Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą właśnie znalazłem tą ofertę na necie i chyba skorzystam.

Znalazłem pewną nieścisłość na odpowiedzi jaką mi przysłało MM, otóż nie zgadza się numer reklamacji na tym piśmie. Numer reklamacji miałem przykładowo P328-15884 a na odpowiedzi mam inny numer P328-15886 :blink:. Czy mogę to iść do nich po upływie 2 tyg od złożenia reklamacji i powiedzieć że się nie wyrobili z odp. w tym terminie, powiedziałbym jeszcze że dostałem odpowiedź ale nie na moją reklamację bo się numery nie zgadzają?!? Jak myślicie przejdzie takie coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w odpowiedzi na reklamacje sa twoje dane, tj imie nazwisko? Albo inne dane, po ktorych moznaby domniemywac, ze reklamacja dotyczy twojego sprzetu? np nr seryjny konsoli, albo cos takiego. Jesli jest, zapomnij, jesli natomiast pismo wyglada tak, ze masz nr reklamacji, i potem "standardowy tekst zlania klienta nr 72", to jestes wygrany. Ale bez sadu sie nie obejdzie ;)

Kolego ALOL, a moglbys mi przeslac warunki tej gwarancji za 375zl? tylko nie haselka reklamowe i zapewnienia sprzedawcy, a faktyczna umowe/warunki ubezpieczenia. Ktos mnie kiedys ostrzegal przed tym. Podobno w tych umowach sa jakies kruczki, przez ktore mozna nic nie dostac (cos ala zapis o kluczykach w umowach AC). Przeciez musza sie tez zabezpieczyc przed kims, kto w 3 roku specjalnie uszkodzi konsole, zeby dostac nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola kupiona w MM 06.12.2007 do 26.11.2008

Pracuje w MM na dziale software i powiem Ci ze skoro kupiles ja w 2007 roku w grudniu to od sony dostajesz 1 rok natomiast z tytulu rejkojmii dostajesz 1 rok czyli masz prawo oddac ja do 06.12.2009. Musza Ci ja przyjac w sklepie nie ma ze sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konsola kupiona w MM 06.12.2007 do 26.11.2008

Pracuje w MM na dziale software i powiem Ci ze skoro kupiles ja w 2007 roku w grudniu to od sony dostajesz 1 rok natomiast z tytulu rejkojmii dostajesz 1 rok czyli masz prawo oddac ja do 06.12.2009. Musza Ci ja przyjac w sklepie nie ma ze sie nie da

lol gdzie w Media Markt w Niemczech bo napewno nie w Polsce hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w odpowiedzi na reklamacje sa twoje dane, tj imie nazwisko? Albo inne dane, po ktorych moznaby domniemywac, ze reklamacja dotyczy twojego sprzetu? np nr seryjny konsoli, albo cos takiego. Jesli jest, zapomnij, jesli natomiast pismo wyglada tak, ze masz nr reklamacji, i potem "standardowy tekst zlania klienta nr 72", to jestes wygrany. Ale bez sadu sie nie obejdzie ;)

Imię i nazwisko jest na tym piśmie, ale nie ma numeru konsoli i wydaje mi się że da się coś z tym zrobić. Miałem jechać do rzecznika dzisiaj, ale wczoraj parę browarków wpadło i nie chciało mi się latać.

Tru jakbyś mógł zapytać żonki czy jest jakaś szansa na wyrolowanie tych śmieci to byłbym wdzięczny

Pracuje w MM na dziale software i powiem Ci ze skoro kupiles ja w 2007 roku w grudniu to od sony dostajesz 1 rok natomiast z tytulu rejkojmii dostajesz 1 rok czyli masz prawo oddac ja do 06.12.2009. Musza Ci ja przyjac w sklepie nie ma ze sie nie da

Jak się dzwoni do MM do działu software to pracownicy mówią że jest 2 lata gwarancji na ps3, ale po kupnie konsoli w dziale obsługi klienta mówią już inaczej. To jest dopiero chore :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na piśmie jest twoje imie i nazwisko to trochę gorzej. Oczywiście mógłbyś dochodzić w sądzie, że pismo nie dotyczyło ciebie, bo numer reklamacji nie jest twój. Natomiast MM bedzie sie bronił, że to pomylka i fakt odpowiedzi zaistniał. Komu da wiarę sędzia? Trudno powiedzieć - jesli uzna ze odpowiedz spelnia wymogi formalne, a to tylko pomylka, ktore pozostaje bez znaczenia, to lipa.

