Skocz do zawartości
monobloss

PlayStation Plus (Czytaj Pierwszy Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem próbnego ps+ na miesiąc i musze wprowadzić dane karty kredytowej ale posiadam tylko karte płatniczą więc jeśli wprowadze te dane to wszystko bedzie ok czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem próbnego ps+ na miesiąc i musze wprowadzić dane karty kredytowej ale posiadam tylko karte płatniczą więc jeśli wprowadze te dane to wszystko bedzie ok czy nie?

 

Wprowadź i sprawdź :) Kasy Ci żadnej nie ściągną, a po wpisaniu i zaakceptowaniu Plusa możesz ją usunąć od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczas to ja nie wiem gdzie ty kupujesz bo ja od zawsze gry kupuje z przesyłką 6,50 zł.

Gdy pierwszy raz zobaczylem rozpiske to mysle ale petarda,ale tak - nfs po krotkim ograniu dla mnie nudny,zdecydowanie wole bardziej realistyczne Gran Turismo 5.

Mafia 2 - zdalem na PC PO POLSKU(prosto z pudelka byla w polskiej wersji,bez zadnych nieoficjalnych spolszczen), chetnie zdalbym na ps3 raz jeszcze ale skoro Sony wrzuca po angielsku to dziekuje Wam bardzo.

Spec Ops - wole zdac na PC po PL(jest nieoficjalne spolszczenie) - zapewne mnie pamiec myli ale czyzby demo spec opsa bylo w PL jezyku?

NBA 2k13 - nie lubie kosza,jak dla mnie fifa gniecie ten tytul ale pewnie zaraz zostane zhejtowany przez fanów nba - ja nie lubie,wy mozecie lubic.

Jezeli wrzucaja gre fabularna(gdyby wrzucili sportowa po ang to bym tak nie przezywal) po ANG a jest ona spolszczona to cos jest nie halo - i nic mnie nie interesuje ze oferta plusa jest dobra - bo dla mnie jezyk angielski dyskwalifikuje ten tytul - chce poznac fabule w 100% a nie w 70% - nie znam perfekt anglika,teraz mozecie sie smiac - ,,jak mozna dobrze nie znac anglika?!" - tak,mozna.

Nic mnie nie obchodza licencje,dodatkowe oplaty itd - jezeli gra jest spolszczona a oni sobie wrzucaja ja po ang. to widac golym okiem ze jestesmy dla nich trzecim swiatem.Moze od razu niech po niemiecku wrzuca,przeciez oferta plusa jest dobra to polski juz niepotrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadź i sprawdź :) Kasy Ci żadnej nie ściągną, a po wpisaniu i zaakceptowaniu Plusa możesz ją usunąć od razu.

A nie jest tak,że włączy mu się automatyczna subskrypcja?Chyba mu jednak ściągnie po miesiącu jeśli nie zdezaktywuje odnawiania subskrypcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że jak mu przejdzie to niech potem tylko usunie dane z karty i nie powinno nic zabrać.

Oczywiście anulowanie subskrypcji z opcji wydaje mi się standardem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tylko kartę płatniczą Visa z mBanku i bez problemu przeszła. Musiałem tylko zwiększyć limit na zakupy przez internet bo standardowo był ustawiony na 0zł. O ile dobrze pamiętam na początku zabrali z konta 50gr, które później oddali  ;)

Edytowane przez Cień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczas ......

 

 

Nawet jeśli sobie policzysz 6,50 zł za wysyłkę a NAWET 4 zł, to i tak zapłacisz za wysyłkę takiej ilości gier dużo więcej niż kosztuje PS+. Także takie z d gadanie to wiesz.

A jeśli ktoś nie zna angielskiego i płacze jaki to PLUS zły bo gry tylko po angielsku no to jest ciapa i tyle. Nie zmienisz tego a prawda boli. Znam grono osób, które angielskiego nie znają, ale przynajmniej nie płaczą i starają się zrozumieć, a gier nie olewają jeśli nie ma PL języka.

 

Skoro lubisz grać tylko w gry, które mają PL język no to powodzenia życzę. W część gier, które śmiało można nazwać hitami nie zagrasz. Chociaż teraz i tak już sporo gier wychodzi z PL językiem, to też udogodnienie pewne jest.

