Skocz do zawartości
PonurakPS3

Migotanie Obrazu (PS3)

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie zrobisz,sam mam podobny problem.Chociaż z Componentem powinno coś zmienić.Pamiętam,że jak urzywałem 360-tki na tym samym LCD'ku co teraz PS3 to problem migotania nie występował. Ani na kablu Component,także na VGA nie było z tym probelmu a obraz był jeszcze ładniejszy niż przez component(wiadomo). Narazie się wstrzymaj z kupnem kabla ja taki jutro pożyczę od znajomego i sam z ciekawości spr. kilka grir przy takim połączeniu. Wyczytałem w internecie,że można się tego pozbyć zakupując TV Full HD 100Hz,lub jeszcze nowszy który wypuszcza JVC 120Hz. Dopiero wtedy masz 100% pewność,że obraz będzie taki jak być powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem że masz podobny problem. Ja już wszystkiego próbowałem Widaćz bliska jak nawet literki w XMB lekko migoczą, a w grach jest beznadzieja (jak dla mnie). Gdybyś mógł to sprwdź Komponenta, jak zadziała to kupię. Z góry dzięki. (Komponent to kabel analgwy więc dobrze jakbyś sprawdził jakimś dobrym)

PS: Ale to jest śmieszne ż e PS3 nie współpracuje z jakimkolwiek TV, Sony powinno ten problem załatwić. Nikt mnie nie ostrzegł (w instrukcji) że może niedziałać (przez HDMI?) na jakimkolwiek TV. Mam nadzieję że przynajmniej Component pomoże. Ale wcale mi się nie uśmiecha rezygnować z ulepszaczy obrazu dostępnych na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nic z tego nie będzie,znajomy pożyczył komuś kabel.Co gorsza ten ktoś jest teraz za granicą:/ Sam byłem ciekaw czy cos z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdzałeś na jakimś innym lepszym kablu HDMI?? np 1.3 czy coś w tym stylu.... lub jakimś droższym??. Z tym Componentem to trzeba będzie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może sprawdzałeś na jakimś innym lepszym kablu HDMI?? np 1.3 czy coś w tym stylu.... lub jakimś droższym??. Z tym Componentem to trzeba będzie sprawdzić.

Nie,nie sprawdzałem. Ale trochę mam za sobą artykułów o wszelkiego rodzaju kablach itd. Także rodzaj kabla HDMI nie ma znaczenia,przy długości poniżej 10metrów i więcej. Jeśli kabel ma długość 1-2m to bez względu na reklame u sprzedawcy,jaki to on nie jest i jaki to obraz nie jest ładniejszy na nim. Zawsze będzie taki sam:) Probelem może być po stronie samego portu HDMI w TV bądź konsoli. Np: TV ma HDMI 1.2 a konsola 1.3b i tu może być ta niezgodność,która jest oczwyiście mniej zauważalna kiedy mamy FUll HD LCD a nie HD Ready(1366x768). Za chwilę to spr. dla pewności w moim TV i port w konsoli. Jeśli będą inne to może być właśnie to,jeśli zaś nie to po prostu taki mam model TV. Nie radzący sobie zbyt dobrze ze standardem HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobry TV jaki ja sam kiedyś miałem, wymieniłem go jednak z powodu rys na obudowie na LG32LC51.... i na początku migotania nie miałem, więc nie mogło mu sie odwidzieć. Co do kabli HDMI to wiem to że teoretycznie niema to znaczenia, ale chyba lepiej sprawdzić. Tak się składa że kiedyś (ponad 2 miesiące temu) tego migotania nie miałem, kiedy oddałem konsolę do serwisu z powodu YloD, została ona wymieniona, ale wtedy także wyszedł nowy Firmware 2.20 i migotanie występowało więc, nie wiedziałem czego to dokładnie wina czy konsoli czy Firmware. Dlatego postanowiłem znów PS3 oddać do serwisu i otrzymałem znów nowy model, i było to samo (migotało), więc oddałem TV do serwisu. Stwierdzono że jest w 100% dobry. I pewnie tak jest bo na DVD obraz jest idealny tylko a PS3 szwankuje... Nie wiem co to... Ale PS3 i TV jest dobry (odpukać w razie czego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że migotania nie miałem kiedy używałem X360 przy połączeniu kablem VGA. Nic nigdy nie migotało,od kiedy mam PS3 i używam HDMI to migocze. Więc może mam trefny port w TV,wcześniej nic nie podłączałem więc o tym nie wiedziałem. Lub po prostu sam kabel HDMI jest gdzieś uszkodzony,stąd zakłucenia. Ciężko to rozkminić i gdybać se można bez końca. Trzeba po prostu spr. na innym kablu HDMI,Componencie i innym LCD'ku. Wtedy dopiero będzie sie miało pewność,że coś jest nie tak i co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Xbox na HDMI???

