Skocz do zawartości
WhiteCrow

Jacob Jones i Tajemnica Wielkiej Stopy

Rekomendowane odpowiedzi

logo-300x173.png

Opis:

Tajemnica obozu „Orle Pióro”
Jacob Jones to zwyczajny, nieśmiały 9-latek. Ale wszystko się zmienia, gdy na obozie letnim zaprzyjaźnia się z włochatym olbrzymem - wielką stopą!

Coś dziwnego dzieje się w obozie „Orle Pióro”, dlatego to na Jacobie i Biggiem spoczywa obowiązek wyjaśnienia tajemnicy. Badając trójwymiarowy świat tej niesamowitej opowieści - pełen łamigłówek i pomysłowych zagadek - spotkasz galerię przedziwnych postaci.

Trzeba będzie pogłówkować
• Rozwiązuj mnóstwo wymagających zagadek: logicznych, matematycznych, bazujących na obserwacji oraz myśleniu lateralnym. 
• Używaj ekranu dotykowego i czujnika ruchu systemu PlayStation®Vita, aby rozwiązywać łamigłówki. 
• Pochwal się znajomym rozwikłaną zagadką na Facebooku i Twitterze.

 

 

 

Gra wychodzi oczywiście na PS Vitę. Według informacji z PS Store w grze dostępne są polskie napisy. Całość podzielona ma być na 5 odcinków.

 

Pierwszy kosztuje 7.5 PLN. Ja już kupiłem pierwszy epizod i mam nadzieję, że gra okaże się ciekawa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie na liczniku mam 1:15 h i ukończonych 7 zagadek. Wszystkich jest 24, więc wychodzi na to, że pojedynczy odcinek gry zajmuje około 3-4 godziny + czas dodatkowy, jeśli ktoś będzie chciał go wymaksować (znalezienie wszystkich ptaków czy innych znajdziek). 

Pierwsze co mnie urzekło, gdy zerknąłem na tę grę to przyjemna grafika, która po odpaleniu na Vicie stała się jeszcze ładniejsza. Gra naprawdę wygląda świetnie i całość naprawdę cieszy oko - póki co najładniejsza gra na Vitę, w którą grałem. Sama rozgrywka sprowadza się do kilku elementów: Pierwszy to czytanie dialogów i oglądanie scenek, które pchają fabułę do przodu i pozwalają nam na lepsze zapoznanie się z napotkanymi postaciami. Warto wspomnieć, że dialogi mówione są w języku angielskim, ale mamy dostępne polskie napisy, więc nikt nie będzie miał problemów ze zrozumieniem czegokolwiek.

Drugi element gry to krótkie interakcja z otoczeniem bazująca na dobrze znanym systemie Point & Click, czy raczej może Point & Touch. Wtedy to dostajemy głównie zadania i możemy też podróżować po obozie przemieszczając się pomiędzy jego obszarami. Trzeci element to rozwiązywanie zagadek, czy raczej problemów przed jakimi staje Jacob. Są one ściśle powiązane z fabułą i dają sporo frajdy, mimo iż póki co zagadki wydają się być bardzo proste. A to mamy pomóc usunąć kłodę z drogi, a to podzielić pizzę, tak aby każdy z kolegów dostał tylko takie składniki jakie lubi czy po prostu wyciągnąć swój bagaż z samochodu. Wszystko jest uzasadnione i związane z aktualnymi wydarzeniami w grze.

Gra jest doskonała również dla młodszych osób, ale myślę, że i starsi będą czerpali z niej dużo przyjemności, przy czym wyłapią dodatkowe smaczki (Jak na przykład nawiązania do znanych filmów: Hansa Klossa, czy Piątku 13). Mimo, iż jeszcze trochę przede mną to już wiem, że zakup za tę cenę to naprawdę udana inwestycja i już czuje się kupiony. Jestem przekonany, że kolejne epizody również kupię tak szybko jak będzie to możliwe o ile cena nie poszybuje za mocno w górę.

 

Ponadto zauważyłem, że bardzo przyjemnie gra mi się w gry z systemem odcinkowym i życzyłbym sobie jeszcze więcej gier w tym systemie dystrybucji.

Edytowane przez WhiteCrow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem poszukać jakichś konkretnych informacji na ten temat, ale niestety nic nie znalazlem: ani na stronie twórców ani na ich facebooku. Zdaje się, ze drugi epizod nie został jeszcze zapowiedziany z żadna konkretna datą. Wielka szkoda, bo bardzo podobała mi się ta gra i z wielka przyjemnością pogralbym w kolejne epizody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem pierwszy odcinek tylko dlatego że był tani. Liczyłem na przygodówkę a nie logiczną ze słabą fabułą. A najśmieszniejsze jest to że gra jedzie na unrealu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto za 3,60?

 

Nawet 3,6 zł mi było szkoda na tę giere po obejrzeniu na youtubie paru filmików i recenzji. Ale dla kogoś małego gra by była w sam raz.

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×