Skocz do zawartości
PonurakPS3

Migotanie Obrazu (PS3)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno pisałem na forum o problemie związanym z PS3 (Migotanie Gier), w każdym bądź razie myślałem że to jest wina PS3, lecz w serwisie dostałem nową i problem nadal występował. W takim razie sprawa wydawała się jednoznaczna, że problem leży po stronie Telewizora. Oddałem do serwisu TV (Stąd moja długa nieobecność na forum) i stwierdzili że tak ma być. Możliowe że mają rację ponieważ na niczym innym na PS3 problem nie występuje, zdjęcia nie migają, "Photo Album" działą super, a w zdjęciach powinno być to widoczne. Problem widać jedynie w grach na PS3, nieliczę czcionki w XMB, bo jednak trochę powina migotać... ale w grach jest to widoczne.

Ngrałem Filmik Z Tym Problemem

Proszę Nie Usuwać Tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko jest to aliasing :| gta akurat to kiepski przyklad bo ma ujowa grafike. Widac telewizor ma jakis kiepski algorytm skalowania obrazu albo cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w ustawieniach obrazu w PS3 wyłączyć lub włączyć (w zależności od tego jak masz teraz) Cross Color Reduction Filter. Miałem ten sam efekt na projektorze Sony i wyłączenie tej opcji trochę pomogło... Problem jest związany ze złym przystosowaniem telewizora do wyświetlanej rozdzielczości... czyli skalerem. Co to za TV, jaką ma natywną rozdzielczość i na jakiej ty grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się tez czy masz w tv ustawiony format obrazu 16:9(pilotem -> ratio). Możliwe że Ci się przestawiło na 4:3 i powoduje to właśnie taki efekt... W opjcach obrazu PS3 ustaw rozdzielczość minimalną na 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponurak nie chce cie wkurzac ale to co pokazales na filmiku to zwykly aliasing a nie 'migotanie', a w GTAIV wlasnie taki ladny aliasing jest... nic nadzwyczajnego.. mysle, ze szukasz dziury w calym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniscie zagrac w NHL'08 na telewizorze HD... zawodnicy znikaja na 0,5 sek co 0,5 sek. To dopiero jest migotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponurak nie chce cie wkurzac ale to co pokazales na filmiku to zwykly aliasing a nie 'migotanie', a w GTAIV wlasnie taki ladny aliasing jest... nic nadzwyczajnego.. mysle, ze szukasz dziury w calym...