 

A co do reszty. Tak jak napisałem, nikt nie zmusza Cię do kupowania PS+ jeśli oferta Ci się nie podoba. Dla 95% ludzi jest zajebista, dla 5% nie, nikt nie będzie personalizował oferty specjalnie dla Ciebie, bo te gry już ograłeś. Prawda jest taka, że i tak dają dużo za naprawdę niewiele. Ale polaczek jak polaczek, musi popłakać, że mu ciągle mało, że polskiego języka nie ma, że za drogo, że to, że tamto. Płacze i płacze a i tak subskrypcje odnawia, to się pytam PO CO. Skoro chce ktoś płakać to niech już będzie konsekwentny w tym co mówi i co robi i niech nie oddaje im pieniędzy. Proste, jasne i klarowne.

 

I owszem. Jesteśmy dla nich trzecim światem, z malutką ilością graczy i gier sprzedawanych. Ale ja z tego powodu płakać nie zamierzam. Jeżeli w okół nas mamy szeroko pojętą oraz postępującą globalizację, a j. angielski staje się językiem wymaganym do tego, aby w globalnej wiosce zaistnieć, to mi to ryba czy grę mam po angielsku czy po polsku.

 

I nie mam na celu uświadamiania ludziom tego, że PS+ jest taki, siaki i owaki. Tylko pokazania hipokryzji, która zaobserwować można na prawie każdej stronie tego tematu.

Nie każdemu w każdym miesiącu podpasuje oferta, ale żeby od razu płakać jaka ta oferta jest zje.... i w ogóle jest strasznie żałosne, Bo dla tej osoby jest zj... ale już dla innych nie. Brak obiektywizmu w niektórych sytuacjach przeraża, bo całkiem obiektywnie patrząc oferta jest BARDZO na poziomie z grami, których oceny oscylują BARDZO wysoko. Zgodziłbym się gdyby dawali miesiąc w miesiąc crapy z ocenami 1/10. Ale sytuacji takiej nie ma, więc nie ma co się wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie wiem o co się rozchodzi ta dyskusja. Kilka osób w tym ja skrytykowało Sony za to, że olewa nasz kraj nie wrzucając polskiej wersji choć taka została wydana. Napisałem co myślę na ten temat  po czym usłyszałem, że jestem tumanem i mam wracać do nauki (znam angielski, niemiecki oraz w dostatecznym stopniu rosyjski). Po drugie dowiedziałem się, że hejtuje plusa i nie doceniam jego zalet. Ludzie ogarnijcie się... to, że liczę na polską wersję wcale nie musi oznaczać, że jestem matołem reprezentującym nieuczącą się i bezrobotną młodzież. Ktoś kiedyś powiedział "Iż Polacy nie gęsi, iż swój język maja"...  więc liczę na to, że jednak władając językiem polskim otrzymam polską wersję gdy taka została wydana . A jak słyszę, że nie doceniam plusa to śmiać mi się chce. Kiedykolwiek powiedziałem złe słowo o plusie??  Gdyby wszyscy uważali, że "darowanemu koniowi" nie zagląda się w zęby to stalibyśmy w miejscu. Gdybym nie walczył o swoje to w życiu nic bym nie osiągnął :) Po trzecie nikt tutaj nie powiedział, że rozpiska na sierpień jest "zje****" :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez cyricano
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli z tego co zrozumialem to jak kupie plusa na 90 dni to aktywuje tylko kod bez wpisywania danych o karcie kred. i nie musze wylaczac automatycznego przedluzenia plusa z racji tego ze korzystam z kodu.a nie z karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli z tego co zrozumialem to jak kupie plusa na 90 dni to aktywuje tylko kod bez wpisywania danych o karcie kred. i nie musze wylaczac automatycznego przedluzenia plusa z racji tego ze korzystam z kodu.a nie z karty...

 

Nie będziesz musiał podawać danych karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale brachol mi mowil ze jest opcja darmowego plusa na miesiac..tylko z tego co czytam to nalezy miec fejsa i trzeba miec k.kredytowa...czy moze cos sie zmienilo w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale brachol mi mowil ze jest opcja darmowego plusa na miesiac..tylko z tego co czytam to nalezy miec fejsa i trzeba miec k.kredytowa...czy moze cos sie zmienilo w tej kwestii?