Cięzko też coś powiedzieć bez obejrzenia pisma, może zeskanuj i wrzuc na picasa czy coś...

A tak w ogóle, to pytałem żony, jak bedzie wygladac taka sprawa przeciwko MM w sądzie, i ile to kosztuje. I bedzie tak:

1. skladasz pozew, w którym piszesz, ze MM uchyla sie od odpowiedzialnosci sprzedawcy, wnosisz opłatę wstępną, ok 100 zł

2. MM odpowiada na pozew, mowiac ze jestes glupi, a oni uczciwi, więc sad wyznacza rozprawe (termin za min. pol roku)

3. nie oczekuj ze ktos od MM zjawi sie na rozprawie ;) wszyskto beda zalatwiali pismami

4. Mozesz wniesc o rzeczoznawce (koszt powinien byc ok 500zł, ale niekoniecznie)

5. rzeczoznawca wezmie konsole, obejrzy, wlaczy, sprawdzi ze nie dziala, a poniewaz nie moze zrobic NIC WIECEJ, to powie, np, ze "takie uszodzenie jest typowe dla tego typu urzadzen, wiec mozna domniemywac, ze wada wystapila w chwili wydania"

6. MM odpisze, ze opinia rzeczoznawcy to czyste domysly i nie jest rozstrzygajaca ;)

7. Sedzia wyda wyrok, wg zony szanse sa 50:50

Jesli wygrasz, wszelkie koszty prawdopodobnie spadna na MM. Jesli nie, to sad moze je rozdzielic lub obciazyc ciebie wszystkim. Do powyzszych 600zl doda ok 300 zl kosztu adwokata MM.

8. Jesli wyrok ci nie odpowiada, odwołujesz się, czyli placisz znowu 100zl wstepnego.

9. inny sedzia moze uchylic wyrok, wydac swoj, albo przekazac sprawe do ponownego rozpatrzenia przez poprzedniego sedziego (lipa, bo juz wiesz, ze on nie jest po twojej stronie)

Znow szanse 50:50

Podsumowanie: na wygranie masz 50%, a ryzykujesz kosztami ok 1000zł (chyba ze MM wezwie kolejnego rzeczoznawce, znow 500zl). Czyli w najgorszym razie przegrasz nową konsolę ;)

Szanse moze natomiast podniesc cos co wymyslilem: mozna wnieść, aby sąd zobowiazal SONY (PRAM w zasadzie) do przekazania danych dotyczacych najczestszych rodzajow usterek w PS3 (czyli YLOD i padniety BD), argumentujac, ze jest to awaryjny sprzet i czesta usterka. Jesli sad uzna to za wazne, sony bedzie musialo takie dane przekazac. Ofkorz moze przekazac lipne, bo tego nikt nie sprawdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde nie sądziłem że to mogą być takie koszty, przeczytałem twojego posta i stwierdziłem że sprawa w sądzie odpada chociaż wiem że jakby każdy kto ma taki problem złożył pozew to w końcu MM przestało by stosować takie praktyki.

A co jakby sprawa poszła do sądu polubownego, wiem że MM wtedy musi wyrazić zgodę, ale czy koszty są mniejsze, czy nawet się w to nie bawić???

Edytowane przez maly123_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej sąd polubowny, jego "wyroki" nie są wiążące chyba. I nikt nie mówi, żebyś szedł do sądu z tą sprawą. Ale straszyć ich możesz :)

MM wie, że to takie koszta, i że nie opłaca się sądzić o 1500zł. Ja kiedyś sądziłem się o 4500, a wyrok wydano taki, ze oni mieli mi zaplacic 300zl odszkodowania, a ja im 300zl za adwokata...

Co do kosztów, to pamięaj , że to sa koszta maksymalne i najczarniejszy scenariusz. Do tego, jesli np nie pracujesz, albo masz niskie dochody, to możesz złożyć wniosek o odstąpienie od opłat sądowych. I to też bedzie mialo wplyw na podzial kosztów koncowych w razie przegranej.

Ja tam, jak na mnie trafi, bede walczyl do konca :) Choćby z czystej ciekawosci, jak to sie skonczy :)

A że konsola mi sie psuje, to sa na to szanse :(

Nie poddawaj się. Idź do tego rzecznika, twórzcie pisma, strasz sądem, walcz... Wiesz może być tak, że MM ma taki abonament za obsluge prawna, ktory nie obejmuje spraw sądowych i w koncu sie ugną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mnie się nie pozbędą szczególnie że ten kierownik działu obsługi klienta strasznie mnie wkurwił ostatnio omijając moje pytania ciągle pierdolił w kółko to co było napisane w piśmie odmownym.

