Skocz do zawartości
zmstr

Zagrajmy W... Czyli Jak Głupią Gadką Zepsuć Przyjemność Z Oglądania Gameplay'a

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że znalazłem tylko czysto techniczny temat:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/72576-fraps-gameplayyoutube-konwersja-itp/

a nie o samych wystawianych na YT filmikach, założyłem nowy wątek, by wyrazić swoją, a także poznać Wasze opinie na temat popularnych serii "Zagrajmy w". Nawet niezbyt zainteresowana tematem osoba, pewnie niejeden raz natknęła się na niektóre "superprodukcje" od których boli głowa. Postanowiliśmy dzisiaj z bratem w pracy obejrzeć sobie część rozdziałów Uncharted 3, które już są za nami (jakoś tak wyszło, że równocześnie kupiliśmy owe tytuły i równocześnie gramy :))

Na pierwszy ogień poszły wstawki użytkownika LukpajChannel (przykład: http://www.youtube.com/watch?v=-Bx2PVhsKOs&feature=relmfu ). Wszystko ładne, piękne, ale niech ktoś przebrnie 3 rozdziały z kretyńskimi komentarzami autora, bez załamania nad "poziomem" jego wypowiedzi, a ma u mnie schłodzonego pilsa. Barwę głosu gość ma nawet ok, ale wstawiając coś, co wszyscy mogą obejrzeć, raczej bym się przygotował, a nie bredził głupoty jeśli błyskotliwością bym nie grzeszył.

Wytrzymaliśmy tak dwa filmiki i po zapaleniu odstresowującego papierosa, postanowiliśmy zmienić kanał.

Trafiliśmy na kolejną perełkę (

). Tutaj duskutują dwie osoby i nawet na początku ich zdzierżyliśmy, pomimo dziwnej barwy głosu jednego z nich (może i nie jestem tolerancyjny, ale k***! jeśli ktoś chce być gdzieś lektorem to musi mieć dobrze brzmiący głos, tak samo jak atrakcyjna musi być kobieta startująca w zawodach miss etc.). Tak wytrzymaliśmy 2 filmiki, znosząc nawet kolejny brak przygotowania i błyskotliwości "lektorów". Kolejnego nie wytrzymaliśmy.... Jak ktoś z Was dotarłby do 3 części, to po rozmowie prowadzących o "Wiedźminie" w 99% procentach, wypowiecie się czy to w myślach, czy na głos, na temat debilności tego typu dyskusji.

Po co ten wątek, zapytacie. Otóż po to, by piętnować głupotę i robienie filmików z nudy. Każdy przecież może wrzucać filmiki, powiecie. Tak, ale niech się przygotuje i zrobi to w sensowny sposób, a nie zalewa YT badziewiem na zasadzie "o zrobię se filmik, popier***ę głupoty, będzie fajnie". Chłamowi mówię stop i jeśli nie będziemy piętnować badziewia, to to badziewie nas zaleje, bo po co się będziemy mieli wysilać i robić coś na poziomie?

Od modów zależy, czy pozostanie ten temat, czy wyląduje w śmietniku, więc jeśli by został, to czekam również i na Wasze zdanie na ten temat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jestem wielce ciekaw, co tak na prawdę sądzisz o tych materiałach co sam wrzuciłem.

Powiem szczerze... chyba z 50 filmików wrzuconych, o różnych grach i 99% z nich jest nagrywana bez większego przygotowania i dlatego wychodzi jak wychodzi.

Obejrzałem oba te filmiki co zapodałeś.

