Skocz do zawartości
marko

gwarancja Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden sprzedawca o zdrowych zmysłach nie będzie sm naprawiał sprzętu ! Jeśli sprzęt ma gwarę u Sony to on automatycznie prześle go do Sony. Baa jeszcze ci będzie np kazał płacić za kuriera (małe sklepy przeważnie tak robią). Stary uwierz mi że tak jest :) Zresztą nie chciałbyś widzieć sprzętu po naprawie np w MM serwisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden sprzedawca o zdrowych zmysłach nie będzie sm naprawiał sprzętu ! Jeśli sprzęt ma gwarę u Sony to on automatycznie prześle go do Sony. Baa jeszcze ci będzie np kazał płacić za kuriera (małe sklepy przeważnie tak robią). Stary uwierz mi że tak jest :) Zresztą nie chciałbyś widzieć sprzętu po naprawie np w MM serwisie :)

z całym szacunkiem ale czy Ty czytasz moje posty?  ;) Bo dokładnie piszesz to co napisałem a później mi mówisz żebym w to uwierzył. Skoro to napisałem to w to wierzę.  ;)

Sprzedawca nie ma prawa obciążać klienta żadnymi kosztami związanymi z naprawą (kurierem również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten graf to odnosił sie do realnego rozpatrzenia problemu naprawy. Z całym szacunkiem czytam twoje posty. Ale klient tylko teoretycznie może oddać na rękojmie do sklepu kiedy ma gwarancję jeszcze u Sony. Sprzedawca na bank nie będzie robić tego u siebie, tylko wyśle do Sony. Co ciekawe jak wyśle do Sony na gwarę to sprzedawca jest tylko "pocztą" i wtedy jego nie obowiązują już prawa rękojmi i możesz mu nagwizdać jak się naprawa będzie przedłużać itp. Dlatego napisałem ten graf. Tak faktycznie wygląda naprawa sprzętu. Nie napisałeś tego co ja :)  Ty podałeś, że klient ma wybór (teoretycznie), a ja podałem jak jest, stąd ta różnica zdań.  Peace bro ;)

Co do kuriera to w ramach rękojmi nie, ale już jak powiesz magiczne słowo " chce oddać na gwarancję " To on już może skasować za kuriera ciebie, bo wtedy sklep jest tylko pośrednikiem nie gwarantem. Tylko weź udowodnij sklepu że chcesz to do nich na rękojmie nie na gwarę :) .. uff puźno spać czasss....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak jest z karta gwarancyjna?? mialem sie zglosic jakis czas temu do Media Markt po gwarancje w wziac ze soba fakture.. co jest jeszcze potrzebne?? jakas karta gwarancyjna do podbicia?? nie moge nic takiego znalezc :( jak to wyglada ewentualnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie , żę do 14 dni roboczych powinni rozpatrzyć mi problem.

Jak ja oddawałem konsole (ku mojemu zdźiwieniu w MM) , pani  , która przyjmuje sprzęt powiedziała mi , że będe musiał czekać od 4 tyg. do 2 miesięcy.

Jakbym oddał w serwisie było by ciut szybciej ( 8D <uklon>).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nifelheim

Czy otwarcie obudowy ps3  , sprawia że trace gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu oddaj im cell'a samego jak ci sie spali :) Zresztą otwórz zobaczymy co powiedzą :D

A co do koszt obciążeń kuriera. Oddasz do sklepu na gwarancję to może cię obciążyć sprzedawca bo oddajesz na "gwarancję". Jeśli oddasz na "rękojmię" nie ma prawa.

// byk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy otwarcie obudowy ps3  , sprawia że trace gwarancje ?

Zależy , w którym miejscu.

Jeśli rozbierzesz cała PS3 , to jest raczej oczywiste , że do serwisu nie masz po co iść.

Jeśli wymienisz dysk na większy(lub mniejszy) , to raczej (w przypadku wymiany na nową) dostaniesz dysk fabryczny (60GB).

A moje pytanie brzmi :

Czy jeśli mam czekać od 4 tyg na konsole , to znaczy , że w MM mnie wuch***li ??

Mam do nich zadzwonić  , czy co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i tu jest pies pogrzebany :) Jeśli to gwara, to można czekać do upaćkanej śmierci według prawa. Rękojmia termin 14 dni na odpowiedź, ale też jest jakoś ścisle ustalony termin w którym powinien sie sprzedawca uwinąć z naprawa. Niestety nie jestem specjalistą od rękojmi tylko od gwarancji :P

Nie bój żabska żadna lepsza firma taka jak Sony nie pozwoli sobie na badziewny serwis.

Ogólnie to lepiej żeby konsolka sie nie uszkodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu na zasilacz (który kosztował mnie 890zł-950W) , oddałęm go do reklamacji(bo padł) 22 chyba , a dostałem z powrotem na początku stycznia (wg. gwarancji mieli się uwinąc w max 14 dni i ani minuty dłużej) , ale mi wytłumaczono , że były święta , były urlopy , samochody nie jeździły , bo drogi zaśnierzone ( :P ::) :X <uklon> <uklon> ;D =] :D) itp , itd .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sama faktura zakupu konsoli może posłużyć jako gwarancja. Bo przy kupnie nie dostałem żadnych papierów, prócz faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe , bo jak kupujesz w pudełku musi być(wraz z instrukcją i innymi papierami) karta gwarancyjna , a bez karty nie masz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemożliwe , bo jak kupujesz w pudełku musi być(wraz z instrukcją i innymi papierami) karta gwarancyjna , a bez karty nie masz gwarancji.

Inne papiery wszystkie mam, ale bez gwarancji.Tylko instrukcję obsługi.Więc muszę się przejść do sklepu z fakturą, żeby wystawili mi gwarancję.

warnban.gif Podpis zmień na regulaminowy. Warn 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Generalnie gwarancja jest (powinna być) w pudełku z PS3. Powinna być podbita przy zakupie ale niektóre sklepy (np. MM) podbijają gwarancję w ciągu 7 dni od zakupu na podstawie dowodu zakupu - czyli w Twoim przypadku faktury. Jeżeli faktura jest wystawiona na firmę to oprócz gwarancji obejmuje Twoją firmę prawo RĘKOJMI, które od 2003 r. przestało obowiązywać klientów indywidualnych. Rękojmia trwa 12 miesięcy równolegle z gwarancją.

Inne papiery wszystkie mam, ale bez gwarancji.Tylko instrukcję obsługi.Więc muszę się przejść do sklepu z fakturą, żeby wystawili mi gwarancję.

warnban.gif Podpis zmień na regulaminowy. Warn 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już wyjaśniłem tą sprawę.W moim przypadku faktura jest gwarancją tak jak wspomniałeś.W przypadku awarii sprzętu idę z fakturą i plejem, wtedy oni na podstawie faktury wystawią mi gwarancję ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tybet64

Witam.Ja oddałem swoją do serwisu autoryzowanego i mi ją spieprzyli dokładnie.Przed naprawą nie chodził tylko wentylator,po "naprawie" oprócz wentylatora nie ma również systemu.Jak ktoś jest z Bielska-Białej to nie dawać do serwisu na Kazimierza Wielkiego.Już kiedyś spieprzyli mi dwa magnetowidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po cholerę zaniosłeś coś do nich po raz trzeci? Ludzka głupota nie zna granic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po cholerę zaniosłeś coś do nich po raz trzeci? Ludzka głupota nie zna granic...

Po prostu jest wyznawcą zasady "do 3 razy sztuka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

i ps3 troche rozni sie od magnetovidu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×