Skocz do zawartości
Gość Puchacz

Buczenie w glosnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Racja :/ Dopiero teraz zauważyłem, że nie ma bolca. Czemu właściwie tak drogie urządzenia nie mają uziemienia? Chyba ma to jakieś techniczne wytłumaczenie?

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zauważyłem(usłyszałem) buczenie w głośnikach tv, gdy mam połączoną PS3 z TV poprzez hdmi.Gdy wyjmę kabel albo z TV albo z PS3 to buczenia nie słychać.Buczenie występuje tylko wtedy, gdy PS3 jest wyłączona i zmienione jest źródło sygnału na źródło z dekodera. Gdy zmieniam na inne źródło lub odłączę kabel HDMI to jest ok. Kabel jest z pozłacanymi końcami, ale firmy ActiveJet.Orientujecie się może, czy jest to wina kabla, czy może coś poważniejszego?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też to występuje, tyle, że po przełączeniu z HDMI na zwykłe wejście antenowe. Widać nic z tym nie zrobisz

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TV, ps3 i dekoder sa podlaczone do tej samej listwy z pradem? Moze jakas roznica mas/faz albo cos?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TV, ps3 i dekoder sa podlaczone do tej samej listwy z pradem? Moze jakas roznica mas/faz albo cos?

Może faktycznie coś z tym jest, wszystko do jednej listwy podpięte...

Sebol, qgar dzięki za próbę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mi sie wydaje, ze problem moglby byc jakby urzadzenia byly podlaczone do roznych gniazdek. Jezeli do jednej listwy, to raczej powinno byc okej. Ale poki co i tak nie mam innej koncepcji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zapytać o zjawisko "Buczenia" z głośników w momencie podłączenia PSki za pomocą kabelka AV. Zjawisko występuje w momencie podłączenia PSki do urządzenia audio, zarówno czy jest to kino domowe czy telewizor, nie ważne czy konsola jest włączona czy też nie. W chwili wypięcia kabla z PSki buczenie ustaje. Podczas odgrywania dźwięków jest to niesłyszalne ale podczas cichych scen to po prostu irytuje tym mocniej im mocniej ustawiona jest głośność. Będąc w miejscu zakupu podłączyli moją konsolę pod swoj sprzęt "chyba jakiś zestaw creative" i tego efektu nie było stwierdzając, że to wina kabelka. Po zakupie nowego stwierdziłem, że nic to nie pomogło.

Przy uzyciu kabla HDMI i przesyłaniu przez niego dzwięku owe buczenie ustępuje, ale ograniczam się do dzwięku stereo.

Popytałem troche wójka Google znalazłem jeden przypadek podobny do mojego ale niestety pozostawiony bez odpowiedzi: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1429414.html u mnie nie wystepują defekty w postaci obrazu.

Proszę o jakąś pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze że masz przez HDMI bo jest lepszy dźwięk. A sprzęt jakiej masz firmy? Dawno kupiłeś? Może to też być wina napięcia albo to nie wina kabla tylko któregoś z wejść i sie po prostu sprzęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino jest Panasonic model SA-HT70 jest paroletnie bliżej nie określę.

Telewizor do którego próbowałem podłączyć przed HD był SONY model KV-21FX30K

Może to być kwestia jakichś ustawień nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci powiedzieli że to kabel a to nie kabel to prawdopodobnie się sprzęga czyl wejście przy playu albo przy telewizorze jest zepsute.

np. jak dotykasz końcówke kabla to się sprzęga i buczą głośniki.

Tak mi się wydaje że to któreś z wejść jest zepsute i się sprzęga. Ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w jakimś zestawie głośników Creative (nie wiem jaki ten sklep posiadał) się nie sprzęga :/ I tu cała teoria upada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem ze strony elektronicznej. Więc tak na zestawie kina domowego albo ps3 doszło do zwarcia na scalaku odpowiadającym za wyjście audio(tak zwana końcówka mocy). Bardzo możliwe, że ścieżki się zwarły albo scalak do wymiany. I słychać to słynne buczenie. Wynika to z tego, że napięcie wchodzi dodatkowo na kanał audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mogło i tak być

najlepiej wymień w pizdu telewizor, i kino domowe smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak Podłączyć Kosnole Ps3 Pod Kartę Dźwiękowa Creative Sound Blaser X-fi Exteme Sound Oem ?? Karta Posiada wyjscie i wejscie optyczne a takze 5 wejsc typu jack 3.5 mm prosze o pomoc bo mam problem

