Skocz do zawartości
messi169

Skill na padzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do tej pory byłem pecetowcem z krwii i kości, lecz od niedawna gram już tylko na ps3. Ogromny problem sprawia mi celowanie drążkiem przy strzelaniu i strasznie lamię w multiplayerze, gram w Uncharted 3. Na kompie w różnego typu strzelanki zawsze wymiatałem czy zręcznościówki. O, np. grając w GT5 nie miałem sobie równych, bo sterowałem strzłkami. Macie jakieś porady, może są jakieś dobre gierki do potrenowania celowania na drążku ? Widocznie palce pecetowca nie są przystosowane do grania na drążku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że miałem ten sam problem po nastu latach z klawiaturą i myszką - z własnego doświadczenia, polecam męczenie jakiejś strzelanki, pokroju CoD'a albo Bf'a...

Nawet jeśli początkowo będzie szło tragicznie słabo, to z czasem nabierzesz wprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi <kloose> :) Ja też jestem pecetowcem a po 4m-cach grania na ps3 już robię prestiż w CoD :thumbsup:

Trening czyni mistrza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pograć w coda bo małe mapy i częściej widujesz wroga,ja akurat na tej grze najbardziej nauczyłem się grać w FPS na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie w różnego typu strzelanki zawsze wymiatałem

Bo na PS3 grając same hardcory i nie jest tak łatwo jak na PC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem betę BC2(wyszła 3 miesiące po zakupie PS3) i zaczynałem snajperem bo tak najspokojniej, a później przeniosłem się na kolejne klasy i dzięki temu byłem gotowy na pełną wersję gdy już wyszła :D Następnie kolejne strzelanki, a kiedyś po grze w BF3 Tomo napisał, że parę razy się obsrał po moich akcjach więc jakąś akceptowalną sprawność już mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak samo jak poprzednicy, strzelania nauczyłem się w multiplayerze Cod World at war i B: Bad Company 2, im dłużej grałem, tym mi lepiej szło ;)

Więc, nie martw się, dojdziesz do wprawy, każdy tak miał jak przechodził z PC na PS3 ;)

Edit: Zapomniałem, że jeszcze W C2 multi można się nauczyć ;), a także w U3, chociaż tam mniej ;)

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelać nauczyłem się w Black ( Ps2 ) i Homefront,Crysis 2 ( Ps3 )...nawet granie przeciwko AI poprawia obycie i strzelanie ale nie tak bardzo jak gra na multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że po włączeniu Killzone'a na PS2 po 10 minutach wyłączyłem bo w nic nie umiałem trafić :P. Po dłuższej przerwie powróciłem do gry i w koncu się nauczyłem celować gałkami, teraz mi idzie to nawet lepiej niż na myszcze. Jeśli chodzi o PS3, to dobrym wyborem byłby Battlefield 3, najpierw ograsz łatwą kampanię i postrzelasz do NPC'ów, a potem w multi rzucony na głeboką wodę opanujesz celowanie do perfekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam na DS3 już od ponad 2 lat i dalej mi kiepsko to wychodzi. Wolę podbiec i zapierdzielić przeciwnika z kolby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, np. grając w GT5 nie miałem sobie równych, bo sterowałem strzłkami.

To żart czy trololo?

Wymiatałeś? Pewnie na Vettelu złoto od razu na tych strzałkach zrobiłeś :P

Czy wymiatałeś w Sunday Cup jeżdżąc autem o 500 koni mocniejszym :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo miałem pisać tylko z większą szyderą :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nauczyłem celowania na analogach na grach pokroju Battlefield, Call of Duty no i Killzone, czyli generalnie FPS'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem dla mnie na początku było bieganie w jedną stronę a celowanie/strzelanie w drugą XD 

 

Spokojnie po przejściu kilku plansz w jakimś fps'ie ten problem znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jeden z podstawowych problemów przy przesiadce z PC na PS3. Też uwielbiałem grać w multi na PC w różne CoDy, czy BF i przeskok na pada w strzelankach na PS3 był straszny. Pamiętam jak u kumpla grając w Army of Two chodziłem po ścianach. Praktyka czyni mistrza, odpal sobie kampanię w MW1/MW2, przejdź całą na łatwym poziomie i skilla załapiesz. Kwestia wprawy i rozruszania kciuków na analogach ;) Mi to zajęło jakieś pół roku, albo i dłużej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sranie.

Borderlands 1 na PC ponad 200h.

Ta sama gra na PS3 i pomimo ogarnia FPSów na konsoli feeling tragiczny. FPSy tylko na PC.

Zaraz zacznie się hejt, że gówno prawda etc. sami sprawdźcie. Dajcie kumplowi pada np. w Borderlands i weźcie dueala pad vs mysz. Kumpel po dwóch minutach pieprznie padem i będzie sępił o myszkę.

I nie ma znaczenia, że ktoś gra na padzie w FPSy od lat, bo z myszką nie ma po prostu żadnej szansy. Deal with it.

Edytowane przez Nesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cię zdziwię, bo ostatnio zapuściłem Battlefield 3 na PC i nie mogłem ogarnąć co się dzieje...non-stop ginąłem.

Po prostu już tak się przyzwyczaiłem do pada, że przestałem czuć myszka i klawę tak jak kiedyś.

Nie wyobrażam sobie już grania na PC w nic innego niż strategie :) No, ale to tylko ja.

Wiadomo, kwestia pogrania kilka dni i by się znowu przyzwyczaiło...no, ale jednak wolę je spędzić z konsolą.

 

PS.

Nesh, nigdy nie mów za kogoś. Mów za siebie tylko i wyłącznie...

Tu chodzi o odczucia z grania i kwestie ogarniania, a nie o to kto lepiej wymiata :/

Na padzie nigdy nie będziesz mieć czułości myszki...to jest przecież logiczne.

Zresztą poczytaj trochę w necie, to się dowiesz, że wielu dobrych graczy gra na padzie w FPSy.

Kwestia przyzwyczajenia i tyle...gram, żeby mi było wygodnie, a nie żeby cyferki lepiej wyglądały.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puść sobie single player Coda na veteranie, i jedziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyłącz autocelowanie w KAŻDYM singlu jaki ogrywasz.

2. Włącz poziom minimum normal, olej easy bo to Ci nie pomoże przy multi

3. Przyzwyczajaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem po co takie cudowanie. Graj od razu w to co lubisz i tyle. Ja dwa miesiace temu kupilem ps3 i mialem 1 raz stycznosc z padem w ogóle, zacząłem od razu multi bf3, ginąłem co chwile, ale grałem i nie odpuszczałem, teraz widzę postępy, idzie mi o wiele lepiej. Graj, graj i graj, w sumie w byle co, ale lepiej od razu w to co lubisz bo bez sensu sie meczyc w czyms innym.

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia polecam kupić jakąś grę z serii CoD albo BF i grać na multiplayer aż nie wyćwiczysz celowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×