Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że z upływem latek robię się coraz bardziej prostolinijny w tych sprawach. Kiedyś bezprzewodowo znaczyło bluetooth potem przyszła era wifi i innych. Ja się zatrzymałem na etapie jak bez kabli to bluetooth :) Dzięki za nową wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79,

Próbowałem go zmusić do samodzielnego myślenia.

 

PS4 ma wbudowany moduł Bluetooth więc żadnego dodatkowego nadajnika/odbiornika nie potrzebuje.

Pady działają przecież na Bluetooth - bezprzewodowo można z komputerem pada na przykład sparować wciskając (share) + (PS)

Sony jednak stwierdziło że słuchawki bluetooth nigdy nie będą działać z PS4 - widocznie zarezerwowało te częstotliwości na przyszłość albo po prostu chciało zarobić na swoich headsetach ;)


Widzę że z upływem latek robię się coraz bardziej prostolinijny w tych sprawach. Kiedyś bezprzewodowo znaczyło bluetooth potem przyszła era wifi i innych. Ja się zatrzymałem na etapie jak bez kabli to bluetooth :) Dzięki za nową wiedzę.

Bluetooth jest pewnym standardem

Nawet jeżeli częstotliwości by pasowały to bluetooth nie wymaga dodatkowych urządzeń/odbiorników/jest uniwersalne 

Wi-Fi działa na innych częstotliwościach. Czasem się jednak nakładają i stąd zakłócenia przy słuchawkach na przykład ;)

 

W każdym razie słuchawki bezprzewodowe działają na ogólnie dostępnych częstotliwościach (Bluetooth/Wi-Fi) ale wymagają specjalnego odbiornika.


...dla mnie bezprzewodowo było już na podczerwień (IRdA). ;)

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawowe pytanko czy do bezprzewodowego działania słuchawek potrzebuje routera i dostępu do bezprzewodowej sieci WiFi w pomieszczeniu w którym znajduje się konsola? Czy wystarczy ze konsole mam podpięta kablem sieciowym a słuchawki łączą się z konsola za pomocą tego małego odbiornika wpinanego przez USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten mały odbiornik USB właśnie do tego służy.

Nie potrzebujesz żadnych dodatkkowych akcesoriów.

Router z Wi-Fi to osobna sprawa nie mająca bezpośredniego związku ze słuchawkami ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na blutetooth to jak się łączy z ps4?

Co do kabla optycznego to mam takowy do łączenia kina domowego logitecha z lapkiem. Taka przezroczysta przejściówka na kabel optyczny aby do jacka pasowała. Dzięki za radę

Szkoda że ten gość na allegro miał tylko jedne słuchawki w takiej cenie. Wszędzie po 500zł teraz są :sad:

Są te słuchawki po 400zł na playergames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są te słuchawki po 400zł na playergames

Są ale TB 400 a ja chcę 500p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handy sprawdź w morele.net.

Ja zapłaciłem 428zł z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ale TB 400 a ja chcę 500p

Sorki za wprowadzenie w błąd jeszcze wczoraj były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem jedną sztukę z playergames a było 10 i zakończyli aukcje na allegro. na morele są po 430zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem jedną sztukę z playergames a było 10 i zakończyli aukcje na allegro. na morele są po 430zł.

Mylisz się.

Już są po 459. ...ale ta cena skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tydzień temu zanim wzrosło zainteresowanie w net-s były za ~340zł ... 

Prosta mechanika. Wzrasta zainteresowanie - cena idzie w górę.

...tylko szkoda że tak szybko. Ja się załapałem na cenę "pośrednią" bo za 428 z przesyłką z Morele w piątek do mnie dotarły.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam warjują z tymi cenami trza poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoje na emidas24.pl za 348 tydzień temu. Po dłuższym ograniu w BF4 poziom skilla wzrósł znacząco :) Sam nie wiem gdzie najpierw mam biec, wszystko tak wyraźnie słychać. Szczerze polecam dla graczy w fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoje na emidas24.pl za 348 tydzień temu. Po dłuższym ograniu w BF4 poziom skilla wzrósł znacząco :) Sam nie wiem gdzie najpierw mam biec, wszystko tak wyraźnie słychać. Szczerze polecam dla graczy w fpsy.

I dlatego chcę kupić :) zazdroszczę ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na zamówienie -- każą sobie czekać na realizację do miesiąca. 

