Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

A jakieś słuchawki w takim razie przewodowe nauszne z mikrofonem wbudowanym polecicie do 50-60zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem że chyba nie ma sensu kupować słuchawek za 5 dych .

Przy takim budżecie zostać przy HS który miałeś z konsolą, swoje podstawowe funkcję spełnia .

Albo dołóż do stówki i można już kupić solidny HS tritton kama np .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś ps4. Po wpięciu sluchawek - czy to tych z zestawu, czy jakichkolwiek innych - nie ma w nich dźwięku. W ogóle żeby załapały "kontakt" z ps4 trzeba je lekko wysunąć z wejścia... uszkodzony pad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej robisz to co większość (w tym ja) i ich nie dociskasz odpowiednio mocno. ;) Zamiast wysuwać to wciśnij mocniej. Poważnie.  ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest spora różnica między tb 400 a tb 500p ? Czy słychać różnice w bf4 online? Czy te 7.1 to słychać czy to chwyt marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest spora różnica między tb 400 a tb 500p ? Czy słychać różnice w bf4 online? Czy te 7.1 to słychać czy to chwyt marketingowy?

Pewnie mnie pocisną ludzie, ale IMO to chwyt marketingowy, a na bardzo dobrym stereo tez wiesz gdzie wybucha granat :) i skąd biegbie przeciwnik. Ja mam 7.1 ale wole grać na stereo bo jest poprostu lepsze brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 500p i wole grać na 7.1. Bogitox jak nie słyszysz różnicy między stereo a 7.1 to odpal sobie jakis film (ja testowalem na helikopter w ogniu) a zobaczysz czy jest to chwyt marketingowy czy nie. W grach to niestety różnie, raz jest różnica a raz nie ma. Jeżeli dopłata do 500p nie jest duża to według mnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję zakupu PLYR 1 bo poprostu świetnie grają w Stereo ( przełączając na przestrzenny czuć ze jest to dźwięk jak by na koncercie) , są w pełni bezprzewodowe i maja mikrofon.

Nie słuchałem 500p natomiast przeczytałem ściany tekstów w których 7.1 w słuchawkach było wyśmiewane i ja śmieje się także.

Gregor oczywiście imponuje mi twój "efekt placebo" ale uwierz mi, że 5 osób u mnie podniecało się efektem 5.1 na bluray i wolfenstein new order gdy miałem je źle skonfigurowane i grały tylko w Stereo. Chce powiedzieć, że jeśli masz bardzo dobre Stereo to efekt będzie nierozpoznawalny pomijając efekt jak byś był na hali ( np granie w PES 2015 w przestrzennym to komedia bo piłka brzmi jak bym kopał metalową gałe na olbrzymiej hali)

Malo tego dobre Stereo rozniesie w pył twoje 7.1 z 500p.

Ja nie mówię, że nie warto brać 500p czy Astro 50! Ja tylko radze wam kupić te HS gdzie Stereo jest na bardzo wysokim poziomie a to co mówią o 7.1 włożyć między bajki. Bo nie da się zrobić w trabancie wirtualnego Mercedesa.

Chcecie 7.1 to wydajnie kilka tysięcy na poważny sprzęt a nie w słuchaweczkach ^^

W moich Skullcandy grając w wolfensteina w Stereo wiem skąd idzie szwab, gdzie wybucha granat, wiec dźwięk przestrzenny działa wyśmienicie w fenomenalnym trybie stereo :)

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza wam się konwerter analogowo-cyfrowy? Myślę nad zakupem?

Mam coś takiego i nie narzekam (wersja stereo, wyjście z tv po optyku -> konwerter -> wejście na ampli po cinch - była to dla mnie jedyna opcja podpięcia tv pod ampli bo ampli nie ma żadnych wejść cyfrowych natomiast w tv nie mam wyjścia analogowego). Widziałem też gdzieś konwertery dla 5.1 ale są droższe i nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję zakupu PLYR 1 bo poprostu świetnie grają w Stereo ( przełączając na przestrzenny czuć ze jest to dźwięk jak by na koncercie) , są w pełni bezprzewodowe i maja mikrofon.

Nie słuchałem 500p natomiast przeczytałem ściany tekstów w których 7.1 w słuchawkach było wyśmiewane i ja śmieje się także.

Gregor oczywiście imponuje mi twój "efekt placebo" ale uwierz mi, że 5 osób u mnie podniecało się efektem 5.1 na bluray i wolfenstein new order gdy miałem je źle skonfigurowane i grały tylko w Stereo. Chce powiedzieć, że jeśli masz bardzo dobre Stereo to efekt będzie nierozpoznawalny pomijając efekt jak byś był na hali ( np granie w PES 2015 w przestrzennym to komedia bo piłka brzmi jak bym kopał metalową gałe na olbrzymiej hali)

Malo tego dobre Stereo rozniesie w pył twoje 7.1 z 500p.

