Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Idz do kumpla i przepnijcie kable pod jego zasilacz. Wszystkiego się dowiesz =)

 

Niestety wszyscy moi znajomi albo przesiedli się na laptopy/MACi albo mają stare PC.

Masz płytę Gigabyte'a tak jak na tym filmiku? Wygląda jak dualboot...

Tak to moja plyta. Jeszcze raz opiszę problem. Komputer czasem wstaje bez problemu, czasem wstaje po dwóch takich wyłączeniach ale w większości przypadków wygląda to tak że włączam kompa i po 2 sekundach jakby wyjąć wtyczkę. Znów sam bez naciskania powera startuje i znów to samo. Czasem na te 2 sekundy rozkręci wentylatory na maksa i się wyłączy stąd moje podejrzenie płyty. Podam jeszcze konfig

i5 4440

Gigabyte Sniper B5

Corsair CX600

MSI GTX 660

8GB DDR3 Kingstone Blue HyperX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pewnej podstawowej czynności - reset biosu do ustawień fabrycznych i go zaaktualizuj, o ile tego jeszcze nie robiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pewnej podstawowej czynności - reset biosu do ustawień fabrycznych i go zaaktualizuj, o ile tego jeszcze nie robiłeś...

Zrobiłem aktualke ale on też sobie sam przywrócił fabryczny z drugiej kości po któreś nieudanej próbie włączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie nie jeden z Was używa programiku do sciagania torrentow.. od jakiegos czasu mam problem z bitcometem..

 

grzebalem juz w ustawieniach routera, a mam netiaspot'a.. dodałem przkeierowanie portów, ale dalej jest problem ze ściaganiem.

 

cały czas mam zablokowany port nasłuchu TCP.. juz nie wiem co zrobic, zeby to działało w koncu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwórz połączenie szerokopasmowe PPPoE

Też mam spota i od samego początku torrenty nie chciały latać

Na PS3 i PS4 na standardowym połączeniu miałem NAT3, przez PPPoE mam NAT1

Netia najwidoczniej ostro blokuje ale za nic się do tego nie przyznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedz mi tylko proszę jak i sprobuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka, dla wszystkich twierdzących, że żeby grać na pc trzeba wydać kilka tysięcy zł.  MGS odpalony na integrze intela.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra jest dobrze zoptymalizowana.

E.High:

mgs_1920.png

 

Na High, 750Ti/660 daje rade:

mgs_1920h.png

 

W MadMaxie też się postarali. 750Ti jak na konsolach - 30FPS, a jakby się pobawić ustawieniami, to i na 660 będzie można uzyskać 60FPS:

mm_1920.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwórz połączenie szerokopasmowe PPPoE

Też mam spota i od samego początku torrenty nie chciały latać

Na PS3 i PS4 na standardowym połączeniu miałem NAT3, przez PPPoE mam NAT1

Netia najwidoczniej ostro blokuje ale za nic się do tego nie przyznaje

Netia nie blokuje żadnych portów, to akurat fakt. Sam testowałem i na ns + netia działało na pełnej. Testowane z poziomu androida i pc z Windows. Na tp link plus adsl2+ też na pełnej.

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka, dla wszystkich twierdzących, że żeby grać na pc trzeba wydać kilka tysięcy zł.  MGS odpalony na integrze intela.

 

 

idac za "alledrogo", wystarczy ok 2800...faktycznie drogo nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam procesor i5 6600k to wydatek na około 1100zł . Zestaw z filmiku jest z tych "gamingowych" , można to złożyć na tańszych częściach. Co nie zmienia faktu że kupowanie takiego procesora bez dobrej zewnętrznej karty zewnętrznej raczej mija się z celem, no ale to moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić monitor. Wymagam 27 cali i 144hz. Chciałbym z matrycą IPS ale widzę, że tu się zaczyna problem. Czy faktycznie matryce TN są takie straszne? Z tego co widzę, większość gameingowych monitorów to właśnie TN 144hz. Co w ogóle sądzicie o ultra panoramicznych 21:9?

 

Jakbyście rzucili jakimiś propozycjami modeli i sklepów polskich z dużym wyborem to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić monitor. Wymagam 27 cali i 144hz. Chciałbym z matrycą IPS ale widzę, że tu się zaczyna problem. Czy faktycznie matryce TN są takie straszne? Z tego co widzę, większość gameingowych monitorów to właśnie TN 144hz. Co w ogóle sądzicie o ultra panoramicznych 21:9?

 

Jakbyście rzucili jakimiś propozycjami modeli i sklepów polskich z dużym wyborem to byłbym wdzięczny.

