Skocz do zawartości
molena

Problem z PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi naped dziala bo filmy mi normalnie czyta. Nie bede oddawal do serwisu bo sam moge sobie sformatowac dysk i od nowa oprogramowanie zainstalowac. Tylko sie pytam jak backup zrobic bo nie wiem, a nie chce zeby savy mi sie usunely.
format (przez konsole) Ci nic nie da. Podczas formatu FW nie jest usuwane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica zadna. Najpierw odbywa sie pobieranie (moga prad wylaczyc sto razy - jedyne co stanie na przeszkodzie to to, ze bedize trzeba sciagac od nowa), potem weryfikacja sumy kontrolnej (czy nie nastapily bledy podczas pobierania), wreszcie proces instalacji, potem kopia aktualnej wersji firmware na dysku twardym wraz z wpisaniem do bootsectora informacji o wczytywaniu z dysku, ktora zamieniana jest na czytanie z flash dopiero po przeprowadzonej powodzeniem isntalacji nowego softu. Jesli cos pojdzie nie tak - PS3 zabootuje z dysku twardego a stara wersja softu skopiuje sie z HDD na pamiec Flash. Jedyna metoda uwalenia konsoli to to ze w tym momencie na dysku pojawi sie bad sector (bo jesli pojawi sie wczesniej - PS3 nie pozwoli skopiowac tam kopii firmware'u). Jak widzicie trudno uwalic PS3, trzeba miec kolosalnego pecha, a wszelkie ploty ze update z pendrive'a czy karty jest bezpieczniejszy mozna wsadzic miedzy bajki.

A tak BTW - ciekawa jest procedura bootowania z dysku twardego i kopiowania plikow firmware na flash zdysku konsoli. Gdyby tak dalo sie tam wgrac wlasne pliki to... kto wie, moze kiedys wlasnie poprzez przerwanie rpocesu update'u bedizemy instalowac custom firmware. Warunek taki, ze konsola bedzie wtedy pracowac w kernel mode ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat, piszecie ciagle o jednym, a molena napisal, ze czyta mu inne plyty, dlatego stwierdzam, ze moze jego TV nie wyciaga jakis wiekszych XXXp wiec moze ma cos spartolone w ustawieniach ekranu w kosoli. Tak wiec polecam wejsc w konsoli w ustawienia ekranu> i odznaczyc wyzsze rozdzialki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem i wydaje mi się że to również wina nowego software.Otóż moja konsola wyrażnie zwolniła,jak przedtem dema i gry instalowały się w tempie bardzo szybkim to po zainstalowaniu nowgo sw instalacja gier i dem trwa porządnych parę minut,w każdym bądz razie znacznie dłużej niż przedtem.Czy myślicie że to problem softu?Czy w takim układzie da się powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania?Dzięki.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyles czas instalacji tych samych dem na wspomnianych wersjach firmware'u? Jezeli byly to rozne dema to przestan sobie zaprzatac glowe. Kazda gra moze byc spakowana w roznym stopniu.

A jezeli nie mierzyles czasu to juz za pozno nie zmierzysz juz wiec ucinamy te domysly. Ja osobiscie jakos nie mam pociagu do tego, zeby instalowac kazde demo na kazdej wersji firmware'u i do tego jeszcze kazda instalacje powtarzac po 10 razy, zeby statystyce stalo sie zadosc, nie zapominajac o zapisywaniu do excela zmierzonych czasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mierzyles czas instalacji tych samych dem na wspomnianych wersjach firmware'u? Jezeli byly to rozne dema to przestan sobie zaprzatac glowe. Kazda gra moze byc spakowana w roznym stopniu.

A jezeli nie mierzyles czasu to juz za pozno nie zmierzysz juz wiec ucinamy te domysly. Ja osobiscie jakos nie mam pociagu do tego, zeby instalowac kazde demo na kazdej wersji firmware'u i do tego jeszcze kazda instalacje powtarzac po 10 razy, zeby statystyce stalo sie zadosc, nie zapominajac o zapisywaniu do excela zmierzonych czasow.

