Skocz do zawartości
pilchu87

Wersje gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, a za miesiac bede uzytkownikiem ps3, ale juz teraz zamowilem kilka gierek przez allegro i mam w zwiazku z tym pytanie. Na allegro widze duzo gier w niskich cenach, lecz czesto sa to wersje nie na rynek europejski lub wersje dla daneo kraju - tutaj przyklad: kupilem PES '08 z okladka samego C.ronaldo (tutaj watek i moje pytanie http://www.ps3forum.pl/index.php?showtopic...mp;#entry72686) i jest to wersja hiszpanska chyba, oraz GTA 4 wersje ze stanow bodajze (ma oznaczenie dot. wieku typowo amerykanskie "mature +17").

Zatem chcialbym sie zapytac jakie sa roznice pomiedzy wydaniami w Us, i Europie (lub poszczegolnych krajach Europy)? Inaczej ocenzurowane? Problemy z patchami (patrz PES '08)? Ladniejsze/brzydsze/ubozsze wydania? Poprosze o pelna i wyczerpujaca odpowiedz na ten temat i z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej ocenzurowane(Nie wiem może)? Problemy z patchami (patrz PES '08)(raczej problemów nie powinno być)? Ladniejsze/brzydsze/ubozsze wydania?

Sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czasem między wersjami PAL i NTSC może być problem w graniu online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz też uważać na wersje dodatków - np. dodatki z Polskiego PSS nie odpalą się w większości na grze z USA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała różnica, ale zawsze coś... czasami okładki na opakowaniach są inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze nikt nie udzielil mi naprawde dokladnej odpowiedzi to dziekuje. Jesli nie bedziecie miec nic przeciwko, to wkleje tu odpowiedz czlowieka z innego forum, ktory troche mi ta kwestie rozjasnil:

"Nie znam różnic między grami US, EU, poza różnicą w wyświetlaniu. EU 50hz US 60hz. Druga sprawa to, że konsole ps3 nie mają teraz ograniczeń regionalnych i gra sprowadzona z US działa na konsoli EU. Sam tak sprowadzam gry, bo 59.99 dolara to troszkę różnica między sklepowym 220 lub 259 za GTA jaką widziałem w MM (sic!)

Tak, patch musi się zgadzać regionalnie. Ale gra sama ściąga poprawki, więc to nie kłopot. Inaczej sparwa ma się z np. map packami. Tu trzeba zassać samemu z odpowiedniego regionu. Ale to tez nie problem bo na jednej konsoli można mieć kilka kont założonych, sam mam 4 na różne rejony i nie ma z tym problemu.

Teoretycznie EU ma mniej klatek, ale lepszą grafikę US więcej klatek ale mniej poziomych lini w grafice. W praktyce różnice można zauważyć dopiero w grach, które śmigają w 60 klatkach. Przynajmniej kiedyś tak było przy ps2. Teraz mam same amerykańce i nie jestem w stanie tego zweryfikować, może ktoś mnie poprawi jakby co."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej kiedyś tak było przy ps2. Teraz mam same amerykańce i nie jestem w stanie tego zweryfikować, może ktoś mnie poprawi jakby co."

teraz gry nie są ani w PAL, ani w NTSC tylko w HD więc odświeżanie jest identyczne (bo zapewne chodziło Ci o to, że gry w PAL chodziły w 50hz, a w NTCS 60hz)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz gry nie są ani w PAL, ani w NTSC tylko w HD więc odświeżanie jest identyczne (bo zapewne chodziło Ci o to, że gry w PAL chodziły w 50hz, a w NTCS 60hz)..

Ilość linii też jest jednakowa.

Jednak wydawcy mogą być wredni i na stałe wpisać w kod gry z jakimi serwerami mają się łączyć w trybie rozgrywki on-line i po zakupie gry z Singapuru nie będzie można zagrać on-line z kumplami w Polski. Ale to nie blokada PS3 a widzimisię/"strategiczne rozmieszczenie zasobów" u wydawcy gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilość linii też jest jednakowa.

Jednak wydawcy mogą być wredni i na stałe wpisać w kod gry z jakimi serwerami mają się łączyć w trybie rozgrywki on-line i po zakupie gry z Singapuru nie będzie można zagrać on-line z kumplami w Polski. Ale to nie blokada PS3 a widzimisię/"strategiczne rozmieszczenie zasobów" u wydawcy gry.

O wlasnie, a czy ktos w jakiejs grze juz takiego zastosowal? Czy narazie jeszcze nikt na to nie wpadl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×