Chodzi Ci o to czy mój ma HDMI? Bo ogólnie to jest już wersja z HDMI,niestety nie mój,to jeden z pierwszych modeli:P Głośny i awaryjny:P HeHe. Dlatego jak najprędzej chciałem kupić PS3 pomimo,że nie ma jeszcze gier dla których to zrobiłem(prócz MGS'a narazie) Ale wiedziałem,że przynajmniej Sonka prezentuję jakąś kulturę pracy,cicha i niezawodna. Narazie sie to sprawdza...Xbox zepsuł mi się już po miesiącu użytkowania:) i to grałem sporadycznie,pracowałem po 12h,więc niewiele było czasu na granie. Później po serwisie zepsuł się znowu po 3miesiącach. No i w sumie był z 4x w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozwiąze problemu zamieniam PS3 na X360 Elite :/. Dzwoniłem na infolinię PLAYSTATION i tak jak przypuszczałem, skoro niedziała na kablu na którym działa DVD tzn że PS3 niewspółgra z TV, przepraszają mnie że niemogli przewidzieć że mam taki model TV. W takim wypadku sprawa jest jasna, niezostałem ostrzeżony że nie będzie współpracował z LG32LC51 i mam wzrot pieniędzy gwarantowany. Mam już dość takiego czegoś. Na Xboxie przynajmniej migawy nie będzie.

Czyli tak jak ja masz TV niezgodny z PS3??... A jesteś pewnien na 100% że na Xbx nie migotało absolutnie nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam LG32LC51 i nie mam takich problemów jakie opisujesz. Podłączony jest najtańszym kablem hdmi jaki znalazłem w mediamarkcie gdy kupowałem konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A próbowałeś może odpinać od telewizora antenę podczas testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jesteś przewrażliwiony.. to co pokazałeś w gta to aliasing jak nic no ale nie wieem jak w innych grach pokaz jakieś inne filmiki jak to u ciebie wyglada z gier np uncharted , ratchet , mgs4 , cod4 co są porządnie dopracowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tak jak obiecalem Ponurakowi sprawdzilem na swojej kopii gta(wczoraj przyszla <jupi>)ten "problem" i mam tak samo jak ty Ponurak ten most zachowuje sie identycznie jak ten na twoim filmiku. Szczerze mowiac nie rozumiem jak to moze przeszkadzac w grze . I wyszlo na moje nie ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po mojej bardzo długiej nieobecności na forum, która była spowodowana walką z Sony o niemigoczącego Plejaka... . Najpierw podważę górną odpowiedź emenems'a, owszem GTA 4 ma trochę migotać ale to co jest u mnie to jest masakra... Więc tak, Po walce z Sony udało się wywalczyć nową konsolę, tzn... Moja Konsola, która obecnie znajduję się w Serwisie w Rzeszowie (Nadal Tam Leży, odesłana po nieudanej próbie reklamacyjnej), zostanie wysłana do PRAMU w Warszawie. Dyrektor Serwisu PRAM ma skontaktować się z Rzeszowskim Serwisem, w sprawie odesłania Konsoli, po czym wymienią ją odrazu na nową bez żadnych napraw itp... Jednak z mojego doświadczenia wynika, że to prawdopodobnie nic nie pomoże... (Zaznaczam że PS3 było już dwukrotnie wymieniane z powodu migotania). Oczywiście pierwsza konsola zakupiona przezemnie 8.12.2007, która 17 Marca padła na YLOD, działała poprawnie. Może teraz też się trafi działający model, w co wątpię... Dużo już wiem na ten temat, kolega z forum MAGpl, boryka się z czymś podobnym na (Samsungu?). Wiem także że być może 3 Konsole z 10 Dostępnych działały by poprawnie... Więc to kwestia szczęścia. (Uwaga Posiadacze Telewizorów: LG 32LC51 / LG 32LC52, nie życzę wam jakiejkolwiek awarii PS3). Więc tak, konsola powinna wrócić do mnie w tym tygodniu (z Padem i z tym co tam do pudełka wsadziłem , Pudełko już obdarte strasznie) i jeżeli problem nadal będzie występował (na 70% Będzie), to zwracam się z prośbą o pomoc, do Was... Nagram filmiki z innych gier, i prosiłbym i porównanie filmiku z danej gry u mnie, do waszej (Przynajmniej wolałbym się dowiedzieć ile tracę na jakości ). Przyznam szczerzę że to naprawdę problem "Nie do rozwiązania"...