Ja nie mówię, że nie warto brać 500p czy Astro 50! Ja tylko radze wam kupić te HS gdzie Stereo jest na bardzo wysokim poziomie a to co mówią o 7.1 włożyć między bajki. Bo nie da się zrobić w trabancie wirtualnego Mercedesa.

Chcecie 7.1 to wydajnie kilka tysięcy na poważny sprzęt a nie w słuchaweczkach ^^

W moich Skullcandy grając w wolfensteina w Stereo wiem skąd idzie szwab, gdzie wybucha granat, wiec dźwięk przestrzenny działa wyśmienicie w fenomenalnym trybie stereo :)

Jeżeli śmiejesz się z czegoś czego jak sam napisałeś nie miałeś w rękach, to dla mnie dyskredytujesz wszystkie swoje wypowiedzi na temat słuchawek.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śmiejesz się z czegoś czego jak sam napisałeś nie miałeś w rękach, to dla mnie dyskredytujesz wszystkie swoje wypowiedzi na temat słuchawek.

To samo chciałem napisać ale niestety zostałem uprzedzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no ten od konsoli headset to jest niby ok, ale ucho mnie od niego boli(jest niewygodny). A ogolnie kazdy ktory ma wbudowany mikrofon zadziała? A ten np http://www.gioteck.com/products/ps4/ps4-headsets/ex3-r/? Ktoś coś o nim wie ?

To albo załóż sobie piankową osłonkę z  innych słuchawek, wtedy są wygodniejsze i nie wypadają z ucha (bo to osobiście mój największy zarzut), ale sprawdź czy w domu nie wala Ci się jakiś HS dodawany do telefonów (mam na myśli zwykłe słuchawki z mikrofonem, które podłączysz do pada), ja mam z HTC i działa bez problemu, kolega ma z Xperii i też gitara gra. Osobiście gram na zestawie audio, a jedna słuchawka to tylko do chatu w imprezie, więc mimo posiadania normalnego headseta od Sony, to ten ostatni tylko leży i zbiera kurz. Ale to pewnie dlatego, że mogę sobie pozwolić na komfort grania bez słuchawek. Jeżeli będziesz często grał na słuchawkach, to polecam kupić porządny HS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śmiejesz się z czegoś czego jak sam napisałeś nie miałeś w rękach, to dla mnie dyskredytujesz wszystkie swoje wypowiedzi na temat słuchawek.

Przecież mam słuchawki 7.1 wiec nie wiem w czym masz problem, 7.1 to 7.1 czy to w 500p czy w Astro A50 ot marketingowy bełkot. Różnice robi stereo bo tak naprawdę tam jest prawdziwe brzmienie. Widziałem nawet test YouTubera który testował plyr 1 a sam na filmiku mial źle skonfigurowane słuchawki (nie mogło działać przestrzennie) lol.

Sam pisałeś, że 500p stereo są rewelacyjne a przestrzennie nie zawsze.

Polecam dobre słuchawki Stereo a 7.1 traktować jako dodatkowy gadżet ale nie priorytetowo jak 3d w TV.

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo załóż sobie piankową osłonkę z  innych słuchawek, wtedy są wygodniejsze i nie wypadają z ucha (bo to osobiście mój największy zarzut), ale sprawdź czy w domu nie wala Ci się jakiś HS dodawany do telefonów (mam na myśli zwykłe słuchawki z mikrofonem, które podłączysz do pada), ja mam z HTC i działa bez problemu, kolega ma z Xperii i też gitara gra. Osobiście gram na zestawie audio, a jedna słuchawka to tylko do chatu w imprezie, więc mimo posiadania normalnego headseta od Sony, to ten ostatni tylko leży i zbiera kurz. Ale to pewnie dlatego, że mogę sobie pozwolić na komfort grania bez słuchawek. Jeżeli będziesz często grał na słuchawkach, to polecam kupić porządny HS.

Nie no tak jak mówisz bardziej do czatu taka słuchaweczka, ale miałem nadzieje że sie uda zakupić coś na BT do telefonu(auta) i od razu do ps4 by śmigało. Jak zwykle producenci się wypieli i chcą jak najwiecej kasy kosic.. Wszystko rozumiem biznes is biznes,ale mogliby chociaż dać kompatybilność z headsetami z ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam słuchawki 7.1 wiec nie wiem w czym masz problem, 7.1 to 7.1 czy to w 500p czy w Astro A50 ot marketingowy bełkot. Różnice robi stereo bo tak naprawdę tam jest prawdziwe brzmienie. Widziałem nawet test YouTubera który testował plyr 1 a sam na filmiku mial źle skonfigurowane słuchawki (nie mogło działać przestrzennie) lol.