Wiec Tak Mam Podłączone Już Jest Dźwięk w Menu Bajka Ale Gdy Włącze Gre Dźwiek Zanika I nie ma Go Wgl Tak Samo jak Włącze piosenke

Edytowane przez cichy123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop, ale po co zaczynasz kazde słowo z wielkiej litery? oO

A Tak Sobie Bo Mi Wygodniej :P Po Za Tym Chciałbym Odpowiedzi Na Moje Pytanie A Nie Jechania Po Mnie Za To Jak Pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tak Sobie Bo Mi Wygodniej :P Po Za Tym Chciałbym Odpowiedzi Na Moje Pytanie A Nie Jechania Po Mnie Za To Jak Pisze

Jak to dobrze, że myślisz o sobie w pierwszej kolejności ;) Takie dziwadła bardzo niefajnie się czyta innym użytkownikom. No wiec śpieszę poinformować, że pisanie w ten sposób stanowi naruszenie Regulaminu Forum w punkcie § II. pkt 2 i jest karane stosownym ostrzeżeniem. Póki co słownym.

Próbowałeś ustawień karty dźwiękowej? Od tego zazwyczaj się zaczyna gdy chce się przełączyć źródło dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte dziwiekowa mam ustawione dźwięk jest keytone jest , jak włącze mp3 to leci i pochwili zanika w grach jak włacze gre to jest takie buczenie nie wiem co sie dzieje do dam ze do karty mam podłączone głosniki creativaT6100 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może być tak, że konsola wysyła dźwięk np. w menu w stereo i jest ok. Ale potem jak włączysz grę, to konsola przesyła już dźwięk np. w DD.5.1 (to też zależy oczywiście od gry i ustawień dźwięku w PS3), i karta już tego nie odczytuje poprawnie. Moim zdaniem, choć oczywiście działam tu na zasadzie domniemywań, należy ustawić w konsoli jeden sposób wysyłania dźwięku i taki sam również w karcie dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może być tak, że konsola wysyła dźwięk np. w menu w stereo i jest ok. Ale potem jak włączysz grę, to konsola przesyła już dźwięk np. w DD.5.1 (to też zależy oczywiście od gry i ustawień dźwięku w PS3), i karta już tego nie odczytuje poprawnie. Moim zdaniem, choć oczywiście działam tu na zasadzie domniemywań, należy ustawić w konsoli jeden sposób wysyłania dźwięku i taki sam również w karcie dźwiękowej.

No Tak Ale Mam Zaznaczone Linear PCM 2 Ch.44.1 kHz i Linear PCM 2 Ch. 48 kHz

I nie mogę tego odznaczyć nie wiem czemu zaznaczam DD 5.1 Ch i DTS 5.1Ch muzyka gra ale pochwili zanika dźwiek

Keyton jest normalny np jak wejde w demka to przy np ufc jest muzyka przy obrazku ale jak juz włącze to niema

Ok Temat Uważam Za Zamknięty Już Sobie Poradziłem Podłączyłem Kabelek Pod Tv Ustawiłem Zeby dzwiek Z kosnoli Szedł Hdmi a Potem Optykiem Do Karty Dźwiękowej W Pc ;) Z góry Dziękuje wszystkim za pomoc

Edytowane przez cichy123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuje temat ale jednak zauważyłem, że ps3 generuje buczenie ;d bo gdy podłącze pod telewizor ps3 to kablem od anteny przechodzi buczenie do telewizora w salonie :D i tam buczy a jak wyłączy się ps3 z prądu to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorr za odkop ale mam podobny problem. Ps3 podlaczone do Telewizora Panasonic 32' kablem HDMI prze ktory idzie obraz oraz do aplitunare kablem optycznym przez ktory leci dzwiek. I niby wszystko OK ale telewizor buczy z głosnikow tzn jak robie glosniej to one glosniej buczą :/ Moge sciszyc ale na dluzsa mete to dosc uciazliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×