Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

Ja takiego problemu nie mam, wszystko działa jak powinno.

Czy ktoś ma info. co wnosi update 1.04??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie moge sie zalogowac do WK wyskauje mi taki blad Podczas pobierania z internetu wystapil blad.Sprobuj ponownie pozniej.pozdro

czasami tak jest że trzeba 3 razy próbować, najlepiej po wejściu w WK odczekać chwilę upewnić się że nie wywali z serwerów i dopiero odpalić mecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 12 miałem to samo, parodia że gra kosztuje 200 zł, nie wiele zmian w porównaniu z poprzednią częścią i nie poprawili serwerów, strasznie są nie stabline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Wam współczuję. Ja problemy z zawiechami miałem tylko w trakcie gry przedpremierowej (i to chyba tylko z 2-3 razy konsola mi się zawiesiła). Potem konsola ani razu mi się nie zwiesiła. Nie zmienia to jednak faktu, że EA Sports nie potrafi tak zoptymalizować gry, aby każdemu ona działała sprawnie.

Edytowane przez czehuziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z wywalaniem serwerów to też może być problem u Was.

1. Powinien być zielony poziom zapory firewall.

2. W menu konsoli w dziale Ustawienia Sieciowe można zobaczyć poziom siły sygnału jaki mamy w połączeniu router-ps3. Jak gram w salonie mam zazwyczaj od 50% do 75% (rzadko kiedy tnie), u siebie w pokoju to już 100% (brak lagów)

3. Nie raz także jest problem z tym, że jak gramy na konsoli to rodzeństwo lub ktoś inny z rodziny może w tym samym czasie ściągać jakiś film,grę z internetu lub grać w jakaś grę internetową wtedy także może być problem.

Z przyczyn EA może z 5 razy mnie rozłączyło, reszta czyli około 10 z mojej winy niestety (słabe połączenie).

Edytowane przez krycha94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale z tego co czytałem to np. w takim Battelfiedzie 3 jest o wiele mniej problemów z grą w sieci więc nie do końca musi to być wina routera. Oczywiście warto sprawdzić wszystkie ustawienia sieci, odblokować porty itp.. Ja od Fify 09 mam odblokowane porty, tylko dopiero w tej edycji zapore firewall mam na kolor zielony;) Wcześniej miałem na czerwono/pomarańczowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim patchu dodali nowe modele obuwia w sklepie EAFC;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety znow to samo wywala z serwerow najgorsza fifa pod wzgledem online wjaka gralem zenada....

A jak dla mnie najlepsza pod względem online. Już zapomniałem jak to jest, kiedy nie wyszukuje przeciwnika ;)

Jeśli każdy ma tę samą grę, konsole są takie same, to najprawdopodobniejszą przyczyną błędów jest sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patche według mnie, bardzo poprawiły grę online. Zapomniałem już co to jest wieczna arena, brak piłki i wywalanie z gry. Co prawda dzisiaj mi gra nie zaliczyła jednego wyniku w sezonach, ale fakt jest taki że jest o niebo lepiej.

Jedna rzecz mnie tylko irytuje, gra jest wolna jeśli chodzi o menu. To kółko kręci się i kręci. Oraz podczas zmiany zawodników, już w trakcie gry online bardzo wolno podświetlają się kolejni. Podobnie jest kiedy naciskam R3 żeby zobaczyć alternatywne pozycje graczy.

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z wywalaniem serwerów to też może być problem u Was.

1. Powinien być zielony poziom zapory firewall.

2. W menu konsoli w dziale Ustawienia Sieciowe można zobaczyć poziom siły sygnału jaki mamy w połączeniu router-ps3. Jak gram w salonie mam zazwyczaj od 50% do 75% (rzadko kiedy tnie), u siebie w pokoju to już 100% (brak lagów)

3. Nie raz także jest problem z tym, że jak gramy na konsoli to rodzeństwo lub ktoś inny z rodziny może w tym samym czasie ściągać jakiś film,grę z internetu lub grać w jakaś grę internetową wtedy także może być problem.