Z tego co dzisiaj wyczytałem w necie to wyrok sądu polubownego jest wiążący ale też się mogę mylić bo tyle się dzisiaj naczytałem tego wszystkiego na temat reklamacji i ustaw że głowa pęka :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam to, powtarza jak nakręcona małpa jeden tekst w kółko, tez sie z tym spotkałem. Dlatego nie ma co gadac, tylko pisac, pisac, pisac, pisac.

Bo na pisma nie odpowiada kierownik, tylko pewnie (od pewnego momentu, czy tez poziomu prawnego pisma) aplikanci pierwszego roku aplikacji adwokackiej z kancelarii obsługującej ;)

A wyroki sadu polubownego sa wiazace, fakt. Ale na sad musi sie zgodzic MM, czego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na bieżąco opisywać moją sprawę, na dzisiaj mam już dość myślenia o niej. Dzisiaj jadę po nową konsolę i w końcu się odstresuję przed COD4.

Pozdrawiam i dzięki tru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za link ale ja mam calkiem innego pleja nie ma tam zadnej srobki jak na filmir widac tylko cala strona to otwory do wentylowania :(

ja mam 60gb z wlanem czytnikiem kart i z podlaczeniem swiatlowodowym moze masz tez dla takiego modelu film instruktazowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za link ale ja mam calkiem innego pleja nie ma tam zadnej srobki jak na filmir widac tylko cala strona to otwory do wentylowania :(

ja mam 60gb z wlanem czytnikiem kart i z podlaczeniem swiatlowodowym moze masz tez dla takiego modelu film instruktazowy??

Z tego co wiem to wszystkie wersje się rozkręca tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Pracuje w serwisie i z rozkręcaniem schematycznym konsol nie miałem żadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Zaniepokojony a nawet zniesmaczony waszymi perypetiami jeśli chodzi o gwarancje udałem się dziś do sklepu w którym kupiłem swoją ps3 w lutym 2009 roku czyli do RTV EURO AGD i na moje pytanie ile jest gwarancji na ps3 kierownik sklepu od razu bez wahania odpowiedział mi że 2 lata tzn rok producenta ale zgodnie z ustawą oni jako sprzedawca odpowiadają za sprzęt 2 lata. Dalej pociągnąłem go za język pytając o okres 6 miesięcy który jest w owej ustawie. On mi odpowiedział że nie ważne czy sprzęt mi padnie w ciągu 6 miesięcy od dnia zakupu czy 23 miesięcy. Oni przez dwa lata za niego odpowiadają i naprawią mi go lub wymienią bez żadnych problemów. Dodatkowo w dniu zakupu PS3 można wykupić u nich dodatkowe ubezpieczenie na 3 lata w HESTII które obejm€je wszelkie wady i uszkodzenia konsoli nawet uszkodzenia mechaniczne. Natomiast teraz mogę za kwotę 225 zł wykupić dodatkową gwarancję producenta(na rok) która zacznie obowiązywać nie po roku od dnia zakupu(czyli po wygaśnięciu gwarancji producenta) a po dwóch latach odpowiedzialności sprzedawcy za sprzęt. Także na tym przykładzie widać kto jak interpretuje tą ustawę.

Edytowane przez jocekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, ze mowia to przed zakupem, ciekawe co mowia, jak sie do nich zglosisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu dotarłem do rzecznika i niestety ale powiedział że bez ekspertyzy nie ma sensu się z nimi kłócić, i jak będę miał ekspertyzę to w tedy mam do niego przyjść i napisze mi pismo. Myślałem że jednak się obejdzie bez pomocy rzeczoznawcy, no ale cóż...

Wie ktoś gdzie w poznaniu można zrobić taką ekspertyzę? W Poznaniu jest serwis sony tylko z tego co wiem to nie naprawiają tam konsol ale może ekspertyzę chociaż zrobią?

