w jakiś 50 %. Chodź jak był w 10 % to było tak samo :(

Proszę o jakieś porady lub sugestie.

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam pewien problem który prawdopodobnie jest spowodowany grą God of War HD (z oferty ps+). Otóż dwa dni temu gdy sobie rozkosznie grałem w pewnym momencie podczas przerywniku filmowego gra się zawiesiła. tzn myślałem, że to pełna zwiecha konsoli gdyż już takie sytuacje miałem jednak po przytrzymaniu na padzie przycisku ps normalnie wchodziło do menu xmb. Gdy wyszedłem z menu gra normalnie dalej działała więc grałem dalej. Na kolejnym przerywniku znowu taka sama sytuacja więc zrobiłem to samo jednak chciałem już wyjść z gry. Nie dało rady gdyż konsola się zawiesiła więc zrestartowałem. Po uruchomieniu jeszcze raz konsoli wyskoczył mi komunikat "baza danych została uszkodzona trzeba przywrócić system (coś w tym stylu)". Gdy jednak uruchomiłem tą opcje przywracanie zawiesiło się na 48% (przez całą noc) więc znowu zresetowałem konsole i tym razem wszedłem do recovery menu i chciałem z tamtego poziomu przywrócić system, niestety sytuacja wyglądała tak samo. Przy kolejnym podejściu zdecydowałem się przywrócić konsole do ustawień fabrycznych i okazało się to dobrym rozwiązaniem do czasu. Konsola zaczęła mi świrować czyli jak ponownie ją uruchamiałem to cały czas prosiła o przywrócenie systemu więc zdecydowałem się na pełen format konsoli. Dzisiaj rano gdy już formatowanie się zakończyło konsola się wyłączyła i podczas uruchamiania wyskoczyło mi powiadomienie "nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu" i tak za każdym uruchomieniem konsoli. Zdecydowałem się wyciągnąć dysk i go jeszcze raz podłączyć co opłaciło się gdyż konsola się uruchomiła jednak bez xmb. więc znowu zresetowałem konsole i znowu mnie poprosiło o przywrócenie systemu które akurat się robi. Co myślicie o takiej sytuacji, czy to wina dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z moją PS3 wersja slim konsola bardzo głośno zaczeła chodzić ale po za tym działała normalnie więcpostanowiłem wymienić paste termoprzewodzącą leczpo wymianie pasty problem nie ustąpił a dodatkowo zaczeły podczas grania wyskakiwać komunikaty o przegrzewaniu się.W menu konsola może chodzić godzinami ale jak włanczam jakaś gre to po 15min się wyłancza jaka moze być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniales podlaczyc wentylatora ? Mi sie raz zdarzylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma problem ze swoim ps3 w wersji fat. Przestały działać porty USB, po podłączeniu czegokolwiek wyskakuje komunikat: "Nie można dostarczyć więcej prądu przez USB, proszę odłączyć jedno urządzenie". Komunikat wyskakuje zarówno jak się podłączy pada czy kamerke od Move'a. Przywróciliśmy ustawienia fabryczne i podczas uruchamiania konsoli trzeba podłączyć pada przez kabel USB :/ Ma ktoś pomysł co można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest trochę inny niż większość:

Moje PS3 wczytuje wszystko CD z muzyką, Filmy DVD i Gry z wyjątkiem jednej UNCHARTED 3 płytka stan idealny.

UNCHARTEDa mogę odpalić tylko jak moja konsola była dłuższy czas odłączona od prądu, czasami po 2-3 razach wyjęcia płytki i włożenia za trybi, ale to zdarza się sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam konsolę PS3 Slim (wersja z dyskiem 120GB). Wersja CECH-2004A, date code: 9C.

Została zakupiona kilka lat temu, także gwarancja już przepadła.

Używana była naprawdę sporadycznie, dopiero w ostatnich kilku tygodniach zacząłem z niej korzystać solidniej.

Ale przejdźmy do problemu...

Podczas grania w Gran Turismo 5 konsola trzasnęła i po prostu się wyłączyła. Myślałem, że prąd wyłączyli, ale niestety tylko konsola się wyłączyła.

Przy próbie ponownego uruchomienia pojawia się jedynie zielona dioda na sekundę/dwie i konsola znów się wyłącza.

Chciałem przejść w tryb fan-test, to znowu był trzask i wywaliło korki w całym domu.

Po podłączeniu prądowego kabla dioda świeci się na czerwono, a przy próbie odpalenia konsola zapala się na sekundę i znów się wyłącza.

Płyty z napędu nie da się w ogóle wyciągnąć, po prostu nie reaguje na naciskanie przycisku.

Czytałem w sieci, że to może być zasilacz. Podobno Slimy właśnie cierpiały na ten problem, a ten trzask również sugerowałby, że to zasilacz.

No, ale z drugiej strony, gdyby to był zasilacz, to konsola w ogóle by się chyba nie uruchamiała i nawet dioda nie zapaliła? Czy może to taka specyficzna usterka?

Jestem obecnie za granicą, także chcę się mniej więcej dowiedzieć co to może być i jakie są koszty ewentualnej wymiany.

Gdzieś czytałem, że gość miał podobny problem i jedynie przylutował 2 kabelki w zasilaczu i zaczęło wszystko śmigać.

Znam się na elektronice, także taki zasilacz mógłbym sobie sam nawet wymienić, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest trochę inny niż większość:

Moje PS3 wczytuje wszystko CD z muzyką, Filmy DVD i Gry z wyjątkiem jednej UNCHARTED 3 płytka stan idealny.