Z przyczyn EA może z 5 razy mnie rozłączyło, reszta czyli około 10 z mojej winy niestety (słabe połączenie).

1. Gdzie można go ustawić?

2. 100% cały czas.

3. Łącze 100mb/s i żaden komp nie jest włączony w momencie, kiedy chodzi konsola.

Nadal problemy z połączeniem, wyrzuca z meczów, częste zawiechy konsoli. Wszystkie te problemy tylko w Fifa13. Także raczej pozostańmy przy wersji, że to jednak EA dała dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zielono firewall i ani razu nie wyrzucilo mnie z gry z powodu serverow jedynie jak przeciwnik wyszedl, lagow zero a neta mam slabszego niz wczesniej bo tylko 6mb a posiadalem 60mb. i z tego co sie orientuje to ping wasz tez ma duzo do powiedzenia. od kad zmienilem dostawce internetu jest lepiej jak wczesniej ale testujac na pingtest net jitter i ostateczna ocena jest tez bardzo wazna.

73392261.png

2352229853.png

Edytowane przez Veezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zielono firewall i ani razu nie wyrzucilo mnie z gry z powodu serverow jedynie jak przeciwnik wyszedl, lagow zero a neta mam slabszego niz wczesniej bo tylko 6mb a posiadalem 60mb. i z tego co sie orientuje to ping wasz tez ma duzo do powiedzenia. od kad zmienilem dostawce internetu jest lepiej jak wczesniej ale testujac na pingtest net jitter i ostateczna ocena jest tez bardzo wazna.

73392261.png

2352229853.png

I tak wracamy do punktu wyjścia. Ja też mogę wkleić mój wynik z speedtest.net, bo mam jedno z najlepszych łaczy w kraju - tylko co z tego, skoro nie przekłada się do w żaden sposób na działanie gry Fifa13, gdzie łapię co chwile rozłączenia z serwerami, FUT jest niegrywalny, sezony kosmicznie lagują, a z WK łączę się 10min, zanim uda mi się wbić.

Biorąc pod uwagę skalę tych problemów, to myślę, że jednak wina nie leży po winie 90% providerów internetu, ale jednak coś jest nie tak z kodem gry.

Przeszukałem google, 3 fora tematyczne i nigdzie nie uzyskałem informacji jak zmienić poziom firewalla w tej grze. Fail.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem google, 3 fora tematyczne i nigdzie nie uzyskałem informacji jak zmienić poziom firewalla w tej grze. Fail.

Mówiłem ci to już że w grze i konsoli nie zmienisz firewalla musisz na routerze poszperać i każdy ci to powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci to już że w grze i konsoli nie zmienisz firewalla musisz na routerze poszperać i każdy ci to powie

Ty napisałeś, że trzeba mieć lepszy router, co nie jest odpowiedzią. Wszystkie funkcje, które należy ustawić mam ustawione. Konfigurowałem już parę sieci w życiu i małych i dużych i nie muszę "szperać" na routerze, tylko świadomie go konfiguruję. To co jest na stronie EA stestowałem na wszystkie możliwe sposoby i nadal nic. Poza tym, odpowiedziałem Ci, że firewall ZMIENIA mi się z czerwonego na żółty SAMOCZYNNIE w tej grze po którymś reconnectie bez ŻADNYCH zmian w ustawieniach sieci na routerze.

