Skocz do zawartości
Hayabusa1979

Granie Klawiatura+mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To ze klawiaturę mogę podłączyc przez USB to wiem, pytanie jest jak wygląda sprawa z myszą ? Domyslam się, ze podobnie;

Do czego zmierzam, ano do tego jak w temacie : granie na padzie np w BF Bad Company do najwygodniejszych nie należy zwłaszcza, kiedy serię BF trzepię od zawsze na PC własnie w takowej konfiguracji

Kombinowal ktos taki konfig czy jestem skazany na pada ?

Pozdrawiam @ll

Hayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj troszkę. było kilka tematów. Unreal 3 wspiera mysz i klawiaturę w PS3 i można grac tak samo jak na PC ale do innych gier potrzebne bedzie trochę kombinacji , a i tak efekt końcowy nie będzie taki sam jak na pc. ja liczę, że developerzy pójda w ślady ludzi od UT3 i FpS'y zaczna wspierać konfigurację M&K.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmowo KiM wspiera jedynie UT3,ale jeśli tak bardzo ci zależy możesz zakupić przejściówke xfpsrateup do PS3 koszt około 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie klawki i myszy na konsoli jest poprostu śmieszne (w grach strategicznych to rozumiem) ale w innych pozycjach nie.

gry sa tak przystosowane zeby grac na padzie to nie sa czasy PSX ze sie gralo ciezko na padzie w FPS np MoH to byla masakra.

teraz juz dla malo sprytnych stosują wspomaganie aim.

gracze z klawiatura i myszą sa po prostu slabi bo nie umieją grac na padzie ;] tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathof sam jestes słaby. To nie temat do tej dyskusji bo takowa juz sie odbyła. Widziałes moze jakis profesjonalny turniej w jakąklowiek gre FPS na padach ?? hehe zabawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś słaby. Z takimi tekstami to od piaskownicy. Gram na tym na czym mi wygodniej. Dajmy np takie GTA IV obecnie nie wyobrażam sobie jak wcześniej moglem grac w tę serię na kompie przy pomocy MiK.. duży plus dla pada. Natomiast granie w FPS'y padem ssie i to ostro. Jeśli pad jest w tym gatunku gier taki spoko to nie kumam dlaczego niby w cod3 (na razie tylko takiego FPS'a mam na pley'u) do precyzyjnego celowania dodano opcje autoaim? W cod2 na kompie nie było czegoś takiego bo nie potrzebujesz autoaimu grając myszą w FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie róbmy offtopu ,Halo to gra dla przedszkolaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mathof sam jestes słaby. To nie temat do tej dyskusji bo takowa juz sie odbyła. Widziałes moze jakis profesjonalny turniej w jakąklowiek gre FPS na padach ?? hehe zabawne.

I polaly sie slowa krytyki...

Ja nie spotkalem sie na ps3 z turniejem na klawie.

do nocnika i furio:

W mojej wypowiedzi chodzilo o to ze gry FPS sa robione pod katem padow a nie klawiatur i mysz, uzywanie ich jest poprotu smieszne grajac zinnymi ktorzy maja pady.

Trzeba byc slabym zeby nie dac rady innemu graczowi w rownozednej walce, tylko uciekac sie do K&M.

Ja zawsze gralem na PC w FPS i przeskoczenie z K&M na pad bylo trudne ale zacislem zeby i zaczolem grac.

A czy bedziecie grac z K&M to wasza sprawa, ja mam takie zdanie o grajacych na K&M w FPS'y na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pad jest w tym gatunku gier taki spoko to nie kumam dlaczego niby w cod3 (na razie tylko takiego FPS'a mam na pley'u) do precyzyjnego celowania dodano opcje autoaim? W cod2 na kompie nie było czegoś takiego bo nie potrzebujesz autoaimu grając myszą w FPS.

co jest autoaim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest autoaim?

Automatyczne namierzanie przeciwników

Po prostu kieruje strzały na najbliższego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej wypowiedzi chodziło o to ze gry FPS są robione pod katem padów a nie klawiatur i mysz, używanie ich jest poprotu smieszne grajac zinnymi ktorzy maja pady.

Częściowo sie zgadzam z tym co mówisz. Faktycznie koszenie myszą lodków grających padem to żadna zabawa.. szanse powinny być jednakowe. Tylko, że ja w swojej wypowiedzi zmierzałem do tego, że robienie FPS'ow pod pady to trochę tak jakby na silę wciskać samochodom kwadratowe koła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczqjenie to bardzo mocna siła ...

