Skocz do zawartości
Sonned

Internet Mobilny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem się zapytać, czy posiada ktoś power LTE od Plusa i może mi powiedzieć, jak wygląda sprawa z graniem online, gdyż naczytałem się, że mogą być problemy z NAT-em i chciałbym się dowiedzieć więcej na ten temat. Od razu napiszę, że na mojej ulicy nie mam możliwości wybrania kabla, więc pozostaje mi jedynie radiówka i dlatego zastanawiam się nad LTE. I jak wygląda sprawa z pingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga elegancko, polecam gorąco. Prędkość minimum 40 mb, ping koło 8-10. Zero ścin, zero zrywania łącza. Nic tylko grać :) Jeśli masz możliwość to weź sobie taryfę z Limitem Nocnym, 50 gb od godziny 1 do 7 w nocy, idealnie żeby nastawić konsolkę na pobieranie gier :) Tylko jak już się zdecydujesz wziąć internet to weź sobie router domowy od nich. Ja mam połączoną konsolę przez WIFI. Rewelacja, o wiele lepsze niż Neostrada, Netia, czy INEA. Nawet przy słabej pogodzie nie mam żadnych problemów z lagami. 


i jeszcze jedno, jak chcesz żeby Ci wystarczało transferu to musisz wziąć minimum 20 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli masz możliwość to weź sobie taryfę z Limitem Nocnym, 50 gb od godziny 1 do 7 w nocy, idealnie żeby nastawić konsolkę na pobieranie gier :)

 

Przy Power LTE nie masz już limitów (ani opcji nocnego limitu) więc gry możesz sobie pobierać kiedy chcesz;)

 

Swoje przemyślenia odnośnie LTE z Plusa wysłałem na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a możesz mi powiedzieć, czy nie masz problemów z hostowaniem w grach? Np. gdzie zakładasz pokój i reszta graczy do niego dołącza.

Edytowane przez Sonned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przenieśmy może dyskusję tutaj ;)

U mnie nigdy, z żadnym graniem, ściąganiem, przeglądaniem czy inną aktywnością związaną z internetem nie było problemów. Czy to jako host, gość czy obserwator wszystko działało jak należy. No, raz miałem problemy z FIFĄ, ale to raczej gra była zwalona bo wiadomo, EA tuż po premierze. No i oczywiście limit był uciążliwy, no ale to już inna bajka.

Ed: oczywiście pojawiały się jakieś sporadyczne rozłączenia i inne cuda, ale to raczej normalne przy każdym internecie, częściej z winy serwerów gry.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Power LTE nie masz już limitów (ani opcji nocnego limitu) więc gry możesz sobie pobierać kiedy chcesz;)

 

Swoje przemyślenia odnośnie LTE z Plusa wysłałem na PW.

Możliwe, ja mam akurat dwie karty jedna 10 gb + limit nocny, i drugą 20 gb i jeśli jestem w zasięgu LTE to bez limitu. Jednak jak pobieram gry to wkładam kartę z limitem nocnym. Łącznie 30 gb starcza w zupełności i nie miałem okazji sprawdzić czy dobrze śmiga po przekroczeniu limitu. A co do serwerów, to nigdy mnie nie wyrzuciło z żadnej gry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiga praktycznie wcale, ja miałem okazję. Na czym polega ta druga opcja na tej karcie 20 gb? Jeśli jesteś w LTE to w ogóle masz limitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeśli jestem w zasięgu LTE, to mam internet bez limutu w stałej najszybszej możliwej prędkości, jeśli będę na H+ to po przekroczeniu 20 gb prędkość spada do 10mb/s, ale w praktyce to nie mam pojęcia czy to się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to chyba właśnie na tym polega to power LTE, sam na to przeszedłem od wczoraj, na siłę chyba naściągam gier z PSN i zobaczę co wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według strony wynika mi, że nielimitowany LTE zaczyna się dopiero po zużyciu podstawowego pakietu. Przykład za 59,90zł marnuje 25gb transferu i potem mam no limit LTE przy prędkości 10 mb. Nie powinno być czasem tak, że ten LTE będzie bez limitu od początku miesiąca a nie od stracenia zwykłego pakietu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie czy takie statystyczne granie w np. Fife zużywa dużo transferu? Bo neostrada u mnie działa dość slabo i rozgladam się za czymś mobilnym (3G u mnie działa bez problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 mb starcza na zagranie około 8 meczów w sezony, w WK zużywa więcej transferu a jak włączysz HS to też musisz się liczyć ze zwiększonym zużyciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według strony wynika mi, że nielimitowany LTE zaczyna się dopiero po zużyciu podstawowego pakietu. Przykład za 59,90zł marnuje 25gb transferu i potem mam no limit LTE przy prędkości 10 mb. Nie powinno być czasem tak, że ten LTE będzie bez limitu od początku miesiąca a nie od stracenia zwykłego pakietu ?