uwazam dokladnie to samo Ponurak. Po prostu nie masz sie czym przejmowac.Ale jak Ci obiecalem sprawdze jeszcze tego assassina i dzis napisze do Ciebie na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie jak ci w serwisie... Gdyby tak było od początku w innych grach to bym nie narzekał, ale tak jest od pewnego czasu, jednakże tym razem na tunerze TV w drugim pokoju i na innym TV też zaczęło "je**ć" tzn migać :/ Co to jest do cholery :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Motorstormie czy innej grze masz tak samo? Jak tak to to nagraj i pokaż... sam w GTA IV nie grałem, ale aliasing jest dość ogólnie spotykany na obecnych, niedopracowanych next-genach (PS2 niech żyje wiecznie!), mam podobnie, aczkolwiek znacznie mniej w Darkness w ciemnościach na świecących przedmiotach... Ustawienie cross color reduction filter na on na monitorze (bo na projektorze znowu na odwrót, bo na off) znacznie zmniejsza to "migotanie". Problem ten występuje też przy złym przystosowaniu rozdzielczości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim przewodem podłączasz konsolę do telewizora? Jeśli innym niż hdmi to sygnał w nim biegnący jest sygnałem analogowym, ergo jest podatny na zakłócenia. Ja mam obraz podpięty przewodem hdmi, ale za to dźwięk już zwykłym stereo (2xchinch) i czasem się zdaża, że jeśli ten przewód znajdzie się bezpośrednio przy zasilającym to słychać b. mocne zakłócenia. Może twój problem ma z tym coś wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mogę nagrać bo TV jeszcze z serwisu nie wrócił.... właśnie z tego powodu, ale tak, problem występuje też w innych grach min. Burnout czy inne (czasem mniej, czasem więcej), Cross zawsze mam włączony, lecz po włączeniu było to samo. Możliwe że to są jakieś fale, bo wydaje mi się że na tunerze TV w innym pokoju i na innym TV, literki w menu też zaczęły migotać. Serwisant mnie zapewniał mnie że TV jest na 100000% dobry, konsolę dostałem nową a kable HDMI są cyfrowe, a do 1,5 - 2 m jakość kabla się nie liczy, i powiedział że innych kabli niema sensu sprawdzać. (Sprawdzałem 2 i to samo) więc sprzęt mam widocznie idealnie dobry (odpukać jakby co). Więc naprawdę nie wiem... Co dziwne widoczne jest to tylko w grach, lub przy oddaleniu okienka przeglądarki internetowej na PS3 (chociażby PS3SITE), kontury liter w XMB też jakby leciutko migotały, a co do filmików np. z gier to wydaje mi się że czasem też. (np. na trailerze DBZ Burst Limit, Freezerowi migają oczy Cellowi też). tak więc nie mam pojęcia.... A to jest raczej nielogiczne aby TV w ten sposób szlag trafił. Może to być wina niedawno zamontowanej nowej anteny internetowej, która znajduje się bezpośrednio blisko puszki z prądem, oraz anteny satelitarnej i jeden z kabli tej anteny leży u mnie pod szafą blisko TV.... coś z tych rzeczy może powodować zakłócenia. Lub jakiś nadajnik telefonii komórkowej zamontowany niedaleko, bądź sąsiad wykorzystujący (obciążający) prąd w swojej kuźni :/ Cholera Wie, mieszkam w niewielkiej miejscowości więc byle, co może powodować zakłócenia.... Chodźby ta dość mocna antena internetowa typu Jaga, zamontowana w okolicach początków mojego problemu. Naprawdę nie wiem ale, jak już wyżej wspominałem: Plejek nowy, TV podobno sprawny, a kabel HDMI jest kablem cyfrowym. Więc sprzęt odpada (odpukać jakby co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość sprawdzenia u kogoś znajomego, na jego TV, czy dzieje się tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na innym TV na tunerze się tak dzieje... Niestety niemam takiej możliwości. Pewnie Jakieś Fale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to aliasing najzwyklejszy w świecie,a Ty po prostu bardzo jesteś na niego uczulony.Jakoś nie wierzę,że kiedyś miałeś inaczej i nic nie migało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiałbym tą yage od wifi - 2.4GHz to są mikrofale które, jak wiadomo, "lubią" się ze sprzętem elektronicznym. Potwierdzałyby tą tezę też twoje przypuszczenia co do czasu gdy zacząłeś mieć problemy i fakt, że na innym telewizorze, podłączonym do innego urządzenia, stojącego w innym pomieszczeniu też tak się dzieje. Jeśli to mocna antena, skierowana na ciebie i być może sterowana niepotrzebnie zbyt mocnym sygnałem to kto wie... To twoja antena, czy kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja obstawiałbym tą yage od wifi - 2.4GHz to są mikrofale które, jak wiadomo, "lubią" się ze sprzętem elektronicznym. Potwierdzałyby tą tezę też twoje przypuszczenia co do czasu gdy zacząłeś mieć problemy i fakt, że na innym telewizorze, podłączonym do innego urządzenia, stojącego w innym pomieszczeniu też tak się dzieje. Jeśli to mocna antena, skierowana na ciebie i być może sterowana niepotrzebnie zbyt mocnym sygnałem to kto wie... To twoja antena, czy kogoś innego?

ale przeciez jakby to byly te fale to caly obraz by migal !!! A to jest aliasing ludzie !!! pogodzcie sie z tym bo nie wyrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emenems No to nie wyrobisz ;p Jeśli PonurakPS3 ma podobny efekt na zupełnie innym telewizorze podłączonym do zupełnie innego sygnału, to rzekomy aliasing w niektórych grach na ps3 nijak ma się do tego.

@PonurakPS3 Skoro to twoja antena, to może spróbuj ja na chwilę wyłączyć i sprawdzić wtedy. Rozumiem, że jeśli udostępniasz nią komuś sygnał to mogłoby to być problemem, ale jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@emenems No to nie wyrobisz ;p Jeśli PonurakPS3 ma podobny efekt na zupełnie innym telewizorze podłączonym do zupełnie innego sygnału, to rzekomy aliasing w niektórych grach na ps3 nijak ma się do tego.

ale skoro ma tak na 2 telewizorach i jest to samo znaczy ze tak ma chyba byc

robicie z g*wna czekolade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś święcie przekonany o czymś, czego nie możesz być pewnym - skoro PonurakPS3 twierdzi, że dzieje się tak od pewnego czasu, to chyba wie o tym lepiej niż ty, nie sądzisz?

