Skocz do zawartości
meteor87

Freezy, spadki animacji w grach

Rekomendowane odpowiedzi

mam wersję 40-tkę i kilkanascie tytułow i oprócz wspomnianego PES2008 dema (raz miałem zwiechę) nie miałem żadnyh spadków fps - o dziwo, mam też AC i może ktoś mi tak z ciekawości powie, gdzie mam tych spadków szukać, bo na prawdę, już kilka osób pisze, że są, lecz ja ich nie uświadczyłem - a może to na któryś starszych modelach 60-tek, sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC jesli sciagnales patcha to nie powinienes miec spadkow fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak to jest z AC po akyualizacji da sie swobodnie grac w plynnej animacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
w większości sie zgodzę ale z tym ze dupę wącha to przesada hehe w niektórych efektach karta w ps3 jest lepsza a w innych ta x360 ogólnie to różnią sie przede wszystkim tym ze ta z x ma troszkę nowsze rozwiązania ale nie zawsze oznacza to lepsze ale ogólnie kartę ma lepsza to trzeba przyznać natomiast w ps3 nadrabia dużo CELL który potrafi sam generować grafikę i jest jakby to powiedzieć uzupełnieniem tych braków w GFX a to ze czasami gorzej gry multiplatformowe wyglądają to właśnie ta ciężka architektura (wielowątkowość , dzielony ram ,) i konwertowanie gry z 360 co inne jak gra jest robiona typowo pod ps3

RSX przegrywa z xenosem po pierwsze obsługuje open gl gdzie direct x ma wieksza game efektów bajerów itp.Dwa RSX ma 32 jednostki texturujące xenos ma ich 48 trzy xenos ma większy dostep do pamięci.Cztery jest tam superszybka pamiec do AA.Jeszcze jedno xenon nie zostaje daleko w tyle za cellem biorąc pod uwage że z 3 rdzeni narazie wykorzystuje sie 2 i to nie w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jak to jest z AC po akyualizacji da sie swobodnie grac w plynnej animacji ?

ja większych spadków na patchu nie zauważyłem. Jedynie w momentach, gdy pojawia się widok na całe miasto trochę spadała liczba klatek, ale nie tak aby to irytowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by producenci skupili sie tylko i wyłącznie na jednej konsoli nie było by tych spadków animacji, wszystko było by w porządku.

Np. takie Uncharted, wyszło tylko na PS3 i tam grafika i płynność gry jest wspaniała i nie ma żadnych spadków animacji. Przynajmniej ja takich w tej grze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RSX przegrywa z xenosem po pierwsze obsługuje open gl gdzie direct x ma wieksza game efektów bajerów itp.Dwa RSX ma 32 jednostki texturujące xenos ma ich 48 trzy xenos ma większy dostep do pamięci.Cztery jest tam superszybka pamiec do AA.Jeszcze jedno xenon nie zostaje daleko w tyle za cellem biorąc pod uwage że z 3 rdzeni narazie wykorzystuje sie 2 i to nie w pełni.

AMEN.

Dodam tylko, że PS3 ma 256 Ram, a x360 512 i producent może dowolnie wykorzystać pamięć, a nie jak w przypadku PS3 sztywno pół na system, pół na gry. Po cholere XMB ma przydzielone tyle pamięci, jak żadnych bajerów tam nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że mam głęboko w "D" to która konsola jest lepsza... Ostatnio PS3 włączam tylko jak naprawdę nie mam co robić i zazwyczaj są to filmy, muzyka, ew. starusieńki Motorstorm czy DMC4 dla rozluźnienia seryjka w Bloody Palace... Obecna generacja konsol jest jednym wielkim gniotem i tyle... Mam w nosie nextgeny, grafikę, procki i co tam jeszcze jest... Mnie w konsolach obchodzą tylko i wyłącznie GRY i multimedialność, nie liczby i rdzenie! PS3 - multimedia - super! Tylko czemu cholera VCD nie działa?! Gry?? Póki co widzę 5 gier wartych zakupu: Motorstorm, Resistance, DMC4, Tekken 5DR (do gry z kumplami) i wkrótce MGS4...