 

Kod 30 dniowy z fejsa wymaga podania danych karty kredytowej w przeciwieństwie do kodów 90 dniowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale polaczek jak polaczek, musi popłakać, że mu ciągle mało, że polskiego języka nie ma, że za drogo, że to, że tamto. 

A taki polaczek jak ty daje sie tradycyjnie wykiwać,i zamiast obiektywnie stwierdzić,ze cos jest nie halo,skoro wrzucaja SPOLSZCZONA gre po angielsku,to oczywiscie wchodzi w temat ze oferta dobra no i oczywiscie Polacy musza znac angielski,bo sony nie moze wrzucic gry po polsku,parodia.Niech anglikom wrzuca gre po polsku to by dostali opier*ol od tamtejszych graczy,a Polacy machaja reka - ,,oferta dobra,nie podoba sie,nie odnawiaj subskrypcji - mi obojetnie czy angielska wersja czy polska"

 

Nawet jeśli sobie policzysz 6,50 zł za wysyłkę a NAWET 4 zł, to i tak zapłacisz za wysyłkę takiej ilości gier dużo więcej niż kosztuje PS+. Także takie z d gadanie to wiesz.

Jak dla mnie mozesz moj post przeczytac 1500 razy,i chyba tak byloby najlepiej,bo napisalem tylko,ze ja kupuje gry z przesylka za 6,50 zl,a ty wyskakujesz o gadaniu z dupy.Tymbardziej ze nigdzie nie napisalem ze plus nie jest oplacalny,stwierdzam fakt,ze jesli placisz 10 zl za wysylke,to znow dajesz sie wykiwac.

 

A co do reszty. Tak jak napisałem, nikt nie zmusza Cię do kupowania PS+ jeśli oferta Ci się nie podoba. Dla 95% ludzi jest zajebista, dla 5% nie, nikt nie będzie personalizował oferty specjalnie dla Ciebie, bo te gry już ograłeś.

Napisalem tylko co sadze o grach ktore wrzucili,nie mowilem,ze oferta do dupy,tylko co sadze o grach - sa to tytuly z wysokiej polki,ale nie dla mnie,tyle.Jakbys nie rozumial - napisalem ze nie lubie kosza,mi sie nie podoba,wole fife - ale komus moze sie podobac.Napisalem gdzies ze maja zmienic oferte bo mi nie przypasowala,pytam sie???

Edytowane przez DeX
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A taki polaczek jak ty daje sie tradycyjnie wykiwać,i zamiast obiektywnie stwierdzić,ze cos jest nie halo,skoro wrzucaja SPOLSZCZONA gre po angielsku,to oczywiscie wchodzi w temat ze oferta dobra no i oczywiscie Polacy musza znac angielski,bo sony nie moze wrzucic gry po polsku,parodia.Niech anglikom wrzuca gre po polsku to by dostali opier*ol od tamtejszych graczy,a Polacy machaja reka - ,,oferta dobra,nie podoba sie,nie odnawiaj subskrypcji - mi obojetnie czy angielska wersja czy polska"

 

Jak dla mnie mozesz moj post przeczytac 1500 razy,i chyba tak byloby najlepiej,bo napisalem tylko,ze ja kupuje gry z przesylka za 6,50 zl,a ty wyskakujesz o gadaniu z dupy.Tymbardziej ze nigdzie nie napisalem ze plus nie jest oplacalny,stwierdzam fakt,ze jesli placisz 10 zl za wysylke,to znow dajesz sie wykiwac.

 

Napisalem tylko co sadze o grach ktore wrzucili,nie mowilem,ze oferta do dupy,tylko co sadze o grach - sa to tytuly z wysokiej polki,ale nie dla mnie,tyle.Jakbys nie rozumial - napisalem ze nie lubie kosza,mi sie nie podoba,wole fife - ale komus moze sie podobac.Napisalem gdzies ze maja zmienic oferte bo mi nie przypasowala,pytam sie???

 

 

O co ten ból d..?. Angielski jest językiem międzynarodowym i uczysz się go w szkole od najmłodszych lat, więc powinieneś go umieć (chociaż podstawy). Skoro Ci gry nie pasują to nie pobieraj i następnym razem nie przedłużaj abonamentu, który nie jest przymusowy. Tylko wszczynasz niepotrzebne kłótnie.

