Skocz do zawartości
MC Ravel

DLACZEGO ? nie PL

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Może ktoś z Was się orientuje DLACZEGO gry które są wydawane na PS3 nie są po polsku ??

np: Fifa 08 na PC i PS2 jest po polsku a na PS3 EN ???

Pewnie znalazło by się więcej takich tytułów.

Przecież płyty Blu-Ray mają większą pojemność.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego , że Sony kasy nie wykłada... Chociaż napisałeś , że na Ps2 po polsku , jesteś pewien tego ? Bo ja trochę w to nie dowierzam . Na Pc i Xboxa są po polsku , bo micro$oft w tym paluchy macza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dlatego , że Sony kasy nie wykłada... Chociaż napisałeś , że na Ps2 po polsku , jesteś pewien tego ? Bo ja trochę w to nie dowierzam . Na Pc i Xboxa są po polsku , bo micro$oft w tym paluchy macza...

Jestem pewien tego. Jest już całkiem spora baza gier na PS2 przetłumaczonych na nasz szeleszczący język.

A czemu nie tłumaczą? Sony może uważać iż to i tak nie zwiększy liczby sprzedanych kopii gier. Więc po co wydawać kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o tym. Podobno polonizacja gry na konsole, a na PC to dwie różne bajki (finansowe). Cały proces jaki gra na PC przechodzi jest o wiele tańszy niż na konsole (wystarczy porównać ceny gier...). Gdyby dołożyć do tego polonizacje, to koszt gry (i tak nie taniej...) by podskoczył o kilkanaście złotych. Poza tym, większość ludzi przyzwyczaiła się do anglojęzycznych gier na konsolach, a gry polonizowane mają tendencję do poślizgów. Wniosek? Większość fanów i tak kupi szybciej grę po ang... z przyzwyczajenia i z chęci usłyszenia oryginalnych głosów postaci (wyobrażacie sobie MGS z dubbingiem?!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dubbingiem bardzo chętnie , z lektorem nie . W niektórych grach na pc , zmiana języka to kwestia włączenia notatnika , zmiany tekstu i zapisanie pliku . Na konsole to jest trochę trudniejsze niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fifa08 na Ps3 nie jest po polsku dla tego ze to zupelnie inny produkt niz na PC i PS2 i wyszedł z poślizgiem ;]

fifa09 juz powinna byc pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bo ja trochę w to nie dowierzam" gracz z doświadczeniem ^^?

odkąd pamiętam, to EA i Sony na PS2 wypluwało zlokalizowane gry, nie każdą, ale trochę tego było, na dzien dzisiejszy pamietam tylko

EA

-Fifa od 06 wzwyż

-The Godfather lokalizacja kinowa

Sony

-Kilzone lokalizacja kinowa

-killzone liberation -dubbing

-Buzz

-singstar

-Eye Toy Play Sports

więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę chętnie dopisze.

"Może ktoś z Was się orientuje DLACZEGO gry które są wydawane na PS3 nie są po polsku ??"

mnie się wydaje ze spowodowane jest to przez SCEP, to oni powinni walczyć o lokalizacje w naszym języku, przede wszystkim mogli by zacząć od XMB, a następnie PSS.

jak wiadomo SCEP dopiero się rozwija (długo to juz trwa) wiec w przyszłości możliwe ze cześć gier (nie tylko od sony) będzie lokalizowana, trzymam kciuki

Imo Killzone 2 ma byc po Polsku (kinowo).

edit/// Spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2 nie mam to nie wiem . Posiadam tylko Pc , Psp i Ps3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fifa09 juz powinna byc pl

raczej napewno bedzie nawet jakis czas temu potwierdzilo to EA PL , zreszta to nie dziwne ze fifa08 nie byla po polsku , w okresie gdy byla premiera tej gry to jeszcze byla niewielka baza uzytkownikow ps3 i poprostu nie oplaca sie EA lokalizowac zeby sprzedala sie w malej ilosci co nawet nie zwroci kosztow przez nich poniesionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Lukasz25 jasne ze na PS2 gry takie jak:

- fifa 06

- fifa 07

- fifa 08

sa w wersji polskiej...

co do PS3 to jak kazdy wie plyty sa inne niz DVD czy CD i tu moze byc problem.

aaa... co do gier po polsku niebawem wychodzi BUZZ TV QUIZ w pelnej polskiej wersji jezykowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ziomus , napisałem wyraźnie , że ps2 nie mam .

A macie jakiegoś newsa o tym BUZZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało gier zostaje sprzedanych w Polsce, za duże piractwo co się równa tym że koszta wytworzenia polskiego dubbingu nie są równoznaczne (nie mówiąc o tym że powinny być wyższe) z zyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano mozna

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=10298

gra 4 lipca 2008 ;p

Nigdy tej gry nie lubiłem, jednak może być ciekawie .

Dodatkowo K2 z polskimi napisami(CZEKAMY!).

Zresztą po co np. w Fifie ci tłumaczenie?

Tam fabuła ogranicza się do elektrycznych kopii prawdziwych drużyn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Piractwo PS3 (niema) więc wszystkie kopie jakie sprzedają to oryginały.

WIadomo ze każdy użytkownik PS3 chciałby żeby XMB był po polsku no i PSS.

Ale w wyborze języka jest kilka rodzaji "Krzaczków" że co im by szkodziło wstawić PL .

A Pytałem się o Fifę dlatego że miło posłuchać jak komentator po polsku nawija a właśnie na PC i PS2 jest PL a na PS3 nie, a wiadomo ze gry na PC i PS2 to przeważnie w polsce to piraty i dlatego nie powinno im się opłacać ich lokalizować.