Dokładnie, czekałem 3 tygodnie i zero jakiejkolwiek informacji,  jako, że użytkownik tego forum Rambo miał je na sprzedaż bo mu nie podeszły wziąłem je od niego a w rtv anulowałem zamówienie.

Jestem bardzo zadowolony, nie jestem jakiś bardzo wymagający ale jak pierwszy raz uruchomiłem je na destiny to byłem pod wrażeniem.

Przesiadłem się z goldów i ogólnie jest znacząca różnica w jakości dźwięku, jestem pod dużym wrażeniem.

Na imprezie wszystkich wyraźnie słyszę, mnie również dobrze słychać, mikrofon fajny bo można go sobie zdemontować jak nie potrzeba go używać, wygina się w każdą stronę.

Słuchawki wizualnie mnie się podobają, bardzo lekkie i wygodne (ale osoby z większymi uszami mogą mieć problemy gdyż muszle są niewielkie).

Co do jakichś migających diod, owszem pulsują diody na muszlach (loga tb) cały czas ale mnie w ogóle to nie przeszkadza bo tego po prostu nie widać.

Prosta obsługa, dwa suwaki tylko, wszystko sygnalizowane głosem babeczki.

Cieszę się, że zdecydowałem się na zmianę bo wg. mnie goldy nie mają startu do nich.

Co do kabla optycznego wychodzącego z dongla usb, mnie to nie przeszkadza i nie mam skazy wizualnej, po prostu tego nie widzę, bo konsola stoi w półce pod tv w zaciemnionym miejscu.

Każde słuchawki użytkowałem tylko z ps3 i ps4, te tb500p również będę używał tylko z ps4 więc nie obchodzą mnie czy z innym urządzeniami działają czy nie.

Kupiłem je tylko do ps4, wszystko działa jak należy więc jestem zadowolony

Edytowane przez szuldi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się podniecać tymi 500p bo sam się podniecałem ale jednak ochłonąłem przeglądając neta. Miałem wymieniać swoje goldy na 500p ale natrafiłem na ciekawe porównanie człowieka który raczej nie jedne słuchawki przesłuchał i polecam obejrzeć do końca. 

Zapewne wszyscy użytkownicy 500p zaraz mnie zjadą i będą wychwalać 500p co to nie one nie są bo każdy kto zapłacił prawie 500zł będzie tak robił bo to Polska, więc filmik polecam tym którzy się wahają.

Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń jeszcze bo nikt tu się niczym nie podnieca, no może poza Tobą i tym filmikiem o gościu co z niejednego pieca chleb jadł. Ludzie piszą o swoich opiniach po przetestowaniu dwóch headsetów i opisują plusy/minusy tego czy tamtego, jak byś czytał uważnie to byli też tacy co 500tki zjechali albo zwyczajnie im nie podeszły. Wierzę że TB może jakością dźwięku wygrywać bo sam mam jeden z niższych modeli stereo i graja najczyściej z najlepszym basem jaki miałem okazję odsłuchać w tym lub nawet i 2x wyższym przedziale cenowym. Inne rzeczy to już kwestia dyskusjna, wygląd, materiał, wykonanie, rzecz gustu.

... tym którzy się wąchają.

Ja się nie wącham, raczej dbam o higienę i nie widzę takiej potrzeby, no ale lubię wąchać nowe książki więc filmik też obejrzę, później :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się podniecać tymi 500p bo sam się podniecałem ale jednak ochłonąłem przeglądając neta. Miałem wymieniać swoje goldy na 500p ale natrafiłem na ciekawe porównanie człowieka który raczej nie jedne słuchawki przesłuchał i polecam obejrzeć do końca. 

Zapewne wszyscy użytkownicy 500p zaraz mnie zjadą i będą wychwalać 500p co to nie one nie są bo każdy kto zapłacił prawie 500zł będzie tak robił bo to Polska, więc filmik polecam tym którzy się wąchają.

@KaKtuSSoS, z całym szacunkiem może i się nimi podniecam ale przez ten filmik właśnie przepadły mi słuchawki w niższej cenie bo sam się "wąchałem".

Gość niby jest spoko, mówi rozsądnie, inne filmiki raczej hołdują  te słuchawki, ale jeżeli weźmiesz pod uwagę przedziały cenowe jakimi on operuje to w kolejnym jego filmiku spuszcza się nad TB Elite 800 które dopiero odpowiadają jego wymaganiom. Sprawdź sobie cenę TB Elite 800.

