Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z PS3 250 GB , mianowicie konsola zliczyła zwiechę na grze i można ją było wyłączyć po przez "zakończenie gry" Teraz gdy uruchamiam konsole wyświetlany jest napis "System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony" Gdy dam OK to trwa przywracanie , które dobija do 100% i jest czarny ekran i nie można nic zrobić .Do Recovery Menu nie mogę wejść bo cały czas wywala mi info "System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony" Wyczytałem że to dysk padł lub pada . Ktoś ma jakieś propozycje czy tylko serwis . Konsola jest 2 letnia i była w lutym na czyszczeniu i wymianie pasty .

Poradziłem sobie - format i wszystkie save pokasowane .

Edytowane przez momanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę zakupioną w Irlandii, ale nie widzi pada z polskiej konsoli.
Da się to jakoś zrobić ,że widziała polskiego pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę zakupioną w Irlandii, ale nie widzi pada z polskiej konsoli.

Da się to jakoś zrobić ,że widziała polskiego pada?

 

1. Podłącz pada przez USB 

2. Wyłącz konsole przyciskiem power (nie z pada)

3. Wciśnij reset na padzie

4. Sprawdź czy pomogło

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podłącz pada przez USB 

2. Wyłącz konsole przyciskiem power (nie z pada)

3. Wciśnij reset na padzie

4. Sprawdź czy pomogło

 

:)

Brawkowało mi teego restartu (nie z pada)

Już jest git! dzięki wielkie!

Edytowane przez BambusKLB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,które być może zasługuje na osobny wątek,ale póki co zadam je tutaj.

 

Posiadam dwie konsole PS3 tzn. Slima 250GB i FATa 80GB. Cztery lata temu kupiłem FATa i łącznie grałem na nim przez jakiś rok ale często się wieszał i sporadycznie nie widział płyt z grami więc wkurzony tym faktem kupiłem Slima 250GB(jako,że wchodził na rynek,a ja miałem wtedy trochę oszczędności...)

 

W Slimie po roku padł laser,oddałem na gwarancję i po naprawie nowy laser pochodził 18 miesięcy i też padł. Powróciłem więc do FATa,który działa jak wyżej,ale póki co działa. Wpakowałem też do niego HDD ze Slimki i tak sobie nieśmiało gram...

 

Problem polega na tym,iż czuję "w kościach",że FAT też jedzie na oparach i awaria wisi w powietrzu.

 

Pytanie do Was:

 

W którą z tych konsol inwestować? W Slima,który ma zużyty laser(prawdopodobnie) czy w FATa ze słabnącym laserem i bardzo prawdopodobnym YLoD w niedalekiej przyszłości?

Podobno FATy są lepiej wykonane i pewniejsze po naprawie ale musiałbym już teraz wysyłać konsolę do serwisu na zmianę pasty.

Z drugiej strony Slim zdaje się mieć tylko problemy z odczytem płyt więc nowy laser mógłbym kupić z tym,że nikt mi nie zagwarantuje tego,że przetrwa rok+.

Wisienką na torcie jest fakt,że obecnie jestem "małozarabiający" i szukam jak najlepszego i tańszego rozwiązania:(

 

Co powiecie?

Może użytkownik: Serwis Konsol coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny model slima (120 i 250-tki były najlepsze) - ja bym zainwestował w nowy, oryginalny laser. Tanio nie będzie ale przynajmniej trwale i sensownie (dotrwasz do premiery ps4 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny model slima (120 i 250-tki były najlepsze) - ja bym zainwestował w nowy, oryginalny laser. Tanio nie będzie ale przynajmniej trwale i sensownie (dotrwasz do premiery ps4 :) )

 

Dzięki za rozsądną odpowiedz(zresztą jak zawsze;),ale premiera PS4 u mnie może być dopiero za parę lat...,o ile w ogóle:/

 

Ile kosztuje taki solidny laser do Slima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Wymienilem w konsoli (CECH 2004A - Slim) i od tego czasu wentylator robi za helikopter juz po parunastu minutach nawet siedzenia w XMB. Po kilkudziesieciu minutach dostaje sygnal dzwiekowy i info, ze konsola jest przegrzana i nalezy ja wylaczyc i odczekac ale sek w tym, ze konsola zieje zimnym powietrzem i nie jest ciepla.