Powyżej napisałem, że nigdzie ten temat nie jest rozwiązany ani opisany. Nie wyklucza się to z Twoim postem, który był dla mnie o tyle pomocny, że potwierdził, że jednym ze skutecznych sposób (w Twoim przypadku) jest zakup routera. Dla mnie takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu bawić się z routerem, bo to g daje. Miałem na zielono i tak samo lagowalo jak na żółtym. Serwery EA są zwalone i tyle. Jakoś bez problemu gracie w inne sieciówki, prawda?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty napisałeś, że trzeba mieć lepszy router, co nie jest odpowiedzią. Wszystkie funkcje, które należy ustawić mam ustawione. Konfigurowałem już parę sieci w życiu i małych i dużych i nie muszę "szperać" na routerze, tylko świadomie go konfiguruję. To co jest na stronie EA stestowałem na wszystkie możliwe sposoby i nadal nic. Poza tym, odpowiedziałem Ci, że firewall ZMIENIA mi się z czerwonego na żółty SAMOCZYNNIE w tej grze po którymś reconnectie bez ŻADNYCH zmian w ustawieniach sieci na routerze.

Powyżej napisałem, że nigdzie ten temat nie jest rozwiązany ani opisany. Nie wyklucza się to z Twoim postem, który był dla mnie o tyle pomocny, że potwierdził, że jednym ze skutecznych sposób (w Twoim przypadku) jest zakup routera. Dla mnie takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

Pozdr

Pewnie twój router nie obsłubuje nie których opcji jaki to router? Z tymi zmianami to mam tak samo jak mnie wywali z zielonego robi sie żółty. Temat jest rozwiązany bo wszystkie ustawienia robisz na routerze jeśli nie możesz ustawić niskiego poziomu firewall to jest tylko wina twojego routera bądź sieci jaką posiadasz nie ma innej opcji. A tak jak kolega wyżej napisał nie ważne czy masz zielony czy żółty poziom zapory to jest wina serwerów jeśli coś. W fifie 12 miałem cały czas średni poziom zapory i wszystko śmigało elegancko...

Edytowane przez jnstomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawia was ze sporo osob gra bez lagow, rozlaczen a jeszcze wieksza liczba osob odwrotnie? niech kazdy zrobi test taki jak ja czy ma problemy czy tez nie i moze ustalimy gdzie lezy blad. pingtest.net prosze podac tez jaki kolor nam sie wyswietla przy sezonach i nat type - to znajdziemy w statusie sieci w ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

la Bomba ja mam firewall średni (nie widziałem aby był inny jak gram w fife) i po zainstalowaniu patchy nie mam już problemów z grą online. Więc wątpię aby Ci coś dało jak będziesz miał zielony.

Możliwe, że masz płytę wadliwą. Grałeś na jakieś innej? np. pożyczonej od kumpla albo swoją płytą grałeś na innej konsoli? Spróbuj tego.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to cała wina EA. Jakby była ich wina to by każdy miał takie problemy a nie tylko odosobnione jednostki. Ich wina to była jak nie był patchy ale ogarnęli to i jest dobrze więc raczej u nich był winy nie szukał.

Co do samej Fify :) To zawsze grałem w PESA i trochę minęło zanim przestawiłem się na fifę. Gram w nią od serii 11 i ona bardzo mi się podobała i nawet dość wysoko byłem w rankingu (bardzo dobrze można było w niej kontrować). Fifa 12 mi tak średnio podeszła. O ile jeszcze z kompem podobała mi się gra to granie online na "obronie taktycznej" to była dla mnie koszmar. Opanowanie tego systemu samo w sobie nie było aż takie trudne co poziom ogólnej rozgrywki na tym systemie gry. Rozgrywka wydawała mi się wolna, piłkarze się strasznie ślimaczyli i ogólnie gra polegała na klepaniu.klepaniu,klepaniu i sądzę, że została ona zrobiona na podstawie gry Barcelony. A dlaczego? Bo no ona ma najwięcej fanów i większość ludzi którzy pasjonują się piłką nożna chciałaby aby ich drużyna tak grała i to EA myślę nam dało :) Uważam, że był to bardzo dobry pomysł na pozyskanie sobie jeszcze więcej klientów. Dlatego w fifę 12 online to grałem tylko niestandardowe mecze na startym systemie obrony.

