Skocz do zawartości
molena

Problem z PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem sciagnalem z ineternetu nowe oprogramowanie do PS3(ver. 2.30) i nie chca mi dzialac gry, gdy uruchamiam gre pojawia mi sie czrny ekran i dalej nie idzie, musze resetowac konsole. Co mam zrobic zeby wszytsko bylo ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, moze standardowo sprobuj na poczatek sformatowac dysk bo z wczesniejszym FW jak rozumiem wszystko dzialalo tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko bylo ok. Mam jeszcze pytanie czy moge zgrac jakos savy z dysku? Albo zrobic tak by ich nie usuwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wszystko bylo ok. Mam jeszcze pytanie czy moge zgrac jakos savy z dysku? Albo zrobic tak by ich nie usuwac?

zgraj na jakiś nośnik, karte pamięci czy cokolwiek innego co możesz podpiąć pod konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zrob back up przed formatem dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość polecałbym ściąganie nowego FW najpierw na PC, a dopiero potem instalowanie go na konsoli. Z tymi FW ściąganymi bezpośrednio na "sonke" są często problemy, a to się coś źle ściągnie albo wywala instalator itp... Ja zawsze najpierw ściągam sobie FW na PC'ta i nigdy nie miałem żadnego problemu z jakimkolwiek nowym FW instalowanym na mojej konsolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ściągam na konsole i problemów nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ściągnij na pendrive sobie 2.35 (aktualny FW) i spróbuj zainstalować, skoro masz 2.30 powinieneś zainstalować najnowszą wersję bez problemu i może zadziała bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa ze zle sie sciagnie jest taka sama. A nawet powiedizalbym, ze przy kombinacji komputer->pendrive->konsola jest wiecej elementow ktore moga zawiesc wiec prosze siarka oczu nie mydlic. Jestem mocno przekonany ze przed instalacja firmware'u sprawdzana jest jego suma kontrolna. Tak wiec prosze, aby osoby piszace o tym ze cos sie zle zainstaluje o zweryfikowanie swoich kompetencji.

Sa tylko dwie mozliwosci, albo sie firmware zainstaluje albo nie (pomijam przypadki z przerwa w doplywie pradu). Ja zawsze sciagam przez internet prosto do konsoli i dziala jak trzeba. No moze za wyjatkiem ostatniego FW gdzie podczas sciagania przelaczylem TV na jakis kanal. Po wlaczeniu na wejscie hdmi konsoli byl tylko czarny ekran a pad byl rozlaczony, przy probie laczenia mrugaly czerwone diodki bez skutku. Pomogl tylko reset od tylu przelacznikiem. Po restarcie jednak wszystko poszlo jak zawsze, wytanie o akceptacje itd.

To jednak ciagle nie wskazuje przyczyny twojego problemu molena. Rozwiazanie jak sugeruja inni, zrobic backup stanow gier i ewentualnie innych waznych rzeczy na pendrive czy inny zewnetrzny nosnik i format dysku.

Pozostaje zyczyc powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu w konsoli jest slot na karty pamieci? Bo nie moge znalezc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty na karty pamieci jest tylko w starszych modelach 60GB. W 40-stkach ich nie znajdziesz. 40 maja takze tylko 2 wejscia usb (60gb-4xUSB). Ale jezeli tego nie wiesz to znaczy ze troche kupowales/as kota w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sloty na karty pamieci jest tylko w starszych modelach 60GB. W 40-stkach ich nie znajdziesz. 40 maja takze tylko 2 wejscia usb (60gb-4xUSB). Ale jezeli tego nie wiesz to znaczy ze troche kupowales/as kota w worku

Tam wyzej byla propozycja zebym nagral savy na karte pamieci dlatego sie pyttam w ktorym miejscu jest slot ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz slotu na karte jezeli masz wersje 40gb wiec pozostaje zgrac na pendrivea ktorego podlaczysz z przodu pod usb jak nie masz to pozycz od kogos albo cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary mam ten sam problem!!!ja po zainstalowaniu 2.35 to mi nie czyta gier!!!wkladam plyte i echo!!!!!robie wlasnie formata jeszcze 3godz mi pozostaly zobacze,a tobie molena co poszlo po formacie?czyta giery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie stalo. Nie chce mi sie wlaczyc konsola. Znaczy wlacza sie normalnie tylko sie nic nie wyswietla na ekarnie telewizora. Wlaczam konsole wszystko jest ok, przelaczam telewizor na kanal HDMI i nic. Co sie dzieje?

