Skocz do zawartości
ars

Empik,saturn I Media Markt Nie Liczące Się Na Rynku Gier ?

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)

Na jednej ze stron internetowych jest taka moim zdaniem ciekawa sonda :)

Zagłosowało na nią już sto-kilkadziesiąt osób, więc jakieś wnioski można wysunąć.

Proszę zwrócić uwagę na marginalne znaczenie na rynku gier pośród sklepów stacjonarnych takich molochów jak Empik,Saturn czy Media Markt.

To dość dziwne biorąc możliwości np. marketingowe w porównaniu do lokalnych sklepów.

A Wy co o tym sądzicie i gdzie kupujecie swoje gry ?

post-38948-0-83680100-1335001656_thumb.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłoniłeś resztę odpowiedzi, które być może wyjaśniłyby takie a nie inne wyniki tej ankiety...

update: a odpowiadając na pytanie: parę używek na alledrogo + gametrade, ale jeśli chodzi o nowości to MM..

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, na cholerę zasłaniałeś?

W empiku kupuję jak mi się bardzo, bardzo, bardzo nie chce jechać do pewnych sklepów, które są dalej.

Od 2 lat chyba nic tam nie kupiłem.

Przede wszystkim, czekam parę miesięcy aż cena spadnie, wtedy kupuję. Gry w empikach trzymają cenę nawet 4 lata po premierze, lol. Nie podam tytułu, bo nie pamiętam, ale jakiś Dark Void czy coś w tym stylu dalej kosztował 239 zł. Rok temu.

Nie - dla idiotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empik to typowy przykład złodziejstwa i partactwa, pracownicy zabierają dany tytuł do domu, używają, foliują i odkładają spowrotem na półkę w sklepie. Często 'nowe' płyty są porysowane, tłuste i spalcowane, a folia fabryczna zwykle naderwana. Kilka lat temu zamówiłem u nich Gran Turismo 4 na PS2, jakież było moje zdziwienie, kiedy to w lekko pękniętym pudełku nie było płyty. Był to mój pierwszy i ostatni zakup w tej gildii.

Najlepszym sklepem jest Ultima, jakość obslugi jest fenomenalna, gry są w domu na premierę, wzorowo zapakowane i z rabatem (w moim przypadku). Naprawdę polecam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłoniłeś resztę odpowiedzi, które być może wyjaśniłyby takie a nie inne wyniki tej ankiety...

update: a odpowiadając na pytanie: parę używek na alledrogo + gametrade, ale jeśli chodzi o nowości to MM..

Zasłoniłem tylko nazwy sklepów z tego miasta,bo nie chciałem tu nikogo promować.To duże kilkuset tysięczne miasto.

Dziwią mnie wyniki takiej sondy ponieważ zawsze myślałem że właśnie takie sklepy ''rządzą'' na rynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie są głupi i ceny porównują a jak już było mówione taki empik ceny ma astronomiczne nawet na długo po premierze.

------------------------

Tapnięte z mojego Galaxy S II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłoniłem tylko nazwy sklepów z tego miasta,bo nie chciałem tu nikogo promować.To duże kilkuset tysięczne miasto.

No właśnie z tego miasta - i pewnie jeszcze ta sonda "wisi" na portalu tegoż miasta...

Nie ma się co dziwić w takim razie wyników...

To tak jakbyś poszedł do (przykładowo) Tesco i zapytał ludzi stojących w kasie: gdzie najczęściej robią zakupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego miasta - i pewnie jeszcze ta sonda "wisi" na portalu tegoż miasta...

Nie ma się co dziwić w takim razie wyników...

To tak jakbyś poszedł do (przykładowo) Tesco i zapytał ludzi stojących w kasie: gdzie najczęściej robią zakupy ;)

Brałem pod uwagę taką możliwość i zgadzam się z Tobą,że do końca nie jest to w 100 % miarodajne,ale mimo wszystko jestem trochę zdziwiony aż taką dysproporcją !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele...

- ceny

- typ asortymentu (przykładowo jrpg których w mm/saturnach i empikach chyba też, brakuje),

- bliskość innych sklepów prócz tych które wygrały,

- miejsce przeprowadzenia sondy,

i można jeszcze trochę tego wymienić...

Co prawda poniższe ankiety są z 2010 roku, ale nie "wiszą" na niczym związanym marketingowo z konkretnym sklepem...

b5c93327de959af6med.jpg

7f8afeb8ad1d1aba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ostatnio kupiłem Heroes of Might and Magic Complete w Empiku, ale wynikało to z tego, że był to jedyny sklep, gdzie gra była w ogóle dostępna(o dziwo w atraktycjnej cenie), także nie miałem wyjścia, natomiast w tego typu miejscach kupuję bardzo żadko, jeśli dobrzę pamiętam, to poprzednim zakupem w tego typu sklepach był pecetowy Oblivion(lub Europa Universalis 3, ale w każdym razie tak gdzieś w 2006 roku) a zwykle zakupy robię w przypadku PS3 w łódzkich sklepach konsolowych a na PC w internetowych typu Ultima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie olewam duże sieci handlowe typu Media Markt, Auchan i inne głównie z powodu horrendralnych cen. Nie wiem albo oni nie znają sie na sytuacji rynku growego, albo zwyczajnie chcą zedrzeć kase z jakichś "jeleni", bo nikt normalny jako tako zaznajomiony w temacie nie kupi 3 letniej gry za dwie stówy... Ja osobiście zamawiam przez neta Ultima lub niekiedy z Extrema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja regularnie kupuję w empik.com. Niekiedy mają tam ceny dużo niższe niż na allegro. Duży plus to płatność przy odbiorze, dostawa za free i 5% zniżki które mam na karcie kredytowej.

