Skocz do zawartości
Gość Puchacz

Buczenie w glosnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Puchacz

Witam !

Podłączyłem PS3 do kina domowego swiatlowodem. Video kablem composite od PS2. Od tego momentu w glosnikach mam straszne buczenie. Jak odłącze kabel video od konsoli lub wyciagne kabel zasilania buczenie ustępuje. Proszę o pomoc co mam zrobić z tym fantem bo grać się nie daje. Po za buczeniem jescze na TV przesuwają się białe pasy.

Puchacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem....

podłączonego ps3 mam do amplitunera za posrednictwem światłowodu i też jest buczenie .... i troszke zniekrztałcony głos .... ; /

jakim cudem to jest tak . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daczek84

mam podlaczona konsole do zwyklego telewizora sd poprzez kabel SCART.Tez zauwazylem buczenie w glosnikach tylko ze w telewizorze i do tego zaklocenia w wyswietlanym obrazie.W grach NTSC obraz jakby troszke migocze.Gdy odepne kabel antenowy z telewizora i zostawie podlaczony tylko jeden kabel od konsoli to wszystkie objawy ustepuja.Tak jakby sygnal z anteny powodowal w tle podczas gry zaklocenia.Sprobujcie i dajcie znac czy cos pomoglo bo ja tez sie tym troche martwilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor i konsola podpiete do tego samego gniazdka elektrycznego, czy nie? Gniazdko ma bolce, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daczek84

Telewizor i konsola podpieta przez listwe z bolcami a sama listwa podpieta do gniazdka w scianie ktore chyba nie ma zmostkowanego bolca z zerem bo to jest instalacja elektryczna starego typu milion razy przerabiana.Najlepsze jest to ze na Ps2 i X Boxie nie mam tego problemu-tylko jak podepne Ps3.probowalem juz na roznych kablach i efekt jest ten sam-buczenie ustaje jak odepne z TV antene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, ze z anteny idzie prawdopodobnie inna faza, ja tam elektryk nie jestem. Niech ktos madrzejszy sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, kolega ma antene....

a ja mam konsole podłączona do monitora....

obraz jest ok :)

nawet bardzo okey :)

no ale dzwiek jest dziwny... i nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane....

a jak pisałem mam podłączoną konsole do amplitunera za pomocą kabla optycznego....

a konsola z monitorem łączy się za pomocą hdmi-dvi (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Jesli tv jest podlaczony do kablowki to tv moze sie dziwnie zachowywac przy roznych wejsciach scart,chinche itp. Proponuje zakup izolatora galawniczego (koszt kolo 20zl) powinno pomoc. Wpina sie go miedzy telewizorem a kablem od kablowki. Mi osobiscie pomogl jak mialem kablowke. Nie wiem jak sie nazywa to zjawisko , ale widocznie moze masa kablowki laczy sie z masa scarta/ masa glosnikow czy cos takiego. Ale jesli po odlaczeniu kabla kablowki nadal wystepuje jakis efekt uboczny to trzeba szukac problemu gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze ja mam optycznie podlaczone głosniki z ps3 i mam słyszalen buczenie wiecie czym to jest spowodowane . .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wiatraczkami w PS3? xD A tak na serio masz coś ze sprzętem AUDIO, bo jak sam mówisz Optyką się łączysz więc problemów nie powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie sa wiatraczki....

napewno nie .....

qrcze denerwuje mnie bo w sumei nawet przy dvd ogladaniu jest ot ; o

chore to ; /

amplituner czy głosniki winne . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz głosniki do czegos innego (np do wieży) i zobacz czy będzie buczenie, chociaż stawiałbym na amplituder. Albo przeczyść specjalnym płynem kabelki od głośników i sprawdź czy nie ma zwarcia (wystarczy jeden maluuuutki drucik) Ja tak miałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się coby nie dublować.

Mam TV 32 Thomson Scenium, sygnał jest z Aster i oni dają dekoder na C+ między innymi, który oczywiście mam ;) I teraz tak - buczenie w głośnikach jest zawsze kiedy PS3 jest podpięta (nie musi być włączona) na programach z dekodera i oczywiście podczas grania. Na "zwykłym" sygnale, bez dekodera, nie ma tego dźwięku.

Czy tu też pomoże izolator czy jakoś inaczej można to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale buczenie wystepuje kiedy? Jak grasz czy jak ogladasz programy z dekodera? A ten izolator to gdzie chcesz wsmarowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale buczenie wystepuje kiedy? Jak grasz czy jak ogladasz programy z dekodera? A ten izolator to gdzie chcesz wsmarowac?

Kiedy gram i kiedy oglądam C+ - czyli kiedy sygnał idzie przez ten dekoder asterowy :/

Rozumiem, że izolator pełni rolę przejściówki, która niweluje jakąś tam różnicę między sygnałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie to nie sa wiatraczki....

napewno nie .....

qrcze denerwuje mnie bo w sumei nawet przy dvd ogladaniu jest ot ; o

chore to ; /

amplituner czy głosniki winne . ?

sprawdź otyka czy jest dobrze dociśnięty ,ewentualnie ustaw sygnał fonii na optyczny kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy gram i kiedy oglądam C+ - czyli kiedy sygnał idzie przez ten dekoder asterowy :/

Rozumiem, że izolator pełni rolę przejściówki, która niweluje jakąś tam różnicę między sygnałami.