Wczoraj kupiłem nowe ps3 :biggrin: w EURO RTV AGD ale nie skorzystałem z przedłużenia gwarancji na 5 lat bo zażyczyli sobie za to 420 zł, była też jakaś tańsza opcja przedłużenia gwarancji ale to nawet sprzedawca mi powiedział że tej nie ma sensu brać bo jest po prostu do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w końcu dotarłem do rzecznika i niestety ale powiedział że bez ekspertyzy nie ma sensu się z nimi kłócić, i jak będę miał ekspertyzę to w tedy mam do niego przyjść i napisze mi pismo. Myślałem że jednak się obejdzie bez pomocy rzeczoznawcy, no ale cóż...

cos mi sie wydaje, ze ten rzecznik cie olał ;)

sam napisz odpowiedz na podstawie tego co ci napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie będę zakładał nowego tematu

Chce znowu kupić PS3

Tylko interesuje mnie opcja wydłużonej gwarancji bo nie stać mnie na naprawy

Ile muszę zabulić "Sony" to co "Microsoft daje mi za darmo

Nie kupię PS3 bez 3 -letniej gwarancji

Czyli konsola + gwarancja.

Jaki koszt i czy w razie usterki sami przyjdą(usługa door to door)

A nie jak głupi będe chodził i prosił sie o naprawę

Jakieś paragony, podpisy i ch.j jeszcze wie co

Czy już teraz mogę liczyć na taką obsługę(mój post):

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...1063&st=380

Jeszcze jedno czy za ten komfort łacznie z konsola zmieszczę sie w kosztach 2000 tyś ?

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie będę zakładał nowego tematu

Chce znowu kupić PS3

Tylko interesuje mnie opcja wydłużonej gwarancji bo nie stać mnie na naprawy

Ile muszę zabulić "Sony" to co "Microsoft daje mi za darmo

Nie kupię PS3 bez 3 -letniej gwarancji

Czyli konsola + gwarancja.

Jaki koszt i czy w razie usterki sami przyjdą(usługa door to door)

A nie jak głupi będe chodził i prosił sie o naprawę

Jakieś paragony, podpisy i ch.j jeszcze wie co

Czy już teraz mogę liczyć na taką obsługę(mój post):

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...1063&st=380

Jeszcze jedno czy za ten komfort łacznie z konsola zmieszczę sie w kosztach 2000 tyś ?

Tak RTV EURO AGD konsla PS3 1499zl + 3 lata gwarancji 375 zl to razem 1874zl chyba, ze masz blizej do takich sklepow Mix Electronics czy Electro world, ale dokladnie nie jestem pewien czy te 2 ostatnie maja mozliwosc przedluzenia gwarancji, bo ktos mi kiedys napisal, ale ja na twoim miejcu tak jak ja to zrobilem :D idz do RTV EURO AGD pzdr

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tak RTV EURO AGD konsla PS3 1499zl + 3 lata gwarancji 375 zl to razem 1874zl chyba, ze masz blizej do takich sklepow Mix Electronics czy Electro world, ale dokladnie nie jestem pewien czy te 2 ostatnie maja mozliwosc przedluzenia gwarancji, bo ktos mi kiedys napisal, ale ja na twoim miejcu tak jak ja to zrobilem :D idz do RTV EURO AGD pzdr

Także polecam EURO RTV, dodatkowej gwarancji nie musisz wykupić od razu, masz czas do wygaśnięcia gwarancji producenta.

Mi wyliczyli że musiałbym dopłacić 420 zł jak chciałbym mieć 5 letnią gwarancję.

Wczoraj ponownie pofatygowałem się do MM aby odebrać swoją (nienaprawioną) konsolę żeby oddać do rzeczoznawcy. Miła pani poszła łaskawie na zaplecze, nie było jej dość długo i pomyślałem sobie że pewnie przejebali gdzieś moją konsolę, ale nic z tych rzeczy. Pani wróciła i powiedziała że jednak naprawią mi konsolę, ale jak napiszę że nie chce nowej konsoli tylko naprawy starej :nuke:. Już dostałem piany na pysku i mówie jej że przecież na piśmie które im przyniosłem z konsolą było wyraźnie napisane że żądam w pierwszej kolejności naprawy konsoli. Poprosiłem wiec kierownika z którym miałem przyjemność rozmawiać poprzednim razem, oczywiście pwiedziała że kierownika nie ma i będzie o 21 co mnie raczej nie zdziwiło.

Tak właśnie ludzi w ch*ja chcą robić, ale jak się okazuje wystarczy się trochę bardziej zainteresować całą sprawą i natychmiast zmieniają zdanie.

Wszyscy mówili że przy reklamacji wystarczy wypowiedzieć 3 słowa Rzecznik Praw Konsumenta, w moim przypadku podziałało słowo rzeczoznawca. Szkoda tylko że nie mogłem porozmawiać z kierownikiem który poprzednim razem uparcie twierdził że nie ma czegoś takiego jak 2 letnia odpowiedzialność sklepu.