Ta generacja jest ostro przereklamowana... Moją nadzieją pozostaje PSP, żeby w czasie trasy na motocyklu na przerwie na stacji benzynowej czy barze wejść do neta, czy się odprężyć przy popierdółce... Oświadczam wszystkim, że czekam tylko na MGS4 i Motorstorm 2 i jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni to PS3 wymieniam spowrotem na Wii... Chyba, że zostawię PS3 dla Remote Play...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMEN.

Dodam tylko, że PS3 ma 256 Ram, a x360 512 i producent może dowolnie wykorzystać pamięć, a nie jak w przypadku PS3 sztywno pół na system, pół na gry. Po cholere XMB ma przydzielone tyle pamięci, jak żadnych bajerów tam nie ma...

co ty gadasz ? hahha jakie pół na system sztywno przydzielone ? to pół pamięci głównej 256mb XDR DRAM i ta druga część czyli pamięć graficzna 256MB GDDR3 VRAM mozn użyć do gier a na system jest tylko zarezerwowany kawałek pamięci tej pierwszej już niepamietam ile to było dokładnie coś chyba kolo 50mb (co i tak jest dużo bo system x360 mniej podobno potrzebuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test One: Game Intro

360: 31.990fps

PS3: 26.460fps

Test Two: Clean Getaway

360: 28.624fps

PS3: 23.452fps

Test Three: Final Destination

360: 35.262fps

PS3: 29.041fps

Test Four: Station Face-Off

360: 26.076fps

PS3: 26.081fps

Test Five: Rigged to Blow

360: 26.712fps

PS3: 23.781fps

Test Six: Ivan the Not So Terrible

360: 33.798fps

PS3: 28.313fps

Nie wygląda to ciekawie. Czyżby poraz kolejny xbox okazał się mocniejszą maszyną od ps3. Wygląda na to że ps3 nie jest takie dobre jakby się mogło wydawać jeszcze rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test One: Game Intro

360: 31.990fps

PS3: 26.460fps

Test Two: Clean Getaway

360: 28.624fps

PS3: 23.452fps

Test Three: Final Destination

360: 35.262fps

PS3: 29.041fps

Test Four: Station Face-Off

360: 26.076fps

PS3: 26.081fps

Test Five: Rigged to Blow

360: 26.712fps

PS3: 23.781fps

Test Six: Ivan the Not So Terrible

360: 33.798fps

PS3: 28.313fps

Nie wygląda to ciekawie. Czyżby poraz kolejny xbox okazał się mocniejszą maszyną od ps3. Wygląda na to że ps3 nie jest takie dobre jakby się mogło wydawać jeszcze rok temu.

Jeżeli ilośc fps w przerywnikach filmowych ma być wyznacznkiem mocy konsoli to ja dziękuje za takiego profesjonalne porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych zawiesin na konsolach - obojetnie jakich - byc nie powinno. To bylo jedno z zalozen przy tworzeniu konsol do gier, mnie jako konsumenta calkowicie nie interesuje ze trudno programowac na ps3 czy tam inne podobne temu bzdety. Nie powinno byc tez tak, ze gracze przy kazdej grze sprawdzaja fpsy i dyskutuja komu sie gra przyciela a komu nie. Jesli gra konsolowa nie chodzi plynnie to jest produktem wadliwym - oczywiscie jesli nie jest to wina uzytkownika. Co oznacza ze nie otrzymujemy tego za co placimy - a to nie powinno byc dopuszczalna na tak wielka skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test One: Game Intro

360: 31.990fps

PS3: 26.460fps

Test Two: Clean Getaway

360: 28.624fps

PS3: 23.452fps

Test Three: Final Destination

360: 35.262fps

PS3: 29.041fps

Test Four: Station Face-Off

360: 26.076fps

PS3: 26.081fps

Test Five: Rigged to Blow

360: 26.712fps

PS3: 23.781fps

Test Six: Ivan the Not So Terrible

360: 33.798fps

PS3: 28.313fps

Trzeba jeszcze zauważyć, że wersja na X360 była wcześniej skończona, a ta obsuwa spowodowana była problemami z robieniem gry na PS3 (późniejsze rozpoczęcie prac) więc mieli więcej czasu na optymalizację wersji dla X360. No i na PS3 jest podobno lepszy AA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie o to chodzi że na czarnej nie ma w ogole AA taka przykra prawda a obsówa 6 miesieczna była spowodowana tym że R* mieli problemy z grą na ps3, gdyby wypuscili wtedy gta 4 to wersja na ps3 odstawała by od tej od x 360 bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc fps w X360 a PS3 daje troche do myslenia.