Jeśli założe sobie, że te filmiki nie są tworzone przez profesjonalistów, a raczej osoby robiące to z pasji, to jak dla mnie jest większość ok. Oczywiście nie uniknie się gadania "od rzeczy" i jeśli to gadanie sprowadzić tylko i wyłącznie do tego co się dzieje w grze, to wszystko byłoby ok. Co innego, jakby nagrywać i następnie dogrywać komentarz po nagraniu - można to robić wielokrotnie i doprowadzić poziom komentarza do perfekcji. Podejrzewam, że ktoś może tego nie zrozumieć, ale co innego tworzyć z pasji (dla siebie lub dla innych) a co innego za pieniądze lub na zlecenie.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jestem wielce ciekaw, co tak na prawdę sądzisz o tych materiałach co sam wrzuciłem.

Powiem szczerze... chyba z 50 filmików wrzuconych, o różnych grach i 99% z nich jest nagrywana bez większego przygotowania i dlatego wychodzi jak wychodzi.

Obejrzałem oba te filmiki co zapodałeś.

Jeśli założe sobie, że te filmiki nie są tworzone przez profesjonalistów, a raczej osoby robiące to z pasji, to jak dla mnie jest większość ok. Oczywiście nie uniknie się gadania "od rzeczy" i jeśli to gadanie sprowadzić tylko i wyłącznie do tego co się dzieje w grze, to wszystko byłoby ok. Co innego, jakby nagrywać i następnie dogrywać komentarz po nagraniu - można to robić wielokrotnie i doprowadzić poziom komentarza do perfekcji. Podejrzewam, że ktoś może tego nie zrozumieć, ale co innego tworzyć z pasji (dla siebie lub dla innych) a co innego za pieniądze lub na zlecenie.

Jak dla mnie to te słowa są święte :P . Ty naprawdę będziesz kiedyś gwiazdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakiś przymus oglądania tych filmików ? Nie...

Czy musisz za nie płacić ? Nie...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to znakomita większość filmików powinna zniknąć - bo nie jest robiona przez uber-pro zawodowców z nienaganną dykcją i komentarzami prosto z dzieł Homera...

Bez urazy, ale wydaje mi się, że chyba Tobie się nudzi - ale możesz wykorzystać ten wolny czas, i zaprezentować własną "profesjonalną" twórczość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co ten wątek, zapytacie. Otóż po to, by piętnować głupotę i robienie filmików z nudy. Każdy przecież może wrzucać filmiki, powiecie. Tak, ale niech się przygotuje i zrobi to w sensowny sposób, a nie zalewa YT badziewiem na zasadzie "o zrobię se filmik, popier***ę głupoty, będzie fajnie". Chłamowi mówię stop i jeśli nie będziemy piętnować badziewia, to to badziewie nas zaleje, bo po co się będziemy mieli wysilać i robić coś na poziomie?

No chyba nie myślisz, że takie "piętnowanie" na forumku powstrzyma zalew badziewia albo sprawi, że autorzy takich filmików będą się lepiej przykładać? Nie podejrzewam Cię o taką naiwność i myślę, że założyłeś ten temat żeby dać upust swojej frustracji. W takim razie polecam filmiki Klocucha, można się troche wyluzować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te słowa są święte :P . Ty naprawdę będziesz kiedyś gwiazdą

Szczerze mówiąc, nie wiem jak to odebrać... jako słowa krytyki, sarkazm ... czy może pochwałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie wiem jak to odebrać... jako słowa krytyki, sarkazm ... czy może pochwałę.

Pochwałe. Ja staram nigdy nikogo nie obrażać.

/////////////////////////////////////////////////////////////////

A tak poza tym jest taki dzieciak klocuch12 tera klocuchrecenzje. Mimo iż jest .......... dziecinny, ma głos jak by mała dziewczynka połknęła gwizdek, śmieje się z penisa (bez kitu), walnął tekst.... A w sumie po co pisać dam wam filmik. Mimo to iż on taki jest ja do niego problemów nie mam i po prostu go omijam. Lepiej według mnie się zamknąć i nic nie napisać zamiast hejtować

http://www.youtube.com/user/KlocuchRecenzje

A tu macie ten tekst co zacząłem pisać ale nie skończyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tylko, że to jest troll :P

pytanie ile filtrów musi być nałożone na jego głos :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tylko, że to jest troll :P

pytanie ile filtrów musi być nałożone na jego głos :banana:

Dzięki tobie siła sugestii nie zadziała ;_; Mój kolega miał kiedyś podobny głos.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej bys pograł a nie oglądasz filmy na YT

Jak załatwisz, bym w pracy legalnie mógł siedzieć przed konsolą to czemu nie....

ale możesz wykorzystać ten wolny czas, i zaprezentować własną "profesjonalną" twórczość...