Latami gram KiM na PC , mam wyczucie i tak dalej ....po cholere mam się męczyc na padzie w grze FPP ?

Na padzie to mogę sobie w Tekken`ka popykac , Night Round 3 czy PS`a ..

Pady nie są do strategii czy FPP i koniec...

Granie na nich dla "idei" to szkoda czasu i nerwów...

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granie na nich dla "idei" to szkoda czasu i nerwów...

Dokladnie! Ja tez uwazam, ze granie w FPS na padzie to jakby sterowac samochodem przy pomocy radia. No i szkoda czasu na lamanie palcy - niestety do tej pory tylko Unreal pozwala wybrac mysz i klawiature (mialem nadzieje, ze Quake cos zmieni.. ale jeszcze nie slyszalem zadnych potwierdzen)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granie na nich dla "idei" to szkoda czasu i nerwów...

Amen ma breda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujecie, ze autorzy ekskluzywnych dla konsol FPSow to robia na zlosc wszystkim, zmuszajac ich do grania w te gry na kontrolerze domyslnym, zamiast umozliwic gre na myszce i klawiaturze? a nie pomysleliscie, ze tempo tych gier, poziom trudnosci i cala otoczka jest robiona wlasnie pod pada? ze granie na myszce i klawie to kastrowanie tych gier z klimatu - cos jak granie z cheatami (bo nie oszukujmy sie: myszka+klawiatura sa ZNACZNIE szybsze i precyzyjniejsze w bezposrednim porownaniu)

zeby bylo smieszniej - nawet UT3 na PS3 i PC sie roznia (pomimo mozliwosci grania na myszce na konsoli) - wersja na PC jest szybsza - porownajcie sobie demko z PC z tym co jest na plejke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech w końcu zaczną robić na playa szybsze fps'y zamiast tych mułowatych pod pada i dadzą w nich wszystkich obsługe KiM!!

Jak widac na podstawie UT3 mozna , a ułatwiłoby to grę wiekszości graczy. moim zdaniem przyciągnęło by to do konsol sporą grupe wymiataczy w FPS z Pecetów.

To w końcu bardzo popularny gatunek gier i kaleczenie go padem jest jakims nieporozumieniem. Bardzo lubie na padzie grac w produkcje typu Warhawk ale jak wiemy to jest ttp z mozliwością "namierzania" pocisków na cel. To jest dobre rozwiązanie do pada ale klasyczne fps nie powinny istniec na padza. Pisze to umiejąć całkiem niexle wymiatac na padzie . mam po prostu porównanie. Jeżeli ktos raz zagrał w FpS na Kim to każda gra tego typu na konsoli przy pomowcy pada będzie wydawac się 10 x wolniejsza niz powinna.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to niech w końcu zaczną robić na playa szybsze fps'y zamiast tych mułowatych pod pada i dadzą w nich wszystkich obsługe KiM!!

Jak widac na podstawie UT3 mozna , a ułatwiłoby to grę wiekszości graczy. moim zdaniem przyciągnęło by to do konsol sporą grupe wymiataczy w FPS z Pecetów.

To w końcu bardzo popularny gatunek gier i kaleczenie go padem jest jakims nieporozumieniem. Bardzo lubie na padzie grac w produkcje typu Warhawk ale jak wiemy to jest ttp z mozliwością "namierzania" pocisków na cel. To jest dobre rozwiązanie do pada ale klasyczne fps nie powinny istniec na padza. Pisze to umiejąć całkiem niexle wymiatac na padzie . mam po prostu porównanie. Jeżeli ktos raz zagrał w FpS na Kim to każda gra tego typu na konsoli przy pomowcy pada będzie wydawac się 10 x wolniejsza niz powinna.

pozdro

Wymiataczą z PC dziękujemy niech zostaną na blaszakach a mniej takich tematów i biadoleń będzie powstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli sugerujecie, ze autorzy ekskluzywnych dla konsol FPSow to robia na zlosc wszystkim,

Jak nie wiesz o co chodzi - to chodzi o pieniadze... myszki i klawy nie trzeba kupowac od Sony - w zwiazku z tym nie maja na to monopolu a w zwiazku z tym po co sobie odejmowac potencjalny zarobek od sprzedazy padow - jesli po prostu mozna nie pisac softu do obslugi myszy i klawiatury.