EDIT: Jakby ktoś miał możliwość, nagrania dla mnie filmiku z GTA 4 czy naprawdę wygląda tak samo jak u mnie byłbym wdzięczny... W tych samych miejscach co mój filmik, jeszcze filmik torów kolejowych (Tory nad Pierwszą Kryjówką w Hove Beach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,niestety też mnie dopadł ten problem,ale udało mi się już go po części rozwikłać.Może nie zupełnie,ale wiem już na 100% po czyjej leży stronie:)

TV,nie konsoli. Ostatnio zauważyłem,że obraz migoczne mi nawet na filmach DVD,jak i na telewizji z dekodera Polsatu:) Więc to niemożliwe,by była to wina konsoli. Po prostu matryca zastosowana w tym modelu TV,jest nieco archaiczna można powiedzieć,że jest to zapewne jedna z pierwszych jakie Samsung stosował w TV z niżeszj półki. Pewnikiem jest,że nowe modele z 2008r. jak i te z nieco wyższej półki,są pozbawione tej drażniącej przypadłości.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu zmiencie konsole na xboxy i nie bedziecie mieli problemu Ja nie moge. Ponurak, niestety nie mam jak nagrac filmiku z gta ale na serio jest tak jak na twoim (nie wierzysz to nie) Nie rozumiem jak mozna jeszcze martwic sie czyms czego nie ma po niepotzrebnej zmianie telewizora i ps3. To ze na obydwu konsolach miales taki sam efekt to chyba znaczy, ze jest OK. Litosci...to juz jest naprawde fobia Nie wiem jak wam to wpoic do glowy. Moze elektrowstszasy..hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ze na obydwu konsolach miales taki sam efekt to chyba znaczy, ze jest OK.

Na 2 Następnych Tak, Ale na Pierwszej Nie , teraz będe miał Trzecią od Sony...

EDIT:

