Skocz do zawartości
pablos_83

Football Manager 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Jako wielki fan serii z PC obawiam się, że tytuł zostanie ogromnie spłycony i zepsuty, tak jak to miało miejsce z wersją na androida, zwłaszcza, ze w ogóle przenoszenie FMa na inne platformy nie bardzo SI wychodziło. Tym niemniej na pewno będą śledził losy tego tytułu i kto wie, może się skuszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam podobne obawy bo grałem na PSP i to był straszny chłam.

Żadnego preordera nie zamawiam czekam z nadzieją na pozytywne recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie must have, serio :biggrin: Ja wiem, że managery, to są produkty na piece, ale fajnie będzie móc w końcu zagrać w dowolnym miejscu i w każdej chwili. Jedyna giera, którą ogrywam od dziesięciu już lat i wciąż mi mało :biggrin:

Edit: "How do you get a PC game, fully featured, onto PS Vita? You call on geniuses to help you, that’s how!".

Fajnie, że będzie cross-save pomiędzy PC a Vitą - w sam raz dla maniaków.

I jeszcze trzy słowa na dobranoc od szefa studia Sports Interactive, pod którymi podpisuje się obiema łapkami:

"I want to thank you, the PlayStation community, for telling Sony that you want to play our games on PS Vita. Without that happening, I would not have got the call from Sony in the first place".

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb classic to jest to co mamy na PC, aż z ciekawości sprawdzę jak to wygląda w FM2013, bo grałem tylko w ten standardowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pablos, daj proszę później znać, jak to wygląda w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb classic to jest to co mamy na PC, 

 

I wygląda na to, że to jedyny tryb na Vitę - dla mnie raczej dyskwalifikacja tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś pogrywałem w managera na pc i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie na dłuższą metę grania w tą grę na Vicie a w dodatku z tego co piszecie ma być to okrojona wersja. Choć może się mylę i będzie grało się ok, czekam w sumie aż ktoś się skusi i opiszę swoje wrażenia z gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dyskwalifikuje

to podobno jest bardzo zbliżony do managera sprzed 4-5 lat, a przecież tamte managery były genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - ten classic to z tego co kojarzę (grałem tylko chwilę coby sprawdzić po tym jak go wprowadzili) mega uproszczony tryb, w którym sporo opcji jest nieaktywnych a sezon rozgrywa się w parę(naście) godzin. Nie dla mnie, jak już obejmuję stołek menadżera to odpuszczam sobie tylko prowadzenie sparingów.

 

A genialny to był CM 01/02 - złote czasy, bardziej katowałem chyba tylko CM3, aż mi płyta w napędzie pękła;p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM01/02 genialny - Świętochowski, Harasimowicz, Brożek, Szymkowiak :D grałem chyba z 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cm 01/02 zagrywam się do dzisiaj - polecam prężnie działającą społeczność champman0102co.uk - olbrzymie replayability.

 

P.S. pamiętacie MaximaTsigalko?;)

 

A wracając do tematu, to nie wiem właśnie, czym pachnie ta wersja classic, ale jeżeli jest tak jak mówicie, i rozegranie sezonu ma trwać kilkanaście godzin, to taki wariant może się na handheldzie przyjąć przecież. Innymi słowy, nie skreślam, póki nie przetestuję we własnych łapakach, a to zrobię na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogrywam tryb classic z FM 13, w FM14 będzie pewnie bardzo podobny, a skoro wersje PSV i PC mają być kompatybilne to będzie to samo

 

Największe zmiany to -

-brak możliwości ustawienia treningu, brak trenerów, brak treningu nowych pozycji, brak treningu umiejętności (w treningu mało zwykle grzebię ,ale nowa pozycja się przydaje)

-brak integracji  zawodnikami, trenerami przeciwnika (akurat mi to zwisa bo zawsze ustawiam asystenta) z mediami jest integracja

-jest tylko główny scout, możemy go wysyłać, ale jest tylko jeden

 

oprócz w tego w tym trybie możemy kupować sobie za punkty (pewnie zdobyte za sukcesy) np prośby do zarządu lub dodatkowy budżet - to akurat mi się podoba

można też kupić "scoutning bez ograniczeń" ale nie wiem czy to zwiększa zasięg czy liczbę scoutów

 

Czyli nie taki diabeł straszny, są kluby filiarne, są negocjacje kontraktowe na żywo, poza różnicami które wymieniłem wygląda jak normalny nowy manager i tak wszystko jest wielokrotnie bardziej rozwinięte niż  w starszych managerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablos, dzięki za info. Nie grałem w ostanie wersje FM, a z tego co piszesz, to są dostępne opcje, które pojawiały się w starszych ceemach, a to na handheldzie powinno wystarczyć.

Już widzę minę szefa, jak zacznie drążyć, dlaczego tyle czasu zeszło mi na lunch, albo w kiblu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszyscy w świecie PlayStation! Nazywam się Miles i pełnię funkcję szefa studia Sports Interactive. Jesteśmy rozwojowym zespołem z siedzibą w Londynie, który tworzy gry od ponad 20 lat, a naszą specjalnością są managery piłkarskie. Mogliście już zagrać w przeszłości w naszego FM Handheld na swoich PSP lub po prostu w Football Managera na PC/Macu - w zależności od tego, jaki komputer posiadacie.