U nas kosztują 1300zł :P

 

Dla mnie ten filmik jest rzeczowy ale jak masz nie ograniczony budżet.

Oglądając film czy serial w słuchawkach i oglądając się w nocy za siebie czy zerkanie przez drzwi czy żona nie chodzi po domu bo w filmie są kroki w oddali, nikt mi nie powie że są gorsze od Goldów czy Sony Elite.

Wspomniane przez niego tandetność wykonania,, beczkowatość sourroundu (tylko na PS4) i brzęczenie mikrofonu (brak noise cancellingu) ze wszystkim się zgadzam. 

Jak na razie nie mogę zrozumieć tej "beczkowatości" w grach bo w filmach słuchawki są kosmiczne oraz w grach w trybie stereo też "beczkowatości" nie ma. Gość zamiast się niemi pobawić porządnie od razu je skreślił. Ja swoją drogą po wyjęciu ich z pudełka też miałem odruch zapakowania ich z powrotem i odesłania. ;)

Jednak uważam że w tym przedziale cenowym to gość zwyczajnie pierdzieli.

Zwykle nie ryzykuję ale dla tego je kupiłem przez internet a nie stacjonarnie w morele żebym miał możliwość zwrotu i napisałem wydaje mi się rzeczową ich recenzję.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz główny problem polega na tym że nie obejrzałeś filmiku a się wypowiadasz. Polecam najpierw obejrzeć materiał ponieważ problem polega na tym że człowiek w materiale mówi tutaj o tym że jakość dźwięku jest tutaj do d**y. Pomijam kwestie uwierania czy jakości wykonania która też kuleje ale to akurat mnie bardzo mało interesuje, jak ktoś ma duży sagan to praktycznie każde słuchawki mogą uwierać. Głownie chodziło mi o jakość dźwięku która dla mnie jest najważniejsza. 

 

@

SephiroT

 

Człowiek w filmie wyraźnie powiedział że idzie się nimi pobawić i wróci do nagrywania filmu, raczej nie wieże że werdykt wydał po 5 minutach, tym bardziej że wspominał o wszystkich presetach przy BF4. Dźwięki przestrzenne są i w goldach które w filmach również dają czadu więc obecnie jednym plusem który by przekonał mnie do tych słuchawek jest długość działania bo Goldy to taka sama porażka jak Pulse niestety, chyba że 15h działania to bajki i działają z 9 :)

Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia ludzi z forum których znam, wiem o czym piszą i mam pewność że piszą szczerze a nie pod dyktando i reklamę konkurencyjnego produktu jest dla mnie pierdyliard razy lepsza niż cały stuff z youtube'a. Zresztą SephiroT najlepiej to ujął w swoim poście powyżej. Bez odbioru ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaKtuSSoS, uwierz mi, oglądałem jego filmik kilka razy, jak i jego reckę Elite 800, Astro A50 oraz porównanie Astro z TB.

Przed zakupem staram się robić konkretne rozeznanie.

Nawet rozmawiałem o tym filmiku z Tomisiorem na PW jeszcze przed zakupem.

Nie zarzucaj mi czegoś o czym za przeproszeniem gówno wiesz.

Jak bym nie oglądał to bym miał te słuchawki kilka dni wcześniej.

Również odnoszę się do jego opinii w mojej recenzji.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaKtuSSoS, uwierz mi, oglądałem jego filmik kilka razy, jak i jego reckę Elite 800, Astro A51 oraz porównanie Astro z TB.

Przed zakupem staram się robić konkretne rozeznanie.

Nawet rozmawiałem o tym filmiku z Tomisiorem na PW jeszcze przed zakupem.

Nie zarzucaj mi czegoś o czym za przeproszeniem gówno wiesz.

Jak bym nie oglądał to bym miał te słuchawki kilka dni wcześniej.

Również odnoszę się do jego opinii w mojej recenzji.

 

Nie twierdze że gość ma 101% racji a ty gadasz bzdury, nie widziałem tego filmu tutaj więc dodałem. Warto przeczytać twoje wrażenia oraz przeczytać wrażenia innych aby podjąć rozsądną decyzję. W temacie Elite 800 chyba oczywiste że się gość podnieca bo nie wieżę że słuchawki które kosztują 3 razy więcej będą nadał badziewne. 

SephiroT 

 

Przy okazji chciałem zapytać, czy jak podłączy się 500p jackiem do telefonu działa mic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×