MAGpl, to chyba jednak mamy osobne problemy, mi właśnie na DVD nic, a nic nie migocze, jest super. Pozatem mój TV został wyprodukowany w Listopadzie 2007 roku, więc nie może mieć starej matrycy. Weźmy jeszcze pod uwagę sprawę, że TV tylko odbiera sygnał, który nadaje mu inne urządzenie zewnętrzne... Skoro na DVD jest dobrze (Puszczałem specjalne testy TV Blink) a na konsoli "migocze", to jest to problem inny niż twój. Moje DVD UpScaluje rozdzielczość do max 1080i (60Hz) (Korzystam z 720P (60Hz) i jest super...). Obraz Natomiast leciutko skacze gdy rozdzielczość ustawiona jest na 1080i tylko że (50Hz) ale wtedy to normalne... Konsola to inny problem, właśnie pościągałem z Gametrailers recenzje HD takich gier jak Virtua Fighter 5 i wydaje mi się że jest podobnie, ale pewności na 100% niemam. Już wolałbym żyć w przeświadczeniu że tak ma być, bo przez ten problem, widzę teraz "migotanie" w każdej grze. Na PC, PSP itp. (Czasami mniejsze, czasami większe, zależy od gry). Ale nie wydaje mi się żeby tak było u mnie kiedyś... (Kolejnym faktem pomijającym "Starość" matrycy jest to, że wcześniej tak nie było). Pierwszą konsolę zakupiłem w Grudniu, natomiast TV HD mogłem się cieszyć od 26.02.2008... Grałem zadowolony do dnia 17.03.2008, kiedy to mój pierwszy model konsoli wylądował w serwisie zarażony YLOD (Yellow Light Of Dead, AKA ,Żółte Światło Śmierci), więc może z ogromnej radości posiadania TV HD nie zwracałem uwagi na takie coś (Ale to prawie miesiąc), następnie dostałem konsolę (nową) dnia 7.04.2008, i już mi zaczęło "odpieprzać" na tym punkcie (ale to znów prawie miesiąc), czyli niemały odwyk od gier.... Prawdę mówiąc przez ten problem nie gram już od 17Marca, co daje 4 Miesiące.... Więc ja się poddaje, naprawdę nie wiem. Tak ma być, Czy coś jest nie tak? Gdyby ktoś nagrał mi filmik ze swojej kopi GTA 4, Assasyna lub Dirta (Gdzie migocze leciutko samochód jak go pokazują ze wszystkich stron, oraz lekko migoczą trybuny, krajobraz pustynny w oddali...). Może bym się pokapował. Mam do was jeszcze jedno pytanie, otóż chodzi o początkową scenkę w GTA 4, Gdy Roman podjeżdża zabrać Niko... Jego samochód to jeden wielki straszny aliasing... Jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam spróbowałem Ci nagrać, choć jakościowo średnio to wyszło i nie widać tak dokładnie tego domniemanego migania...

LINK

TV mam prawie taki sam jak Twój - LG32LC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Tom, Widać było po drugim brzegu że jest podobnie, Gdybyś znalazł czas, mógłbyś jeszcze nagrać drzwi pierwszej kryjówki w Hove Beach (Oczywiści w ruchu) chodzi o te drzwi wewnątrz budynku niedaleko łóżka (wyście na klatkę schodową), bądź ogólnie początkową scenkę gry gdzie Roman przyjeżdża po Niko, lub taksówkę Romana dookoła (te metalowe części taksówki strasznie migoczą), oraz ten drugi most zarejestrowany na moim filmiku ... Oczywiście jakbyś Dał radę. Jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc. Co do telewizora, Masz taki sam jak ja, tylko że wersję błyszczącą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik powinien rozwiać Twoje wątpliwości

LINK

Gra migocze, ale nie wynika to z ułomności TV, czy PS3, bo taki sam efekt jest odbierany także na 200-calowych plazmach. Po prostu taki urok niektórych gier...

Heh wychodzi na to, że niepotrzebnie męczyłeś tych biednych ludzi z serwisów i banowałeś sobie dostep do konsoli

Moja rada - jak chcesz w pełni cieszyć się "niemogoczacą" grą, to inwestuj w MGS4 i graj do woli

Hehe, ja nawet uwagi nie przywiązywałem do tego, jedyne co mnie irytowało to to, że gra zacinała, ale po wyjściu patcha można wreszcie zrobić na mieście porządną rozpierduchę, jak w poprzednich częściach

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Wielkie dzięki Tom, Wykonałeś dla mnie ogromną przysługę, Jestem Ci wdzięczny po wsze czasy Teraz tylko czekam na PS3, jak wróci (nowe). Jeszcze Raz Dzięki, i mam nadzieję że tak ma być, bo mam praktycznie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty z tym wytrzymujesz, nie przeszkadza Ci to?? Nie mówię tylko o GTA ... Niepotrzebny mi był 4 Miesięczny odwyk od gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×