Skocz do zawartości
Sushi

Doki-Doki Universe

Rekomendowane odpowiedzi

Stosunkowo nowy indyk za małe pieniądze, porównywany klimatem do Małego Księcia.

 

Ktoś już grał, jak wrażenia? Dzielić się śmiało!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja, wbiłem 100% na PS4 - gra jest cross buy - PS4/PS3/Vita.

 

Jestem oczarowany tą grą. Dawniej byłby to gatunek "przygodowa" ale teraz to raczej "zjawiskowa" albo "nietypowa" czy "casual".

Gra ma oprawę graficzną bardzo infantylną ale jest to gra za równo dla dzieci (znających dobrze angielski)  jak i dla dorosłych. Dużo możemy się o sobie dowiedzieć.

W grze sterujemy robotem który ma zostać zniszczony i żeby tego uniknąć musi poznać i zrozumieć podstawowe zachowania i zwyczaje ludzi.

Gra jest "przegadana" więc nie polecam fanom akcji i przygody. 

Porusza tematykę charakteru człowieka po przez zabawne sytuacje, przeróżne zadania do wykonania (w grze mamy esencję RPG czyli quest za questem i pełno dialogów)  ...oraz quizy osobowościowe. Każda decyzja oraz to jak odnajdziemy się w danej sytuacji jest oceniane oraz poddawane analizie, co nam daje ocenę najbardziej wybijających się cech charakteru oraz zestawienie przewagi półkuli mózgowej (abstrakcja i tworzenie vs analityka) 

Gra jest prosta i przyjemna i to czy wbijemy 100% czy po prostu zrobimy jak najszybciej fabułę oraz testy osobowościowe (dodatkowe) zależy tylko i wyłącznie od nas. 

Trochę przypomina mi Little Big Planet i naklejki - kto grał w LBP ten wie o co chodzi. Mamy moc przywoływania  przedmiotów które wcześniej zebraliśmy i czasem trzeba na prawdę abstrakcyjnie pomyśleć zanim wpadniemy na to czego od nas dane stworzenie któremu wyświadczamy przysługę oczekuje, albo co przywołać żeby nas polubiło bądź znienawidziło.

Wyzwanie intelektualne i lingwistyczne więc polecam najpierw ograć demo.

Zanieś, przynieś, pozamiataj, przywołaj jakiś przedmiot lub postać (jeżeli ją masz - jak nie to idź gdzieś indziej i to zdobądź).

 

Dodatkowo w miarę zdobywania poziomu doświadczenia odblokowujemy nowe wyglądy postaci oraz dekoracji dla naszej planety domowej. Zawsze można polecieć na planetę kogoś z naszych znajomych i sprawdzić jak ją udekorował i też dodać coś od siebie ;) 

Jest też funkcja zabawnego pisania do siebie maili oraz zapisu save w chmurze..

Nigdy nie umiałem pisać recenzji więc to tyle w skrócie żeby fabuły nie psuć.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem Sephirot w sygnaturze, że grasz i zakładalem temat z myślą o Tobie i poproszeniu Cię o kilka słów ;)

 

Przy okazji, ktoś ma pomysł jak ściągnąć demo na ps3? Ściągając to co jest w PSS pobiera mi się wersja dema na PSV i nic z tym nie mogę zrobić. Da się w ogóle to demo ogarnąć na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gram na PS Vita i mam problem, cały czas wyskakuje błąd c2-12828-1 i wywala grę, czy ktoś ma podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, niestety ale to standard dla tego tytułu. Sam nie wiem ile razy już musiałem od nowa włączać grę aby dalej grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×