Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

ponowie pytanie : czy warto kupic 13 skoro dopiero zaczynam zabawe czy na poczatek wystarczy 12 o polowe tansza ? czy jednak 13 jest o niebo lepsza i warto dolozyc a juz kupic 13.

czy te gry sa kompatybilne ? majac 13 zagram z kims kto ma 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby mają 13 zagrać z kimś kto ma 12 i odwrotnie.Czy warto 13. Jeżeli nie jesteś futbolowym zapaleńcem, który będzie nom stop tłukł w fife to lepiej brać tańszą 12. Najlepiej kupić na gm wersję cyfrową od kogoś, będziesz mógł grać online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak się zdarzyło kilka razy

Ale mnie irytuje inna sprawa a mianowicie łączenie ekip.Gram drużynami 4,5 gwiazdkowymi i wcześniej łączyło mi także 4,5 gwiazdki a teraz jak już liga wysoka tj 1 lub 2 to na 10 meczy 9 drużyn losuje mi 5 gwiazdkowe :pinch: Gdy przeciwnik jest o zbliżonym poziomie to nie ma szans coś pograć. Po to są te śmieszne gwiazdki aby łączyło poziomem drużyn aby było można pograć jakoś normalnie a tu taka LIPA :wallbash:

Ale 4,5* a 5* to jest ten sam poziom :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma ochotę zagrać czasem jakiś sparing na manualu? Jeśli tak to dodawać mnie do znajomych PSN: Oscil89. Gram raczej na średnim poziomie, obojętnie jakie drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś wbić trofki WG online? Ale to co najmniej od poniedziałku, ewentualnie dziś od 11-14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby mają 13 zagrać z kimś kto ma 12 i odwrotnie.Czy warto 13. Jeżeli nie jesteś futbolowym zapaleńcem, który będzie nom stop tłukł w fife to lepiej brać tańszą 12. Najlepiej kupić na gm wersję cyfrową od kogoś, będziesz mógł grać online.

Jestem dosc zielony w temacie. Mozesz mi powiedziec jaka jest roznica miedzy wersja zwykla(pudelkowa) a cyfrowa ? I jak cyfrowa (rozumiem ze bez plyty) mam kupic poza pss ? Jak to sciagnac na konsole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Bo odpaliłem dziś fife 13 pierwszy raz i chciałem zagrać online.

i moje pytanie dlaczego wszyscy zawodnicy mają taki sam poziom. Np. w Bayernie mają po 85 wszyscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo grasz w FIFA INTERACTIVE WORLD CUP, wejdz sobie w SEZONY, tam bedziesz mial juz rozne statystyki pilkarzy jak i rating klubow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym online pass ? jak uzywka ma ten pass wykorzystany to znaczy ze kupujac ta wersje nie pogram online ?

czy ten pass mozna dokupic ewentualnie osobno czy jest na stale przypisany do gry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym online pass ? jak uzywka ma ten pass wykorzystany to znaczy ze kupujac ta wersje nie pogram online ?

czy ten pass mozna dokupic ewentualnie osobno czy jest na stale przypisany do gry ??

Jak kod jest wykorzystany nie pograsz online. Pamietam ze w 12- stce byla mozliwosc dokupienia online pass wiec w 13- stce na 99% tez jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe;) ładnie to kolega wyżej ujął. Gra na asystach powoduje, że nie musisz zbytnio przykładać wagi do siły podania, kierunku podania. Po naciśnięciu przycisku np. strzału komputer sam nakierowuje piłkę w stronę bramki. Czasami zdarza się tak, że chcesz strzelić w prawo, ale komputer wybrał lewą stronę. Grając na manualu musisz podawać/strzelać z odpowiednią siłą i kierunkiem. Inaczej piłka poleci hen hen daleko ;) Sam grałem wcześniej na asystach oraz pół-asystach (masz większą kontrolę nad tym gdzie podajesz/strzelasz, ale nadal dosyć dużo pomaga Ci komputer). Od tej wersji gram na manualu i nie żałuje. Nie chodzi o wywyższanie się czy coś, ale naprawdę grając na asystach człowiek wiele traci. W życiu nie wróciłbym do asyst, choć rozumiem że pierwsze mecze na manualu mogą wkurzyć niejednego ;)

