Skocz do zawartości
alfik

Słuchawki +/- 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrych słuchawek nausznych w cenie ok. 150 zł. Może sami używacie słuchawek w podobnym przedziale cenowym i chcielibyście je polecić?

Będę ich używał przede wszystkim przy komputerze (do PS3 mam oficjalne bezprzewodówki 7.1) do słuchania muzyki, oglądania filmów i ewentualnego grania (choć to raczej rzadko mi się zdarza. ;))

Prosiłbym o linki do allegro z ciekawymi propozycjami i krótkim uzasadnieniem dlaczego właśnie te słuchawki polecacie.

Chciałbym też, żeby słuchawki były wytrzymałe. Nie żebym rzucał nimi o ścianę czy coś ;), chodzi po prostu o to, żeby służyły mi długo. Moje stare Philipsy (SHP2500) mam już od ok. 6 lat i używałbym ich dalej, gdyby nie przekrzywił mi się lekko jack, przez co musze kręcic nimi w gnieździe, aby dźwięk nie był zdeformowany. Używałem też logitech clear chat do skypa (strasznie niewygodne dziadostwo) i po ok. 4 misiącach (!) jedną słuchawkę szlag trafił i przerywa - tak więc słuchawki tej firmy raczej odpadają...

Czekam na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam sony 7.1,używam ich do ps3 i do pc w niczym to nie przeszkadza i nie wiem dlaczego chcesz do pc brać osobne słuchawki.?

Temat trochę przerobiłem jak wybrałem te słuchawki bo wcześniej używałem albo pchełek z telefonu albo właśnie takich nausznych max do 150zł i teraz mogę powiedzieć,że za150 nic lepszego od słuchawek sony nie znajdziesz i nie warto mając dobre słuchawki kupować inne tylko do pc.

Edytowane przez Grzegorz M
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale często się przemieszczam z laptopem i słuchawkami z mojego obecnego miejsca zamieszkania do mieszkania rodziców czy w inne miejsca, gdzie zabieram komputer. Nie uśmiecha mi się targać ze sobą słuchawki za 3,5 stówy. Nie mówiąc już o tym, że w laptopie mam dostępny 1 port USB (2-gi zajęty jest non stop przez podkładkę chłodzącą) więc odpadałoby jednoczesne ładowanie i używanie słuchawek. Nie mówiąc już o sytuacji, gdzie chciałbym sobie np pograć i podpiąć myszkę. No i lubię je mieć w pełnej gotowości do grania na PS3, a i też nie chcę często ich rozładowywać, żeby za rok przestały być wireless ;)

W prawdzie o tym nie wspomniałem, ale słuchawki też czasem zabierałbym na miasto/do tramwaju/ pociągu a tych od Sony do telefonu nie podłączę.

Tak czy inaczej dzięki za radę :)

Edytowane przez alfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie wybrać się do sklepu obejrzeć,przymierzyć jeśli jest taka możliwość.Ja ze swojej strony polecam SENNHEISER HD 202 mam je do dziś,grają dla mnie ok (jak za taką cene),naprawde dobrze izolują co dla niektórych może być wadą bo mogą cisnąć i nie mają mikrofonu,mają fajne basy co nie zawsze jest zaletą,ja zazwyczaj słucham muzyki elektronicznej więc dla mnie pod tym względem są ok a jak wiadomo na pc czy telefonie można ustawić w jakimś stopniu basy itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych słuchawek to polecam Ci AKG lub Koss'y. Najlepiej by było jakbyś wszedł na ceneo i poszukał jakichś w twoim przedziale cenowym oraz doczytał opinie, bo też tam są. Ze słuchawkami jest różnie, niektóre jednej firmy mają dobry dźwięk, a już ich następny model niekoniecznie, dlatego warto przeczytać kilka opinii.

Ja ogólnie używam takich: http://allegro.pl/sluchawki-akg-k-404-k404-zamkniete-od-dealera-i3131827814.html jak za tą cenę muszę przyznać, że są naprawdę dobre, przeczytaj z ciekawości kilka opinii o nich :). Przez rok użytkowania znalazłem wg mnie dwie wady:

- trochę niewygodny pałąk na początku(potem idzie się przyzwyczaić), aczkolwiek jego mechanika składania to duży plus, bo jak je złożymy to spokojnie te słuchaweczki zmieszczą się w kieszeni od spodni

- brakuję czasami basu, nie zawsze, ale jednak; zresztą mnie to nie dziwi, z tak małej membrany nie wydobędziemy porządnego basu

Tak po za tym dźwięk szczegółowy, grają bardziej górą niż dołem i przede wszystkim są dynamiczne! Mają też wzmocnioną końcówkę przy jacku, żeby właśnie nic tam się nie stało jak w twoich Phillipsach. Jak za tą cenę są naprawdę przyzwoite.

Polecam sklep ceneo, bo czasem można tam trafić w jakimś sklepie naprawdę okazję, nie są to sklepy na jakimś zadupiu, więc może jak będziesz brać jakiś sprzęt, to będzie akurat niedaleko Szczecina ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOSS UR40

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative FATALITY HS-800 używam parę lat i jestem zadowolony

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live- w okolicach 200 zł ale poczytaj opinii o nich. Sam ich używam i bardzo polecam, wytrzymałe i bardzo dobra jakość dźwięku. No i wygodne bardzo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×