Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że gra jest już dawno w złocie, czyli jedynie patch wchodzi w grę.

Chyba, że demo jakieś mega przestarzałe z zupełnie innymi elementami niż pełna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy!

Widzę, że Ci co grali są niezbyt optymistycznie nastawieni.

A czy nie przyszło Wam do głowy, że może właśnie dlatego CM wypuściło (po raz pierwszy) demo, żeby zebrać trochę opinii (a fora aż huczą), testów i wyciągnąć z nich wnioski?

Zakładam, że implementację kierownicy mają napisaną (bo w F1 2010 i 2011) było przyzwoicie. Może właśnie tego typu rzeczy, jak delikatne zmiany w tym zakresie wymagają szerszego feedbacku niż tego z ich działu testów?

Ja jestem dobrej myśli!

Czas pokaże.

Ooo i to mnie się podoba, optymizm Panowie, optymizm ... nas tylko ratuje :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi wszystko spoko tylko jedyna opcją na poprawę będzie patch, bo gra jest już w złocie i tłoczą płytki.

Ogólnie to po jeździe padem stwierdzam, że spierdolili na całej lini. Nagle na padzie po 4 kółkach kręcę czas lepszy o 1,5 sekundy niż na kierownicy. Wszystko wyłączone tylko skrzynia automat. Coś tu jest chyba nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi_PL - człowieku, do premiery 10 dni, a tobie się wydaje, że oni robią sobie teraz testy? Na tym etapie proces twórczy jest już dawno zamknięty i gra się pali w tłoczniach, a może już zalega w magazynach. Jedyna nadzieja w tym, że demo to jakiś stary ochłap rzucony wygłodniałym graczom. Codemasters ma akurat doświadczenie w wypuszczaniu crapu, więc to jest nawet prawdopodobne.

E: komentarz z forum code "one patch only" masters:

"I said this a few days ago wheel controls are terrible!! after two days of tweaking I'm still only able to made a couple of good laps.

I went back to f12011 and what a joy it was."

Wszystko w temacie. Gra powinna być grywalna od razu, a nie wymagać 5h przestawiania suwakami, z czego ostatecznie i tak chuj wynika, bo jest tak samo dupnie jak było na początku.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze narzekanie i tak nic nie zmieni. Mnie się T-Cam i dźwięk podoba i z tego się ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho ale co Ci po T-camie i dźwięku jak się jeździć normalnie nie da... Na siłę szukasz pozytywów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację z tym, że gra już w tłoczniach jest.

Ale - skoro AI przeciwników w demie jest stare (to oficjalne info) to pozostaje wierzyć, że samo demo, też już trochę ma.

Cóż - sam dzisiaj pogram i zobaczę.

Szukam pozytywów :)

A tak poważnie - chyba F1 2012 kupię po ukazaniu się kilku prawdziwych recenzji (w tym przede wszystkim Waszych)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho ale co Ci po T-camie i dźwięku jak się jeździć normalnie nie da... Na siłę szukasz pozytywów...

KOWI, wyluzuj że, pozytywów na siłę ? :) Dej żyć. Poczekajmy do premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłej odsłonie to ludzie z kierą mieli lepiej, a jakoś padowcy nie płakali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ma być, że kiera daje przewagę. Po to ona jest. Kiera (w teorii) = większa precyzja. Tutaj tego nie ma. O ile w zeszłym roku mogłem przymknąć oko na liczne błędy bo model jazdy był fajny i spoko się jeździło na kierze, o tyle nie wiem po co w tym roku to demo, w takiej formie w jakiej jest. Pokazało jedynie, że na kierownicy nie da się być konkurencyjnym. Ja osobiście jestem tym demem zniesmaczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu tragedia... Gdyby nie model jazdy to gra jest świetna, grafika lepsza od 2011 (z tym że gram na PC), menu fajne, tryby gry fajne. No ale jak można tak spier*olić model jazdy na kierownicy? Jak już ktoś wspomniał na Lesmo 1,2 i na Parabolice traci się bardzo dużo do AI. Hamować trzeba teraz zacząć znacznie wcześniej, a ciasne zakręty w Abu Dhabi pokonywać bez odrobiny gazu... Jeżeli chodzi o ustawienia kierownicy to polecam ustawienia podane przez gościa z Shitmasters na ich forum. Jeździ się znacznie lepiej niż na domyślnych ustawieniach, ale wciąż do dupy ze względu na tą podsterowność... Jeżeli gra na kierownicy będzie tak wyglądała w pełnej wersji, to ja podziękuje i zostane przy 2011.

