Skocz do zawartości
Aste

C++ Co To Jest Kompilator :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieję że znajdzie się tutaj jakiś programista który wyjaśni mi jedna rzecz.

Zaczynam czytać książke C++ dla każdego i mam za zadanie stworzyć pierwszy program a oto instrukcja z tej książki:

HELLO.cpp — twój pierwszy program w C++

Wpisz swój pierwszy program bezpośrednio do edytora, dokładnie przepisując jego treść. Gdy będziesz pewien, że został wpisany poprawnie, zapisz go do pliku, skompiluj, połącz i uruchom. Program wypisze na ekranie słowa „Witaj Świecie”. Nie martw się na razie tym, jak działa; teraz powinieneś jedynie poznać cykl tworzenia programu.

No dobra a więc przepisałem kod który był zamieszczony w książce do notatnika:

0: #include <iostream>

1:

2: int main()

3: {

4: std::cout << "Witaj Swiecie!\n";

5: return 0;

6: }

Zapisałem jako.cpp potem utworzyłem skrót i zrobiłem plik .obj który mam połączyć z tym plikiem .cpp żeby powstał program .exe

W jaki sposób mam to połączyć ?? robię wszystko poprawnie ? bo nie zacznę się tego uczyć jak nie wiem jak zrobić pierwsze zadanie :(

Proszę o pomoc bo zaciekawił mnie c++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trakcie kompilacji kompilator tworzy pliki obj i pliki lib. Plik lib to nic innego jak kilka plików obj w jednym wraz z indeksowaniem ułatwiającym dostęp do zawartości. Po kompilacji następuje linkowanie - linker zbiera pliki obj, lib, dll i następnie "skleja" je w jeden plik wykonywalny - na Windowsie EXE, na Uniksie ELF.

Jeśli jesteś lamą(czy tam amatorem) to weź sobie jakiś program specjalnie do tego przystosowany, Dev C++ czy Code::Blocks które są darmowe, tam sobie łatwo skompilujesz i odpalisz. Jak będziesz hardcorem to sobie będziesz w notatniku pisał programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kloose właśnie rano znalazłem ową stronę i już śmigam w programie Code::Block mam nadzieję że jak przestudiuję całą tą stronę czegoś mnie nauczy o programowaniu. A potem to tylko będzie ze mnie deus ex ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×