Nie mierzyłem czasu i nie instaluje tych samych dem na różnych softach,ale różnicę widzę wyrażnie,przedtem wszystkie dema instalowały się o niebo szybciej niż teraz.Wiem że jedne dema wchodzą szybciej inne wolniej ale widzę wyrazną różnicę między wtedy a teraz czegokolwiek bym nie instalował.Ponadto zauważyłem że po wyjściu z gry menu odświeża się tak długo jakby wogóle nie miało ochoty( pojawianie się ikon zainstalowanych gier czy trailerów ).Więc dlatego podejrzewam soft.Nie chcesz pomóc nie ma sprawy ale nabijać się nie wypada!Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam sie a jedynie ostrzegam przez paranoja i popadaniem w obled. Wszyscy zaczynacie liczyc milisekundy, pojedyncze klatki animacji i obroty wiatraka ale czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych, ja i nie tylko ja zauwazylem, ze instalacja dem wlecze sie jak cos sie sciaga w tle. Instalacja przebiega wtedy duzo wolniej. Sprawdz to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jak dla mnie bez sensu. Pytanie czy da się powrócić do wcześniejszej wersji systemu mija się z celem. Dlaczego? Na starym FW nie zostaniesz wpuszczony do PSS = nie będziesz miał nowych dem = nie będziesz miał co instalować. Ot tyle.

A gry się instalują dłużej bo pewnie masz dysk pofragmentowany i zapchany wieloma demami, trailerami i nie wiadomo czym jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest jak dla mnie bez sensu. Pytanie czy da się powrócić do wcześniejszej wersji systemu mija się z celem. Dlaczego? Na starym FW nie zostaniesz wpuszczony do PSS = nie będziesz miał nowych dem = nie będziesz miał co instalować. Ot tyle.

A gry się instalują dłużej bo pewnie masz dysk pofragmentowany i zapchany wieloma demami, trailerami i nie wiadomo czym jeszcze

No tak racja nie mogę powrócić do starego FW ze względu na PSS.Jeżeli chodzi o dysk to mam wersje 40GB i 26GB wolnego miejsca na nim więc nie wydaje mi się żeby był zapchany, dem mam zaledwie parę a trailerów prawie wcale.Dema ściągam tylko po to żeby przekonać się co warto by kupić a potem jak wypróbuję to najczęściej kasuję.Drk2 sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pofragmentowany to nie znaczy ze ma malo miejsca. wiec twoj argument ze masz 26gb wolnego nic nie znaczy. I co masz na mysli piszac "nie mogę powrócić do starego FW ze względu na PSS". Gdyby nie PSS to moglbys wrocic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się na PS3 dysk zdefragmentować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jawnej opcji defragmentowania dysku. Jezeli juz to mozemy miec cicha nadzieje w glebi duszy ze defragmentacja zostala zaimplementowana w FW i dziala w tle gdy procesor konsoli nie jest wykorzystywany. Sposobem na pozbyciem sie fragmentacji moze byc tez format dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysk pofragmentowany to nie znaczy ze ma malo miejsca. wiec twoj argument ze masz 26gb wolnego nic nie znaczy. I co masz na mysli piszac "nie mogę powrócić do starego FW ze względu na PSS". Gdyby nie PSS to moglbys wrocic?

Wiem że dysk pofragmentowany nie ma nic wspólnego z ilością wolnego miejsca na nim,ale jak zauważyłeś misiopuchatek napisał że pewnie mam dysk pofragmentowany i zapchany różnymi demami napisałem że mam 26GB wolnego miejsca w odpowiedzi na (zapchany) a nie pofragmentowany.Pisząc że nie mogę powrócić do starego FW ze względu na PSS nie miałem na myśli że gdyby nie PSS to mógłbym zainstalować stare FW choć fakt że jak to czytam teraz to mogło tak zabrzmieć.Ale mam prośbę qgar nie traćmy czasu na chwytanie się za słowa bo szkoda.Jak się pisze w pośpiechu czasem zdarzają się wpadki.Wątek główny jest jednak wyrażnie zrozumiale opisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×