Na poczatku jak mialem spadki fps w grach to myslalem ze programisci nie znaja jeszcze tak dobrze PS3, ale czas leci nasza konsola jest juz dlugo na rynku, a znaczacej poprawy nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko zacina sie Skate. Gra trochę słabo chodzi, ale grywalnością i podejściem do tematu nadrabia wszystko ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają te spadki fpsów niemiłosiernie. Po to właśnie kupiłem sobie konsolę, żeby nie mieć tych problemów co z pc'tem a tu dupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkurzają te spadki fpsów niemiłosiernie. Po to właśnie kupiłem sobie konsolę, żeby nie mieć tych problemów co z pc'tem a tu dupa...

obecna generacja konsol to już prawie PCty - patche, instalacje itp. więc już takiego oddzielenia PC | konsole nie ma. Jedyną zauważalną (głównie w przypadku PS3) to stopień piractwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja się zastanawiam czemu wy wszyscy macie takie okrutne spadki w AC, kiedy to ja przez całą grę ZAUWAŻYŁEM tylko lekką zamułkę na 2-5 sekund pod koniec gry ; d To samo tyczy się HS, tutaj akurat ani razu nic nie dostrzegłem. Albo nie zwracam na to zbyt wielkiej uwagi(dzięki Bogu), lub nie wiem co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freddy

Widocznie nie zwracasz na to uwagi. Ja przyznaję się bez bicia - jestem na to bardzo wyczulony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie programisci robia porty z 360 na PS3 to chyba kazdy wie, malo tego 360 zacofuje nowa generacje gier.

Przegladalem strone n4g.com i developerzy stwierdzili ze gry musza byc rowne na obie konsole, dlatego ze XBOX 360 im nie pozwala na takie mozliwosci jak PS3.

Dlatego tytuly exclusive sa nie do porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie programisci robia porty z 360 na PS3 to chyba kazdy wie, malo tego 360 zacofuje nowa generacje gier.

Przegladalem strone n4g.com i developerzy stwierdzili ze gry musza byc rowne na obie konsole, dlatego ze XBOX 360 im nie pozwala na takie mozliwosci jak PS3.

Dlatego tytuly exclusive sa nie do porownania.

nie zawsze. Lucasarts zapowiedział, że będą portować gry z PS3 na X360 w procesie tworzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może ja powiem jak to wygląda od strony programisty. Portowanie czegokolwiek z jednej architektury na drugą wymaga dobrej znajomości obu architektur. Jest to praca paskudna, wymagająca i źle się ja wykonuje pod presją czasu. W związku z tym jest mało ludzi którzy umieją to robić a Ci którzy umieją to robić dobrze zwykle są drodzy i niekoniecznie pracują przy produkcji gier :>

Drugą sprawą jest to, nawet jeśli gra jest pisana od początku natywnie na PS3 to dobrzy programiści/architekci/itd którzy wiedzą o co chodzi w pisaniu na architektury wielordzeniowe nie spadają z choinki. Do niedawna tacy ludzie mieszkali wyłącznie w dużych centrach komputerowych ponieważ nie było innych miejsc gdzie można by ich wykorzystać. Obecnie wszystko się zmieniło i na rynku brakuje programistów tego typu. Nie da się zmienić myślenia "jednowątkowego" na "wielowątkowe" szybko.

Trzecia sprawa to to, że oprócz wielordzeniowości dochodzi jeszcze wektoryzacja i wszystkie uwagi z punktu powyżej stosują się również do wektoryzacji.

Biorąc pod uwagę to, że przy produkcji gier zwykle jest organiczony budżet oraz czas nie ma się co dziwić, że mało gier na PS3 wyciąga maksimum możliwości sprzętu.

Na temat sprzętu i porównań do Xboxa nie będę się wypowiadał ponieważ przeglądając forum widać, że większość z wypowiadających się to specjaliści i nie wniósłbym nic istotnego do dyskusji... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze. Lucasarts zapowiedział, że będą portować gry z PS3 na X360 w procesie tworzenia...

Oooo, no to zacieram łapy i czekam z niecierpliwością na Indiego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×