Skocz do zawartości
meteor87

Freezy, spadki animacji w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego dodac trzeba że wersja na xboxa 360 była gotowa na pierwszy termin czyli listopad 2007, ps3 spowodowało takie opoznienie do kwietnia 2008.

A co to ma do rzeczy ?

Zachwile ktos bedzie pisac a bo ps3 ma blu ray itp ble ble gta 4 na x 360 zajmuje troche przeszło 6GB wiec pojemonsc krązków nie ma nic do rzeczy,

Na ps3 zajmuje 8 Giga... i co z tego ?

a prawda jest taka że gry na ps3 tez mało zajmuja tylko większośc miejsca zajmują dane nagrane po kilka razy w celu niby szybszego odczytu

Gdyby nie było blu-raya nie pogralibyśmy w Uncharted, Killzone 2, Heavenly Sword, Resitance 2 i MGS 4

i jakies przerywniki np MGS4 mógł by zajmowac mniej, tylko jak Kojima ładuje jakies tepe przerwyniki które trwają po 40 min to sie nie dziwie że gada pozniej że blu ray jest za mały.

Nie grałeś jeszcze w żadnego MGS'a prawda ?

Sony oszukało wszystkich wciskając kit że PS3 jest 2x wydajniejsze od xboxa 360 przecza temu chociazby parametry obu konsol.Wniosek jeden Sony nie umie projektować konsol.

1. Czy ps3 jest 2x wydjaniejsze czas pokaże

2. Z tego co wiem, to w XO jest lepsza karta graficzna a w PS3 procek

3. Jak to nie umie ? A PSX ? To dzięki niemu konsole stały się bardzo popularne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak ja w chwili obecnej żałuję że kupiłem ps3 a nie xboxa360.Może w takim tępie za jakieś 2 lata zmienie zdanie ale wątpie bo pewnie wtedy będzie już kolejny xbox a może i nowe playstation bo okarze się że ps3 było przestarzałe już na starcie a może nintendo wyda jakąś next genowa konsole czas pokaże.Dzisiaj moje ps3 stoi i się kurzy bo wychodzi mało gier a to co wyjdzie jest często mocno niegrywalne przez płynność w jakiej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Powiedzial DYzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kazdym forum tak i tutaj znajdzie sie (przynjamniej) jeden niezadowolony chocby nie wiem co (patrzy na kaczorla) i przynajmniej po jedym fanboju na strone konfiltu ;]

Widzisz kaczorl ja posiadam obie konsole, nie zaluje zakupu zadnej z nich i to X360 aktuat sie kurzy. Nie dlatego ze jest gorsza konsola (bo nie jest - obie maja zalety i wady), nie dlatego ze go nie lubie ale dlatego ze na PS3 zgarnelo mnie kombem: Uncharted, Warhawk, GT5P, GTA4 (wybralem wersje na PS3 tylko ze wzgledu na darmowy multi) i dopiero po ukonczeniu tej ostatniej mysle nad powrotem do Bioshocka - gry ktora kupilem nakrecony hypem (tak jak GTA4) ale nigdy nie ukonczylem (w przeciwienstwie do GTA4) bo mnie po prostu nudzilla. Z drugiej strony za 2 tygodnie MGS4 ktory znowu mnie od X'a odciagnie. Troche za bardzo sie tu rozpisuje ale to co chce przkazac leci mniej wiecej tak: Na PS3 jest kilka bardzo dobrych gier i bedzie ich teraz coraz wiecej - X360 z koleii ma wiecej po prostu dobrych gier. Czy to patrzac z czysto technicznego punktu widzenia czy z punktu gracza obie te platformy ja na razie mniej wiecej sie rownowaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy owak ja w chwili obecnej żałuję że kupiłem ps3 a nie xboxa360.Może w takim tępie za jakieś 2 lata zmienie zdanie ale wątpie bo pewnie wtedy będzie już kolejny xbox a może i nowe playstation bo okarze się że ps3 było przestarzałe już na starcie a może nintendo wyda jakąś next genowa konsole czas pokaże.Dzisiaj moje ps3 stoi i się kurzy bo wychodzi mało gier a to co wyjdzie jest często mocno niegrywalne przez płynność w jakiej działa.