Niewiem czy któryś z was się spotkał w GTA 4 przy dworcu wpadłem na kobiete a ona po polsku domnie uważaj Pan czego się pchasz (może nie dosłownie tak) ale po polsku domnie mówi, więc można

PS3 to czysty rynek i tylko Oryginał to klient zaniedbany

Pozdrawiam

P.S.

Sorry ale może już piszę bzdury ale puźno jest a ja muszę w pracy siedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem kiedyś o tym. Podobno polonizacja gry na konsole, a na PC to dwie różne bajki (finansowe). Cały proces jaki gra na PC przechodzi jest o wiele tańszy niż na konsole (wystarczy porównać ceny gier...). Gdyby dołożyć do tego polonizacje, to koszt gry (i tak nie taniej...) by podskoczył o kilkanaście złotych. Poza tym, większość ludzi przyzwyczaiła się do anglojęzycznych gier na konsolach, a gry polonizowane mają tendencję do poślizgów. Wniosek? Większość fanów i tak kupi szybciej grę po ang... z przyzwyczajenia i z chęci usłyszenia oryginalnych głosów postaci (wyobrażacie sobie MGS z dubbingiem?!).

A po co odrazu dubbing? Ja bym sie cieszyl z polskich napisow, tyle. Dubbingowi stanowczo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/film/vOtFvy7Rez/polsk...4_latwo_zgadnac polski akcent w gta iv

W radiu Vladivostok, można usłyszeć mniej więcej coś takiego "haj, ajm Krystina from poland, ja uwielbiam ta stacje <smiech>"

Jednej z głównych postaci w grze (dokładnie to Annie Faustin) głosu użyczyła pani Krystyna Jakubik.

Ciekawostką jest że w radiu Fusion FM jest polski kawałek Aleksandra Maliszewskiego - "Pokusa"

Kiedy popcha się któregoś z przechodni można usłyszeć " przepraszam jesteś głupi?"

to chyba wszystko nt. naszego języka w grze R*, jednak to tylko duperele a nie lokalizacja, a szkoda.

wg. mnie coraz więcej gier będzie lokalizowanych, naturalnie ze z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tych slowach z "czystym rynkiem" jest.

No coz... co do ang menu to mnie to nieprzeszkadza ale np mam wujka ktory kupil ps3, on w ang nieobiegany i ma czasem problemy z rozkminieniem konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że prócz oczywistych względów ekonomicznych (mała ilość sprzedawanych kopii, więc brak gwarancji, że koszta włożone w lokalizacje zwrócą się) brak na polskim rynku programistów , którzy radziliby sobie z programowaniem w środowisku ps3. Nie uczą tego na żadnej uczelni, ani kursie. CD-Projekt od roku stara się skompletować odpowiedni zespół i idzie im to jak krew z nosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Czy tak wiele trzeba zeby zastapic linijki tekstu z ang na polski??

Moze sie nie znam ale ze strony teorytycznej nie wydaje sie zeby to bylo az tak trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest. Sony olewa Polske jako rynek po calosci. Dlatego mnie personalnie smiesza fanboje stojacy za nimi murem. Sony olewa nas, to olewajcie Sony - tyle...

P.S. Brak polskojezycznego PSStore to smiech na sali i dobitny dowod na powyzsze slowa. To w koncu podstawowa usluga PS3! I chociaz Home jeszcze nie wyszedl juz mozemy byc pewni ze Home po polsku nie zobaczymy nigdy! Ech, Sony... like.no.other :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prędzej olewanie polaków przydzielił Microsoftowi niż Sony. Za polonizacje gier na x360 odpowiada CDP i tak samo jest z dashboardem a sam MS nic nie robi. Sony przynajmniej dało nam możliwość rejestracji na PSS na nasz kraj i kupowanie w narodowej walucie (W przeciwnieństwie do Micro$oftu). Poza tym już zapowiedziano kilka gier, które mają być po polsku.

P.S. Brak polskojezycznego PSStore to smiech na sali i dobitny dowod na powyzsze slowa. To w koncu podstawowa usluga PS3! I

Fakt, że miłoby było ale nie przesadzaj. Do obsługi XMB wymagane są zaledwie podstawy angielskiego więc w czym problem? A gdybyś chciał się wykręcać tym, że X360 ma polski system to dla porównania powiem, że posiadacze X360 dostali go w 2 lata po premierze. I szczerze mówiąc nie wiem po co on skoro nawet nie ma polskiego Xbox Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Bo ja trochę w to nie dowierzam" gracz z doświadczeniem ^^?

odkąd pamiętam, to EA i Sony na PS2 wypluwało zlokalizowane gry, nie każdą, ale trochę tego było, na dzien dzisiejszy pamietam tylko

EA

-Fifa od 06 wzwyż

-The Godfather lokalizacja kinowa

Sony

-Kilzone lokalizacja kinowa

-killzone liberation -dubbing

-Buzz

-singstar

-Eye Toy Play Sports

więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę chętnie dopisze.

jeszcze wiem ze na pewno sims zwierzaki ^^, juiced 2 i pewnie reszta simsow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm Czy tak wiele trzeba zeby zastapic linijki tekstu z ang na polski??

Moze sie nie znam ale ze strony teorytycznej nie wydaje sie zeby to bylo az tak trudne.

chodzi o to, że aby to zrobić, Sony Poland samo musiałoby tłoczyć płyty z grą - obecnie po prostu dostają partię płyt głównie z Austrii, dają naklejkę i do sklepu. Nie wspominam o lokalizacji i ingerencji w kod gry aby ją specjalnie zaimplementować. A gry nie sprzedają się tak wybitnie, aby do wersji Europejskiej wkleić język polski, zamiast np. hiszpańskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×