 

 

 

Czyli takowego triala 30 dniowego bez uzucia karty czy fejsa nie ma?

 

Nie.

Edytowane przez .44_magnum
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys dobrze czytal poprzednie posty,to napisalem,ze lubie poznac fabule w 100% a nie w 70% - gdybym nie znal nawet podstaw,to nie poznałbym fabuly wcale.Tyle ze tak jak napisalem wole ja poznac w calosci,i nie mam czasem ochoty glowic sie o co chodzi,bo dla Sony jestesmy trzecim swiatem,i przez to nie wrzucaja gry po polsku,mimo takiej bezapelacyjnej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek?? Co wy tam mamrotacie??

 

Dostajecie za niecałe 200 zł rocznie możliwość przejścia i cieszenia się dzisiątkami tytułów :] ale nieeeeee teraz im źle że mafia czy xcom są ang... Szczerze moim zdaniem powinno sie dziękować sony za to co zrobiło z plusem (mam plusa od jego premiery i przez pierwszy rok straszna lipa była...) - sprzedając jakiś czas temu 60 pudeł z kolekcji praktycznie 80% z nich już mogę pobrać za 200 zł rocznie... Maruderzy na polonizację - kto wam każe kupowac subskrypcję?? Marsz do osiedlówki czy empiku o zgrozo i kupić tytuły pl - za te 200 zł zakupicie maks z 4  ;) . I tak jak Daray podpisuje się "nie chciało się nosić teczki - nie zrozumiecie nic z gry" ;)

 

Sprawa niemca czy francuza... Oni nie znają innych języków my jesteśmy na tyle wyedukowanym (tak mi się przynajmniej wydaje) narodem że nic tylko się cieszyć... Francuzi cz niemcy jakby dostali wersję ang nie kupili by konsoli gdyż ponad 80% młodych ludzi w w/w krajach nawet podstaw języka innego niż ojczysty nie zna...

 

Idz im rowa jeszcze wyliz, to tranzakcja wiazana myslisz ze gdyby na tym nie zarabiali to ta usluga by jeszcze istniala?

Edytowane przez luk1230_pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ten ból d..?. Angielski jest językiem międzynarodowym i uczysz się go w szkole od najmłodszych lat, więc powinieneś go umieć (chociaż podstawy). Skoro Ci gry nie pasują to nie pobieraj i następnym razem nie przedłużaj abonamentu, który nie jest przymusowy. Tylko wszczynasz niepotrzebne kłótnie.

 

 

 

 

Nie.

 

O ile wiem nie ma przymusu nauki języka angielskiego w szkole podstawowej/gimnazjum/szkole średniej/szkole wyższej. Dziecko/rodzice/student wybierają język, którego chce się uczyć...

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ten ból d..?. Angielski jest językiem międzynarodowym i uczysz się go w szkole od najmłodszych lat, więc powinieneś go umieć (chociaż podstawy). Skoro Ci gry nie pasują to nie pobieraj i następnym razem nie przedłużaj abonamentu, który nie jest przymusowy. Tylko wszczynasz niepotrzebne kłótnie.

 

 

 

 

Nie.

 