jasne kup x'a, juz widze te dlugie dni w oczekiwaniu na powrot konsoli z serwisu...ahhh to jest to

powodzenia..buahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie chodzi o to że "kup xa będziesz to czy to" raczej o to "kupiłem ps3 i może jest lepsze od xa ale i tak h...e".Nie jestem żadnym fanbojem xa czy innego sony.Odkąd zacząłęm myśleć nad kupnem konsoli nr1 zawsze było sony jak już kupiłem konsole spodziewałem się że szybko zapomnę o tych nieprzyjemnych efektach które skłoniły mnie do jej kupna czyli klatkowanie gier na pc.Niestety się zawiodłem bo tak jak ktoś to gdzieś kiedyś mądrze napisał na tym forum w bardzo podobnym temacie ps3 powinno ciągnąć każdą gre bez problemów niezależnie czy programistą chciało się czy nie chciało jej przerabiać.Wszak to konsola nowej generacji następca najlepszych konsol do gier w histori czyli ps i ps2.A tu masz ci los kupa męci kupa i już nawet gra która miała swój początek na konsolach sony czyli pes działa tragicznie.A takie argumenty że xbox się psuję(wystarczy zobaczyć kilka postów wyżej jeśli chodzi o bezawaryjność ps3) czy że trzeba czekać na exclusivy(tak jakby ich na xboxie nie było albo przynajmniej na ps3 wychodziło takich konkretnych ze 3 na miesiąc) czy to że programiści niedopracowują gier(to niech im się k...a zechce wreszcie to zrobić a może się lepiej nie da?) jakoś do mnie nie trafiają bo by się nadawały miesiąc po premierze a nie 1,5 roku.Ale tak jak ktoś też na tym forum mądrze napisał czego się spodziewać po zabawce za 2000zł ale w takim przypadku biorą w łeb spory co jest lepsze pc czy konsola bo wychodzi że pc był jest i bedzie najlepszą platformą do gier bo nie dość że się gra za darmo to jeszcze niektóre gry działają lepiej niż na ps3 nawet na 3 letnim komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczorl, co ty kuźwa z tym klatkowaniem? Mam 10 gier (słownie dziesięć), a i kilka już wymieniłem na obecne tytuły i żadna (słownie żadna) mi nie klatkuje! Weź tą swoją konsolkę do serwisu i przestań narzekać - ty chyba naprawdę nie widziałeś klatkujących gier na oczy - a jak spodziewałeś się grafiki na miarę Crysisa, trzeba było bardziej wczytać się w specyfikację techniczną konsoli przed kupnem i nie biadolić - ja dobrze wiedziałem, na co wydaję pieniądze i jestem zadowolony, bo po pracy odpalam sobie ulubioną grę, otwieram browarek i sie delektuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie ostatnio poczytaełm gdzieniegdzie o tych świetnych xboxach i z tego co widzę, to trochę mit się stworzył o ich lepszym działaniu, i wiekszej płynności gier na niego Gracze tak samo narzekają na zacinanie i mają z nimi od groma problemów..

. A po tym jak widziałem co się u kumpla na piecu dzieje po odpaleniu Crysisa, uznaję framerate gier na PS3 za esencję płynności

jestem zadowolony, bo po pracy odpalam sobie ulubioną grę, otwieram browarek i sie delektuję