Z mojej strony koniec offtopa. Następna moja wypowiedź w tym wątku będzie dotyczyła tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie to czcze gadanie. Ponurak musisz zrobic eksperyment. Potrzebne beda dwie konsole (najlepiej ten sam model) i dwa telewizory (tu juz nie koniecznie identyczne). I teraz sprawdz czy obie konsole na twoim TV daja podobny efekt, czy twoja konsola daje taki sam efekt na obu TV, czy konsola kumpla daje ten sam obraz na obu TV.

To co widac na twoim nagraniu niekoniecznie dobrej jakosci to aliasing na 100%. Zaparles sie jak osiol troche i nie chcesz dopuscic do siebie mysli ze to zjawisco jest obecne u wszystkich. GTA4 to najmniej odpowiednia gra zeby ten efekt pokazywac bo on jest u kazdego ! Za to martwia mnie te poszarpane literki w XMB. Ale musisz zdobyc dwie konsole i dwa TV i to sprawdzic!!

Sygnal z anteny raczej nie powoduje tych zaklocen, i kazdy kabel hdmi jest cyfrowy (wspomniales ze masz hdmi cyfrowe, jakby byly jakies inne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena jeśli byłaby odpowiednio mocna to mogłaby wywoływć zakłócenia już w układach samego telewizora - nie w przewodzie który podaje sygnał cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qgar zmienił byś zdanie jak byś zobaczył u mnie GTA 4 :/. Co do sprzętu niema sensu robić takiego eksperymentu, raczej. Jak już wspominałem konsolę dostałem nową (Poszła na Gwarancję właśnie z tego powodu), a TV według szanownego pana serwisanta, jest na 100% dobry (Zresztą to migotanie nie występuje pod wejściem D-Sub (RGB PC) gdy podłączę kompa...), nie zauważyłem go także przy DVD podpiętym pod HDMI, ale tego pewien nie jestem bo na DVD trudno się dopatrzeć... (Chociaż skacze trochę ekran powitalny DVD ale tego pewien nie jestem czy tak nie było). Odkąd w drugim pokoju zaczęło też migotać, byłem raczej pewien że to wina, zakłóceń lub fal. Na tym drugim TV pomogło znacznie ustawienie Redukcji Szumu na "Mocny". Ale nie jestem pewien czy na moim TV LCD (LG 32LC51) jest opcja redukcji szumów, lub występuje ona pod inną nazwą, teraz niestety sprawdzić nie mogę, bo TV nie wrócił z serwisu z tego powodu. Możliwe że podobna opcja u mnie odznaczyła się, ale nie przypominam sobie bym ją kiedyś widział. . Sprzęt w każdym razie jest dobry na 100% (Odpukać jakby co)... To wina fal, lub zakłóceń lub tej opcji która pomogła dość dużo na drugim TV, a której na swoim TV znaleźć nie mogę.

PS: Z tymi literkami w XMB, to chyba się mylę bo widać jak minimalnie migoczą, zakończenia tych literek jak podejdę i popatrzę 1CM od TV, ale tak chyba ma być bo to w końcu System, a literki te nie są małe. i nie są super ultra wygładzone. A może tak być, że konsola przestała współpracować z moim TV, czy raczej nie?? Myślałem kiedyś że to Firmware, jednak zaktualizowałem do Ver. 2.35 i nie pomogło (może dlatego że Firmware 2.30 i 2.35 nic nowego nie wnosiły do działania konsoli) Jeden z nich wprowadził tylko nowy PSStore. Więc poważną aktualką był 2.20 i to on wszystko spieprzył. Ostatni raz widziałem że wszystko dobrze działa na 2.17. Może nadchodząca super aktualizacja 2.40 pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj TV wrócił z serwisu, oczywiście problem nadal występuje (ale to nie wina TV). Jednak dzisiaj puściłem mojemu TV test "TVBLINK" (Test z Konturami) na PS3 i moim DVD. Oczywiście na rozdzielczości 720P. Jednakże obraz (kontury) migotały jedynie na PS3, na DVD było idealnie. Więc wszystko wskazuje na to że problem występuje między PS3 a TV. TV jednak jest dobry a PS3 zostało niedawno wymienione (właśnie z tego powodu) więc też jest dobre (odpukać jakby co). Więc problem ten wygląda na niezgodność "dobrego" PS3 z "dobrym" TV. Możliwe że nowsze konsole mają nowszą wersję HDMI i nie są kompatybilne ze starszym w TV (np. 1.3 do 1.2) ale to przecież nielogiczne bo dużo osób miało by taki problem. Może Component załatwi sprawę?? Jak rozwiązać problem z niezgodnością??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×