Dzięki WIELKIE za odpowiedź Tobie i "Navi66". W tym momencie mam jeszcze fifę 12, ale niebawem kupię 13. Gram w Fifę 12 tak jak ją kupiłem, czyli właściwie nic nie zmieniałem w ustawieniach, więc pewnie gram "na asystach" tak? Przeważnie gram gotowymi zespołami (Barcą, Realem)... Ok to co mam zrobić, żeby grać "na manualu" tzn. co i jak muszę odpowiednio ustawic? Gdzie to sie ustawia? Od czego zacząć itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE za odpowiedź Tobie i "Navi66". W tym momencie mam jeszcze fifę 12, ale niebawem kupię 13. Gram w Fifę 12 tak jak ją kupiłem, czyli właściwie nic nie zmieniałem w ustawieniach, więc pewnie gram "na asystach" tak? Przeważnie gram gotowymi zespołami (Barcą, Realem)... Ok to co mam zrobić, żeby grać "na manualu" tzn. co i jak muszę odpowiednio ustawic? Gdzie to sie ustawia? Od czego zacząć itd?

Ustawienia sterowania (controler settings) --> i tam dajesz wszystko z "Asysta" na "Ręczne"

pomoc przy sile podania wył

pomoc przy podaniu - ręczne

pomoc przy dośrodkowaniu - ręczne

pomoc przy strzale - ręczne

itd

http://i.ytimg.com/vi/8bSqzRNErms/0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris De La Rosa bardzo dziękuję :)

Zaraz będę kombinował :) Te wszystkie ustawienia będą dotyczyły zarazem grania online, offline, tryb kariery itd.? a powiedz mi jeszcze jak mozesz, czy da sie poznać czy mój przeciwnik grający ze mną online gra na manualu czy na asyście? Po czym to poznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak w trybie kariery ustawić własne składy? Gdy włączam nową karierę i ustawiam "aktualne własne", to gra zmienia je spowrotem na "domyślne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cris:

Mozesz ustawic sobie, ze gra ma Ci dobierac tylko rywali grajacych na manualu, masz taka opcje przed meczem (przynajmniej w sezonach) na tym ekranie gdzie mozesz przejsc do zmiany skladu utp. Jesli chodzi o rozpoznanie w trakcie meczu to tylko widzac jak ktos gra, ale jak pograsz na manualu to od razu bedzie Ci sie ta roznica rzucala w oczy - dokladnosc podan, strzalow itp.

LwW/Tapatalk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Dzieki "Fryz". Słuchajcie Panowie, tak podsumowując ten manual i asysty to z tego co widzę to właściwie wszyscy namawiają do grania na manualu.

Ok granie na ustawieniach manual jest lepsze, bo........? Jak byście mogli to napiszcie plusy i minusy manuala i asyst :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz dużo większy wpływ na to co się dzieje na boisku, bo grasz samodzielnie (a nie gra za Ciebie konsola), bo po opanowaniu można robić rzeczy, których na asystach nie zrobisz (bo gra wymyśli sobie za Ciebie jak chcesz rozegrać akcję - do pewnego stopnia oczywiście, ale jednak), bo się dużo wolniej nudzi, bo jak się zacznie ogarniać to jest spora satysfakcja z rozegrania fajnych akcji, bo im więcej ludzi grać będzie na manualu tym łatwiej będzie mi znaleźć przeciwnika.

Asysty mają jeden plus - gra się na nich łatwo, na manualu każde podanie musi być dokładne, na asystach wystarczy, że wskażesz mniej więcej kierunek, wciśniesz x i gra się samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz, czemu niby na asystach gra sobie wymyśla jak chcę zagrać? Czasem zdarza się tak, że wychodzi mi dwóch zawodników do ataku, wskazuję na tego lepiej ustawionego, podaję, a piłka leci do tego na gorszej pozycji i ją tracę. Ale w 98% przypadków, podania idą tam gdzie chcę (tzn o ile mi go nikt nie przetnie)

Na pewno opanowanie manuala daje dużą satysfakcję, ale przecież nie można dyskredytować ludzi tylko dlatego, że grają na asystach. To nie jest tak, że trzeba sobie tylko klikać X i piłeczka lata jak po sznurku, prosto do bramki. Też trzeba się natyrać, a czasem kończymy bez zdobycia gola.