Co do Fify 13. Według mnie ten system obrony taktycznej poprawili i już rozgrywka na nim jest o wiele szybszy i dla mnie lepsza :) Tutaj jednak widzę schemat taki, że dopasowali też tą grę do ludzi którzy zwyczajnie nie mają pomysłu na grę i mają bardzo mało kreatywności. Więc aby pozyskać też takich klientów to EA wymyśliła te "cudowne złote strzały" które dają bramkę nawet uderzając przeciętnym zawodnikiem (taki w granicach 70-77). Dla mnie osobiście to chore jest ale trzeba patrzeć na to kompleksowo :) Grałem też na manualu przez jakiś czas i uważam, że zupełnie inaczej się gra ale nauczenie się tego zajmuje trochę czasu i cierpliwości a ja aż tyle go nie mam; nie samą fifą człowiek żyje. Jak ktoś ma dużo czasu i dużą cierpliwość a każde bardzo dobre podanie motywuje go do dalszej nauki to bardzo zachęcam.

Trzeba też uważać (sam się na tym ostro przejechałem) na to, że jak grasz z kimś online to zawsze może być dwóch graczy. Też tak nieraz robiłem, że umówiliśmy się z kumplem u mnie i graliśmy online (on jedną połowę a ja drugą albo mecze na zmianę). Ostatnio się właśnie na tym przejechałem bo wygrywając po 60 minutach 6-2 odpuściłem bo nie miałem serca już więcej strzelać mu bramek no i po bramce na 6-2 wszedł mój przeciwnik w menu, coś pewnie pozmieniał i zaczął grać tak, że przegrałem 7-6. Nie wiem czy w tym menu spotkał jakąś wróżkę co odmieniła jego drużynę ale podejrzewam, że grałem z kimś innym już :) Nie sądzę aby to było w 100% wina mojego odpuszczenia bo przy stanie 6-5 odpuszczanie się skończyło :) Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na to, to chętnie posłucham :)

Fajne jest w tej fifie to, że ją ciągle się odkrywa na nowa i (dla mnie osobiście) nowe możliwości :) Po tej porażce 7-6 zrozumiałem, że moja gra obronna jest na bardzo niskim jeszcze poziomie skoro przez 30 minut meczu ktoś może mi wbić 5 bramek. Wtedy to był dla mnie sygnał, że coś muszę zmienić i poprawić bo tak dalej być nie może :) Więc poprawiłem parę rzeczy poprzez testowanie tego w meczach, podpatrzyłem na filmikach YT i od tego czasu więcej niż 3 bramki nie straciłem (grałem około 30 meczów). Także w sumie jestem wdzięczny temu kolesiowi że wtedy wygrał bo bez niego może do tej pory bym obrony nie ogarnął :) Proponuje też takie myślenie innym, czyli aby się nie załamywać przegraną i jaka to gra jest głupia tylko poprawić się i stać się jeszcze lepszym :)

Zauważyłem też grając w karierę, że nie których meczy z kompem nie idzie wygrać. Ostatnio przegrałem 4-3 z bardzo przeciętną drużyną i komputer oddał 4 strzały na bramkę i wszystkie zamienił na bramki. Aż w takie szczęście nie wierze :) Drugi taki przykład to jak grałem 1/4 Puchar Mistrzów. Pierwszy mecz przegrałem 4-1, praktycznie nic nie miałem do powiedzenia (poziom zawodowiec) a moja bramka to był fart. Komp robił takie akcje, że aż szczena mi padła :) Rewanż natomiast wygrałem 5-2. Nagle tak drużyna grał totalny piach a bramki straciłem w 45 i 90 minucie :) Ta 45 to była o tyle śmieszna, że czas doliczony był najdłuższy jaki widziałem w tej grze i jak komp strzelił bramkę to wtedy połowa się skończyła.