Sam pisałeś, że 500p stereo są rewelacyjne a przestrzennie nie zawsze.

Polecam dobre słuchawki Stereo a 7.1 traktować jako dodatkowy gadżet ale nie priorytetowo jak 3d w TV.

Przepraszam, nadajemy na innych falach.

Dalszą dyskusję uważam za zbędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie ale się nie znam. Jeśli mam głośniki komputerowe podłączone pod tv przez wejście słuchawkowe a widziałem przejściówki jack optyczny to sprawdzi się coś takiego żeby podłączyć jack do wejścia optycznego?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nadajemy na innych falach.

Dalszą dyskusję uważam za zbędną.

Ależ nie masz za co przepraszać, nie było by dyskusji jeśli nie było by 2 zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu staram się nie generalizować i nie wrzucać wszystkiego do jednego wora. W ten sposób dalej bym siedział na "Sony Pulse" i uważał że słuchawki nie mogą mieć basu a pozycjonowanie jest praktycznie bez różnicy czy w stereo czy w wirtualnym 7.1

Jeżeli coś na jednych słuchawkach działa lepiej lub gorzej to nie znaczy że na każdych tak jest.

Po to miałem w ręce kilka modeli na raz, żeby mieć porównanie a nie "śmiać się" z danej technologii.

...słuchawki są jak auta czy kobiety - służą do tego samego, ale każdy model jest inny ;)

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja od początku pisze, ze różnice między sprzętami są kolosalne.

Natomiast sam 7.1 to chwyt marketingowy i przy zakupie należy zwracać uwagę głównie na Stereo, basy itd a nie sugerować się samym 7.1

Jeśli ktoś ma szmal na Astro 50 niech bierze ale 7.1 traktuje jako bajer. Jesli ktoś ma 300-400 PLN ale ma ból serca bo nie kupi 7.1 ja pisze, ze nie ma powodu do zmartwień, bo jeśli kupi dobrze grające stereo to będzie szczęśliwy a doznania podczas grania i oglądania filmów będą fantastyczne.

Wielu kupuje TV ale nie interesuje ich 3D wiec zwraca uwagę na inne parametry a ewentualny 3d traktują jako bajer.

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dla dużej ilości graczy właśnie ewentualny dźwięk przestrzenny jest ważny.

Co do 3D w TV akurat się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy FPS.

Tylko, że każdy top gracz Counter Strike powie ci, ze dobre stereo zdradzi ci tyle samo a może i więcej jak gamingowe 7.1 a mają to na głowach w czasie turniejów bo im za to płacą a nie bo są lepsze :)

Za dobry szmal od sponsorów założyli by sobie konewki na głowę dla dźwięku przestrzennego , tak to działa.

U więz mi, że wielu Bencwałów tez by grało z konewką na głowie wmawiając innym, że faktycznie więcej i lepiej wyłapują a skill dzięki konewce poszybował w górę ; - )

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie tego, oczywiście w słuchawkach.

 

Edytowane przez Nannacara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy FPS.

Tylko, że każdy top gracz Counter Strike powie ci, ze dobre stereo zdradzi ci tyle samo a może i więcej jak gamingowe 7.1 a mają to na głowach w czasie turniejów bo im za to płacą a nie bo są lepsze :)

Za dobry szmal od sponsorów założyli by sobie konewki na głowę dla dźwięku przestrzennego , tak to działa.

U więz mi, że wielu Bencwałów tez by grało z konewką na głowie wmawiając innym, że faktycznie więcej i lepiej wyłapują a skill dzięki konewce poszybował w górę ; - )

 

 

Posłuchajcie tego

 

 

...tylko ze problem polega na tym że PS4 to nie PC.

Pisanie na PC jest otwarte, nie związane z konkretnym sprzętem.

Tutaj gry są robione tak, żeby stereo było "płaskie" i żeby każdy poleciał do sklepu po system audio 5.1 lub 7.1 a najlepiej kupił słuchawki z dźwiękiem przestrzennym oczywiście tylko i wyłącznie sygnowane "bo inne będą złe".

Ile wy macie lat ludzie że nie widzicie różnicy między zamkniętym systemem jakim jest PS4 a otwartym PC?

Virtual Barber Shop jak i inne tego typu audio "oszukiwacze" mózgu jest odpowiednio zaprojektowany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×