Święte słowa! Idę zatem poszaleć po Liberty City

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tom ja jako posiadacz pokaźnej liczby gier na xboxa 360 i ps3 moge stwierdzic że problem framerate jest mniejszy na x 360, ba smiem twierdzic że na xboxie 360 kazda gra jest płynna.Nowe tytuły które sie pokażą juz wkórtce far cry 2, gears of war 2,ninja gaiden 2 nie przecza tej tezie tylko utwierdzają w przekonaniu o płynności animacji w grach.Czekam na gameplay far cry 2 dla ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom ja jako posiadacz pokaźnej liczby gier na xboxa 360 i ps3 moge stwierdzic że problem framerate jest mniejszy na x 360, ba smiem twierdzic że na xboxie 360 kazda gra jest płynna.Nowe tytuły które sie pokażą juz wkórtce far cry 2, gears of war 2,ninja gaiden 2 nie przecza tej tezie tylko utwierdzają w przekonaniu o płynności animacji w grach.Czekam na gameplay far cry 2 dla ps3.
Nie widzielismy jeszcze gameplay FC2 na X360 ani na PS3, Gears 1 ma zwolnienia, Timeshift i Assasins tez. Nie jest niestety tak rozowo jak by sie moglo wydawac.
Tom najlepsze jest to że na tym forum ci co mają ps3 i x 360 jado po xboxie a pozniej na forum o xboxie pisza że ps3 to crap i mozna zapomniec heh nigdy nie zrozumiem niektórych ludzi.
Sugerujesz cos? Osobiscie staram sie podchodzic do sprawy obiektywnie ale nie bywam na forach xbox'owych z prostego powodu - nie odpowieda mi panujacy tam klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A Haze? wielki szumnie zapowiadany exclusive który ma pseudo hd i tylko 30 fps.Killzone 2 narazie też nie powala animacja wygląda spoko ale razi mała ilośc obiektów, gdzie to sie ma do rendera z 2005 gdzie tam tyle sie działo że kask zrywało z głowy.Odpal sobie frontlines:fuel of war wejdz w mecz na 32 graczy i zobacz co tam sie dzieje, pozniej powrócmy do tej konwersacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Haze? wielki szumnie zapowiadany exclusive który ma pseudo hd i tylko 30 fps.Killzone 2 narazie też nie powala animacja wygląda spoko ale razi mała ilośc obiektów, gdzie to sie ma do rendera z 2005 gdzie tam tyle sie działo że kask zrywało z głowy.Odpal sobie frontlines:fuel of war wejdz w mecz na 32 graczy i zobacz co tam sie dzieje, pozniej powrócmy do tej konwersacji.

Haze to Haze - od poczatku twierdzilem ze to bedzie niewypal. Killzone 2 imo nie razi mala iloscia obiektow a do rendera mu zadziwiajaco blisko. Frontlines nie mam bo mnie ta gra nie interesuje, zreszta grafika w niej nie powala. Natomiast w takim UT3 przy 16graczach i tylu tez pojazdach gra jest zadziwiajaco plynna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

The orange box najlepszy przykład a co do haze nie napisałem że ma dropy framu tylko że ma pseudo hd i wyciąga tylko 30 klatek, co przy tej rozdziałce powinno byc duzo płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
The orange box najlepszy przykład a co do haze nie napisałem że ma dropy framu tylko że ma pseudo hd i wyciąga tylko 30 klatek, co przy tej rozdziałce powinno byc duzo płynniej.

