Skocz do zawartości
Tomek47

Pierwsze wspólne utwory.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam :)

Wraz z kolegą nagrywamy wspólne, pierwsze piosenki - on śpiewa, a ja robię podkłady muzyczne. Chciałbym, aby ta muzyka trafiła do jak największej liczby słuchaczy, abym mógł poznać opinie innych i mógł wyciągnąć odpowiednie wnioski. Jestem otwarty na krytykę lecz uzasadnioną. Wokal nagrywany jest w domowych warunkach, a bity robię w FL Studio. Podaję link kanału na youtube: http://www.youtube.c...l?feature=watch Nasze wspólne utwory można rozpoznać po nazwie : Bastek&Gałaziak. Zachęcam do posłuchania wszystkich piosenek, dzięki za uwagę. Pozdro!

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie...popracujcie trochę nad mixem...ogólnie jest okej ale czasami wokal ginie w dźwięku...postarajcie się ustalić jakiś max dla każdej ze ścieżek i dajcie żeby wokal był troszkę głośniej niż pozostałe ścieżki...i coś mi nie pasuje z wokalem...czy dorzuciliście tam jakiegoś chorusa albo reverb ? czy po prostu w pomieszczeniu w którym to było nagrywane jest takie echo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękówka, możliwe, że coś przekombinowałem bo czasami próbuję zmieniać wokal :) Najlepiej to jakby ktoś inny zajął się Mixem/Masterem bo na tym się już trzeba poważnie znać i mieć dobry sprzęt, ale nie znam nikogo takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też się nie znam aż tak xD co widać po moim soundcloudzie XD

No ale człowiek uczy się z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominam często że nikomu go nie podaje a o o nim wspominam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przesłuchałem tak na szybko, później posłucham dokładnie. Utwory wpadają w ucho, niezłe :)

Ale wróćmy do tematu. Może ktoś jeszcze che podzielić się jakąś opinią na temat moich wspólnych utworów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo kombinujesz z efektami na wokalu...

Używacie jakiegokolwiek popfiltra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dostaję od kolegi praktycznie gotowy wokal, który dodaję tylko do podkładu. Czasami, ale rzadko, użyję jakiegoś filtru.

Edytowane przez Tomek47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby kumpel dawał Ci totalnie czysty wokal bez żadnych przeróbek i filtrów...wtedy jak będziesz sam to miksował to bedziesz miał wpływ na to jak to bedzie brzmiało ostatecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że czasami koleżka złącza kilka wokali w jeden i później mi wysyła już kompletny wokal :) A przeróbkami to ja już się zajmuję, chociaż niewiele już poprawiam. Jest nagrywany w domowych warunkach, może dlatego, jak pisał @TRaCeGuitar, jest takie echo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popfiltr to ta "pończocha" przed mikrofonem, a nie efekt ;)

A echo można zlikwidować na wiele różnych sposobów, które niekoniecznie zrujnują Was finansowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok czyli głównie chodzi o przekombinowany wokal? Poza tym, wokal mieści się w miarę w bit? Muzyka jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść jakiś fragment samego wokalu, bez tych wszystkich "upiększaczy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...poproś o czysty wokal bez żadnych dodatków bez nakładania pięciu takich samych ścieżek itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×