Macie te ustawienia:

Advanced wheel settings

Steering deadzone – 1%

Steering Saturation – 5%

Steering Linearity – 4%

Throttle deadzone – 0%

Throttle saturation - 0%

Brake deadzone – 0% (2% if using load cell brakes)

Brake saturation – 0% (10% if using load cell brakes)

Force feedback options

Environmental effects – 20%

Feedback strength – 100%

Wheel weight – 10%

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pograłem chwilę, jest to moje pierwsze spotkanie z F1 i mam bardzo mieszane uczucia.

Na padzie grało się bardzo przyjemnie, na kierownicy (G27) gra nie sprawia mi żadnej przyjemności.

W ogóle nie czuję bolidu, FF działa bardzo koślawo.

Próbowałem różnych ustawień, na jednych lepiej na innych mniej, ale mimo wszystko po 1h nie mam ochoty dalej grać.

Jednak nie napisałem czegoś czego inni nie pisali, czekam do premiery, demo to demo i może bardzo się różnic od końcowej wersji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wykonałem właśnie kilka testów i spieszę z diagnozą. Nie łudźcie się jednak. Problemu nie da się naprawić, więc możecie od razu odłożyć swoje kierownice z powrotem do szafy. Oto przebieg testu #1:

1. Włączyłem wszystkie dostępne asysty, łącznie z automatycznym hamowaniem i linią pomocniczą na zakrętach.

2. Wziąłem pada.

3. Pozostało wyłącznie trzymać wciśnięty gaz i trzymać się optymalnego toru jazdy. Samochód jechał sam.

4. Parabolicę z takimi ustawieniami pokonuje się idealnie. Przed zakrętem sam hamuje do odpowiedniej prędkości, bierzemy drążek w prawo i jedziemy dokładnie po linii pomocniczej. Dodam, że zielonego koloru, oznaczającej, że można trzymać gaz do dechy.

Test #2

1. Wszystkie asysty zostały takie same jak poprzednio.

2. Wziąłem kierownicę.

3. Przebieg wzorcowy - powinienem bezbłędnie przejechać całe okrążenie, co oznaczałoby, że zgłoszone problemy z kierownicą są iluzoryczne i wynikają wyłącznie z nieumiejętności prowadzenia auta/precyzji i jej braku.

- przebieg przewidywany: samochód na kierownicy jest podsterowny już z samego faktu jej używania - nie będzie mieścił się w zakrętach.

4. Potwierdza się przebieg przewidywany: samochód hamuje sam, linia pomocnicza staje się zielona sugerując pełen gaz, samochód w połowie zakrętu wyrzuca na piasek. Niemożliwym jest zachowanie takich samych prędkości co przy jeździe na padzie. - nawet pomimo pełnego skrętu kierownicą.

Wnioski końcowe:

- wygląda na to, że pełen skręt kierownicy odpowiada ok. 70% wychyleniu gałki pada,

- gra jest spierdolona,

- nie zawracajcie sobie głowy ustawieniami kiery, bo w niczym wam to nie pomoże.

Dziękuję za uwagę. Spierdalam do pracy, bo żal dłużej obcować z tym demem.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesssuuu i my lige w to bedziemy grac???

nie kumam nadzieji,ze to tylko demo , pewno stare itd...

demo ma zachecac do kupna gry???

treiler do obejrzenia filmu???

reklama do kupna proszku, tabletek itd???

padalcem ;) nie zamierzam zostac, ciekawi mnie jakie stanowisko zajmie producent?

przeciez na pewno testowali pod kierownice itd...

jestem rozzalony komentarzami i kupno gry zostaje pod znakiem zapytania...

demo ma zachecac a nie odstraszac.

pozdr.

poszukaj pod "Demo F1 2012" 1504 MB

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już demo f1 2012 bo szukam i nie moge znaleść

Już jest - właśnie się z nim "zapoznaję" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłopaki z CM, co robili wszystkie odsłony F1, chyba naprawdę są z innego świata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kolejne 2 godziny, i chcąc nie chcąc musze przyznać że po przyzwyczajeniu się do modelu jazdy gra się dobrze :blink:

Jednak boję się jak będzie wygladało np Monaco lub Singapur przy tej podsterownośći...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłopaki z CM, co robili wszystkie odsłony F1, chyba naprawdę są z innego świata :biggrin:

Oj tam :D Może wizje jakąś mieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RandyOrtonRKO

Wiesz mi też się dobrze gra, jak sobie w miarę ustawiłem, tylko co z tego jak za chiny nie można dobrego czasu wykręcić, a przesiadając się na pada ma się 1,5-2 s lepsze czasy... Po demie można stwierdzić, że ten tytuł się nie nadaje na kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i2okep.jpg

Kaptur po odpisaniu w końcu na zachwyty padowców, odpisał ludziom zgłaszającym problemy. Oczywiście zero konkretów, tylko tyle że planują to poprawić i bla bla bla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po 7 okr przy ustawieniach kolegi ortona wykreciłem w qualu 1,24,5---

tylko wydaje sie strasznie czuły ten bolid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×