Chłopaku po pierwsze nie wiem co za rewolucje chcesz tu wykonac bo watpie zeby ludzie przyznali ci racje ze ps3 takie be i to nie z powodu ze wydali gruba kase na bubla co poprostu sa z niego zadowoleni i nie widza potrzeby przyznawania sie do czegos tylko dlatego ze ty masz na to ochote.Jeśli chodzi o Haze to jesli ktos uwazal ze to bedzie swietny fps to chyba powiem delikatnie sie mylil i podawanie przykladu ze 30 klatek itd niczego nie przesadza co z tego?gowniany developer gowniana gra proste a marketing marketingiem przeciez nie wyspiewaja nam ze zrobili szita nie kupujcie tego.A jesli chodzi o inne gry to zwalniaja szarpia z winy producentow i ich olewki i sobie nie dam powiedziec ,wezmy takiego burnouta czy na poprzedniej generacji czy na obecnej criterion zawsze potrafil zrobic wszystko jak nalezy i dostarczyc na obie konsole rowny produkt.Roznie to bywa nie wiem czy brak im czasu czy szefowie naciskaja ale napewno nie jest to wina pleja ,pamietam jak wydali mgs2 substance na ps2 i potem na xa i pomimo tego ze x byl dwa razy silniejszy od ps2 to metal na nim zwalnial malo tego na ps2 tez choc na iksie bardziej a wydany pol roku wczesniej sons of liberty na ps2 nie doswiadczal zadnego z tych problemow.Poprostu kwestia dopracowania i roznej architektury systemow....rzekłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rónież uważam że za spadki animacji odpowiedzialni są ludzie którzy robią gre, a nie sprzęt, i w GTA tych spadków jest bardzo dużo, gra jest świetna, ale szczerze to wydałem 249zł za niedopracowaną gre...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda bo orange boxa i skate przeszedlem i dalo sie grac i fun z gry byl olbrzymi choc nie chcialem kupic tych gier ze wzgledy na recenzje i opisy ze niby sie tnie i nie da sie grac a jakos jestem zadowolony z wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ninja gaiden i jest to jedyna gra na ps3 w którą jak do tej pory grałem która działa tak jak to sobie wyobrażałem szkoda tylko że to troszkę ulepszona konwersja z xboxa1.No może jeszcze havenly sword i uncharted źle nie chodzą.Co wina programistów to wina programistów ale ile można z tego wynika że każdy developer ma głęboko w dupie ps3 i nie dość że robi niedopracowaną gre to jeszcze się za nią ceni często więcej niż za tą samą gre na xboxa.A to prowadzi do jednego stwierdzenia że choćby ps3 było 2 razy mocniejsze od xboxa to i tak jest gorsze bo co mi po mocnym sprzęcie jak gry są programowane tak że chodzą gorzej niż na tym gorszym i wychodzi ich dużo mniej.Zaraz ktoś napisze że exclusivy no dobra ale skoro to exclusiv to kto wie czy na innej platformie ta gra nie będzie ładniejsza i płynniejsza.Moim zdaniem o mocy sprzętu decydują właśnie gry multiplatformowe a jeśli w rzeczywistości jest tak że programiści niedopracowują gier na ps3 bo im się nie chce to świadczy tylko o frajerstwie posiadaczy ps3 że kupują te gry za duże pieniądze i karmią trolla.Bo co jak co firmy produkujące gry na xboxa mogą być stratne przez piractwo to dlaczego do k...y nędzy niedopracowują gier z których mają czysty zysk z każdej kopi trafiają im do portfela pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kupiłem sobie ninja gaiden i jest to jedyna gra na ps3 w którą jak do tej pory grałem która działa tak jak to sobie wyobrażałem szkoda tylko że to troszkę ulepszona konwersja z xboxa1.No może jeszcze havenly sword i uncharted źle nie chodzą.Co wina programistów to wina programistów ale ile można z tego wynika że każdy developer ma głęboko w dupie ps3 i nie dość że robi niedopracowaną gre to jeszcze się za nią ceni często więcej niż za tą samą gre na xboxa.A to prowadzi do jednego stwierdzenia że choćby ps3 było 2 razy mocniejsze od xboxa to i tak jest gorsze bo co mi po mocnym sprzęcie jak gry są programowane tak że chodzą gorzej niż na tym gorszym i wychodzi ich dużo mniej.Zaraz ktoś napisze że exclusivy no dobra ale skoro to exclusiv to kto wie czy na innej platformie ta gra nie będzie ładniejsza i płynniejsza.Moim zdaniem o mocy sprzętu decydują właśnie gry multiplatformowe a jeśli w rzeczywistości jest tak że programiści niedopracowują gier na ps3 bo im się nie chce to świadczy tylko o frajerstwie posiadaczy ps3 że kupują te gry za duże pieniądze i karmią trolla.Bo co jak co firmy produkujące gry na xboxa mogą być stratne przez piractwo to dlaczego do k...y nędzy niedopracowują gier z których mają czysty zysk z każdej kopi trafiają im do portfela pieniądze.