Tiaaaa, jak nie mam do czegoś predyspozycji, to się za to nie biorę, a jak nie mam i się już biorę, to wyłącznie z pasji, o której wspomniał dragio. Tylko różnica polega na tym, że jeśli robione byłoby to z pasji, to ktoś by się do tego przyłożył. Ale mam rozumieć, że Ty nie krytykujesz nigdy ani twórców gier za gniota, tylko wykorzystujesz wolny czas i sam produkujesz hity. Nigdy też nie krytykujesz np. piłkarzy, że minęli się z powołaniem i grają piach, tylko wpadasz na boisko i pokazujesz własny talent. Mam nadzieję, że to porównanie uświadomiło Ci jaki jest sens zacytowanego przeze mnie kawałka Twojej wypowiedzi.

No chyba nie myślisz, że takie "piętnowanie" na forumku powstrzyma zalew badziewia albo sprawi, że autorzy takich filmików będą się lepiej przykładać? Nie podejrzewam Cię o taką naiwność i myślę, że założyłeś ten temat żeby dać upust swojej frustracji. W takim razie polecam filmiki Klocucha, można się troche wyluzować ;)

Wiesz co, jest jakiś mały procent szansy, że któryś z autorów natrafi na ten temat i choć trochę przyjmie słowa krytyki do siebie :) Gdyby takie piętnowanie było powszechniejsze, to i niektórzy "autorzy" wstydziliby się coś takiego wrzucać na YT. Gdyby nie było powszechnego piętnowania filmów, to dzisiaj pewnie w kinie byłoby już Kac Wawa 2 :P

Ja rozumiem tworzenie czegoś z pasji, ale niech do cholery ktoś się do tego przyłoży - jakoś, nie ilość, przede wszystkim. Pasjonuje mnie fotografia, ale z tysięcy zrobionych przeze mnie zdjęć, na forum miłośników fotografii nieśmiało wstawiłem raptem cztery, których się nie wstydziłem, a przecież mogłem ze 100 wrzucić, tylko po co? Pasjonuje mnie gitara, ale kawałek, który tworzę nie ujrzy światła dziennego przez najbliższe przynajmniej pół roku, dopóki nie dopracuję go w każdym najdrobniejszym szczególe, a mógłbym już go zaprezentować itd. można by podawać przykłady. Dlatego też nie lubię robienia czegoś na odp**** się i przy okazji zaśmiecania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, jest jakiś mały procent szansy, że któryś z autorów natrafi na ten temat i choć trochę przyjmie słowa krytyki do siebie

TIP: szanse wzrosną do 100% jeśli zamieścisz stosowną krytyke bezpośrednio pod filmikiem. Lepsze to niż zaśmiecanie tego forum bez sensu tematem do bicia piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zmstr

Jak żenujące, w czyjejś subiektywnej ocenie, nie byłyby te filmiki, to jednak są przejawem jakiejś tam twórczości/odtwórczości (zwał, jak zwał). Już wolę, jak ludzie próbują coś zrobić (bez krzywdy dla innych) niż kiedy konstatują jedynie zastaną rzeczywistość. Ci goście równie dobrze mogli zamiast nieszkodliwie lansować się na internecie, iść, powiedzmy na ten przykład, narobić komuś na wycieraczkę albo nawąchać się kleju.