W 1,5 roku kupiłem tam 9 gier i kilka kart PSN.

Nie można generalizować są i 3 letnie crapy za 259 jak i ceny najtańsze na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie wymieniłem empiku,gdyż zdażyło mi sie kupić Homefront, chyba 2 miesiące po premierze za 60 zł. Zdażają sie takie pozytywne "kwiatki", ale nie często. Według mnie za duzo jest pośredników , którzy narzucaja wielkie marże, takie jest moje zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat. :)

Generalnie w Empiku kupuję tylko zdrapki PSN, bo tylko to jest u nich w uczciwej cenie. Saturn i Media Markt potrafią robić równie wielkie babole cenowe co Empik. Powody tak głupiej polityki cenowej mogą być dwa. Albo w każym Empiku/Saturnie/MM na stanowisku kierownika zatrudniony jest kompletny idiota, który kompletnie nie ma pojęcia o aktualnym i stale zmieniającym się poziomie cen gier na rynku, albo po prostu celem tej sieci jest żerowanie na nieświadomych rodzicach, którzy kupią pociechom grę, nie zwracając przy tym uwagi na jej cenę. Ciekawa sytuacja była kiedyś w trzech słupskich Empikach. Polowałem wtedy na Modern Warfare na PC, którego przez jakiś czas nie można było dostać nawet na allegro, a które miało mieć wznowioną dystrybucję za jakiś czas (sugerowana cena - 69zł). Otóż po pojawieniu się gry w salonach na E, w jednym jej cena wynosiła 99zł (jakoś mnie to specjalnie nie zdziwiło), a w dwóch innych już 69zł. Z ciekawości zapytałem pracownika pierwszego z salonów dlaczego cena jest taka, skoro w dwóch pozostałych jest niższa. Odpowiedział, że on nie ma na to wpływu, że to kierownik sklepu ustala ceny. Wynikałoby z tego, że po prostu ustalaniem cen zajmują się kompletne pacany bez elementarnej znajomości zasad rynku, a w szczególności rynku gier.

Specjalnie nie wymieniłem empiku,gdyż zdażyło mi sie kupić Homefront, chyba 2 miesiące po premierze za 60 zł. Zdażają sie takie pozytywne "kwiatki", ale nie często. Według mnie za duzo jest pośredników , którzy narzucaja wielkie marże, takie jest moje zdanie na ten temat

Jeżeli kupiłeś Homefront po takiej cenie ledwo dwa mieszki po premierze, to na 100% używany egzemplarz. Skąd wiem? Otóż mój znajomy pracował kiedyś w Empiku i pewnego dnia chciałem kupić GRID Reloaded na PS3 (wszędzie stał po 129zł, ale w tamtym salonie po 79zł (też niedługo po wydaniu). Zapytałem ziomka czemu taka cena, odparł, że egzemplarz odfoliowany i użyty przez jednego z pracowników, stąd ta cena. Takie praktyki znane są już od dość dawna, dlatego byłbym ostrożny przed łapaniem takich "okazji" w salonach na E.

Od niedawna Empik wprowadził sprzedaż gier używanych, które notabene również są w chorych cenach. Np dziś widziałem Uncharted 3 za 109zł używkę. Nieopodal w RTV Euro nówka stała na półce za 99zł - to już tam mają większe rozeznanie cenowe.

Ogólnie wszystkie wymienione sieci sprzedażowe to kompletna amatorka jeśli chodzi o sprzedaż gier, nie zmieni się to dopóki osoby odpowiedzialne za politykę cenową w w/w sieciach nie zostaną zmienione lub odpowiednio przeszkolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat. :)