No masz racje z tym ze to moze wpieniac i tu dochodzimy do sedna sprawy czyli do tego kto co lubi.Mi odpowiadaja gry na pleja i wogole mnie nie boli ze nie zagram w ten czy inny exclusive na iksie , od czasow metala jedynki pryjorytetem byl dla mnie mgs wiec to na jaka konsole go zrobia decyduje jaka kupie. Chociaz wolalbym iksa nie kupowac bo poprostu nie czuje tej konsoli kupilem pierwszego iksa zagralem w najglosniejsze exclusivy i jedynym ktory dal rade tak jak bym chcial zeby dal byl ninja gaiden pasuje mi feeling ktory towarzyszy plejowi menu itd moglbym nawet nigdy nie dostac xmb z poziomu gry a i tak bylbym bardziej zadowolony z xmb sposobu w jaki to wszystko zostalo rozwiazne nawet glupiej wizualizacji w postaci ziemi widzianej z kosmosu czy themow a widzieliscie te wizualizacje jak z winampa na 360?albo to cale menu nacapane jedno na drugim nie wiadomo co do czego tak wiem to wsumie pierdoly konsole kupuje sie dla gier ale to zalezy co komu sprawia przyjemnosc i mnie te pierdolki jaraja i wole miec ps3 zreszta exclusivy dzialaja bez zarzutu wiec co zrobic ze multiplatformowe robia na odpierdziel poprostu nie podoba mi sie czepianie samej konsoli niech kazdy bierze co mu pasuje bo wylewanie swoich zali na forum raczej nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie ninja gaiden i jest to jedyna gra na ps3 w którą jak do tej pory grałem która działa tak jak to sobie wyobrażałem szkoda tylko że to troszkę ulepszona konwersja z xboxa1.No może jeszcze havenly sword i uncharted źle nie chodzą.

świetnie chodzi min CoD4,DMC4,Ratchet,GT5P,Fifa 08 minimalnie tnie,tak samo jak Darkness ,reszte gier ,w które grałem to pozycje z PS Store albo gry ,w które Ty grałeś(Uncharted) i zastrzeżenie co do płynności miałem tylko do 2 pozycji-GTA4 i Assassin ale w obu przypadkach lekkie zwalniania nie przeszkadzało mi w zupełności w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie ninja gaiden i jest to jedyna gra na ps3 w którą jak do tej pory grałem która działa tak jak to sobie wyobrażałem szkoda tylko że to troszkę ulepszona konwersja z xboxa1.No może jeszcze havenly sword i uncharted źle nie chodzą.Co wina programistów to wina programistów ale ile można z tego wynika że każdy developer ma głęboko w dupie ps3 i nie dość że robi niedopracowaną gre to jeszcze się za nią ceni często więcej niż za tą samą gre na xboxa.A to prowadzi do jednego stwierdzenia że choćby ps3 było 2 razy mocniejsze od xboxa to i tak jest gorsze bo co mi po mocnym sprzęcie jak gry są programowane tak że chodzą gorzej niż na tym gorszym i wychodzi ich dużo mniej.Zaraz ktoś napisze że exclusivy no dobra ale skoro to exclusiv to kto wie czy na innej platformie ta gra nie będzie ładniejsza i płynniejsza.Moim zdaniem o mocy sprzętu decydują właśnie gry multiplatformowe a jeśli w rzeczywistości jest tak że programiści niedopracowują gier na ps3 bo im się nie chce to świadczy tylko o frajerstwie posiadaczy ps3 że kupują te gry za duże pieniądze i karmią trolla.Bo co jak co firmy produkujące gry na xboxa mogą być stratne przez piractwo to dlaczego do k...y nędzy niedopracowują gier z których mają czysty zysk z każdej kopi trafiają im do portfela pieniądze.

spokojnie, mówisz przecież o czasach, gdy X360 sprzedawał się o wiele lepiej niż PS3 i było o wiele więcej konsol na rynku (co równe jest ilość sprzedanych gier). Teraz PS3 regularnie sprzedaje się wszędzie lepiej, na znacznie lepszy lineup na jesień więc to ono niebawem stanie się domyślną platformą dla twórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę nie rozumiem pieniaczy - skoro wam się tak nie podoba ps3 to czemu go nie sprzedacie i nie kupicie sobie xboxa? Wszyscy byli by zadowoleni a i marudzenia było by mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×