Pozdrawiam i powodzenia tym którzy walczą o swoje prawa.

Edytowane przez maly123_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum, ale czytam te posty o serwisie i troche tu niedokladnoscia zalatuje

"Przecierz w innych krajach Unii gwarancja Sony na taki sprzęt obowiązuje 2 lata"

-Wcale nie, gwarancja Sony na PS3 we wszystkich krajach UE obowiazuje 1 rok, jezeli nie wierzycie skontaktujcie sie z glowna siedzina Sony Playstation w UK, lub przeczytajcie instrukcje (temat o gwarancji). 2 lata to okres odpowiedzialnosci sprzedawcy za towar (przepis UE, wczesniej w Polsce ta odpowiedzialnosc dotyczyla okresu 1 roku)

"RAGZ..rzadko bawi sie w naprawy szczegolnie przy uszkodzeniach BD, poprostu wymieniaja konsole na nowa o ile maja je na stanie"

-nie wymieniaja na nowa tylko na refurba o ile je posiadaja (dla jasnosci, refurb to nie jest sprzet nowy, tylko wczesniej wadliwy ale po naprawie i wyeliminowaniu usterki)

"zabieraja konsole i albo ja naprawiaja albo daja nowa. Owszem, w Polsce jeszcze nie dba sie o klienta jak na zachodzie"

Wcale tak nie jest kolorowo na zachodzie, moze odpowiedzialnosc sprzedawcow jest na innym poziomie niz Polsce, ale serwisy dzialaja dokladnie tak samo.. i raz jeszcze, nie daja nowej ale refurba (no chyba ze usterka jest do 30 dni od daty zakupu, choc to nie jest regula), a na zachodzie jak i w calej Europie i bliskim wschodzie zasady gwarancji i serwisu ustala Sony Europe, ktorego glowna siedziba znajduje sie w UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie będę zakładał nowego tematu

Chce znowu kupić PS3

Tylko interesuje mnie opcja wydłużonej gwarancji bo nie stać mnie na naprawy

Ile muszę zabulić "Sony" to co "Microsoft daje mi za darmo

Nie kupię PS3 bez 3 -letniej gwarancji

Czyli konsola + gwarancja.

Jaki koszt i czy w razie usterki sami przyjdą(usługa door to door)

A nie jak głupi będe chodził i prosił sie o naprawę

Jakieś paragony, podpisy i ch.j jeszcze wie co

Czy już teraz mogę liczyć na taką obsługę(mój post):

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...1063&st=380

Jeszcze jedno czy za ten komfort łacznie z konsola zmieszczę sie w kosztach 2000 tyś ?

Może oprócz w/w EURO coś takiego ->AVANS + gwarancja

Jak co to w sklepie pytać się o szczególy (przeczytać warunki umowy).

Taka drobna lektura do poduszki -KLIK-

Miłego czytania :)

Edytowane przez andrzej001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem u rzecznika to powiedział żebym Mega Avans omijał szerokim łukiem, bo jeżeli chodzi o reklamację to oni najbardziej lecą w ch*ja , ale możliwe że jak wykupisz dodatkową gwarancję to postępują inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byłem u rzecznika to powiedział żebym Mega Avans omijał szerokim łukiem, bo jeżeli chodzi o reklamację to oni najbardziej lecą w ch*ja , ale możliwe że jak wykupisz dodatkową gwarancję to postępują inaczej.

Nigdy tam nie kupowałem więc nie wiem jak tam jest (warto poczytać warunki tej umowy gwarancyjnej).

U Rzecznika Konsumenta (przynajmniej u mnie) było ponoć mało skarg na sklepy internetowe.

Może nie opłaca się im to co robi MM ?

Może przez opinie niezadowolonych klientów (na np.Ceneo Skąpiec itd), które to mogą odstraszyć nowych potencjalnych kupujących ?

Nie wiem.

Anyway, w sklepie "okeypl.eu" zadałem pytanie "Czy przy zakupie kowaru u was można także dokupić odpłatne przedłużenie gwarancji na np.3-5 lat ?" to facet odpisał że "Na chwilę obecną taką możliwość oferujemy tylko klientom, dokonującym zakupy na raty, ale w niedługim czasie będzie to również dostepne dla pozostałych klientów."

Co do ubezpieczenia (EURO->HESTIA) pytałem się czy coś takiego jak w Euro jest dostępne "indywidualnie" to odp. że nie.

Może popytać się o "przedłużenie gwarancji" w towarzystwach ubezpieczeniowych ?

Spróbować nie zaszkodzi. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×