Skocz do zawartości
cacodemon666

Klonowanie dysku z ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzoną konsolę ps3 fat 60gb z YLOD. Kupiłem nową ps3 slim 320gb. Czy gdybym podłączył oba dysk do PC i zrobił klonowanie całego starego dysku na nowy, to czy nowa konsola zobaczy wszystkie dane ? Czy to w ogóle możliwe ?

Wiem, że normalnie robi się kopię zapasową, ale to dotyczy sytuacji gdy konsola jest sprawna. Moja nagle padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego sposobu. Gdyby udało się postawić na nogi ps3 z ylodem na tyle, by się uruchomiła można przekopiować większość danych narzędziem przesyłania:

 

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/transferutility.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz do pc , to już nic z tego dysku na Ps3 nie wrzucisz . Musisz kupić pastę termoprzewodzącą i naprawić Ps3 domowym sposobem , poradnik jest na forum . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić kopie posektorową tego dysku, przy pomocy programu DMDE...

Dobrze by było, gdyby oba dyski miały taką samą pojemność - nowy dysk bez względu na wielkość, będzie udostępniał taką samą pojemność jak dysk źródłowy...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu z takiej kopii jak dysk po włożeniu do nowej konsoli ta go najpewniej nie rozpozna i będzie chciała formatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu z takiej kopii jak dysk po włożeniu do nowej konsoli ta go najpewniej nie rozpozna i będzie chciała formatować.

Temu trzeba zrobić kopie posektorową, która nie wpływa na szyfrowanie i rozpoznawanie dysku jako nowego przez konsolę...

Dysk zadziała normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu trzeba zrobić kopie posektorową, która nie wpływa na szyfrowanie i rozpoznawanie dysku jako nowego przez konsolę...

Dysk zadziała normalnie...

 

Stawiam kokosy przeciwko gruszkom, że nie zadziała. Klonowanie dysku miałoby sens jakby ten nowy dysk miał pracować bez formatu w tej starej konsoli na której obecnie jest YLOD. Np. dysk byłby uwalony, ale jeszcze działający i dałby się skopiować, a sama konsola byłaby sprawna. Posiadam dwa slimy i trzy dyski. W jednej konsoli mam dysk 750GB i poprzedni 160GB i mogę nimi żonglować do woli w obrębie tej konsoli, oba działają wymiennie, natomiast jeżeli którykolwiek z nich chce włożyć do konsoli nr 2 to konsola chce go formatować i w drugą stronę tak samo, czyli wkładając dysk z konsoli nr 2 do konsoli nr 1, konsola chce formatować. Jeżeli dysk/dyski działa i był sformatowany na tej samej konsoli to można mieć ich i 10 i sobie wymieniać (tylko po co) - oczywiście zakładam, że w międzyczasie soft konsoli się nie zmienił, ale to sprawdzę przy okazji tzn. mam na myśli jak na konsoli z dyskiem 750GB wyjdzie aktualizacja softu i zostanie zrobiona i czy po tej aktualizacji, będzie chciało odczytać ten "stary" o wielkości 160GB bez formatu, bo nie wiem jak w slimie z Firmware, czy nie jest po trochu na dysku, a po trochu we flashu konsoli, bo jeżeli tak jest to pewnie też będzie chciał aktualizować ten dysk, gdzie nie było aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa konsola przecież i tak będzie musiała go sformatować , panie kloose . 



Skąd jesteś demonie ? Jak jakiś Wrocław czy okolice , to mogę ci ją poratować . W ogóle podziwiam cię na bycie na forum od 5 lat i napisanie 7 postów O.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie macie racje - nie doczytałem, że to konsola ma problem (YLOD)...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×