 

Ja z pół roku temu zakupiłem ten: http://www.ceneo.pl/22578302

Ogólnie jestem zadowolony, granie w 144Hz to bajka, powrót na 60Hz wywołuje u mnie podobne odruchy wymiotne, jak po szybkiej przesiadce z 60FPS na 30FPS, jednak z 15-20min grania i oko się przyzwyczaja. Trochę się obawiałem tej TNki, lecz nie jest źle, co prawda trzeba w ustawieniach się pobawić, ale w necie spokojnie znajdziesz dobre presety z ustawieniami. Jednak z tego co zauważyłem to przy 144Hz jest zdecydowanie niższy kontrast, kolory są mniej nasycone, niż w przypadku 60Hz. O tyle dobrze, że w Windowsie można spokojnie sobie ustawić częstotliwość odświeżania : 60Hz,80Hz, 100Hz, 120Hz, 144Hz. Myślałem, też nad jakimś dobrym IPSem (60Hz), ale u mnie priorytetem był niski input lag, dlatego TNka z 144Hz wpasowała się idealnie w przedziale do 1200zł. Do minusów można zaliczyć brak free flickeringu. Ja nigdy nie miałem doświadczenia z tą opcją, dlatego nie odczuwam jakiejś pustki z tego powodu. Oczy mi się nie męczą po 2h patrzenia w monitor, jak co niektórzy piszą.

Wiadomo, żeby uciągnąć gry w 144FPS, trzeba posiadać w miarę mocny sprzęt. Ja w multi zawsze obniżam detale, aby FPS był w granicach 144, natomiast gdy odpalam takiego Wiesia, to przestawiam na 60Hz, detale prawie na maxa i cieszę się grafiką. 

 

Ostatnio też myślałem o monitorach 21:9. Trzeba wziąć pod uwagę, to że jest on szeroki, dlatego takie 31 cali, będzie miało wysokość jak 22-24 cale w 16:9. Tu masz jakieś przykładowe foty z gier: https://imgur.com/a/M0LQ8?gallery

Filmy w takim 21:9 to pewnie super sprawa, jeżeli ktoś ogląda filmy na monitorze. Gry też fajnie się prezentują, ale nie wiem jak wygląda wsparcie dla tej rozdziałki. Coś kiedyś widziałem, że w fifie HUD pozostał, tak jak w 16:9, natomiast obraz normalnie na cały ekran.

 

Wracając jeszcze do rozdziałki, do FHD max to 24cale, na większej pixele mogą się rzucać w oczy. Dlatego może warto zainteresować się monitorem z 1440p.

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić monitor. Wymagam 27 cali i 144hz. Chciałbym z matrycą IPS ale widzę, że tu się zaczyna problem. Czy faktycznie matryce TN są takie straszne? Z tego co widzę, większość gameingowych monitorów to właśnie TN 144hz. Co w ogóle sądzicie o ultra panoramicznych 21:9?

 

Jakbyście rzucili jakimiś propozycjami modeli i sklepów polskich z dużym wyborem to byłbym wdzięczny.

 

benq xl2720t

benq xl2730t

 

asus pg278q

 

asus pg279q (ips 165hz gsync)

 

Jak masz kaskę to 2 ostatnie, jeśli 3k to za dużo pomyśl nad benq xl2430t

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, jeżeli lcd tv/monitor nie ma częstotliwości odświeżania takiej jak tradycyjny crt i obraz tam nie miga przy 60hz, jaką różnicę robi np 144 hz?

 

Ostatnio jak podłączałem kompa dla zabawy, to przeszkadzała mi jakość matryc TN w porównaniu do tv Sony na VA np. Jakbym miał kupować monitor, to bym łyknął jakiś na matrycy VA z dobrym czasem reakcji  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega chce dla syna jakiegoś kompa do gier ale budżet sztywny 2000 plus minus 100zł.Obecnie gram na konsoli i nie śledzę PC a nie chce mi się czytać 100 stroń testów i porównań.Tak na szybko :

 

Procesor Intel Core i3-4170, 3.7GHz, 3MB    525zł

 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, mATX (GA-H81M-HD3)  239

Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX950 2048MB DDR5/128b OC GV-N950OC-2GD 655zł

Plus dysk 1tb 215zł,obudowa 140zł może jakaś tańsza się znajdzie,cd/dvd 50zł i zasilacz 170zł. Wychodzi lekko ponad 2100 więc jakieś rady co zmienić żeby było 2000 lub podmienić w tej kwocie 2100?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal cd/dvd za 50 zł. Większość gier i tak jest na steam, a win może byc przez usb. W razie czego można dokupić później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, beardo0 napisał:

Wywal cd/dvd za 50 zł. Większość gier i tak jest na steam, a win może byc przez usb. W razie czego można dokupić później.

 

 

Od 6 lat daje radę bez jakiegokolwiek napędu - zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako totalny laik pc mam do was pytanie odnośnie gier..

 

Po baldurs gate , planescape, icewind dale I baldurs gate 2 (moje ostatnie przygody z pc) wyszły od tego czasu jakieś rpgi chociaż w połowie  tak dobre jak w/w najlepiej z podbym feelengiem... czy to były perły lat 90 tych I takich gier już nie robią?? :38_worried:

 

W domu mam macbooka air

Maca air 

Jakiegoś lenovo all in one z 6gb ramu I jakaś karta typu UJ wie ;) więc musiałaby to być gra o tego typu wymaganiach dostępna z legalnych źródeł typu jakiś steam. 

Edytowane przez zdun
dopisanie zapomnianej mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×