Niech każdy gra tak, jak mu się podoba. Liczy się przede wszystkim radość z gry. A jak ktoś ma ochotę na wyższy level, to proszę bardzo. Czasem włączam sobie tryb manual offline i mam niezły ubaw, jakie mi kiksy wychodzą ;)

Edytowane przez venez
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fryz jesteś Mega Gosć! :) Lepiej juz chyba nie mozna tego wytłumaczyć :) Serdeczne dzięki!

Ok zaraz zaczynam moją nową przygodę na manualu. Pewnie na początku dobrze jest pograć z kompem a dopiero później online...

Zobaczymy :)

P.S. Jedno Twoje stwierdzenie podoba mi się najbardziej, mianowicie "...a nie, gra za Ciebie konsola...", przekonywujące to jest do zmiany z asyst na manual :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz, czemu niby na asystach gra sobie wymyśla jak chcę zagrać? (...)

Żeby nie było - nie dyskredytuję nikogo, nie chcę rozpętywać głupich wojenek ani nic i w 100% zgadzam się, z tym, że każdy powinien grać jak mu pasuje.

A czemu wymyśla? Bo nie masz zbyt dużego wpływu na precyzję zagrań - a na pewno nie takiego jaki masz na manualu. Oczywiście, piłkarze dziwnie ustawiają się również na manualu, gra czasem dziwnie zmienia zawodników również na manualu, ale swoboda i możliwości są dużo większe. Ja tam lubię to uczucie gdy uda mi się posłać piłkę między nogami bramkarza i wiem, że zrobiłem to dlatego że chciałem i potrafiłem a nie dlatego, że konsola uznała, ze akurat tam piłka sobie poleci.

Fryz jesteś Mega Gosć! :)

Proste;p

Pewnie na początku dobrze jest pograć z kompem a dopiero później online...

Jeśli zaczynasz na 13 to zacznij sobie od skill games - imho fajne wprowadzenie w manuala. Jeśli w 12 to ja bym nie zaczynał z kompem właśnie tylko online - z kompem się gra tak jak z żywym człowiekiem na asystach - każde podanie celne i ogólnie nie czuć tego "ducha" gry na manualu;p

Początki są bardzo ciężkie (przynajmniej moje były) ale po kilku/kilkunastu meczach i lekkim chociaż ogarnięciu tematu satysfakcja i frajda są ogromne. No i nie przejmuj się początkowymi pudłami na pustą czy samobójami po podaniach do swojego bramkarza, ogarniesz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni temat, ale tez nie chce zakładać nowego. W klasie chcemy zorganizować Turniej. Jest nas 16 osób. Jak polecacie to rozegrać? Czy przez Fifa Turniej powinny być ok, czy jednak za długo grać bo to chyba jest każdy z każdym. Nie mamy za bardzo dużo czasu na rozgrywkę chcemy się zmieścić w jaki najmniejszym czasie. Czy podzielić to na grupy a później system pucharowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni temat, ale tez nie chce zakładać nowego. W klasie chcemy zorganizować Turniej. Jest nas 16 osób. Jak polecacie to rozegrać? Czy przez Fifa Turniej powinny być ok, czy jednak za długo grać bo to chyba jest każdy z każdym. Nie mamy za bardzo dużo czasu na rozgrywkę chcemy się zmieścić w jaki najmniejszym czasie. Czy podzielić to na grupy a później system pucharowy?

Rozpiszcie poprostu grupy na kartce/ w Wordzie i tak jak się pary ułożą to grajcie szybkie mecze z menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Manualnych". :)

Przy włączonych asystach X odpowiada za płaskie podanie do zawodnika, a trójkąt to podanie prostopadłe (czy też na wybieg)

Jak to jest na manualu? Jeśli chcemy podać na wybieg, to celujemy w konkretnego zawodnika i wciskamy trójkąt, czy celujemy przed zawodnika i wciskamy X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×