UNCHARTEDa mogę odpalić tylko jak moja konsola była dłuższy czas odłączona od prądu, czasami po 2-3 razach wyjęcia płytki i włożenia za trybi, ale to zdarza się sporadycznie.

Miałem podobną sytuację zaraz po premierze U3, czarnula wszystko czytała bez żadnych problemów, cd, dvd, "blureje" i inne gry, wszystko oprócz U3. Objawy były takie, że po włożeniu płyty z U3, konsola próbowała odczytać zawartość, po pewnym czasie następował dźwięk jak przy wyjmowaniu płyty, po czym płyta zostawała w konsoli. U Ciebie widzę jest podobnie, z tą różnicą, że jednak czyta zawartość płyty po przerwie. Problem polega z tego co się w ówczesnym czasie dowiedziałem, że gra U3 była zapisana na 2-warstwowej płycie b-r ponad 50 Gb danych z kolei w pewnej partii PS3 były montowane lasery, które sobie nie radziły z takimi płytami (podobne problemy były wcześniej z GT5). Cóż u mnie pomogła wymiana lasera (290 zł) od tamtej pory ponad rok, zero problemów, czyta wszystko. Moja rada- nie oddawać do autoryzowanego serwisu Sony - konsolę wysyłają do Francji, (takie info dostałem z serwisu Sony), naprawa trwa miesiąc no i koszt ponad rok temu 500 zł.

Dla pewności najlepiej oddać do jakiegoś serwisu, który ma doświadczenie w naprawie PS3, zrobią "badanie" i będzie jasne o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko - najprościej to sprawdzić podpinając nowy zasilacz - czasem była to wina tylko zasilacza (obwód 12V potrzebny do pracy konsoli poza trybem standby) a czasami problem spalonych elementów na płycie głównej w układzie zasilania procesorów (najczęściej RSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu teraz konsola jak jest w trybie standby (czerwona dioda) i po załączeniu to nawet jednej sekundy nie trwa nim się wyłączy.

Płyta w środku i nie wiem nawet jak ją wyciągnąć. Jak rozkręcę konsolę to będzie na napędzie jakaś dziurka czy coś pozwalająca wyciągnąć płytę?

Kupowanie zasilacza w ciemno raczej odpada...

Jestem obecnie za granicą, jak wrócę do Polski to zadzwonię do Ciebie i się dogadamy jakby ten problem rozwiązać.

Rozumiem, że wszystkie konsole idą do Ciebie? Wysyłka kurierem, sprawdzasz co i jak i dajesz znać, tak? I albo naprawiamy, albo nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś kolega nie ma slimki? Aby wyjąć płytę z napędu w slimce musisz go w tej sytuacji rozkręcić "na śrubki" - innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że nie ma. Jestem sam jak palec z moim hobby tutaj :)

Nie mam skąd wziąć żadnego innego zasilacza do slimki :(

Będę jutro rozkręcał konsolę bo mam więcej czasu.

Jest może jakiś sposób, żeby się upewnić, że to zasilacz? Bo jak płyta główna poszła to nawet nie chce wiedzieć ile to będzie kosztować...

Na coś zwrócić uwagę, co może pokazać, że to zasilacz akurat padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że nie ma. Jestem sam jak palec z moim hobby tutaj :)

Nie mam skąd wziąć żadnego innego zasilacza do slimki :(

Będę jutro rozkręcał konsolę bo mam więcej czasu.

Jest może jakiś sposób, żeby się upewnić, że to zasilacz? Bo jak płyta główna poszła to nawet nie chce wiedzieć ile to będzie kosztować...

Na coś zwrócić uwagę, co może pokazać, że to zasilacz akurat padł?

Tak sam bez sprzętu i wiedzy to nie sprawdzisz zasilacza - a co do płyty głównej to spoko, spoko, nie jest to wcale takie drogie :). Byle dało się zlokalizować i było czymś co jest standardem w tych konsolach - ale i tak lubię wyzwania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem swoją konsolę i zasilacz jaki posiadam to EADP-220BB.

Moje pytanie jest takie.. Czy muszę kupić dokładnie taki sam model zamienny?

Czy mogę kupić np. model APS-250 lub APS-270?

No i który najlepiej rzecz jasna kupić? Które są uznawane za bardziej trwałe?

Jak już pisałem, mój model konsoli to CECH-2004A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post na prośbę osoby, która nie może założyć konta z powodu braku maila aktywującego.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tdV51Y6s8gs

,,wkladam plyte odpalam gram 5 minut i taki dziwek jest jak w 5sekundzie

22:03

ale nie scina gry ani sie nic nie wylacza tylko mozna grac dalej

MICHAŁ

Tak masz z każdą jedną płytą?

22:04

7825350

tak

22:04

juz nie wspomne o tych stukach przy graniu

ale to podobno normalka

kurcze jest gwarancja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Mam PS3 slim 320 i jak gram to tak po 10-15 minutach gra się przycina a za chwile całkowicie staję i nic nie da się zrobić. Słychać tylko takie "zyt, zyt ,zyt" coś jakby laser czytał płytę ale nie mógł jej odczytać. Po zresetowaniu konsoli w ogóle nie znajduje mi płyty. Odczekam kilka minut i znowu wczytuje płytę ale sutuacja się ponownie powtarza. Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser ci pada lub sterownik lasera - bez włożenia sprawnej na 100% głowicy ciężko to na odległość zdiagnozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozbierając swoje ps3 fat uszkodziłem antene do wireless. Od razu zamowiłem nową część. Po zamontowaniu jej nadal nie wykrywa mi padów ani internetu. Co może być nie tak? Proszę o pomoc

post-52204-0-61807800-1369075303_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby konsola lagowała mi ze starości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej od nadmiaru ciepła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×