Skocz do zawartości
MisiekMati1993

[RECENZJA] MUD:FIM Motocross World Championship

Rekomendowane odpowiedzi

 

JEST TO MOJA PIERWSZA RECENZJA! PROSZĘ O WYTYKANIE MI BŁEDÓW! POSTARAM SIE ICH UNIKAĆ W NASTĘPNYCH RECENZJACH!

 

MUD: FIM Motocross World Championship [PC. PS3, X360, PSV]

 

PRZEPRASZAM ZA BRAK FOTEK. ZNAJDZIECIE JE NA DOLE W LINKU DO STRONY PRODUCENTA, GDYZ STRONA ZABLOKOWALA MOJE FOTKI KTORE BYLY ZBYT DUZE! 

 

 

 
Mało kto wie, ale nic dziwnego gdy wszyscy żalą się jacy to my (Polska) słabi w sportach np. nożnej, że jesteśmy mistrzami świata (2012) w SuperEnduro która jest jedną z odmian motocrossu. Mamy więc powód do dumy  ;-) 
 
MUD znaczy błoto
 
Podejrzewam że każdy ma jakieś pojęcie o motocrossie. Są to wyścigi specjalnych motocykli w trudnym terenie, co tłumaczy sam tytuł. Naszą platformą testową jest PlayStation Vita na której zainstalowano MUDa w wersji cyfrowej, pobranej z PSN. Już na samym starcie gra zaskakuje: dość niska cena oraz mała waga tytułu sprawiają że wyrabiam sobie o marce lepsze zdanie. Menu to 3 opcje: MX1&MX2 - coś na kształt szybkiego wyścigu z NFS, Mud World Tour - kariera opierająca się na przechodzeniu kolejno eventów, oraz multiplayer. Mamy także opcje które niestety są tak skromne, że nie wiem czy widziałem kiedykolwiek grę w której jest ich mniej: mamy do dyspozycji ustawienia dźwięku, oraz sterowanie które sprowadza się do obrazka z opisanymi klawiszami, których nie możemy zmieniać.
 
 
 
Ride hard or ride home
 
Tryb dla jednego gracza to szereg wyzwań (15 lvl po 3-5 eventów). Poziom ich trudności jest bardzo słabo zbilansowany, dlatego mamy do czynienia z banalnymi oraz z takimi do których trzeba podchodzić kilka(naście) razy.
Gdy jesteśmy przy trudności nadmienię że w grze mamy aż 5 poziomów. Do wyboru mamy też 4 bohaterów, przy czym każdy ma swój "własny" talent, n.p jeden ma wyścig 1vs1, a inny wyścig na czas. Każdy zawodnik ma też 4 pola odpowiadające za umiejętności (siła, zwrotność, szybkość i taka jakby inteligencja). Każdemu możemy kupić za zdobywane podczas wyścigów punkty kask oraz napój energetyczny (który daje takie jakby ulti albo turbo). Mamy do wyboru także ponad 20 zespołów motocrossowych do których może przynależeć nasz bohater (oczywiście musimy je kupić za punkty). 
 
 
 
Do dyspozycji mamy tryby:
 
1. Eliminacja - co parę sekund ostatnia osoba wypada z gry; wygrywa ten kto zostanie ostatni
2. Wyścig - tego chyba nie trzeba tłumaczyć  ;-) 
3. Wyścig 1v1 - wyścig jeden na jednego
4. Time competition - musimy w określonym czasie nazbierać jak najwięcej punktów kontrolnych.
5. Monster Energy Trick battle - czyli punktowane triki FMX (które trzeba odblokować)
 
Tryb kariery jest fajny, ale mógł być zrobiony jako bardziej rozbudowany, brakuje mi personalizacji bohatera, edytowania swojego motocykla itp.
Ale ogólnie na plus
 
A man, a nation!
 
Tryb multi nie różni się za bardzo od zwykłego wyścigu. Denerwujące są jednak jego błędy: gra często gubi połączenie z graczem, częste są też lagi. Ten tryb został dodany tak na siłę i w sumie nic oprócz kilku trofeów nie wnosi. Audio stoi jednak na najwyższym poziomie; muzyka jest świetna i bardzo fajnie pasuje do  motocrossu. Dźwięki motocykli są realistyczne i nawet niektóre motocykle mają różnie dźwięki. Jednak grafika to chyba największa wtopa gry: o ile motocykle prezentują się nieźle to modele zawodników są już znacznie gorsze. Jednak największą porażką są tory. Nieźle zaprojektowane giną w otchłani słabych, nieszczegółowych modeli z rozpixelowaną teksturą. 
 
 
 
 
Gra nadrabia prawdziwymi markami ale licencja to nie lek na wszystko. Fajnie że jest przynajmniej ona. Myślę że mud to gra dla
a.) Fanów motocrossu którzy pokochają ją od pierwszego wejrzenia.
b.) Albo dla tych którzy potrzebują na weekend jakiejś ścianki po okazyjnej cenie.
 
Ale wg. mnie mimo wszystko: warto i polecam.  
 

OCENA KOŃCOWA: 7.5

GRAFIKA: 6
AUDIO: 8.5

GRYWALNOŚĆ: 7.5

 

 

INFO:

 
 
CENA: 99,- PSV; ok. 110,- PS3, X360
WERSJA PL: Nie
MULTIPLAYER: TAK
PALTFORMY: PC, PS3, X360, PSV

PEGI:12

 

 
 
PS3.pngPC.png
X360.png
 
ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO DO ZMIANY TREŚCI RECENZJI!
ZAKAZ KOPIOWANIA!
 
 
 
GALERIA!
Edytowane przez MisiekMati1993
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×