Do tego wszytskie gry laduja sie zdecydowanie dluzej.

Czytalem kiedys, ze to moze oznaczac uszkodzony czujnik temperatury, ale czy ewentulanie on sam padl czy uszkodzilem go podczas wymiany pasty?

No i jesli to rzeczywiscie czujnik to idzie cos z tym zrobic? Oplaca sie w ogole?

No i jesli to nie czujnik, to co?

Bede wdzieczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mający ylod naprawiał tą usterke w serwisie. Jeżeli tak to jak trwała jest ta narpawa, ile moje ps3 wytrzyma po tej naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ci ktoś ma na to pytanie odpowiedzieć nie wiedząc/widząc w jakim stanie jest twoja konsola?

Ile ludzi tyle odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Wczoraj przewróciła się Slimka 160GB. XCOM niby był cały czas włączony, ale ps3 kompletnie się zawiesiła i możliwe było tylko odłączenie od prądu. Po ponownym włączeniu coś zaczął marudzić że nie może się włączyć i chciał żeby nacisnąć ps button żeby zrestartować. No i ok, po restarcie już się włączył, ale stwierdził że ostatnio był źle zamknięty i chciał się przeskanować bo może mieć uszkodzony system plików. No ale ze względu, że zaczął działać to pominąłem skanowanie i dało się normalnie grać/wczytywać/zapisywać save'y. Wieczorem wyłączyłem ps3 i od tamtego czasu już się nie da włączyć. Tzn uruchamia się, dioda świeci na zielono ale nic nie wyświetla na ekranie/nie wydaje żadnych dźwięków. Po naciśnięciu guzika on/off wydaje dźwięk jak przy włączaniu. Gdy wchodzę przez Recovery menu i robię restore filesystem to raz od razu się zrestartowała, a raz robiła preparing przez długi czas i nic z tego nie wyszło. Gdy zrobiłem rebuild database wypluwa komunikat "The system storage cannot be accessed"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,obawiam się że moja konsola podzieli los kolegi powyżej,od dłuższego czasu zdarzają się właśnie zwiechy konsoli podczas których przycisk on/off całkowicie przestaje działać,a obraz staje się czarny do tego konsola strasznie się grzeje(ma 4 lata). Szukam dobrego serwisu konsoli ps3 w okolicach miejscowości Konin/Poznań.Pozdrawiam

Edytowane przez PLasgoogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Wczoraj przewróciła się Slimka 160GB. XCOM niby był cały czas włączony, ale ps3 kompletnie się zawiesiła i możliwe było tylko odłączenie od prądu. Po ponownym włączeniu coś zaczął marudzić że nie może się włączyć i chciał żeby nacisnąć ps button żeby zrestartować. No i ok, po restarcie już się włączył, ale stwierdził że ostatnio był źle zamknięty i chciał się przeskanować bo może mieć uszkodzony system plików. No ale ze względu, że zaczął działać to pominąłem skanowanie i dało się normalnie grać/wczytywać/zapisywać save'y. Wieczorem wyłączyłem ps3 i od tamtego czasu już się nie da włączyć. Tzn uruchamia się, dioda świeci na zielono ale nic nie wyświetla na ekranie/nie wydaje żadnych dźwięków. Po naciśnięciu guzika on/off wydaje dźwięk jak przy włączaniu. Gdy wchodzę przez Recovery menu i robię restore filesystem to raz od razu się zrestartowała, a raz robiła preparing przez długi czas i nic z tego nie wyszło. Gdy zrobiłem rebuild database wypluwa komunikat "The system storage cannot be accessed"...

