Skocz do zawartości
MOLO47

Pytanie Odnośnie Oryginałów Na Psx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji braku miejsca o psx piszę tutaj.

Otóż chciałem kupić oryginalną grę na psx'a z ebay ale z racji tego iż "tamte" czasy obrastały w różnego rodzaju kopie które wyglądały jak oryginały zacząłem poszukiwać info odnośnie tegoż jak odróżnić dany cd. Niestety za dużo się nie dowiedziałem, gdyż praktycznie każdy element idzie podrobić poza IFPI, którego na zdjęciach za bardzo nie widać (albo jestem ślepy). Na domiar złego znalazłem jedną aukcję na której jest zupełnie inna grafika na płycie niż na dwóch pozostałych. Nie byłoby to aż takie złe gdybym wiedział jak dana płyta wyglądała w oryginale, niestety nie mam pojęcia jaką miała grafike na płycie. Zastanawiają mnie także dwie aukcje na których podane są "+ Spin Card", oraz "1st Ver. SLG" o co chodzi? Poniżej dodaje omawiane aukcje, może sa na forum jacyś znawcy psx'a.


http://www.ebay.pl/itm/CAPTAIN-TSUBASA-J-OLIVE-ET-TOM-PS1-PLAYSTATION-IMPORT-JAPON-SPIN-CARD-/170859331825?pt=FR_Jeux_Vid%C3%A9o&hash=item27c80280f1
[/CODE]

[CODE]
http://www.ebay.com/itm/SONY-Playstation-PS-CAPTAIN-TSUBASA-J-Get-TOMORROW-1st-Ver-SLG-/110638979019
[/CODE]

[CODE]
http://www.ebay.pl/itm/CAPTAIN-TSUBASA-J-OLIVE-ET-TOM-PS1-PLAYSTATION-IMPORT-JAPON-/150834536116?pt=FR_Jeux_Vid%C3%A9o&hash=item231e705eb4
[/CODE]

[b]Tutaj jest ta płyta z innym nadrukiem[/b]

[CODE]
http://www.ebay.pl/itm/Captain-Tsubasa-J-Playstation-1-Jap-/360354242881?pt=FR_Jeux_Vid%C3%A9o&hash=item53e6c96141
[/CODE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary z tamtych czasów gry oryginalne dzieliły się jedynie na 2 segmenty:

ntsc oraz pal... Jeżeli jest to pal bierzeż bez problemu którąkolwiek kopię i będzie ci wszystko śmigało...

Różne nadruki: najzwyczajniej w świecie dość często w tamtych czasach różne wersje (nie wiem jak to nazwać) krajowe miały często inne nadruki,

I tak np taki ff9 nie dość że różnił się nadrukiem między ntsc/pal to często np gra "pochodzenia" francuskiego (a przecież to również PAL) miała inny nadruk niż np taka niemiecka... Generalnie jedynie na co uważaj jeżeli wiesz już że to PAL to wersja językowa gry oraz co ważne to jej stan... Gdyż często ludzie piszą "stan idealny" a w rzeczywistości gra jest po 1000000000000 regeneracjach i jej działanie odbiega o tej naprawdę idealnej...

Jak patrzyłem te tsubasy tam masz dżapońskie pierwsze co: krzaczki zamiast j-angielskiego, drugie co jeżeli twoja konsola nie jest przerobiona najnowszym chipem albo nie jest właśnie importowana stamtąd ujnia z grzybnią ten tytuł ci na twoim psxie nie pójdzie... Ja specjalnie aby czytało mi ntsc przerobiłem konsolę w serwisie za w tej chwili jakieś 20-30 zł (czyli nie przerobiłem aby czytała mi piraty tylko aby zdjąć blokadę regionalną)...

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jedyne na co uważać to aby nie była zbyt dużo razy regenerowana, to że jest po japońsku i w ntsc to wiem, chodziło mi tylko o to czy aby nie trafię na podróbke. To jeszcze pozostaje kwestia co to Spin Card i 1st Ver. SLG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Masakra... Bieżesz...

jak już poprawiasz, to się upewnij czy napisałeś dobrze ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dżizas , też dowaliłem :D . Dobra , to nie ja pisałem jakby co :P . Oczywiście , że bierzesz , sorry :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia następny mistrz ortografii poprawia mnie :P brawa :), może i mój błąd ale przez brak czasu zwykle spiesze się z wypowiedziami (zwykle piszę jak żona drze się lub między klientami w pracy), nie przepraszam za ten błąd i przepraszać nie zamierzam jakby to powiedzieć "fak ju men" ;) i "kszyrzyk" ci na drogę ;)

Leczą mnie ci "filologowie i naukowcy" na forum (ja tytuł mgr. pedagogiki mam jakoś od 5 lat a ty kim z wykształcenia jesteś??) :) właśnie już wiem co dopiszę w "nienawidzę ludzi".

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×