Pozdrawiam

PS. Konstruktywnej krytyce mówię tak, malkontenctwu - nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem tworzenie czegoś z pasji, ale niech do cholery ktoś się do tego przyłoży - jakoś, nie ilość, przede wszystkim. Pasjonuje mnie fotografia, ale z tysięcy zrobionych przeze mnie zdjęć, na forum miłośników fotografii nieśmiało wstawiłem raptem cztery, których się nie wstydziłem, a przecież mogłem ze 100 wrzucić, tylko po co? Pasjonuje mnie gitara, ale kawałek, który tworzę nie ujrzy światła dziennego przez najbliższe przynajmniej pół roku, dopóki nie dopracuję go w każdym najdrobniejszym szczególe, a mógłbym już go zaprezentować itd. można by podawać przykłady. Dlatego też nie lubię robienia czegoś na odp**** się i przy okazji zaśmiecania internetu.

Czemu zakładasz, że ktoś się do tego nie przyłożył - bo nie spodobał ci się efekt końcowy ? To tylko Twoja subiektywna ocena - inna osoba może mieć zupełnie odmienne zdanie...

Zamiast pisać tutaj na forum, napisz normalną ocenę / opinię, bezpośrednio pod filmikiem który Ci się nie spodobał - a nuż autor przeczyta i następnym razem zrobi to lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, tworzone przeze mnie filmy, muszą dawać mi pewną satysfakcję. Jeśli nie jestem zadowolony z jakiegoś materiału, to albo go usuwam, albo zostawiam jakiś czas, bo może akurat jakiejś części materiału będę chciał użyć. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje filmy raczej nie są popularne, bo posiadanie zaledwie 20 widzów, to tyle co nic. Dla mnie każdy widz się liczy i jeśli akurat napisze coś pod filmikiem, to staram się to brać pod uwagę. Każda krytyka jest potrzebna - nawet ta chamska i prosta.

Ale czy liczba widzów o czymś świadczy ? - NIE. Czy o tym, że lubimy / lub nie, jakieś nagranie świadczy jego jakość ? - NIE.

Nie ma na polskim youtubie czegoś takiego jak standardy. Wystarczy, że pokażesz minecrafta, poprzeklinasz trochę, porzucasz mięsem, albo nazwiesz filmik "Minecraft - Tarcza Szmato" i HIT MUROWANY. Jak dla mnie, jest to proste - częśc z widzów nie ogląda / subskrybuje kogoś dla zawartości filmów, tylko po to aby zobaczyć jak dana osoba się np ..wysławia, wydurnia, szydzi z kogoś. Nie raz i nie dwa zaobserwowałem to na przykładzie gigantów youtuba i tych maluczkich. Krytyka od tych dużych się odbija, a od tych małych potrafi odrąbać wielki kawał motywacji, tylko dlatego, że komuś nie spodobał się głos/muzyka/ czy sam film.

Jeśli będziemy mieli dystans do siebie, oraz do tego co oglądamy na youtubie, to zdamy sobie sprawę, że nawet Rocka czy Roja DA SIĘ OGLĄDAĆ z przyjemnością. I nie ukrywam, nie jestem ich fanem, ale to co prezentuje Rock mi odpowiada. A oglądając Roja zastanawiam się, kto chciałby go w ogóle oglądać - ale, jego filmy ze współpracy z gram.pl (czy jak im tam) już zaliczam do tych , które spokojnie dałbym radę oglądać. Nie lubię po prostu jak ktoś przeklina w filmikach...a dokładnie przeklina nagminnie i sam staram się (podkreślę to nawet) nie przeklinać w tym co nagrywam. I powiem więcej na koniec - takiego klocucha to w ogóle nie oglądam, ale jeśli komuś sprawia przyjemość naśmiewania się z kogoś, to już ich problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie lubie Wonzia posłuchac. Nie dość że fajne gry pokazuje, to jeszcze trafia do mnie sposób w jaki o nich opowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoshi7901 jest świenty, CTSG także jest spoko.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam przewaznie chłopaków z NZ i ich nagrania ale czasami też tych z gry-online.pl...oczywiście poza Yuenem czy jakoś tak...jego nagrania 90% osób omija szerokim łukiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem tych, o których wspominacie - yoshi7901 jak dla mnie świetny tak właśnie powinno wg mnie wyglądać spontaniczne amatorskie omawianie gier :) Co do CTSG87 fajniejsza barwa głosu głównego lektora, ale jakoś yoshi mi lepiej podchodzi. Wonziu jakoś zbyt chilloutowo "lektoruje" :P