Ja myślałem, że to jest tak, że jak wykorzystasz ten podstawowy pakiet to prędkość spada do ustalonej w umowie i tu juz możesz korzystać ile wlezie, oczywiście całość resetuje się od początku nowego okresu rozliczeniowego i od nowa masz limit podstawowy z nieograniczoną prędkością. Tym niemniej tak jak mówiłem, w najbliższych dniach przetestuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, czyli dopiero za 89,90 zł wychodzi że jest no limit bo po wykorzystaniu 35gb jest LTE przy maks prędkości. Z ciekawości, który pakiet będziesz brał na
"testy"? :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już TV od Cyfrowego Polsatu to najdroższy pakiet kosztuje 45zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to w Play masz teraz przy każdym pakiecie (chyba przy każdym) możliwość kupienia LTE bez limitu za 9,99zł miesięcznie.

Play ograniczona prędkość na LTE do 20mb/s (w zależności też od pakietu), ale łącze masz mega stabilne, czasami potrafi tydzień chodzić bez resetu.

Chociaż coś ostatnio się im chyba pomieszało, bo miałem odblokowaną prędkość i leciało mi spokojnie 50mb/s w pobieraniu i 13mb/s w wysyłaniu.

Mam pakiet 30GB za 59zł miesięcznie, także jak kupię bez limitów LTE to będzie 69zł, ale jak ktoś nie ma innej opcji to wg mnie świetna sprawa.

LTE w końcu jest technologią, która może chociaż trochę równać się ze światłowodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużałem umowę i mam teraz ten najwyższy (czyli bez ograniczenia prędkości) za 69zł/miesiąc. To "no limit" o które tu chodzi to raczej bardziej dotyczy transferu danych (do tej pory po wykorzystaniu pakietu prędkość spadała tak, że nie dało się korzystać z internetu w ogóle) niż prędkości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo jak masz TV, to przy zakupie drugiej oferty np internet lub telefon jest -50%, a jak bierzesz trzecią, to masz za złotówkę, niezaleznie od oferty. Jest tylko jeden mały haczyk, jak brałem internet (mam też TV) to żębym mógł dostać telefon za 1 zł, musiałbym wziąć droższy pakiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wziąć jakiś najniższy pakiet TV żeby potem dostać te -50% na internet ? Bo niedługo będę musiał podłącza robić internetu albo też tv a nowym mieszkaniu i się tak rozglądać zaczynam. Nie wiadomo czy blok będzie okablowany od razu przez UPC

Edytowane przez bartez1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat pracownika z Plusa z innego forum: Jak będziesz w zasięgu LTE to nie masz żadnych limitów, z żadnego pakietu nie ściąga, po prostu korzystasz i nie patrzysz. Limity obowiązują tylko w technologiach wolniejszych. Dlatego też jeżeli łapiesz LTE to limit nocny nie ma żadnego praktycznego zastosowania.

 

Więc z tego wychodzi, że jak jesteś w zasięgu LTE, to nie nalicza nic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Plus, w salonie inaczej, przez telefon inaczej, w internecie jeszcze inaczej. Jeśli to prawda to okazuje się, że spokojnie powinienem brać ten najtańszy pakiet, bo będąc cały czas w LTE te wyższe nie mają żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są haczyki, przełącza na wolniejszy, pakiet musi schodzić w dół :D Te małe pakiety byłyby brane przez wszystkich i nikt nie miał by limitów :D

Co do -50% znalazłem info, że trzeba mieć pakiet na minimum 49,99 i potem dopiero to obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej będzie wziąć na próbę i zobaczyć samemu, jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby sprawdzić jak to wygląda z tym LTE kupiłem kartę Plusa i sprawdziłem w telefonie. Raz było LTE, raz spadał zasięg do niższych prędkości więc zrezygnowałem. Postanowilem kolejny raz do Orange zgłosić problem z neostrada i nareszcie zrobili mi tak jak ma być. Także na szczęście nie muszę się bawić w nic bezprzewodowego i patrzyc na zasięg/pozostały pakiet.

Tak więc do autora i innych osób - warto faktycznie sprawdzić jak to jest z zasięgiem u was biorąc próbnie na 7 dni albo kupując kartę SIM z danej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×