To jeszcze powiedz do czego podpiete masz ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze powiedz do czego podpiete masz ps3.

Do TV - do eurozłącza są wpięte 3 kable - całość bodajże AV Cable się nazywa. No i jak mówię - kiedy przełączam się na AV - czyli albo gram albo oglądam C+ - buczy aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczenie bierze się z różnicy fazy (pomiędzy zerem z gniazdka a zerem kablówki) i najczęściej nie ma nic wspólnego z PS3 (buczenie może wygenerować dowolne włączone urządzenie), liczy się tylko przepływ prądu.

Wpięcie do amplitunera kablówki (jako anteny radiowej) wygeneruje gigantyczne buczenie. To samo gdy telewizor wepniemy do amplitunera kablami miedzianymi. Dotyczy to też komputera (zastosowanie kabla bez zera spowoduje uziemienie na obudowie i ostre wyładowania).

Rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie zaizolowanie kablówki poprzez zastosowanie izlatorów galwanicznych (na allegro chodzą po parę złotych).

Uziemianie w inny sposób, np kablem do kaloryfera może spowodować spalenie tego i owego, a jak jeszcze ktoś w bloku wpadł na podobny pomysł to albo wywalicie korki albo kogoś porazicie. Ignorujcie wszelkie porady mówiące, 'że ja tak zrobiłem i nic się nie stało'. Z tego co wiem, w normalnych 'blokowiskowych' warunkach inne różnice potencjału nie występują.

Nie jestem elektrykiem, ale sam miałem ten problem i zmagałem się z nim bardzo długo (ilość przeczytanych artykułów w necie poleciała w tony) :)

Na samo wspomnienie buczenia nie jest mi do śmiechu....

Aha, i sporo też zależy od instalacji elektrycznej w mieszkaniu, obecności zer w gniazdkach i wyprowadzenia zera na zewnątrz. Wszelkie problemy możecie rozwiązać zapraszając znajomego elektryka z miernikiem. W 5 minut powie co i jak i co trzeba zrobić (ale proponuję zacząć od izolatorów galwanicznych).

Edytowane przez Agryppa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Mam PS3 podłączone do amplitunera kablem HDMI, a amplituner do TV też kablem HDMI. I czasem w głośnikach od TV słychać piski (nawet na kanale telewizji, która nic z HDMI wspólnego nie ma) - nie występowały gdy nie było amplitunera. Wszystko podłączone do uziemionych gniazdek. Nie przeszkadza to jakoś strasznie, ale ciekawi mnie co to może być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie. Mam PS3 podłączone do amplitunera kablem HDMI, a amplituner do TV też kablem HDMI. I czasem w głośnikach od TV słychać piski (nawet na kanale telewizji, która nic z HDMI wspólnego nie ma) - nie występowały gdy nie było amplitunera. Wszystko podłączone do uziemionych gniazdek. Nie przeszkadza to jakoś strasznie, ale ciekawi mnie co to może być :P

Kiedys słyszalem ze takie rzeczy sa spowodowane dlogoscia kabli HDMI i w twoim przypadku one nie powinny przekraczac 40cm ale ile w tym prawdy to nie jestem pewien.

Bo jezeli posiadasz PlayStation3--->(hdmi -wiecej niz 70cm)---> amplituner--->(hdmi -wiecej niz 70cm)---> Flat TV to by sie ta teoria sprawdzala chyba... (firma kabli i jakosc wykonania tez jest bardzo istotna a w wiekszosci przypadkow firmy krzak nie mozna przyrownywac do np. kabla hdmi od sony z reszta to chyba wiesz)

Tak ze w twoim przypadku to moze byc spowodowane samymi kablami ale cholera wie...

www.google.com

pozdrawiam

Edytowane przez Armand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie. Mam PS3 podłączone do amplitunera kablem HDMI, a amplituner do TV też kablem HDMI. I czasem w głośnikach od TV słychać piski (nawet na kanale telewizji, która nic z HDMI wspólnego nie ma) - nie występowały gdy nie było amplitunera. Wszystko podłączone do uziemionych gniazdek. Nie przeszkadza to jakoś strasznie, ale ciekawi mnie co to może być :P

Mozę wymiana kabla HDMI pomoże <_< ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kable mam nie najgorszej jakości. Do TV z AMPa idzie kabel 3m (krótszy być nie może, bo w ścianie idzie) a z PS3 do AMPa idzie 1,8m - też jest to związane z umiejscowieniem plejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kable mam nie najgorszej jakości. Do TV z AMPa idzie kabel 3m (krótszy być nie może, bo w ścianie idzie) a z PS3 do AMPa idzie 1,8m - też jest to związane z umiejscowieniem plejki

no to PRAWDOPODOBNIE masz juz odpowiedz na pytanie...

Edytowane przez Armand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, długość kabla hdmi nie ma znaczenia, ja używam 12m.

Po drugie, nie masz wszystkie uziemionego. Amplituner na 100% ma płaską wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×