 

Jak zdążyliście zauważyć, w trakcie konferencji prasowej PlayStation na Gamescom 2013 ogłosiliśmy, że FM trafi na PS Vita! A raczej, żeby być precyzyjnym, FM Classic trafi na PS Vita.

 

Czym jednak jest FM Classic?

 

Cóż, jest to tryb, który dodaliśmy w zeszłym roku do wersji PC/Mac Football Managera jako szybszą drogę do przeżywania FM-owych emocji. Posiada wszystko, czego wymaga się od FM-a - ogromną bazę danych stworzoną przez ponad 1500 scoutów, silnik meczowy 3D, pełen moduł taktyczny, realistyczne transfery, AI czyniące zachowania wirtualnych piłkarzy i trenerów takimi, jak w prawdziwym życiu, a także mnóstwo grywalnych lig z setkami klubów z całego świata. Oferuje jednak znacznie bardziej dynamiczną rozgrywkę.

 

9553081467_e63db7ac9f.jpg

 


To zdecydowanie więcej niż miał do zaoferowania FM Handheld na PSP, w którego mogliście grać wcześniej na swoich PS Vita. Warto podkreślić raz jeszcze - posiada silnik meczowy 3D!

 

A więc dlaczego na PS Vita i dlaczego akurat teraz? W ciągu roku sporo rozmawiałem z prasą na temat tego, jak wielkim fanem Vity jestem - pozwala mi ona grać będąc w ciągłym biegu, czego nie oferuje mi żadna inna przenośna konsola - lecz nie byliśmy pewni, na ile udana byłaby na niej jedna z naszych gier. W końcu zadzwoniło do mnie Sony z prośbą o spotkanie i jak mogłem powiedzieć "nie"?

 

Shahid i jego zespół przybyli latem mnie zobaczyć i wyjaśniłem im, że choć chciałbym coś zrobić, po prostu nie mamy wystarczająco dużo ludzi, aby tego dokonać - to by oznaczało odciąganie pracowników studia od prac nad Football Managerem, a przecież płaci się nam po to, żebyśmy byli w stanie tworzyć jak najlepsze gry. Do tego nie mieliśmy dużego doświadczenia w tworzeniu gier na konsole, tak więc byłem zmartwiony poziomem wiedzy na ten temat wszystkich w studiu.

 

9553081923_37fb4bf55e.jpg


Spodziewałem się, że rozczarowane Sony zrezygnuje z pomysłu, jednak ku mojemu zaskoczeniu i szczęściu, oni zapytali tylko: "Więc jak możemy Wam pomóc? Chcemy grać w Waszą grę na Vitach. Społeczeństwo chce grać w Wasze gry na swoich Vitach". Po dosyć krótkiej dyskusji zgodzili się dostarczyć nam odpowiednie wsparcie, aby zrealizować ten cel. My z kolei porozmawialiśmy z naszym siostrzanym studiem, Hardlight, które zna się doskonale na rozwoju gier konsolowych i moblinych (cóż, na każdym rozwoju w zasadzie) i oni także zaoferowali swoją pomoc. Przedstawili nas też grupie naprawdę utalentowanych deweloperów z Little Stone, którzy również poświęcili uwagę temu ambitnemu projektowi. W jaki sposób uzyskać z gry na PC w pełni funkcjonalny produkt na PS Vita? Dzwonisz do geniuszy po pomoc, w taki sposób!

 

Najlepsze w tym wszystkim jest, że od teraz możecie nie tylko grać w Football Managera Clasic na PS Vita, ale także, po raz pierwszy w historii, jeśli posiadacie grę na PC/Mac/Linux, Wasze zapisy gry będą multiplatformowe i zadziałają na każdym z tych systemów. Grasz w domu na swoim komputerze, wrzucasz zapisaną grę na Cloud, pobierasz na swoim PS Vita i kontynuujesz karierę w autobusie. W dowolnym momencie, w każdym miejscu, gdziekolwiek!

 

 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst stary, z linka w pierwszym poście, ale zainteresowani pewnie ucieszą się z przetłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra chyba umarła, niby widziałem jakieś info że się robi ale w sensownym terminie już nie wyjdzie.

Może dopiero przy edycji 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale coś się ruszyło. Może jakaś promocja mnie skusi

 

 

We're pleased to announce Football Manager Classic 2014 for PS Vita will be released in Europe on Friday 11th April

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na bank wezmę - chyba że rzeczywistość zrówna produkt z ziemią - ale nie jest do zakup w dniu premiery. Choć jeżeli się postarali, to starczy mi na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę. Aktualizacja z zimowego okienka transferowego nie podlega dyskusji. Gdyby jeszcze cena była adekwatnie obniżona do czasy wydania gry. Ja wieloletni fan FM'a i tak biorę na premierę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×