Ogólnie ta część fify dla mnie to jest jak półfinał Chelsea-Barca. Można grać piach i wygrać a można grać pięknie i też wygrać. Osobiście polecam ją i jak ktoś ma ochotę pograć to nick w fifie mam taki jak tutaj :) Zaznaczam, że nie gram słabymi drużynami bo zwyczajnie nie umiem nimi grać. Średni i dobrymi bardzo chętnie.

I ostatnio miałem sytuację pełną klasy i od tej pory sam to robię. Dostałem rzut karny "z dupy" (czyli komp zrobił ten faul) i koleś specjalnie go nie strzelił :) Więc postanowiłem tak samo robić bo przecież nie nasza jest wina że błąd gry nas pozbawia bramek.

Co do karnych to też dziwne jest, że jak jest faul na karny to nie ma powtórki tego a jak jest normalny faul to jest powtórka :) Ciekawe jak wiele już wałków skrypt gry zrobił na karnych :)

Co do lagów to zazwyczaj mam je jak ktoś ma słabego neta. A dlaczego? bo gram 3-4 mecze bez lagów później mecz z lagami z później znowu mecze bez lagów. Więc albo przeciwnik ma słabego neta albo mam takiego pecha, że akurat na jeden mecz net mi zacina.

Pozdrawiam

Edytowane przez chezik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości- jakie :) w ogóle jakie jest najszybsze w Polsce dostępne połaczenie dla klienta indywidualnego?

podobno 150 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Waszych postów o problemach z łączem miałem wczoraj podobną sytuację. Zainstalowałem najnowszego patcha, a dodam, że przed nim jakoś to wszystko chodziło tzn. bez rewelacji ale dało się grać co 8 mecz mnie wywalało i kilka razy od premiery miałem zwieche także nie było najgorzej. Natomiast wczoraj po instalce kompletnie nigdzie nie mogłem wejść bo było disconect momentalnie z serwerami, po godzinie męki odinstalowałem najnowszego patcha i instalka od nowa. Normalnie jak ręką odjął zero lagów wszystko zaczęło śmigać aż miło.Dodam, że porty 80 i 443 czy tam 433 mam zablokowane, a przez ostatnie kilka dni grzebałem w routerze non stop bez żadnych pozytywnych efektów więc powróciłem do normalnych ustawień. Ja bym na Waszym miejscu jeżeli są problemy reinstalował patcha nawet kilka razy dopoki konsola i Fifa nie zaskoczą. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też często mam firewall na zielono lub żółto, nie wiem od czego to zależy ale konsola ciągle stoi w jednym miejscu natężenie sygnału 100%, porty uwolnione i dupa, muszę jednak przyznać że po patch'ach nie rozłącza mnie w trakcie meczu w sezonach, chociaż dalej jest problem z wejściem w WK, zanim wbiję muszę 3-4 razy próbować, po minucie wywala mnie z serwerów EA, i dopiero po ponownej procedurze mogę normalnie grać. A co do oceny trybu online, to mam mieszane uczucia. Mam wrażenie że są pewne mecze, których nie da się wygrać, przykładowo grałem z Juve dziś i obijałem kolesia pełne 90 minut, nawet do pustej 4 razy nie trafili moi zawodnicy, on miał rożnego w ostatnich sekund i wsadził mi na 1-0, inna sprawa że rozłączało mi kilkakrotnie mecz, po tym jak rywal uciekał w ostatnich minutach bo dostawał bęcki i nie zaliczało mi spotkania. Można by wymieniać takich przykładów bez liku, Grałem też w World Cup i miałem wrażenie że tam jest inaczej, zresztą każdy zawodnik ma 85 punktów i przez to gra jest bardziej wyrównana. Jeszcze poruszę kwestię stabilności połączenia konsoli z internetem, zdecydowanie lepiej jest podłączyć ją przez kabel z routerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, że wasz komentator jeździ po bramkarzach? Co druga obrona bramkarza kończy się na słownym linczowaniu bramkarza przez świetny duet polskich komentatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×