Generalnie w Empiku kupuję tylko zdrapki PSN, bo tylko to jest u nich w uczciwej cenie. Saturn i Media Markt potrafią robić równie wielkie babole cenowe co Empik. Powody tak głupiej polityki cenowej mogą być dwa. Albo w każym Empiku/Saturnie/MM na stanowisku kierownika zatrudniony jest kompletny idiota, który kompletnie nie ma pojęcia o aktualnym i stale zmieniającym się poziomie cen gier na rynku, albo po prostu celem tej sieci jest żerowanie na nieświadomych rodzicach, którzy kupią pociechom grę, nie zwracając przy tym uwagi na jej cenę. Ciekawa sytuacja była kiedyś w trzech słupskich Empikach. Polowałem wtedy na Modern Warfare na PC, którego przez jakiś czas nie można było dostać nawet na allegro, a które miało mieć wznowioną dystrybucję za jakiś czas (sugerowana cena - 69zł). Otóż po pojawieniu się gry w salonach na E, w jednym jej cena wynosiła 99zł (jakoś mnie to specjalnie nie zdziwiło), a w dwóch innych już 69zł. Z ciekawości zapytałem pracownika pierwszego z salonów dlaczego cena jest taka, skoro w dwóch pozostałych jest niższa. Odpowiedział, że on nie ma na to wpływu, że to kierownik sklepu ustala ceny. Wynikałoby z tego, że po prostu ustalaniem cen zajmują się kompletne pacany bez elementarnej znajomości zasad rynku, a w szczególności rynku gier.

Jeżeli kupiłeś Homefront po takiej cenie ledwo dwa mieszki po premierze, to na 100% używany egzemplarz. Skąd wiem? Otóż mój znajomy pracował kiedyś w Empiku i pewnego dnia chciałem kupić GRID Reloaded na PS3 (wszędzie stał po 129zł, ale w tamtym salonie po 79zł (też niedługo po wydaniu). Zapytałem ziomka czemu taka cena, odparł, że egzemplarz odfoliowany i użyty przez jednego z pracowników, stąd ta cena. Takie praktyki znane są już od dość dawna, dlatego byłbym ostrożny przed łapaniem takich "okazji" w salonach na E.

Od niedawna Empik wprowadził sprzedaż gier używanych, które notabene również są w chorych cenach. Np dziś widziałem Uncharted 3 za 109zł używkę. Nieopodal w RTV Euro nówka stała na półce za 99zł - to już tam mają większe rozeznanie cenowe.

Ogólnie wszystkie wymienione sieci sprzedażowe to kompletna amatorka jeśli chodzi o sprzedaż gier, nie zmieni się to dopóki osoby odpowiedzialne za politykę cenową w w/w sieciach nie zostaną zmienione lub odpowiednio przeszkolone.

Mój kolega pracuje w Empiku i zdradził mi informację z systemu że Killzone 3 został kupiony przez Empik bezpośrednio u Sony za 156 zł brutto i w tymże Empiku od dnia premiery PS Vity nie sprzedała się ani jedna sztuka tej konsoli.

Co te dwie rzeczy mają ze sobą wspólnego ?

Wiem że sklepy z Allegro i inne stacjonarne płaciły po około 175 zł za tego Killzone 3 i nie potrafię w takim razie zrozumieć dlaczego Sony wspiera marketingowo (plakaty,gadżety,standy reklamowe,stanowiska do prezentacji gier i konsol ,itp) i handlowo (niższe ceny o kilkanaście %) takie firmy jak Saturn,Media Markt,Empik które szkodzą firmie Sony wizerunkowo poprzez stosunkowo drogie konsole (widziałem gołą konsolę PS3 320 GB w Media Markt za 1199 zł,mimo że od września Sony opuściło cenę konsoli o 200 zł) i kosmiczne ceny gier (kwiatki po 269 zł).Sony nie zdaje sobie chyba sprawy że kiedy klienci widzą TAKIE ceny po prostu rezygnują z zakupu.To jest śmiech na sali że takie molochy dostają niższą o kilkanaście procent cenę,a mimo to gry są droższe o kilka,kilkadziesiąt %.Sony samo sobie szkodzi koncentrując całą swoją sprzedaż i promocje tylko w tych firmach.Powiedzmy sobie szczerze,że gdyby w tych popularnych sklepach były ceny zbliżone do allegro (a mogą być co pokazują nam sklepy lokalne) to bylibyśmy chyba jednym z najbardziej chłonnych rynków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego typu sklepy kupują od sony takie ilości gier że się w pale nie mieści i resztę mają gdzieś. Kupujesz hurtowo to oczywiste że i cena niższa :-)

------------------------

Tapnięte z mojego Galaxy S II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że Saturn i Media (razem około 50 sklepów) oraz Empik (180 salonów) kupują więcej w Sony niż dystrybutor który obsługuje kilkaset lokalnych i on-linowych sklepów ? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego typu sklepy kupują od sony takie ilości gier że się w pale nie mieści i resztę mają gdzieś. Kupujesz hurtowo to oczywiste że i cena niższa :-)

Nie zawsze kupują takie ilości, że się w pale nie mieści...

I nie zawsze kupują bezpośrednio od Sony, ale czasem też od dystrybutora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie o to chodzi, Sony sprzedaje przykładowo gre Media M za 150 zł ,a oni opylają za 200 .Dlaczego?Pośrednicy na których Sony ,Microsoft ,Nintendo nie mają wpływu( inne platwormy podane dla przykładu) Dlatego należy tępić ciemnote w tym kraju i w końcu uświadamiać ludzi że gry nie są dla dzieci. Nie chce rozwijać tego wątku bo to temat na odrębną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×