Skocz do zawartości
Patricko

Avermedia Game Capture Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poznać opinię posiadaczy tego sprzętu.

Bo z tego co widzę to jest chyba obecnie najlepszy wybór na rynku jeśli chodzi o nagrywanie obrazu.

Możliwość włożenia dysku/pendriva, dobra jakość w HD, a co ważniejsze to naprawdę mega konkurencyjna cena!

Z tą jakością właśnie to widzę jest różnie, ale jak popatrzyłem na filmiki nagrywane wychwalanym Haupage, to aż takiej kolosalnej różnicy nie ma. No i na jego minus należy doliczyć, że musi być podpięty do kompa + kosmiczna cena, która nijak przekłada się na jakość.

Wg mnie AverMedia stworzyło świetny sprzęt warty tych pieniędzy, ale mimo wszystko chciałbym poznać Waszą opinię, a w szczególności tych co go używają. Myślę nad jego zakupem, nie robię filmów na YT i nie staram się być kolejnym z miliona "recenzentów" gier.

Chce po prostu nagrywać co uważam za sensowne + ewentualnie filmiki do poradników i nagrania z F1.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy np. mając Polsat Cyfrowy czy Cyfrę+ w HD, można jakoś zgrywać obraz z nich przez ten sprzęcik?

Czy niestety ogranicza się on tylko i wyłącznie do konsol?

Z góry dzięki za odpowiedzi i liczę na normalną dyskusję na poziomie.

PS.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o ten sprzęt. Nie obchodzi mnie, że ktoś ma coś innego i jest zadowolony.

Chce poznać opinię na temat tego i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy np. mając Polsat Cyfrowy czy Cyfrę+ w HD, można jakoś zgrywać obraz z nich przez ten sprzęcik?

Czy niestety ogranicza się on tylko i wyłącznie do konsol?

...

jak podepniesz dekoder kablem component to spokojnie nagrasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko rozumiem, że wtedy nie nagrywam w HD tylko w zwykłej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez hd componenet tez przesyla hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p bedzie

plusy:

* cena

* wygodny pilot

* nie potrzeba komputera

minusy:

* trzeba zakupić dysk twardy/pendrive

* słabej jakości kable w zestawie

ogólnie produkt warty zakupu. na stronie producenta masz program, ktory przerobi nagrania na mp4 z ktorym kazdy program juz sobie poradzi. ogolnie nagrywajac cos swojego musisz miec jakis program do obrobki wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja się w Vegasie zawszę bawię, także to nic nowego dla mnie.

Wiadomo, nic profesjonalnego, ale zawsze to coś lepiej wyjdzie niż normalny obraz.

Do tego kilka porad od użytkowników i już można stworzyć coś fajnego.

Co do kabli, to są to jakieś konkretne kable z przejściówkami, które dostaniemy tylko i wyłącznie w wybranych punktach.

Czy można takie kable lepszej jakości kupić sobie już na allegro?

Wybaczcie debilne pytanie, no ale nie miałem z tego typu sprzętem nigdy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na standardowych z zestawu lece, ale powoli planuje zakup czegos lepszego. gdzies czytalem, ze uzytkownicy z HAMA sa zadowoleni. ogolnie tu w przeciwienstwie do kabli hdmi jakosc ma znaczenie, bo obraz jest przesylany analogowo czyli podatny na zakłócenia jest.

a kable to w mm saturn itp znajdziesz . na allegro oczywiscie tez beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym jeszcze prosić o przykład takich kabli, np. te z HAMA mogą być, bo firma znana wszystkim chyba.

No i ile mniej więcej zajmuje tak 10 minut nagrywania w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką jakość ustawisz.u mnie 10 minut to 1 gb tak około.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze powiedzieć jak jest z jakością obrazu samej gry?

Myślałem, że to puszczamy przez ten sprzęcik i na obrazie na TV nie ma żadnej straty.

A z tego co się dowiaduje to jednak straty są...i podobno minimalne lagi również występują :/

No bo trzeba grać chyba maksymalnie w 720p z tego co wiem.

Moglibyście się do tego ustosunkować? Będę wdzięczny za informacje.

PS.

Moglibyście podać przykład jakiś konkretnych kabli zastępczych lepszej jakości?

Bo nie wiem czy to chodzi o komponent hd czy o jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lekki blur ktory jakby zmiekcza obraz i wedlug mnie przy tytulach z ciut kanciata grafa to akurat jest na plus :D

lagi - jezeli ktos kupil nagrywarke i gra w trybie normal mode ( zielona diodia ) to owszem ma lagi

dlatego producent wymyslij cos takiego jak real mode ( niebieska dioda ) i wtedy jest jak trzeba

z tym graniem w 720 to nie wiem o czym piszesz :(

co do kabli kup dobry component ekranowany i bedzie miodzio

pozdro

dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagi - jezeli ktos kupil nagrywarke i gra w trybie normal mode ( zielona diodia ) to owszem ma lagi

dlatego producent wymyslij cos takiego jak real mode ( niebieska dioda ) i wtedy jest jak trzeba

z tym graniem w 720 to nie wiem o czym piszesz :(

pozdro

dawid

lol

dopiero jak to napisales to sobie przestawilem na ta niebieska diode :P

tak nawet nie wiedzialem ze tak mozna i na zielonej gralem caly czas, to ze czesto mnie zabijali tlumaczylem sobie slabym skillem i po prostu spinalem sie zeby grac lepiej

wiec odwoluje wszystko o tych lagach co wczesniej chyba pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 720p to chodziło mi o to, że jak gra np. jest w 1080p (Gran Turismo) i puszczamy przez ten sprzęcik, to automatycznie zbija nam do 720p + mamy ten blur dziwny?