Bez wizyty na serwisie na 100% ciężko odpowiedzieć co dokładnie powoduje takie zachowanie - mam podejrzenia ale gdybać nie lubię i mógłbym pomóc dopiero po testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posunąłem się do kroku ostatecznego i zrobiłem Restore PS3 system co zajęło mu parę/paręnaście sekundek i się zrestartował, sądziłem że znowu nic z tego, a ten zaczął prosić o wszystkie ustawienia jak przy pierwszym uruchomieniu i działa. Wyłączyłem go żeby zobaczyć czy się normalnie włączy i się włączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli winne temu nie było "skopanie" danych na hdd przez zawieszającą się grę to jedynie odwlekłeś w czasie problem padającego dysku - po czasie znowu może dojść do tego samego (znane z autopsji na wielu konsolach) i jedyną opcją trwałego pozbycia się problemu jest wymiana dysku na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wprawdzie chciałem wymienić na 750GB ale ze względu zbliżającej się premiery PS4 chyba odpuszczę. Najwyżej po każdej grze będę wrzucał save do chmury, a jak padnie to się dopiero wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkownika Serwis Konsol.
Jakim sposobem najlepiej rozprowadzić pastę termoprzewodzącą na procesorach? 

Zmieniając pastę w PC są różne sposoby aplikacji: cała powierzchnia, "X", dwa równoległe paski, ziarnko grochu.

Natomiast w konsoli nie wiem który sprawdzi się najlepiej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.  :biggrin:

 

9hx9.jpg

Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle porządny Polak instrukcji obsługi nie czyta :) - zobacz w instrukcji obsługi do pasty (każdy producent ma taką) - jest tam napisane jak daną pastę rozprowadzać i ile jej ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i wiem, że każda pasta ma swój sposób nakładania. Ale wolałem zapytać czy w konsoli nie trzeba jej nałożyć jakimś specjalnym sposobem.  :thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
 

Problem nietypowy, PS3 40GB - kupiona okazyjnie bez zalu jezeli sie cos stanie. Rozebralem ja, dobralem sie do procesorow, wyczyscilem w srodku, dalem nowa paste, zlozylem z powrotem, odpalam i....nie znaleziono pamieci masowej. Wkladalem i wyjmowalem dysk kilkakrotnie- mam pewnosc 100% ze siedzi w slocie prawidlowo. Mialem pod reka 2,5"  320GB Seagate, ruszyl bezproblemowo, konsola poprosila o format i wszystko OK. Jednak ten dysk nie jest moj i chcialbym wrocic do 40GB. Ta 40 GB Fujitsu pod PC jest bezproblemowo widoczna, zalozylem partycje, nagrywalem, kasowalem, przeskanowalem - zero problemow. Pod konsola - amba - dysku nie widac. 

 

Macie jakies pomysly?

 

pozdr. Andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

:)) nie chodzi mi o koszta:))) ale dlaczego sprawny dysk nie jest widziany w konsoli? To mnie ciekawi;)

 

pozdr. Andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie to napisac, ale gorąco polecam użytkownika serwis konsol. Oddałem im w tym tygodniu konsolę po "profesjonalnej" naprawie, uratowali mi konsolę a mi zaoszczędzili masę nerwów. Ogólnie Pan, z którym rozmawiałem bardzo miły i od razu jak się z nim rozmawia to widac, że zna się na rzeczy. Mam nadzieję, ze wstawicie tu zdjęcia mojej konsoli po pewnych próbach naprawy przez inny serwis (chodzi o tą dziurę... :) ) pozdrawiam i dzięki bardzo wszystko śmiga jak należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc idzie może to naprawić ?

Hard Drive Capacity: 60 GB Model: Playstation 3 Colour: Piano Black MPN: CECH-C03 EAN: 00711719699651    

$T2eC16d,!zEE9s3!Y81-BRyy4YSzpQ~~60_12.J

$(KGrHqFHJEwFG41vB)u5BRyy34sLFw~~60_12.J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nastepujacy problem z moja ps3. Podczas grania obraz zacina sie na chwile i po chwili ponownie rusza, dzieje sie tak co pare sekund, problem jest dziwny poniewaz w roznych grach roznie wystepuje np w uncharted i batman: ac wystepuje tylko podczas filmikow a nie podczas samej gry, w niektorych grach jest to takze w samej grze przez co nie da sie w nie grac w menu tez jest roznie, w niektorych grach problem niewystepuje wogole, w Uncharted 2 obraz idzie ok ale znowu dzwiek zacina i nie nadaza za obrazem. Zalaczam filmik z uncharted z wystepujacym problemem. Prosze o pomoc.

 

http://youtu.be/fcYfM0268yA

Edytowane przez flash1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×