Place wymagam nie widze w tym nic dziwnego na pewno nie bede nikomu wdzieczny za to ze na mnie zarabia, sony zarabia ja mam spoko gry poki tak zostanie jest git, ale jesli mamy na store PL wersje gry to w ps plus tez byc powinna w naszym rodzimym jezyku i mam to gdzies ze j. angielski jest ogolnie znany, moze niech po chinsku zaczna wydawac bo przeciez tym jezykiem posluguje sie najwieksza liczba ludzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i włączyłem sobie Mafię. Brak polskiej wersji to jednak poważny ból. Mimo iż z angielskim sobie raczej radzę to sporo rzeczy mi w tej grze umyka. Dialogi są szybkie, literki malutkie i często nieczytelne na białym tle. Może na kompie, 50 cm od ekranu są czytelne, ale 2 metry od TV niewiele widać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie różne sprawy - pierwsza to sama usługa, która tu chyba nie ma dyskusji jest rewelacyjna w cenie 170 zł (cena jaką zapłaciłem) w ciągu roku dostajemy kilkadziesiąt gier i np. patrząc na sierpień są to bardzo dobre gry. Druga to brak wersji PL gdy taka istnieje na pudełkowym rynku - i tu też chyba dyskusji dużej nie ma bo jest to ewidentnie olewanie nas. Moim zdaniem naprawdę może ktoś powiedzieć, że to nie problem w sytuacji gdy ma np. maturę po angielsku. Nie wydaje mi się żeby w normalnej edukacji szkolnej (jeżeli się mylę to poprawcie mnie bo szkoły skończyłem jakieś 15 lat temu) poznać angielski w stopniu umożliwiającym zdanie w tym języku matury (nie mylić z maturą z języka angielskiego bo to zupełnie coś innego). To jest właśnie problem bo moim zdaniem przez to, że olewają nas polskich użytkowników PS3 tylko drobny procent miał pewnie ochotę czytać w Skyrimie czy Fallout New Vegas znalezione książki czy dokładnie słuchać większość dialogów - tak aby poznać bardziej świat, dopowiedzieć różne kwestie czy po prostu przeczytać, że zakochana para ukryła pod kamieniem za drzewem skarb. Większość (ja też) olewa takie znajdźki skupiająć się na questach i najważniejszych sprawach - sytuacja taka jest moim zdaniem nie do zaakceptowania gdy na PC gra dostępna jest w wersji PL, w przypadku Skyrimia z dubbingiem. I naprawdę tak jak napisałem wcześniej uważam, że język angielski nie jest niezbędny do życia, nie gwarantuje sukcesu w sytuacji gdy twoja praca nie wymaga jego codziennego używania.

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]jesli mamy na store PL wersje gry to w ps plus tez byc powinna w naszym rodzimym jezyku[...]

 

Do plusa dają gre w wersji ANG jak na storze jest w PL? I jeszcze ktoś pisze, że wszystko jest ok, uczyć się języka polaczki? Beka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie. Płacimy za PS+ w złotówkach, mamy polską siedzibę Sony, także miłoby było dostać taką grę jaką jest Mafia II w wersji polskiej i innych gier, które rzecz jasna można nabyć po polsku. Gdybym miał do czynienia z grą, która nie wymaga dobrej znajomości j. angielskiego np. gry sportowe - gdzie jakby nie patrzeć nie ma tam fabuły, przebolałbym brak j. polskiego i spokojnie sobie grał. Lecz grając w grę w której jest pewna fabuła, lubię znać ją dosyć dokładnie, aby móc wiedzieć w co grałem, o co w niej chodzi. Nie lubię grać po łebkach i tak na szybko. Gra jaką jest Mafia II, jest grą fabularną i przez nieznajomość w stopniu dobrym wiele rzeczy nie zrozumiałbym, nie wiedziałbym o co chodzi. Siedzieć przy włączonym translatorze podczas grania  to trochę jest bez sensu. Proszę jednak nie mylić tego zdania, że jestem przecwiny subskrypcji PS+, ponieważ to byłoby czyste kłamstwo. Dostajemy wiele ciekawych, znanych gier. Subsrypcja PS+ praktycznie zwraca się w jednym miesiącu jakby podliczyć ceny gier do nabycia w wersjach pudełkowych. Także tutaj bardzo duży pozytyw, że ta subskrypcja wiele wnosi. Jednak to, że nie dają spolszczonych, a dostępnych normalnie gier, tworzy pewną rysę w tym wszystkim.

Edytowane przez Adrinnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad abonamentem rocznym ps+ i nurtuje mnie dosyć istotna dla mnie kwestia gratisowych co miesięcznych gier, a konkretnie czy są one w polskich wersjach językowych, bo jeżeli nie to dla mnie ta usługa jest bezsensowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie są po polsku, co dla mnie równie jest żenujące i podchodzi pod kpinę. Oczywiście wszystkim fanbojom i europejczykom ta sytuacja odpowiada i będą mówić, że pada deszcz jak sony nam pluje w twarz. Ile to roboty wsadzenie gry po pl ? Może jakaś akcja na fanpage PS Polska czy coś. Gdyż to trochę skandal, że Sony nas ewidentnie olewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×