a nie pomysleliscie, ze tempo tych gier, poziom trudnosci i cala otoczka jest robiona wlasnie pod pada? ze granie na myszce i klawie to kastrowanie tych gier z klimatu - cos jak granie z cheatami (bo nie oszukujmy sie: myszka+klawiatura sa ZNACZNIE szybsze i precyzyjniejsze w bezposrednim porownaniu)

hahaha - sory, ale nie mamy o czym rozmawiac - a ja myslalem ze gra sie po to zeby bylo szybciej, bardziej precyzyjnie - gdzie tu cheatowanie czlowieku??? Ze niby ktos szybkie oko, albo sprawne nadgarstki to od razu oszust?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wiesz o co chodzi - to chodzi o pieniadze... myszki i klawy nie trzeba kupowac od Sony - w zwiazku z tym nie maja na to monopolu a w zwiazku z tym po co sobie odejmowac potencjalny zarobek od sprzedazy padow - jesli po prostu mozna nie pisac softu do obslugi myszy i klawiatury.

hahaha - sory, ale nie mamy o czym rozmawiac - a ja myslalem ze gra sie po to zeby bylo szybciej, bardziej precyzyjnie - gdzie tu cheatowanie czlowieku??? Ze niby ktos szybkie oko, albo sprawne nadgarstki to od razu oszust?

pozdrawiam

Myślę że nie byłoby problemu dla Sony wypuszczenia oficjalnego zestawu KiM do PS3.Jednakże KiM jest przypisane do PC i nijak nie mają się do idei console gamingu.Taki urok Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura Aki1986. Uwazam, ze to wcale nie kwestia uroku konsoli. Ja tez nie mam ochoty grac w FPS'y na padzie ale narazie nie ma alternatywy. Jak tylko jest taka mozliwosc (a jest UT3) to niech dadza graczowi mozliwosc wyboru kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że nie byłoby problemu dla Sony wypuszczenia oficjalnego zestawu KiM do PS3.Jednakże KiM jest przypisane do PC i nijak nie mają się do idei console gamingu.Taki urok Konsol

To ze nie bylo by problemu dla nich - to wiadomo - tylko co wtedy, moze by mieli blokowac klawiatury i mysze od innych producentow? Co ty wogole piszesz - wez sie zastanow najpierw.

pozdrawiam

P.S

Juz mnie zaczyna wkq co niektorych fanbojostwo ze konsola to pad i koniec... Ja np. zygam padem jak mam grac w FPS-y... ale jak pisalem wczesniej - taka polityka monopolu Sony :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC jest do FPS'ow stworzony. Konsole za to sa najlepsze do platformowek i tego typu gier. Nie twierdze ze nie powinno sie wydawac strzalanek na konsole ale w niektorych baaardzo ciezko sie steruje. To wszystko zalezy od umiejetnosci. Jak ja sie przezucilem z peceta na konsole to bardzo mi sie ciezko celowalo. Jednak w takim Resistance celowanie jak dla mnie jest bardzo fajne i nawet osoba ktora nigdy nie grala w kilka minut opanuje clowanie na tyle zeby grac. Wydaje mi sie ze nie pad jest problemem w strzelankach a celowanie w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie panowie zależy jak leży, ja na FPSach zęby sobie powybijłem (PC). Dobry gracz na padzie nigdy nie dorówna dobremu graczowi na K+m i basta inne stwierdzenie jest po prostu czystym fanboystwem i ciemnotą umysłową. Chcecie wyzbyć się iluzji zapraszam do CS'a gdzie liczą się mikirosekundy by żyć skonfigurujcie sobie pada jak chcecie i zaparasza o ile nie traficie na noobów kafekowych to wyjście na plus jest nie możliwe ! . Nie chodzi mi przyjemność tylko o precyzje i sprawność reagowania.

Natomiast grą w którą lubie baardzo grac na padzie to Call of Duty 4 jest super wyczulony pad i przesiadając się na innego fpsa na ps3 ku**ie pod niebiosa ze nie jest ta czułośc CoDowskiego sterowania standardem CoD4 na padzie rulez, ale wszystko inne zawodzi w co grałem oczywiście. Przejścióka ta dobra rzecz sam sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PC jest do FPS'ow stworzony. Konsole za to sa najlepsze do platformowek i tego typu gier.

Jest w tym troche prawdy, ale...nie to ze PC jest stwozony do FPS, tylko klawiatura i mycha, sa stworzone do FPS'ow. Ten gatunek na konsolach z K&M niczym by nie ustepowal edycjom na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×