Bardzo podoba mi się ostatnia wypowiedź Dragio, właśnie w części jego wypowiedzi jest zawarte to, o co mi chodziło, gdy zakładałem ten temat. To, że trafiło akurat na tych dwóch, których dałem jako przykłady, nie znaczy że chodzi mi tylko o nich. Właśnie główny problem polega na tym, że tak jak Dragio napisał, na YT nie ma czegoś takiego jak standardy. Gdy net w Polsce dopiero raczkował w domach prywatnych, to było nie do pomyślenia. Jeśli ktoś z Was pamięta erę magów internetowych, czy to scenowych jak np. Dragon, czy ogólnych jak ZałogaG, NoName itp., to wie, że wtedy nie było miejsca na tandetę. Chciałeś coś robić w necie - musiałeś się napocić i poprawiać setki razy to co stworzyłeś. Nie liczyła się ilość artów, ale ich jakość. Pamiętam jak mając niespełna 20 lat kląłem pod nosem, gdy chłopaki z ZG odsyłali mi tysiąckroć rzeczy do poprawy. Może dzięki temu właśnie jestem tak "purystyczny" jeśli chodzi o jakość tego, przez co się reprezentuje siebie w internecie.

BTW: dragio weź podrzuć jak się Twój kanał nazywa, bo znalazłem jakiś DragioMaster, ale nie wiem czy to Twój czy nie :)

Edytowane przez zmstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, DragioMaster to mój kanał na YT.

Ja z osób które jeszcze oglądam na YT zalicza się: Moskit , Bungo21, oraz CzesiuGM ...czy tam CzesławGM .

Co w nich takiego szczególnego?

Moskit ma całkiem niezły głos i przyjemnie mi się go słucha i ogląda nawet w takich nudnych grach jak Euro Track Simulator 2 ...

Bungo ma świetny głos i gry w jego wykonaniu naprawdę miło się ogląda, mimo, że czasem nieźle coś psuje i ciągle coś zapomina.

a Czesław GM ... głos iście radiowy i idealny do recenzji. Z tego co pamiętam, to Moskit jest w redakcji PCgamer ... Czesiu w redakcji Miastogier a Bungo to nie wiem, ale chyba ma partnera z Machinimą ...

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTSG robi naprawdę bardzo fajne materiały. Ma przyjemną barwę głosu i gada od rzeczy, dzieli się z nami podczas "lets pleji" swoimi refleksjami na przeróżne tematy związane z grą i rzeczy znajdujące się w niej. Potrafi zaciekawić widza tak, że chce się oglądać jego produkcję dalej. Sam obejrzałem cały jego zagrajmy w Heavy Rain i Bulletstorm (gry już miałem wcześniej ukończone, ale ciekawą sprawą było posłuchać jego opinii, refleksji). Często też słucham nagrań pad.tv.. głównie jak jadę gdzieś i mam długą drogę do pokonania to sobie odpalam i słucham. Polecić mogę jeszcze gameplayzmaxim, bo gościowi nie zależy na fejmie, sławie, subskrypcjach, kasy, ale na pokazaniu nam danej gry, poleceniu, omówieniu jej, pomocy w wyborze. Reszty osobistości z YouTube co do gier praktycznie nie oglądam.

Edytowane przez Ghostbuster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×