Czy ten blur jest aż tak mocny jak na filmikach? Jest gdzieś w ogóle porównanie, ale nie z nagrywania tylko z tego jak gra wygląda puszczona przez to?

Bo na YT widzę tylko filmiki już z samego nagrywania i fakt, są rozmazane i jeśli tak miałaby wyglądać gra to nie jest to zbyt dobry znak.

Ciągle pytam, bo jednak 500zł to jest trochę pieniędzy...szkoda, że nie można sobie nigdzie tego samemu przetestować :/

Wtedy bym wszystko wiedział już na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 720p to chodziło mi o to, że jak gra np. jest w 1080p (Gran Turismo) i puszczamy przez ten sprzęcik, to automatycznie zbija nam do 720p + mamy ten blur dziwny?

Czy ten blur jest aż tak mocny jak na filmikach? Jest gdzieś w ogóle porównanie, ale nie z nagrywania tylko z tego jak gra wygląda puszczona przez to?

Bo na YT widzę tylko filmiki już z samego nagrywania i fakt, są rozmazane i jeśli tak miałaby wyglądać gra to nie jest to zbyt dobry znak.

Ciągle pytam, bo jednak 500zł to jest trochę pieniędzy...szkoda, że nie można sobie nigdzie tego samemu przetestować :/

Wtedy bym wszystko wiedział już na 100%.

nic co napisales nie jest prawda ...

obraz ktory widzisz jest owszem ciut rozmyty a filmiki podobnie z tym ze w vegasie da sie to wyprostowac :biggrin: i nie bedzie po tym sladu ...

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, staram się dowiedzieć wszystkiego co tylko możliwe :)

Gdybym miał jakiś sklep obok co to sprzedaje to bym sobie to wziął i się ugadał, żebym mógł oddać w razie czego.

No, ale skoro wszystko co mówię to nieprawda z w/w postu, to coś jest nie tak, bo wszędzie piszą, że maszynka ta daje max 720p na wyjściu.

To jak gramy w grę w 1080p to jakim cudem ona może dawać 1080p na wyjściu? Nie ma szans, musi skalować w dół, ewentualnie do 1080i, ale to tylko wyskalowane 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym robił za "znaffce", ale aż takiego wypasu ten BlackMagic nie prezentuje, przynajmniej po filmikach na YT tego nie widzę.

Na filmikach nie widać aż tak wielkiej różnicy pomiędzy Avermedia a nim. Nawet jest filmik, gdzie jest porównanie, to naprawdę jakość w obu jest na takim samym poziomie można powiedzieć.

A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Do tego konieczność podpięcia do kompa, brak możliwości instalacji dysku deklasuje sprzęt za taką kasę wg mnie.

Może do zastosowań profesjonalnych jak najbardziej się nadaje, ale do zwykłych filmików na YT to chyba nie bardzo tyle płacić.

Poza tym 500zł to jak dla kogoś mało za sprzęt to ja nie wiem, nie sram banknotami :)

Dla mnie stosunek cena/jakość tego Avermedia bije wszystkie inne na głowę, ale chce się po prostu dowiedzieć jak to wygląda.

Jak z kablami, lagami, skalowaniem, obrazem, obróbką, itd. Bądź co bądź taka kwota to dla mnie spory wydatek i chce się wszystkiego dowiedzieć w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz nasze filmy ibediesz mial odpowiedz - mozna b duzo wycisnac z tego "gownieka" ja jestem zadowolony moge sie przypieprzac co do softu ktory jest w game capture ale juz sie przyzwyczailme :)

bie rzstary bierz a jak masz jeszcze duzego pena lub dysk satowy z ktorym nie masz co zrobic to zamow juz dzis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie gdzieś namiar na jakiś sklepik, który sprzedaje w sensownej cenie?

Bo obecnie nawet na allegro nie ma, a w sprawdzonych sklepach brak na magazynie.

Tam gdzie są to są w chorych cenach :/

Ma ktoś jakiś swój sprawdzony sklepik, który znacie tylko Wy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys chcial wersje bez dysku to ja moge pogonic swojego,ale skoro chcesz z dyskiem to odpada. Amazon sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko, takie pytanie na przyszłość mam. Machniesz jakąś recenzję tego sprzętu, jak już go sobie sprawisz? Wnioskuję, że planujesz własne filmy do poradników robić, a mnie też to bardzo interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

zobacz to a jak masz dodatkowe pytania to wal smialo - jestem aktualnie testerem softu dla avermedii do tego urzadzenia

Edytowane przez DJYano
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×