A jesli chodzi o moje wczesniejsze pytanie to mam wersje softu zainstalowana 2.35 a nie jak napisalem 2.30. Przepraszam za pomylke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak mialem [czarny ekran brak dzwieku]oddalem do serwisu , oddali mi ja i powiedzieli ze nic nie bylo zepsute sprawdzalem dzialala u nich przychodze do domu i patrze ze czarny ekran znowu ale dzwiek jest... po duzym wku.....rzeniu wydedukowałem że ustawienia na domyślny 1080p[ja mam tv720] jest ustawiona poszedlem do nich i przestawiłem rozdzielczość u nich na 720 i wszystko dziala...ale co sie wtedy na poczatku stalo to nie mam pojecia bo nic w ustawieniach nie zmienialem, a pozatym wtedy nawet dzwieku nie bylo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak mialem [czarny ekran brak dzwieku]oddalem do serwisu , oddali mi ja i powiedzieli ze nic nie bylo zepsute sprawdzalem dzialala u nich przychodze do domu i patrze ze czarny ekran znowu ale dzwiek jest... po duzym wku.....rzeniu wydedukowałem że ustawienia na domyślny 1080p[ja mam tv720] jest ustawiona poszedlem do nich i przestawiłem rozdzielczość u nich na 720 i wszystko dziala...ale co sie wtedy na poczatku stalo to nie mam pojecia bo nic w ustawieniach nie zmienialem, a pozatym wtedy nawet dzwieku nie bylo....

Ok dzieki, konsola juz uruchamia sie normalnie . Ale caly czas nie chca chodzic mi gry:(. Moze ktos mi dokladnie po kolei napisac jak wykonac backup dysku, poniewaz ja sie kompletnie na tym nie znam, a nie chcialbym czegos popsuc. Z gory dziekuje.

A jakie macie wersję? 40 czy 60?

Ja mam 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molena pociesze Cie mi koles z serwisu powiedzial ze albo poszedl naped bo mi zadnej plyty nie czyta albo tez cos sie soft zle zainstalowal!!!oddallem dzisiaj do reklamacji i mam do odbioru za 3tyg wiec niestety musze czekac...jedynym pocieszeniem moze byc to ze jak odbiore konsole to bedzie to juz prawie premiera MGS4 wiec odkupie sobie te 3tyfodnie:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
molena pociesze Cie mi koles z serwisu powiedzial ze albo poszedl naped bo mi zadnej plyty nie czyta albo tez cos sie soft zle zainstalowal!!!oddallem dzisiaj do reklamacji i mam do odbioru za 3tyg wiec niestety musze czekac...jedynym pocieszeniem moze byc to ze jak odbiore konsole to bedzie to juz prawie premiera MGS4 wiec odkupie sobie te 3tyfodnie:D:D:D

Ale mi naped dziala bo filmy mi normalnie czyta. Nie bede oddawal do serwisu bo sam moge sobie sformatowac dysk i od nowa oprogramowanie zainstalowac. Tylko sie pytam jak backup zrobic bo nie wiem, a nie chce zeby savy mi sie usunely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze najwyzsza pora wyciagnac instrukcje, albo wejsc na magiczny adres www.google.pl ? to juz bylo. I nie, nie jest to moje lenistwo tylko Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam moje słowa... Lepiej najpierw ściągnąć nowy FW na PC i potem zainstalować go na konsoli przez np. pendrive'a albo dysk USB. Jest to najbezpieczniejsza metoda aktualizacji softu konsoli. Ale jak kto woli, ja tylko doradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam moje słowa... Lepiej najpierw ściągnąć nowy FW na PC i potem zainstalować go na konsoli przez np. pendrive'a albo dysk USB. Jest to najbezpieczniejsza metoda aktualizacji softu konsoli. Ale jak kto woli, ja tylko doradzam...

Wg mnie najwiecej bledow (jesli nie wszystkie) pojawi sie podczas instalacji a nie podczas sciagania - gdzie wiec sciagany jest dany soft nie ma wiekszego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam moje słowa... Lepiej najpierw ściągnąć nowy FW na PC i potem zainstalować go na konsoli przez np. pendrive'a albo dysk USB. Jest to najbezpieczniejsza metoda aktualizacji softu konsoli. Ale jak kto woli, ja tylko doradzam...

Skad wiesz ze najbezpieczniejsza? Jakies wlasne widzimisie? Czy moze gdzies to jest opisane, jakies badania ktos przeprowadzal? Jestem gotow sie nie zgodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co za różnica czy instaluje się z pendrive'a, czy z dysku konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×